Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tahle série vůbec nebyla špatná :-). I třetí díl byl čtivý a osoba hlavního záporaka mě docela překvapila. Autorce se povedlo dokonale utajit jeho identitu.

10.03.2019 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Další pokračování cestování časem Gideona a Gwendolyn se mi opět libilo. Příběh se pěkně zamotal, ale některé skutečnosti jsou hodně předvídatelné. Jsem zvědavá, kdy to celé praskne a jak to dopadne, takže jdu číst posledni díl :-)

08.03.2019 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Novela o Gidovi byla, dle mého názoru, zbytečná vsuvka. Vyústění se dalo zapracovat do hlavního příběhu. Tentokrát ale nejsem nadšená ani z příběhu o Eastonovi. Z předchozích dílů jsem ho měla ráda, dělal na mě dojem nešťastného kluka co má srdce na dlani, ale to co se z něj vyklubalo se mi nelíbí.

28.02.2019 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Opět se mi to líbilo, i když zhruba v 1/3 jsem začala tušit kdo je vrahem, stejně mě bavilo sledovat jak se s tím vším co na ně padá vypořádá nejen Ella s Reedem, ale i celá rodina. Už se moc těším na příběh Eastona.

26.02.2019 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Někde jsem četla, ze to je moderní Popelka, já si to nemyslím. Je to spíš příběh chudé holky, která se dodtane mezi "zlatou mládež" a snaží se přežít a neztratit hrdost. To že cestou potká pár přátel a možná i lásku je třešničkou na dortu. Knížka se četla velmi dobře, ale místy byla na mě až příliš vulgární.

21.02.2019 4 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Když jsem sahlala po této knížce, čekala jsem klasickou červenou knihovnu. A vlastně to tak i bylo :-) , klasický začátek kdy ona nechce jeho a on nechce jí a klasicky konec a žili šťastně až do smrti.... tady nechybí. Přesto mě kniha mile překvapila svým jemným humorem.

18.02.2019 5 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Jak jsem psala už u prvního dílu, nejsem čtenářka sci-fi, ale první díl se mi líbil a tak jsem se pustila do další části plná očekávání. Nemůžu říct, že by mě dějově nepřekvapil, ba právě naopak. Nic nebylo podle mého očekávání a konec mě doslova dostal, ale něco tomu chybělo. Přišlo mi to uspěchaný, nepropracovaný ... nevím jak to vyjádřit, ale první díl byl mnohem lepší.

22.11.2018 4 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Čekala jsem jiný příběh, tohle je spíše vyprávění o životě nesmrtelné čarodejky, ale ani tak nejsem zklamaná. Jen mi tam chybělo trochu více magie.

11.11.2018 4 z 5

Strom duchů Strom duchů Ray Bradbury (p)

Pokud by autor upustil od toho neuvěřitelně květnatého slohu, tak by to byl hezký příběh o způsobu oslav Hallowenu od pravěku až po současnost a ze všech koutů světa. Bohužel jeho způsob popisu míst a situací na mě působilo až příliš rušivě.

06.11.2018 2 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Uzavření celého příběhu bylo sice předvídatelné, ale přesto to byl nádherný příběh. Určitě doporučuji všem, kdo má rád Twilight ságu.

03.11.2018 5 z 5

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Taková ta oddychovka, která končí tím ...a všichni žili šťastně až do smrti :-). Je ale pravda, že se našlo pár momentů, které mě dokázali překvapit. Například zjištění, kdo je Fořinou biologickou matkou, nebo kdo jsou její příbuzní, hlavně teta z otcovy strany.

21.10.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Na úvod musím říct, že sci-fi je žánr, který nečtu. Nebaví mě lítání v kosmu a postapokalyptické příběhy. Do Diabolika jsem se pustila jen proto, že jsem se nechala vyhecovat partou kamarádů ke společnému čtení. Úvod knížky byl pro mě hotovým utrpením. Nebavilo mě to, ztrácela jsem se v té jejich hierarchii, ale vzhledem k tomu, že knihy neodkládám byla jsem rozhodnuta se tím prokousat a dobře jsem udělala. Zhruba od 10 kapitoly mě příběh dokonale pohltil a musim říct, že jsem naprosto unešena a moc se těším na další díl.

08.09.2018 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Tato kniha mne z počátku moc nebavila. Autorka používá množství odborných hudebních názvů, a protože nejsem hudební znalec, tak mě to nepříjemně rozptylovalo. S každou další stránkou jsem se však dostávala hlouběji do děje příběhu, až mě nakonec úplně vtáhl a druhou půlku jsem přečetla jedním dechem.

11.08.2018 3 z 5

Nana Nana Émile Zola

Vrátila jsem se k této knize po mnoha letech a nemůžu si pochopit co se mi na ní tenkrát líbilo

29.12.2017 2 z 5

Stíny Citadely Stíny Citadely Radek Sterakdary Starý (p)

Třetí díl mě celkem zklamal. Celou dobu jsem čekala až si Arila začne zkoušet a rozvíjet své nově nabité schopnosti a ono nic. Myslím, že je to nejslabší díl, který vlastně ani pořádně neskončil. Škoda, srazilo to celou sérii do průměru.

12.07.2023 3 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

I druhý díl se mi libil. Moc se těším na ten poslední. Jsem zvědavá co Arila teď dokáže.

10.07.2023 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

I třetí díl se mi líbil. Tahle série mě uměla vtáhnout do děje tak, že jsem ji celou precetla za necelý týden.

24.06.2023 5 z 5

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Příjemná detektivka z bydliště Agathy Christie jako by jí psala sama :-) .

05.06.2023 5 z 5

Dům snů Dům snů Natalja Ščerba

Fini už od dětství upadala do dlouhých snů. Rodiče z toho byli nešťastní, sourozenci si mysleli, ze je cvok, ale ona putovala ve svých snech, až se jednoho dne dostala k Domu..... Milý příběh o svete snu a Snoreality. Autorku mám ráda a jsem zvědavá na další díl.

08.05.2023 5 z 5

Zrodená pre kráľa Zrodená pre kráľa Michaela Brnková

Ani druhý díl nebyl špatný, ale už jsem se u něj trochu nudila. Bavilo mě to napětí a špičkování mezi páry, ale děj byl velmi předvídatelný.

26.03.2023 3 z 5