kykyna42 kykyna42 komentáře u knih

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Poslouchala jsem jako audio knihu, za mě super rozhovor s jedním z našich nejlepších neurochirurgů.

09.03.2024 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Jsem kočičí žena, takže krásné povídky o kočkách a lidech.

13.09.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Tahle spisovatelka nikdy nezklame a potvrzuje pravidlo, že pokud je kvalitní příběh, nemusí v něm být 100 mrtvých a popisování technik mučení , které působí tak, že si někdy kladu otázku ,jestli spisovatel taky není psychopat.
Za mě opět plný počet hvězdiček.

11.07.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Něco trochu jiného, ale dobře napsané a strašidelné.

15.04.2023 5 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Moc pěkně napsaná kniha o silné ženě, která je po svém selhání ,odsouzena k až moc tvrdému trestu.
Její síla s kterou zvládala utrpení provázené na každém kroku jejího života je obdivuhodná.

13.02.2022 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Tato spisovatelka mě poprvé překvapila knihou Kazatel.Tyto její knihy mají něco společného.To co se nám děje v dětství ,nás většinou ovlivní na celý život,ale chyběl mi
více propracovaný děj a závěr byl dost nepravděpodobný.

04.12.2021 3 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha přináší životní pravdu ,lidé se v podstatě nemění a pokud ano většinou k horšímu,bohužel.

27.11.2021 5 z 5

Konvalinka Konvalinka Karel Landyš

Kniha je autorovou autobiografií.Je velmi dobře napsaná ,a protože jsem z Brna ,je mi o něco bližší než ostatním.

01.11.2021 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Přečetla jsem Klikatou cestu i Nočního ptáka,za mě super detektivky ,ale bohužel jsem si půjčila tuto knihu a zkazila si tak názor na dobrého spisovatele.Postavit děj knihy na záchraně masového vraha ,který ohrožuje společnost ,tak to je fakt moc ,ať žijí sluníčkáři.

24.10.2021 1 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Ani do jedné knihy této autorky (Vražedný chlad) jsem se nedokázala začíst.
Nějak mě její styl nesedí ,bohužel.

24.10.2021 1 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

V knize se víc, jak smrt tchýně, řeší rodinné vztahy.
Diana je vyobrazena jako žena, co se stará o druhé,ale v podstatě odmítá pomoci vlastní rodině,která ji vlastně mimo manžela nemá vůbec ráda.
K tragédii, která je nakonec tématem knihy nemuselo vůbec dojít, kdyby své děti byla schopna pochopit a pomoci jim.

13.10.2021 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

U této knihy jsem uronila dost slz,dokázala mě dojmout a moc se mi líbily epitafy na začátku každé kapitoly.

12.10.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Opět skvělá knížka od této autorky,ta se četla sama:)))

31.08.2021 5 z 5

Kniha se dobře četla,ale mám takový pocit,že autorce se líbí sebestředné ženy viz.kniha Eugenie.Odložit své vlastní dítě, a pak toho nakonec ani nelitovat, zvlásť když za války přišlo tolik lidí o své blízké a ona to udělá víceméně s pohodlnosti a svádí to nakonec na všechny okolo sebe.Nevím, babička mi nebyla vůbec sympatická a ani její stáří není důvod k odpouštění.

05.07.2021 4 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Komplikovaná a náročná kniha,občas jsem se ztrácela v příběhu,ale dala jsem to :))

28.01.2021 4 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Kniha by mohla mít méně stran a ten konec , je to takové trochu fantasy.

11.01.2021 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Těch mrtvol na mě bylo nějak moc,ale jinak dobře napsané a člověk se nenudí :)

01.01.2021 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Super kniha,která mě úplně pohltila a ten závěr byl nejlepší.

11.11.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Dobře napsaná detektivka,jednu hvězdičku odebírám za celkem drasticky popsané vraždy a utrpení obětí,bez kterého bych se ráda obešla.A ještě by mě zajímalo,jaká analgetika užíval po úraze zadní části těla hlavní detektiv,když mu tak dobře zabíraly:))) a nebyly to injekce.

06.11.2020 4 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Velmi dobře napsaná kniha,příběh byl velmi poutavý.

29.10.2020 5 z 5