kuky921 kuky921 komentáře u knih

Proroctví ráje Proroctví ráje Graham Brown

Prima čtení, děj má spád a zvratů je v příběhu taky dost.
Jen překladatel na straně 170 se nemohl rozhodnout, co vlastně přistálo na plošinu - vrtulník nebo letadlo...

21.07.2019 5 z 5

Vánoční anděl Vánoční anděl Shannon Waverly

Přečteno při čekání na vlak. Absolutně bez nápad, zbytečná spotřeba papíru.

20.07.2019 1 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Nevšední styl psaní, místy trochu zdlouhavé, ale až do konce jsem nevěděla, kdo je pachatel, což mě těšilo.

15.07.2019 3 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Kniha je plná faktů, o kterých jsem nevěděla - např. blokáda britských jednotek při návratu židů do Palestiny. Knížka je zajímavá, ale četla by se lépe bez balastu...

07.07.2019 4 z 5

Tenerife – inspirace na cesty Tenerife – inspirace na cesty kolektiv autorů

Výborná knížka, která mi byla inspirací při plánování výletů na Tenerife.

04.07.2019 5 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Na prvotinu prima, ale chtělo to příběh více propracovat - námět zajímavý. Co oceňuji je velmi pěkná obálka.

20.06.2019 3 z 5

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Měla jsem problém se do knihy začíst, a to i přesto, že jsem nyní přečetla jiného knihy stejného autora (Kníže z mlhy, Zářijová světla, Stín větru).

05.06.2019 3 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Velmi pěkné čtení. Autor očividně miluje moře a stíny.
Moje už třetí knížka od stejného autora. Velmi příjemné počtení.

01.06.2019 4 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Velmi zajímavý nápad s návštěvami knižních hrdinů. Místy se mi to zdálo trochu zdlouhavé.
Velmi pěkná obálka.

25.05.2019 4 z 5

Mysli jako Einstein Mysli jako Einstein Scott Thorpe

Velmi nečtivé. Jediným plusem je obálka a citáty, což je málo.

03.05.2019 2 z 5

Desatero pro holky v nejlepších letech! Desatero pro holky v nejlepších letech! Marie Formáčková

Příjemné příběhy ze života žen, které si většinou začnou užívat život až po nějakém kotrmelci. Ke změně potřebovaly impuls.

30.04.2019 4 z 5

Ženevský podvod Ženevský podvod James Twining

Na počátku více dějových linek, které se ve finále spojí. Jakmile dojde již k mírnému propojení, dostává děj spád.

22.04.2019 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Po Žítkovských bohyních jsem sáhla po další knížce od stejné autorky. Chápu, že hledání informací bylo jako slavné hledání jehly v kupce sena. Knížka byla zajímavá, ale spíše jsem čekala další “bohyni”.

19.04.2019 3 z 5

Soucit s ďáblem Soucit s ďáblem Colin Falconer (p)

Za mě nemá takový spád jako Zmizelí. Takže dobré, ale bomba to není.

06.04.2019 3 z 5

Příběhy z válečné a poválečné Šumavy Příběhy z válečné a poválečné Šumavy Karel Fořt

Deset příběhů, které na mě zapůsobily velmi laicky a neúplně. Očekávala jsem od titulu více.

02.04.2019 2 z 5

Lord John a Bratrstvo čepele Lord John a Bratrstvo čepele Diana Gabaldon

Velké zklamání. Očekávala jsem od autorky Cizinky, kterou mnozí vyzdvihují do nebes, že detektivka bude živá, ale přečetla jsem 204 stran a děj se velmi, ale velmi vleče. Nemá to žádný spád.

26.02.2019 2 z 5

Okno do komína Okno do komína Ivona Březinová

Velmi povedená kniha, která je prostá pohádkových postaviček, za to velmi reálná. Je velmi příjemná pro začínající čtenáře - krátké kapitoly a pěkné ilustrace.

20.02.2019 4 z 5

Podej mi ruku Podej mi ruku Tove Alsterdal

Knížka s více časovými liniemi, což mám ráda.
Zamilovaná matka, která opustila své dvě děti a šla za svým, kde ovšem nebylo všechno jak má být. A na druhé straně děti, kteří se snaží najít pravdu.

29.01.2019 4 z 5

Draci na hradě Ruinově Draci na hradě Ruinově Terry Pratchett

Pěkně zpracovaná kniha s veselými ilustracemi. Některé povídky jsou povedenější některé už méně...

19.01.2019 3 z 5

Výhoda spokojenosti Výhoda spokojenosti Shawn Achor

Čtení je to zajímavé, ale řekla bych, že postačí se řídit selským rozumem a myslet pozitivně.

05.01.2019 3 z 5