Květinka008 Květinka008 komentáře u knih

Pro mlsné jazýčky - Slavnostní kuchařka Pro mlsné jazýčky - Slavnostní kuchařka Jiřina Bohdalová

Spise bezne recepty, inspirovala jsem se jen nekterymi. Knihu posilam dal.

13.11.2022 2 z 5

Tři stačí Tři stačí neznámý - neuveden

Recepty jsou sice jednoduche, ale nastvalo me, ze jde v podstate o "podvod". Lze se za jidlo ze tri surovin povazovat livanecky se sirupem a ovocem, pricemz v receptu je jako jedna ze tri slozek uvedena polozka "8 hotovych livancu"? Asi ne... Dekuji za par receptu, kterymi jsem se inspirovala, zejmena ze sladkosti. Posilam dal...

13.11.2022 2 z 5

Od pondělí do pátku Od pondělí do pátku Jana Vašáková

Zajimava myslenka se clenenim teto kucharky. Recepty rychle a jednoduche, proste do bezneho zivota. Clovek spoustu z nich normalne dela, ale kdyz neni rychly napad, staci otevrit. Neobsahuje zadne kulinarske zazraky, ale ani cizi a tezko sehnatelne ingredience, coz je super.

13.11.2022 3 z 5

Ohně REIKI Ohně REIKI Frank Arjava Petter

Kdyz se clovek oprosti od pocitu, ze jde o "sarlatanstvi", dozvi se z knihy i par zajimavych informaci. Za predpokladu, ze vi neco o cakrach a cchi. Jinak obecne o stresu, nemoci, psychicke pohode atd.

15.10.2022 2 z 5

Špalíček výletů pro každý den jeden 4. - 365 tipů pro každý den Špalíček výletů pro každý den jeden 4. - 365 tipů pro každý den Petr David

Kniha je velmi kvalitne udelana, poukazky jsou jen bonusem (doposud jsem zadnou nepouzila, ackoliv ji mam od vydani :-D). Kridovy papir, kompletni informace a snad ze je to jiz ctvrta kniha v poradi, je plna neotrelych tipu a ne uplne prvoplanovanych mist s obri turistickou obsypanosti :-) Chtela jsem ji po letech poslat dal, ale jeste si ji pro inspiraci chvili necham :-)

13.10.2022 5 z 5

Národní parky světa Národní parky světa Giuseppe Grazzini

Nádherná obrazová publikace, na prolistování fajn, ale jinak jaksi... v dnešní době zbytečná.

03.10.2022 4 z 5

100 divů světa 100 divů světa Winfried Maass

Nádherná obrazová publikace se spoustou informací z historie, o původu památky, záměru stavby... Má podtitul "největší poklady lidstva na pěti kontinentech" a já mám to štěstí, že spoustu těch evropských jsem již měla možnost vidět. Eiffelovka, Hofbug, Melk, Neuchwanstein a Sagrada Familia (extra srdcovky!), Benátky, kláštery Meteora a samozřejmě Praha!

Hodně jsem přemýšlela, že mě ani neláká Amerika, Austrálie a studené kontinenty, jako spíš Asie a zbytek Evropy. Oba kontinenty se mohou pyšnit mnoha fantastickými stavbami a vyspělostí kultur. Chovám velkou naději, že ještě uvidím Stonehenge, Westminster Abbey, Mont Saint-Michel, kamenné město Petru, egyptské pyramidy a chrám Abu Simbel... Či přírodní památky Rujánu a Pamukkale. Už méně Tádž Mahal, Velkou čínskou zeď a Terakotovou armádu, asijské buddhistické svatyně nebo jedno ze Zakázaných měst. V Americe bych zamířila jen do Grand Canyonu a k mamutím stromům, chtěla vidět jedny z obřích vodopádů a cítit energii té masy vody (Niagára nebo africké Viktoriiny vodopády) a do Austrálie bych vyrazila za krásami Velkého bariérového útesu. Zatím děkuji za cestování pomocí této krásné knihy :-)

02.10.2022 5 z 5

Zajatá nevěsta Zajatá nevěsta Johanna Lindsey

Dočteno jen "z povinnosti". Příběh je velmi ukvapený a vyšroubovaný, rozhodně by to mohla být krásná romantika v duchu dvojice Angelika-Rescator nebo hlavních hrdinů knihy Růže v zimě (K. E. Woodiwissová), kdy hrdinka jednoho nenávidí a do druhého, maskovaného se zamiluje. Ne takto vynuceně, opravdu nemám ráda násilí ve vztazích. Jedna hvězda za neotřelost prostředí, kde se děj odehrává.

28.09.2022 1 z 5

Smůla na patách Smůla na patách Jarmila Dědková

Četla jsem jen proto, abych měla zakončený příběh Čekanek. Hlavní hrdinka je rozmazlený sprateček a namyšlená nána, která dochází v tomto díle na to, že jen kolem ní se svět netočí. Taková srážka s realitou, což jí čtenář vlastně i přeje. Těžko se s ní ztotožnit. Knížka je čtivá, jsou v ní zajímavé momenty, ale už se k ní vracet nebudu.

28.08.2022 2 z 5

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Nějak nechápu, co tím chtěla autorka říct. Připomenout se svým dávným čtenářkám z puberty a posunout i své tehdejší dívčí postavy do roviny dospělých? Pak se to moc nepovedlo, protože tyhle životy všechny žijeme v realitě. Jestli chce někdo ještě i číst o výchově puberťáků, rozvodech, potížích v práci, kamarádkách, které se chovají jako krávy a pomlouvají se... pak do toho :-D Já posílám dál.

28.08.2022 1 z 5

Čekanky Čekanky Jarmila Dědková

Věřím, že kdybych ji četla v době své puberty, líbila by se mi. Nyní hodnotím s odstupem - ani v devadesátkách už dívky nečekaly "na toho pravého" a nebyly tak naivní, jako nám autorka podává hlavní hrdinku Zuzanu (nemluvě až o téměř incestním zahledění do tatínka). Téma bulimie naopak mohlo být víc rozpracované a rozhodně nebylo nutné tolikrát opakovat, že holka plus minus 54 kg je "tlustá". Chápu, že šlo o kontext taneční konzervatoře, ALE...!!! Štěstí je, že mladé generace už tuhle knížku číst nebudou.

10.07.2022 2 z 5

Ďábel v kiltu Ďábel v kiltu Sue-Ellen Welfonder

Knížka je z kategorie, která mě baví - (pseudo)historická lovestory z Britských ostrovů. Takových je hodně. Ale taky o hodně lepších. Bohužel málo děje, nerozvíjející se dialogy a příliš mnoho stran "on si myslí a ona si myslí" (navazující na středověké porno :-) ). Kdyby to někdo tak od 100. strany přepsal, dal prostor vztahu macechy a nevlastního synka, rozvinul vývoj narušeného vztahu otce k synovi i pozadí rodinných mocenských bojů - neboť to vše mělo potenciál a skočilo jen jako okrajové zmínky mezi sexem, pak by to byla paráda.

27.06.2022 1 z 5

Vlk a holubice Vlk a holubice Kathleen E. Woodiwiss

Pro mě slabší příběh od KEW - respektive... Doba a příběh pro mě zajímavé, ale postavy bych potřebovala napsané jinak, především Aislin. Jen Wulfgar je sympaťák a jednou za pár let se ke knížce pro oddech vrátím.

23.05.2022 3 z 5

Leopard a orchidej Leopard a orchidej Kathleen E. Woodiwiss

Vlastním celou sbírku Woodiwissové z edice Ikaru a čas od času se ke knížkám ráda vracím. Hrdinky jsou si náturou podobné, hodně tvrdohlavé a houževnaté mladé ženy, které si jdou za svým, udělají si nepřítele v jiné "konkurenční" ženě, která se spřáhne s bezpáteřním neřádem, snaží se ji zabít a její vyvolený ji zachrání :-) V tomto příběhu se oba hlavní aktéři chovají trochu hloupě, natahování s piráty je taky zbytečné, přesto prima odpočinkové počtení s happyendem pro relax v náročné době!

27.04.2022 4 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Málokdy čtu předchozí komentáře před napsáním vlastního, ale tady jsem potřebovala zjistit, jestli nejsem sama, kdo má rozporuplné pocity - nejsem... Mám ráda knihy, kde se střídají dějové linie, včetně historických (např. Erskinová), ale v této knize jich bylo přespříliš. Nechápala jsem vůbec postavu vypravěčky, která je všechny podivně spojovala, člověk si střípky skládal fakt dlouho a věřím, že mnozí nevydrží. Některé linky se na konci rozmotaly uspokojivě, jiné by ještě snesly dotažení - Elodie a Jack, táta Elodie... Kvůli posledním stranám stojí ovšem za vytrvání, ach Lucy, ach Lili... :`-(

27.04.2022 3 z 5

Pravda Pravda Mouna Ayoub

Ve všem vynikala, každý ji měl rád, každý s ní chtěl kamarádit... Jen ji na jedné straně "matka nemohla nikdy milovat tak, jak to chtěla", aby o pár stran dál dostávala od matky "veškerou lásku". Mouna jako dítě a mladá žena mě nezaujala. Zajímavější bylo čtení o Mouně - matce, ovšem... Pod pojmem "týraná žena" si zřejmě všichni představujeme něco naprosto odlišného, než v čem žila tahle zhýčkaná osoba, která sama nevěděla, co vlastně chce.

03.03.2022 1 z 5

Čas změn Čas změn Danielle Steel

Román psaný jako vyprávění o životě převážně jedné osoby. Zajímavá forma... Ale příběh nemastný-neslaný a nezaujal mě. Nejzajímavější je paralela dětí zasažených 2. světovou válkou a válkou ve Vietnamu.

27.02.2022 2 z 5

Nevěsta z Vysočiny Nevěsta z Vysočiny Lyn Stone

Mercedes mezi Harlequinkami. Krasne napinave a neobykle (v ramci zanru) sobotni oddechove poctenicko :-)

28.05.2021 5 z 5

Čakry - Vykládací karty Čakry - Vykládací karty Rachelle Charman

Zajímavé, neobvykle pojaté karty, graficky líbivé. Používám jako doplněk k hlavnímu výkladu z klasických tarotů.

17.04.2021 4 z 5

Marseilleský tarot Marseilleský tarot Vlasta Dušková

V knihovně jsem tento skvost měla spoustu let od jeho vydání, aniž bych ho použila... Taková škoda! Nádherné zpracování výtvarně i řemeslně (krabice s knihou a kartami). Výklad karet není rozsáhlý, zato pojatý v širším kontextu. Rozhodně doporučuji, pokud se chce někdo radit se symboly a netrávit nad tím půl dne...

17.04.2021 5 z 5