lencin lencin komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Nebylo to špatné, bylo to i zajímavé, ale prostě tomu něco chybělo. ....

24.08.2019 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Líbilo. Možná se Petra Soukupová chvíli jako pozorovatelka a naslouchačka vyskytovala i v naší rodině. Velmi výstižné. Vyhovoval mi autorčin nezvyklý styl psaní, bez uvozovek a jako jedna valící se řeka slov.

17.08.2019 5 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Výborná kniha estonsko-finské autorky. Když se minulost setká s přítomností.....

12.08.2019 5 z 5

Slzy pouště Slzy pouště Halima Bashir

Příběh plný utrpení obyčejných mužů, žen i dětí, kteří se ocitli uprostřed občanské války. Děsivé, děsivé.

06.08.2019 4 z 5

Mariánské léto Mariánské léto Hana Kavurová

Zvláštní kniha. Podmanivá. Některé popisy dětství jsou až neosobní, ale přesto velmi působivé. Držela jsem Babet celou dobu palce.

28.07.2019 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Zajímavý rozhovor s člověkem, který má, co říci.

28.07.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Severská detektivka. Celkem dobré letní čtení.

19.07.2019 3 z 5

To bylo milé a absurdní. Zasmála jsem se dosytosti.

18.07.2019 4 z 5

Analfabetka se mi líbila možná ještě víc než Stařík. Jedna absurdní situace za druhou.

18.07.2019 4 z 5

Přípitek předkům Přípitek předkům Wojciech Górecki

Fascinující. Kniha současných i historických reportáží jižního Kavkazu a jeho tří hlavních národů, Gruzínců, Azerbajdžánců a Arménů. Zrovna cestuji po Kavkazu,tak mi kniha pomáhá odpovědět na některé otázky. Na pomezí beletrie a literatury faktu.

17.07.2019 5 z 5

To nejlepší, co máme To nejlepší, co máme Griet Op de Beeck

Velmi mě oslovilo. Krize středního věku u muže. Hledání a tápání. Problematika zneužívání dětí a jeho důsledky (a nepřijetí tohoto problému společností). Určitě sáhnu i po další knize autorky.

13.07.2019 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Poněkud nezvyklá kniha. Vyprávění o tom, že svému osudu člověk neuteče a že i když před něčím oči zavíráme, tak si nás to po čase najde.

12.07.2019 4 z 5

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Lehké letní čtení o matkách v krizi.

12.07.2019 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Drsné, velmi drsné. Ale výborně napsané......

03.07.2019 4 z 5

Nulorožec Nulorožec Petr Stančík

Zvláštní autor a ještě podivnější kniha. Nelze ji brát vážně. Pokud ji beru jako výpravu do hlubin autorovy fantazie,tak klobouk dolů.

26.06.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Výborný román. O velmi těžkém tématu a přesto citlivě a poutavě. Co pro dítě znamenají rodiče? A co dělá rodiče dobrým nebo alespoň přijatelným rodičem? Doporučuji.

19.06.2019 5 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

Moc hezké. Zaujalo mě, jak pravdivě a statečně popisuje Ferrante emoce a prožitky opuštěné a zraněné Olgy.

14.06.2019 5 z 5

Návrat Návrat Bernhard Schlink

Líbilo se mi,i když Předčítač byl lepší. Příběh Petera Debauera, který pátrá po konci příběhu, který četl jako malý chlapec a přitom začne rozplétat i svoji minulost.

12.06.2019 3 z 5

Spravedlnost podle Selba Spravedlnost podle Selba Bernhard Schlink

Výborné. Trochu mi připomínalo P. Marlowa, ale v Německu.
Konfrontace s vlastní vytěsněnou nacistickou minulostí.

06.06.2019 4 z 5

Daleko v srdci Daleko v srdci Mark Slouka

Silná kniha. Obdivuju autorovu statečnost podívat se na život svůj i své rodiny pravdivýma očima. Smekám.

27.05.2019 4 z 5