Kristy78 Kristy78 komentáře u knih

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Opět skvělé vyprávění alá Murakami. Opět promyšlený příběh, kdy nikdy nevíte co bude dál. A co bylo nevyřčeno - vše - to si můžete sami představit, dokončit,....

13.02.2021 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět skvělé a napínavé čtení. Jen mi možná konec přišel už moc překombinovaný - mám dojem, že Harry zvládnul asi 3x přežít svoji smrt, ale vždy se z toho dostal ;)
Ale aspoň se můžu těšit na další díl :)

03.06.2019 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Čím dál tím lepší! Takové vyústění jssm opět nečekala.
Čtivé, napínavé,....skvělé!

03.04.2019 5 z 5

Další Murakamiho skvost! Na začátku trochu tápání a sžívání se s dějem. Poté se již naplno rozjedou dva paralelní příběhy a postupem času má člověk dojem, že tuší, jak se bude vše vyvíjet a těší se na konec. Kniha díky střídání dějů rychle plyne, má spád. A ...najednou je konec! Zkouším listovat neexistujícími posledními stránkami. Opravdu to skončilo. Překvapivé. Úplné jiné, než jsem očekávala. Jen tu sedím nad koncem knihy a přemýšlím - nad čím? Těžko říct, příběh je spletitý, dá se najít spousta výkladů. Najít ten můj bude asi ještě chvilku trvat :)

09.10.2018 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Svižná rychlá detektivka.

22.02.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělá, čtivá detektivka. Viděla jsem i úžasné zpracování Mladoboleslavského divadla (A nezbyl ani jeden) - knihu jsem četla až poté, ale stálo to za to :)

02.05.2019 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Skvělé! Tenhle díl utíkal od samého začátku. Tom Waaler konečně ze hry! Na to jsem opravdu čekala. Parádní, přečteno jedním dechem.

11.01.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Skvěle napsané, rychlé střídání dějů, každou chvíli je jasné, jak to dopadne, nakonec je vše úplně jinak a já se ptám, co jsem nepostřehla během čtení? A začnu nad koncem přemýšlet a přemýšlím stále. Kniha, která doznívá postupně. A to se mi líbí :) Díky P. za skvělý tip!

20.10.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Náhodou (i když vím, že náhody neexistují) jsem si přečetla recenzi a touha přečíst si právě tuto knihu a nejlépe hned byla na světě. Skvělý, gradující příběh, kdy jsem se nenudila ani vteřinu. Úžasně vylíčené postavy, prostředí, vztahy, pocity - člověk se ocitl uprostřed veškerého dění a vše prožíval naplno společně s postavami příběhu. Díky za společné čtení, P.!

13.02.2018 5 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Krásná kniha, smutná i veselá zároveň, návrat k základním potřebám v životě, umění mít radost z maličkostí,...

23.05.2024 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

(SPOILER) Murakami opět nezklamal ;) Můžu si jen domyslet, jaké narozeninové přání to vlastně mělo být ;)

05.10.2022 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Naskočila jsem rovnou do šesté série. Napínavé, čtivé, parádní detektivka!

26.01.2022 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Ač jde o velmi těžké a citlivé téma, je kniha čtivá a pěkně sepsaná.

10.07.2020 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Netušila jsem, co budu vlastně číst a kniha mě pohltila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Skvěle napsané, krátké kapitoly, přelínání dějů, ale rychle, takže jsem nikdy nezapomněla, co se kde děje.

09.03.2020 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jo Nebo a Harry Hole opět nezklamali!

15.02.2020 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Napínavé od začátku. Konec čtený jedním dechem. Vždy mě překvapý, jak autor udrží více linek příběhu a jak na sebe jednotlivé knihy nepřímo navazují a tvoří jeden celek s hlavním hrdinou Harry.

23.01.2019 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pěkně od začátku :) První setkání s Jo Nesbø. Klasická detektivka, seznámení se s Harry Hole...těším se na další dily :)

02.12.2018 4 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

To je celý Murakami :)
Už to tak nejspíš bude, že mezi prázdnem v břiše a nedostatkem představivosti je jistá bezprostřední souvislost.

06.11.2018 3 z 5

Korfu s Pavlou Smetanovou Korfu s Pavlou Smetanovou Pavla Smetanová

Nevšední průvodce po Korfu očima jeho české obyvatelky. Kniha s námi cestovala po ostrově při jeho přechodu z jihu na sever (Corfu Trail). Byla nám skvělým pomocníkem, rádcem i nápovědou, do jaké osvědčené taverny či na jakou pláž zajít. Bonusem bylo zcela náhodné setkání s Pavlou na nejvyšší hoře Pantokrator :) Čtení průvodce doma ve mě vyvolává ty nejhezčí vzpomínky na cestování po Korfu a na milá setkání se všemi místními :)

24.05.2018

Kopírák Kopírák Sam Holland

Neřekla bych, že nejděsivější..ale thriller to byl slušný!

21.09.2023 4 z 5