kudrdlinka kudrdlinka komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Je to moc hezky a sugestivně napsaný příběh podivínské osamělé ženy, která si samotu zřejmě vybrala sama, je nemocná fyzicky i duševně, a vy pořád jako by čekáte co bolavého přijde. Poslouchala jsem jako audio, moc hezky načtené, ale nejsem si jistá, jestli jsem všechno pochopila dobře. Celkově to bylo temné a ponuré až na chvíle týkající se sběru bylin. Nevím, jestli se pustím i do knihy Ke dnu...
Jinak mě ale překvapilo,že knihu napsala taková mladá autorka, to obdivuji.

20.02.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

To byl další příjemný romantický útěk, tentokrát do Paříže. Knížka se četla zase moc hezky, Nina byla fajn holka a sympatičtí skoro všichni kolem ní, i když u některých to ze začátku tak nevypadalo. Líbí se mi, že tyhle knížky nejsou jen romantické, ale jsou hodně i o přátelství a ochotě navzájem si pomoci. Dám si zase krátkou pauzu a pak už se budu těšit na výlet na Island.

14.02.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Poslechnuto jako audiokniha, která mě chytila hned od začátku. Děj rychle odsýpal, pořád jsem nevěděla komu věřit a kdo lže víc. Postupně jsem měla různá podezření a ani ten závěr nebyl až tak překvapivý, trochu jsem to tušila. Knížku jsem si ale opravdu užila, pro mě asi zatím nejlepší od S. Lapeny.

24.01.2021 5 z 5

Návrat na ostrov kamélií Návrat na ostrov kamélií Tabea Bach (p)

I třetí návrat na ostrov Kamélií byl moc příjemný, tentokrát i trochu dramatičtější - těhotná Sylvie, ničivá bouře, Maëlova nemocná matka. Přesto je to nenáročné a odpočinkové čtení. A líbila se mi ta soudržnost nejen obyvatel ostrova ale i ostatních lidí z vesnice po ničivé bouři, kterou se nenechali zlomit.

PS: Kniha se hodí také do letošní výzvy - název má 21 písmen.

22.01.2021 4 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Poslouchala jsem jako audioknihu a docela jsem se pobavila. Atmosféra zase hodně připomíná původního Saturnina. Je to milý a laskavý humor tentokrát zasazený do idylických zasněžených Orlických hor. Mě jako milovnici pohlednic pobavila zejména část věnovaná vánočním pohlednicím :)

18.01.2021 4 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Mě se knížka opravdu líbila - poslouchala jsem audioknihu, asi i víc než Pojízdný krámek snů, který jsem četla nedávno. Tady se mi moc líbilo prolínání příběhu Anny a vyprávění Claire z minulosti. Asi k tomu přispěla i atmoséra Paříže , vůně čokolády a hlavně dojemný konec. Navíc mé sympatie měli snad všichni.

03.01.2021 5 z 5

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

Příběh je poměrně krátký a jednoduchý, ale lidský a citlivý.

03.01.2021 4 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Tohle je opravdu knížka plná vánoční romantiky a hlavně úplně všeho vánočního. Na mě toho bylo až dost, skoro to kapalo z každé stránky. Ale to se dalo čekat, takže jako vánoční naladění dobrý.

19.12.2020 3 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Knížky Jiřího Hájíčka čtu ráda, jsou to příběhy obyčejných lidí a jejich životů. Ale tentokrát, ač jsem čekala, že to bude kniha přímo pro mne (Marie mi je věkem dost blízko), jsem si čtení až tak neužila. Zdálo se mi, že příběh jen tak plyne okolo mne, že je to nějak stroze napsané, měla jsem i problém víc se začíst. Jsou tady ale hezky zachycené rodinné vztahy, život na vesnici a starosti se stárnoucími a nemocnými rodiči. Možná časem zkusím ještě audioverzi.

06.12.2020 4 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Dnes jsem doposlouchala krásně načtenou audioknihu. Je to opravdu spíš psychologické drama o lásce a hlavně lásce mateřské, kde je hezky vykreslená jak postava matky a celé rodiny, tak i únoskyně, jejíž chování je určitě špatné a neomluvitelné, ale lze ji i trochu pochopit. Asi i díky audiu, které je opravdu dobře načtené několika hlasy, jsem to ještě víc prožívala a ke konci, kdy se to začalo všechno propojovat, jsem nemohla přestat poslouchat. Za mě můžu jen doporučit.

22.11.2020 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Knížku jsem si vybrala do výzvy a splnila to, co jsem od ní čekala. Je to pohodové a nenáročné čtení o milovnici knih z prostředí skotského venkova.

16.11.2020 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Tenhle krásný mrazivě dobrodružný a lidský příběh o touze přežít, solidaritě a lásce se mi doma v teple poslouchal moc hezky. Opravdu skvěle načteno Markem Holým. Navíc Ben i Ashley byli oba moc sympatiční, od začátku až do konce jsem jim fandila. Časem se třeba podívám i na film, ale zatím nechám doznít emotivní zážitek z knihy.

10.11.2020 5 z 5

Ženy z ostrova kamélií Ženy z ostrova kamélií Tabea Bach (p)

Byl to příjemný návrat na ostrov kamélií, ráda jsem se zase setkala se Sylvií a Maëlem, i když ten mě trochu rozčiloval. Neřekla bych že je to zrovna strhující příběh, ale spíš příjemné a oddychové čtení. Určitě se pustím i do třetího dílu.

01.11.2020 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Tohle bylo moje první setkání s autorkou, takže nemůžu porovnávat třeba s Panským domem, ale setkání to není určitě poslední. Příběh Franzisky se mi moc líbil, a to jak vyprávění z války tak i z devadesátých let. Je to navíc i zajímavý pohled na válečný i poválečný život v Německu a na vztahy mezi východními a západními Němci po pádu Berlínské zdi. To jsem ani nečekala. Poslouchala jsem jako audioknihu načtenou Kamilou Špráchalovou, která mě příjemně dějem provázela. Já se na Dranitz určitě ráda vrátím.

25.10.2020 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Je to první knížka, kterou jsem od Bussi četla. Není to špatný příběh, je rozhodně zajímavý a zdá se mi originální. Ale asi mi úplně nesedl styl psaní, chvílemi se to táhlo a nebyla jsem natěšená na další chvíle s Vážkou, možná i proto, že mi tam nebyl nikdo vysloveně sympatický a komu bych fandila. Závěr byl ale napínavý a pro mě překvapivý. Časem zkusím i další autorovu knihu.

20.10.2020 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Škoda, že knížka začala tak, jak začala, protože tím se spousta situací v knize stala méně napínavých. Ale i přes ten začátek musím říct, že se mi to líbilo a se zájmem jsem poslouchala dál.

09.10.2020 4 z 5

Knížku jsem si vybrala ze dvou důvodů, jednak ze zvědavosti, ještě jsem od D. Landsmana nic nečetla, neznám ho ani z internetu, a pak se mi hodí do výzvy. Ale musím říct, že jsem se docela bavila a zasmála. Humoru tam je opravdu hodně, možná až moc, situace jsou hodně nadsazené, opakují se, ale jako audiokniha při vaření to bylo fajn, díky audiu je určitě i jedna hvězda navíc.
Jako ukázka mi to ale stačí, a tak další knihy zatím vyhledávat nebudu.

28.09.2020 4 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

Knížka se mi moc hezky četla. Je to příjemné a svižné čtení o konci vztahu a začátku nového života v cizím, ale příjemném a přátelském prostředí francouzského venkova a hlavně v útulném hotýlku s krásnou zahradou. Pokud vyjde pokračování, tak se k Emmy ráda vrátím.

25.09.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Od autorky jsem četla zatím jen Manželé od vedle, ale tohle se mi líbilo víc, opravdu detektivka ve stylu A. Christie. Ze začátku bylo sice hodně postav, které jsem si musela poskládat a přiřadit k sobě, ale brzy se to rozjelo. Poslouchala jsem jako audioknihu a ani chvíli jsme se nenudila, spíš naopak. Těšila jsem se na další mrazivé chvíle v hotelu odříznutém od světa, na skupinu hostů, z nichž každý měl nějaké tajemství a mohl být i vrah...

22.09.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Detektivka je to určitě propracovaná, je zajímavé sledovat práci soukromého detektiva Cormorana i jeho asistentky Robin, kteří jsou oba sympatičtí. Je to příběh bez drsného a brutálního násilí, což mi vyhovuje, ale je trochu rozvleklý. Poslouchala jsem jako audioknihu, poslouchala se mi moc dobře, ale přece jen 17 hodin bylo docela dost na to, že se vlastně skoro celou dobu řeší jeden starší případ. Přesto jsem si rozuzlení opravdu užila a bylo pro mě celkem nečekané.

16.09.2020 4 z 5