ladyfromskye ladyfromskye komentáře u knih

Imrvére... Imrvére... Jakub Chrobák

Další výjimečná sbírka výjimečného českého básníka a pedagoga. Vřele doporučuji všem milovníkům poezie!

18.10.2017 5 z 5

Sportovní výživa do kapsy nejen pro fitness a kulturistiku Sportovní výživa do kapsy nejen pro fitness a kulturistiku Ivan Mach

Kvalitní knížka, která dala něco i mně, nesportovci. Rozhodně doporučuji všem, kteří se o kulturistiku či fitness zajímají nebo se jim věnují, případně i těm, kteří se zajímají o výživu.

17.10.2017 4 z 5

Listopadový uragán Listopadový uragán Bohumil Hrabal

Já k tomu Hrabalovi ne a ne dozrát. Ale dopis-reportáž Listopadový uragán, to bylo poutavé čtení. Ale zbytek? Smysl mi nějak unikl.

13.10.2017 3 z 5

Máj - Marinka Máj - Marinka Karel Hynek Mácha

Za mě: Máj 5*, Marinka 4*. K Máji už bylo nejspíš řečeno všechno... Marinka je sice o něco slabší než nejznámější Máchovo dílo, nicméně nakonec ani ona nepostrádá sílu a kouzlo a určitě stojí za to přečíst si i ji. Protože nakonec i ona je důkazem toho, že Karel Hynek Mácha je světovým autorem.

09.10.2017 5 z 5

Leon Leon Mons Kallentoft

Rozhodně lepší než první díl. Ale stále tomu něco chybí a něco přebývá...

01.10.2017 4 z 5

Zack Zack Mons Kallentoft

Jsem z této knihy na rozpacích. Potenciál tam je, ne že ne, jenže... Hlavní postava detektiva Zacka Harryho je tak protichůdná, že mi nepřijde reálná. Na příběh je nahlíženo tolika pohledy, že se čtenář zákonitě musí sem tam ztratit, navíc je poměrně často až zahlcen příliš mnoha informacemi. A nakonec, kam se poděla ta inspirace řeckou mytologií, na niž jsem se tolik těšila? Neříkejte mi, že jsem ji přehlédla, to bych se na sebe naštvala :) Zkusím ještě druhý díl, Leon, ale obávám se, že tahle série nakonec nebude nic pro mě.

23.09.2017 3 z 5

Bílá zvířata jsou velmi často hluchá Bílá zvířata jsou velmi často hluchá Ivana Myšková

Po jazykové stránce opravdu hodně dobré, ale vše ostatní? Nic pro mě. Bohužel.

18.09.2017 1 z 5

13 pater 13 pater Andy Griffiths

Líbilo se mi to, ale mám raději plynulý text, polokomixům moc nefandím.

10.09.2017 4 z 5

Smiluj se nad básníkem Smiluj se nad básníkem Desmond Egan

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla, jeden z nejlepších Básníků na světě, se kterými jsem měla tu čest seznámit se.

10.09.2017 5 z 5

Deník věčné dietářky Deník věčné dietářky Patricia Janečková

Tato knížka se opravdu povedla. Je inspirativní a vtipná a přitom jde místy až na dřeň. Mile mne překvapilo spojení něčího příběhu s příběhem čtenáře: autorka se dělí o své zkušenosti a čtenář vyplňuje svůj jídelníček, stav nálady a váhy a na konci také kolonky pro oblíbené recepty a pro seznamy, jakého jídla se vzdal a jakým jiným si ho nahradil. Myslím si, že takový návod by pro věčné dietářky mohl být tím pravým ořechovým.

04.09.2017 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Kde byla tato knížka před dvaceti lety, kdy bych ji nejvíce potřebovala?

03.09.2017 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak toto bylo mnohem lepší než Němý křik. I po stránce práce českého týmu, který se knize věnoval. V brzké době si určitě pořídím i třetí díl.

03.09.2017 4 z 5

Bestie je zvíře Bestie je zvíře Peternelle van Arsdale

Kvalitní fantasy s propracovaným příběhem, zajímavým nápadem, příjemnými postavami... a samozřejmě s naprosto úžasnou obálkou.
Proto mě mrzí, že jsem si byla natolik jistá - i když teď zpětně vlastně nevím proč -, že to bude další příběh inspirovaný Kráskou a zvířetem, že jsem si Bestie je zvíře vůbec neužila tak, jak si zaslouží.

04.08.2017 5 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Pro Američany je Kosmonaut z Čech skutečnou lahůdkou, ale pro Čecha už tolik ne. A, promiňte mi to, ale je to pravda, v nezanedbatelném množství je knížka "paskvil" právě proto, že nějaký Čech to v zahraničí dotáhl tak daleko. Česká závist je totiž pojem...
Mně osobně se knížka celkem líbila, snadno jsem si v ní našla "to své". Zejména rozhovory Jakuba Procházky, hlavního hrdiny, s Hanušem, pavoukovi podobném mimozemšťanovi/výmyslu hlavního hrdiny, mě neskutečně bavily a moc mě mrzelo, když tahle linie příběhu skončila. A to jsem, prosím, arachnafobik! Ocenila jsem však i citlivé spojení příběhů z české historie (i té mytologické) s (ne)obyčejným životem Jakuba Procházky nebo některé zajímavé filosofické úvahy, které Jaroslav Kalfař do textu ve vhodných chvílích umístil.
Celkově na mě působila knížka, možná překvapivě, jako taková magická pohádka pro dospělé. Zajímavá a neobyčejná a také v lecčems poučná, ale nikoliv pro opakované čtení. Bohužel.

30.07.2017 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Ne, není to nic světaborného. Je to prostě jen kouzelný příběh, který pohladí duši a který si přečtou se stejnou chutí jak děti, tak dospělí.

22.07.2017 5 z 5

Jeden kluk z milionu Jeden kluk z milionu Monica Wood

Tak jsem se zase jednou nechala anotací nachytat. Mělo to hlavu a patu, styl psaní také nebyl špatný, ale z původního příběhu zbylo jen to přátelství mezi otcem a starou paní. Nic víc.

19.07.2017 3 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Jak jen to Harlan Coben dělá, že mě ke každé knížce přiková těmi nejsilnějšími řetězy a nepustí mě, dokud nedočtu a málem z toho překvapení nedostanu infarkt? Že by snad upsal duši ďáblu? Vynikající čtení, už se těším na další Cobenova díla.

30.06.2017 5 z 5

Ostrov Bohyně Ostrov Bohyně Michelle Paver

Ze začátku jsem byla z knížka poměrně zklamaná. Přistupovala jsem k ní totiž jako k četbě pro děti a podle toho ji hodnotila. A zamotanost příběhu a také nechutné popisy vyvalených střev či pojídání syrových ryb mi pro děti nepřišly úplně košer. Nicméně leccos bylo, co se týče světa příběhu, vysvětleno a nechutné popisky také ustoupily, a tak jsem nakonec hodnocení knihy zvýšila. Jen varuji rodiče, že knížka je spíše pro starší školní věk.

19.06.2017 4 z 5

Místo určení neznámé Místo určení neznámé Agatha Christie

Tak takový příběh jsem od Agathy Christie nečekala! Přestože to není detektivka v pravém slova smyslu a přestože začátek byl trochu dýchavičný, do knihy jsem se nakonec tak začetla, že jsem jaksi zapomněla, že bych se spíše měla věnovat učení ke zkoušce. Tak snad se mi to nevymstí :)

17.06.2017 4 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Špetka pohlazení, špetka poučení a špetka příběhu. Co je to? Kniha Pes Jejího Veličenstva. Kouzelný příběh corgieho s převislým ouškem, který se dostane k samotné královně Alžbětě II. V její rodině se Nelson téměř každý den setkává se životní moudrostí, která kolem nás neustále proplouvá, a ve svém svědectví nás inspiruje, jak ji zachytit, jak se z ní poučit a jak ji předat dál.

16.06.2017 5 z 5