Lenka.Vílka Lenka.Vílka komentáře u knih

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Čím víc tohle autorské duo píše knih, tím víc mě to baví míň a míň, a kvalita klesá. Ráda bych si vzpomněla na ty časy, kdy jsem si stěžovala, že je v Bastardech málo děje. Asi mě autorky slyšely. Protože najednou je sice děj, ale jde to akorát do kopru :( fakt, blink. A mrzí mě to, fakt že jo...

PS: jsem zvyklá si udělat kafe, začít číst knihu a do "odpolední práce" mám přečteno. S jinými knihami dua jsem to tak měla. Spolubydlící jsem četla týden s prokladem jiných knih :(

25.11.2019 odpad!

Hotel Zapomnění Hotel Zapomnění Gerard Way

"Good Day To Die - Godsmack"

Dala jsem to! Jenže...

...ony už dva první díly dají zabrat. A trojka je psaná o deset let později. Ale nakonec to nebylo tak náročný. Rodina se rozpadla a každý si hraje na svém pískovišti. Takže nám to nejdřív musí ukázat. Tím pádem to působí vlastně jako nový začátek. A já se nemohla zbavit dojmu, že to tak bylo i psané. Kdyby jste nebyly šťouralové, tak klidně můžete začít až tady. Ale to by jste přišli o hodně srandy :(

(Fakt, že si sérii přečetlo dost lidí až po (kvůli) seriálu je prostě...fakt.)

Takže zpátky. Rodina je rozdělená a každý si hraje na svém pískovišti. Nebo na něm prostě jenom přežívá. Začne vás zajímat, jak se dají zase dohromady. Jestli se dají zase dohromady. No, a taky budete chtít vědět, co a kde je Hotel Zapomnění. Jak se tam dostanete? Odkud se tam dostanete? No, hlavně, proč se tam dostanete? A proč vás tam šoupnou? Kdo vás tam šoupne.

("Na tyhle vaše rodinný nesmysly nemáme čas! Pobíhají nám tady šílenci!")

Kniha si drží standard předchozích dílů ohledně skákání ze scény do scény. Jako třeba v jednom okně sedí spoutaní na židli, dvojstrana jinde, další okno, už utíkají (nechci psát kdo, chápete...že). A co? Už jsme zvyklý. Na co si ale nikdy nezvyknu, je to, že na každé další stránce se najde něco ještě ujetějšího. Myslíte si, že divnější tu už nebude? Sorry, bude...

Jinak psaní pokračuje stylem jako dřív. (Pod)názvy sešitů a komentáře na jejich konci. Jako kdyby prostě žádná pauza nebyla (což vlastně český čtenář nepozná, že...). Kresba mě baví. Bavila mě předtím a baví mě i tady.

Jinak, na další díl se budete těšit hned po dočtení tohohle. Tedy, já měla stejný výraz jako naši hrdinové. Takže z mojí strany jasný ;)

PS: udělalo mi radost, že na konci nejsou jenom alternativní obálky. Ale i (pro mě) dost důležitých informací ohledně vzniku postav, scén atd. a komentáře tvůrců samotných.

PS2: a už jenom kvůli té sladké předmluvě jsem se usmívala ještě před čtením samotným. "Komiksy jsou ten nejlepší vynález lidstva. Na tom se shodneme, že? A Umbrella Academy je jeden z nejlepších komiksů, co jsem kdy četl." Když už to píše i Jeff Lemire, tak je těžké nesouhlasit...

25.11.2019 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

"Lost - Our Last Night"

Hodně jiný díl a možná ještě lepší. Kam čert nemůže, tam nastrčí Sebastiana?

Vanja uteče, ale nakonec musí zase pracovat se Sebastianem. Tak chce utéct zpátky, ale ani tohle nevyjde. Jaksi případ a tak. Spolupráce dvou oddělení a nejde tomu zabránit. Navíc Ursula a Billy řešící taky svoje. Zase dost velká vztahovka, ale tentokrát roly psychopata převezme Billy. Celá jeho "věc s Jennifer" byla strašně dobrá. Dokonalý (?) návod, jak zamést stopy. Tak kdyby jste nevěděli, čtěte. Ať se vyvarujete Billyho chyb. Policajt si myslí, že existuje "dokonalá vražda" (minulý díl)? Bohužel asi jo. Hezky ho v tom autoři vymáchali...

...jo, tentokrát byl případ trochu lehce zaměnitelný s jinými knihami. V základu. Ale potom když začne na povrch vyplouvat propojení žen a co se stalo. To bylo drsný. Ale v celé té kombinaci vztahů, nenavisti a všeho toho, co na sérii máte rádi, to bylo vynikající jako vždy.

Jelikož má Sebastian opět náhubek (vyjde to tentokrát? V knize...), sledovat Billyho a jeho pokušeníčka, bylo prostě fajn. Ale i tak na místní obvyklé poměry lehce měkké. Skoro jako normální kniha :O až na...

...jo, konec! Proč mi to děláte, chlapci?! Proč mě tolik mučíte?! Na konci každého dílu! Ale stejně si to pokaždé užívám!

23.11.2019 5 z 5

Koruna Atlantidy Koruna Atlantidy Dan Abnett

"Stay (I Missed You)" - Lisa Loeb"

Koruna Atlantidy je povídkovým vyprávěním, aby se to v závěrečném příběhu spojilo. V konec, který bolel...

První příběh byl dobrý. Bylo to napínavé a já si říkala, co se z toho vyklube. Přítel nebo nepřítel?

Druhý příběh překvapí. Hlavně kvůli začátku. Že zrovna ona přijde tak brzo (události minulého dílu) žádat o pomoc? Zajímavé.

Oba příběhy byly ovšem dobré, správně akční a napínavé ohledně toho, jak to dopadne. Ale na druhou stranu to bylo akční, možná až moc. Protože nic jiného v těhle dvou příbězích není. Byla jsem zvyklá na dlouhé hovory a pohledy Arthur/Mera, ale tady je stažení do dvou oken toho, co by jindy šlo na dvě strany. Ale je to alespoň, sakra, dobře napsané. No, a stále dobře nakresleno. Což beru jako standard Aquamana.

A potom přijde samotná Koruna. Což bylo drsný. A konec byl...budete hned chtít další díl.

Jediný problém jsem měla s propojením jednotlivých příběhů. Hlavně toho posledního. Na mě to byl moc velký skok. Což byl jediný problém, který jsem měla. Trochu mě to mrzelo.

21.11.2019 5 z 5

Black Mantova pomsta Black Mantova pomsta Dan Abnett

"Public Enemy - Fire From The Gods"

První díl byl nářez, takže dost očekáváte, že dvojka bude nářez². Jo, byl...

("Zadrž, návštěvníku. Zastav se a řekni-"...POOM... ten se asi kamarádit nechce, ale pst!)

Takže jak název napovídá, Black Manta se chce pomstít. Ve velkém. Navíc je tady Mera a její proroctví. Obojí silné a s obrovskými následky.

Druhý díl je poměrně tlustý, takže jsem měla delší dobu na vychutnání si všeho. Jak příběhu, tak kresby, v dokonalé souhře. Jsem trochu rozněžnělá, ale mám na to nárok! Vskutku luxusní a jsem ráda, že kvalita nepadá dolů. Právě naopak ;)

21.11.2019 5 z 5

Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce Jimmy Palmiotti (p)

"Making Christmas - Rise Against"

Nebo si k tomuhle pusťte celé Nightmare Revisited ;)

Na první pohled po zbězném prolistování jsem si říkala, že to bude průšvih. Tedy blbost. Jako historky nad vaječňákem, které nebudou dávat smysl. Takže jo, svým způsobem je blbost, který kdyby nevyšla, tak vám to chybět nebude. Ale na druhou stranu si během čtení budete říkat, že to bylo vlastně milý. Shánění vánočních dárků a ještě k tomu zachránit svět? Storka Diana/John mě fakt bavila. Hodný kluk je totálně luxusní příběh. Prostě druhý šance, že jo?

("Nesem vám blbiny, poslouchejte! Z Batmanské buginy...")

Zbytek příběhů byl takový milý a průměrný. Ale milý. No, hned dostanete taky chuť na vaječňák!

20.11.2019 4 z 5

Černá křídla Cthulhu Černá křídla Cthulhu * antologie

"Fear Of The Dark - Iron Maiden"

Tahle kniha mě zaujala. Chtěla jsem si přečíst povídky a vybrala jsem si tyhle s nádechem "čehosi". Schválně jsem použila tenhle výraz, protože jsem od Lovecrafta nic nečetla. Není to ode mě prasárna. Alespoň jsem hodnotila povídky jak jsou, ne ovlivněna tím čím si. Což je stejnou měrou plus i mínus.

Některé povídky byly vážně dobré (fajn, ze sbírky pro mě vystupuje především Hotel Broadsword, kterou jsem už četla a napodruhé byla ještě lepší) a některé vyloženě propadák. Problém je ale jinde. Většina autorů má jediný zářez právě jenom v téhle knize. U nás. K čemu je mi medailonek autora, když nemám šanci říct: "Hele, to se mi líbí." a jít si koupit jeho knihu? Kromě jednoho, a to Barrona, jehož už mám rozečteného a Smithe, na jehož Náhradníky se chystám už nějakou dobu, takže už dopředu vím, že mi fakt sedne.

Problém je v tom, že i kdyby se autoři dali sehnat, já už po pár povídkách myslela, že čtu sbírku jednoho autora. Jo, neskutečně zaměnitelné jedna s druhou. Nevím, zda to bylo autory nebo překladem, a možná mě to ani nezajímá. Druhý díl si opět přečtu. Třeba najdu nového autora. O tom tahle sbírka je, ne? Ale fakt i u nás?

Hlavní problém téhle knihy je v tom (což jsem napsala i u jedné z povídek), že jsem v některých z nich nenašla poctu autorovi, žánru, inspiraci a na základě toho vlastní inovaci. Ale ta slepá adorace mě prostě místy otravovala, moc se tlačilo na pilu.

Sbírku hodnotím jako průměrný počin, ze kterého vystupují lepší kousky, a pár vyloženě luxusních. Hodnocení je součet faktorů: celkový pocit po zavření knihy, průměrné hodnocení povídek matematickým vzorcem a trochu povrchna hodnocením obálky.

Hodnocení povídek u povídek.
Komentář k povídkám u povídek.

20.11.2019 3 z 5

Gantz 23 Gantz 23 Hiroja Oku

Gantz v mojich očích upadá. A to doslova. Jasně, kresba je stále dobrá. Jenom už nechápu pointu příběhu za ní. Prostě se tam řežou. Ok, to bych brala, kdybych věděla, že je série jenom o tomhle a nemá přesah jinam. Měla ho. Ale to už je dávno. Dost dílů zpátky. Příští díl si přečtu ze setrvačnosti, ne protože bych po tom nějak toužila.

PS: jediná dobrá věc na knize byl konec. "Kozatej démon", se kterých se evidentně (podle komentářů) znovu sejdeme v dalším díle. Tak alespoň jeho úvod za to bude stát, zbytkem se musím nechat překvapit ;)

20.11.2019 1 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

"My Little Secret - Caliban"

První co mě zaujalo, je autorův doslov. Touhle "nemocí" netrpí jenom čtenáři. Ale i autoři. Chtějí vědět, co bylo potom. Někdy je to průšvih. Ale to se nestalo v případě pokračování Osvícení. Je to dobrá kniha. Jiná. Dobrá jinak než Osvícení. On je Danny ostatně taky dost jiný. Už je to velkej kluk a má svoje vlastní problémy. A rozhodně to není kniha napsaná z důvodu vydělání peněz. Tedy takhle. Nepůsobí tak. A to je pro mě hlavní. Protože....

...tohle je čistá nádhera.

Ale přiznám se. S ůvodními sto stranami jsem se trochu prala (to mají díly společně), ale potom jsem se začetla a mizelo to tryskem (další společné), abych na konci byla akorát zpruzená, že už je konec (další společné), ale tenhle díl mi i tak přišel nějak lepší a stravitelnější pro mě a lépe jsem se s ním sžila.

Každé slovo má své místo a je dobře vybrané. Každé poučení životem a rozebrání, jak se to může podělat, mě chytlo za srdce. Možná bych byla zlá a dala i čtyři. Ale pro mě je prostě tahle kniha důležitá kvůli právě tomu boji s vnitřními démony (jak Dannyho, tak autora samotného) a potom na druhé koleji děj, byť je perfektní, mě spíš vystupuje z knihy ta první věc. Občas je fajn věci uzavřít. No každému se to nepovede. Jenže...King není jen tak někdo, že?

Neměla jsem v plánu číst knihu tak brzo. Chtěla jsem jet podle plánu. Systematicky. No, asi jsem to neměla psát jenom sem, ale rovnou do hollywoodu. Ať mi ten plán nikdo nenarušuje! :D

PS: ten týdenní limit vyšel, jak je vidět. A zítra do kina :)

PS2: no nebyla ta scénka s kreslením obrázků v hlavě prostě miloučka?! :O

17.11.2019 5 z 5

Batman: Evropa Batman: Evropa Brian Azzarello

"Drag You Down - Finger Eleven"

Tákže...

...v první řadě wow!

Batman chytne virus, kterej má i Joker a aby se zachránili (no, pro Jokera je to spíš sranda než záchranná mise), musí spojit síly a společně se vydat do Evropy.

Hmm...

...mají na to týden. Příběh logicky připomíná pointu "slepička šla kohoutkovi pro vodu" a mě se to líbilo. Celou dobu vás příběh napíná. Kdo za tím stojí? Co tím sleduje? Stihnou to za týden? Nestihnou to? Nebo to stihnou a Joker se žvejkne, protože chtěl stejně jenom na výlet?

("My umíráme!"..."Aha, no jo.")

Budu sama k sobě upřímná a vytknu komiksu úplně to stejné, co moji komentařový spolupachatelé. Je to vlastně strašně jednoduchý a ve vysledku je vůdce celé konspiraci fakt...mohl tam být kdokoliv, přesto jsem byla překvapená, že zrovna on(a), no spoileros, ale...

...jo, přesně...ale ta kresba. Chtěla jsem hodit slinu celou knihu. Úvod od Leeho je dokonalej. On si prostě své místo v elitě zaslouží. Ale nic mě nemohlo připravit na moment, kdy přijde na řadu Camuncoli. Jeho zasněžená Praha byla dokonalá a Paříž? Obálka třetího sešitu je luxusní...otočíme...následujou orgie. Ale nic mě nemohlo připravit (znovu, že? Kdo nečetl, nepochopí) na Parela. Hned jsem byla psychicky částečně v Arkhamu. Celá Evropa na mě působí vlastně stejnými vjemi jako Arkham. Stísněná jízda, lehce řízlá psychem a dohromady prostě luxusní.

Jasně, působí to, jako kdyby si řekli: "Hele, kluci, tentokrát jsem nevymyslel žádnej originální děj, utrhněte se ze řetězu." Dost slov je tady vypravěč. Nu, já bych si taky s Jokerem moc nepokecala. Což nepovažuji za vadu charakteru...
Ale všechny ty moudra jsem sežrala. Jako vždy.

Jenže já to hodnotím jako celek. Nemůžu říct, že to byla nuda, ztráta času a kniha mi nic nedala. To v žádném případě. Hodnocení je tedy jasné ;)

Navíc, jak jdeme Evropou, Bruce vždy něco řekne o místě, kde se nacházíme. Hmm, skoro jako Dan Brown ;)

PS: Ta kresba Baťi a Jokera na Karlově mostě? Hele, sice jim byla vidět jenom záda, ale bylo v tom poznat všechno, všechny emoce v postoji. Jo, kresba lahoda.

PS2: "ach" i "wow", ale dnes upgrade "ach²" i "wow²"

PS3: konec, kdy nevíte jestli %@&@& nebo jestli @%@%@, byl super!!!!!!!!!

15.11.2019 5 z 5

Hnízdo ďábla Hnízdo ďábla Terry Goodkind

"Sure And Certain - Jimmy Eat World"

Celá základní linka knihy mi přišla zajímavá. A já byla ráda, že si přečtu novou knihu od svého oblíbeného autora. Jenže potom se to začalo zamotávat a promotávat a mě se to líbilo ješte víc. Ale na druhou stranu jsem měla problém se do knihy dostat na 136% jako vždycky. Zde se to stalo tak na 95%. To mě fakt mrzelo. Myslím tím začátek. Jako kdyby autor ve snaze překvapit (šokovat) nic lepšího nevymyslel. Nesedělo mi, že to co bylo, než John umřel (anotace, pst). Styl, kterým bylo podáno. Že to AJ vypráví Kate místo aby se prostě vyprávělo. Kdo četl, ví, jak to myslím. Tohle vedení textem je pro mě vždy až moc hutné a docela ubíjející. Takže je wow na efekt, že v prvních dvou kapitolách se dozvíme, že nějakej chlápek věznil ve sklepě ďábla, ten ho potom zabil a utekl. Super napínavé. Ale dokud se nesrovná čas vyprávění AJ s přítomností Kate, je to takového..no, lehce suché.

Kniha se úplně otočila na jinou úroveň, když autor odhalil to, o co mu v jeho příběhu vlastně jde. Vrstvu pod vrstvou. Protože jestli něco autor umí, tak to je udržet si vaši pozornost (jo, zvládl to i na prvních 100 stranách, přestože mi úplně neseděl onen styl z prvního odtavce).

Ale...

...vyčítat Goodkindovi rozvláčnost a popisnost nebo odbočky, které třeba dál v textu nevyužije jako podstatné pro děj, je jako vyčítat mlíku, že je bílý a teče. Do toho s tím jdete. Buď se vám to líbí nebo ne. On píše furt stejně. Proto ho mám ráda. Viz ta fakt rozsáhlá pasáž o darknetu. Jako většina lidí tohle zná jenom z filmů jako popis na minutu max. Sice mi to k ničemu nebude, ale bylo to dobře napsané.

("Proč tolik lidí kolem nás, dobrých lidí, které máme rádi, takhle umírá?" ... "Obávám se, že máme smůlu, že jsme se narodili do velice temného období v dlouhých dějinách zlá. Ale naučím tě, jak přežít.")

Jenže i tak má kniha relativně málo stran. Necelých 400 (na to jak tlustá je, papír, velké písmo). Ale na to, kolik jich má, tentokrát až moc informací najednou. Tedy moc možností, jak by to všechno mohlo být a co se děje, a odboček. S těmi všemi věcmi v ní bych byla spokojenější, kdy jich měla víc :(

Co ovšem zamrzí nejvíc je fakt, že kniha je sólovka. Na to, jak je svět podrobně popsaný na konci zamrzí, že dál to nebude. Ale cestičky tam jsou. Co to, k$@A, bylo v poslední kapitole?! Já už měla mokrej třetí kapesník! Tak třeba jednou se to znění. Uvidíme. Ale...

...když jsem se dostala v knize ke stránce 300, nějak jsem začala nabývat dojmu, že jsem se mýlila v tom, proč autor tohle napsal. Je to o historii dobra a zla začleněné do příběhu, nebo o historii dobra a zla, a na pozadí příběh, aby to byla beletrie? Asi si každý musí vybrat sám. Ale já jsem stydlivý čtenář, takže si svou teorii nechám pro sebe...

Ale dát čtyři kvůli začátku nemohu. Protože druhá polovina společně s myšlenkou tam rozebranou byla...no, už jenom za to knihu doporučuju. Všem.

PS: dočtení se slovy: "Ty, vole, to bylo žraso!"

Update: on napsal pokračování?!?! Ááá ááá!!!

13.11.2019 5 z 5

Liga stínů Liga stínů James Tynion IV

"Fight Inside - Red"

Byl to dobrý komiks. Má to jeden háček. Byl vlastně o ničem. Ne, to jsem napsala špatně. Byl hlavně o Orphan, protože Shiva, protože Ras, protože pokračování z minula. A byla to jedna velká rubanice. Ale taky...moc se mi líbil způsob vyprávění a vedení příběhu.

Kresba byla nádherná, přenádherná. Jinak bych dala tři. Škoda, nějak mi tam prostě něco chybělo. Asi něco hlubšího s Cassandrou kromě jejího opakování, že je lepší, protože nechce zabíjet. Ale...

...na chvíli vypnutí to bylo příjemné. Dobře strávený čas.

11.11.2019 4 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Varování:
Dodatečný komentář k dávno čtené knize obsahuje vzpomínky, s ohledem na filmovou adaptaci a možná, vážně možná obsahuje i názor na knihu. Takže si to musíte přečíst, ať to tam najdete. Čili: neklikejte automaticky na přesun do diskuse. Názor na knihu to taky obsahuje ;)

Nebudu lhát, jako první jsem viděla film. Viz můj patetický vzkaz na profilu autora. Takže jo, viděla jsem nejdřív film. Což byla nejlepší investice třiceti korun za vstupné do kina. Ale jelikož nám ujel autobus, stály jsme před kinem, byla tma, koukaly jsme na hvězdy. A mě v hlavě znovu rozjíždělo to, co jsem právě viděla. Byla to síla! A ne, v ten moment jsem kvůli síle okamžiku nezjistila, že jsem lesba, ale byl to silnej okamžik, v kterej jsem kámošku sice nevzala za ruku a nezažila svůj první šestnáctiletý experiment, i když...do týdne jsem šla do knihovny a půjčila jsem si Pavučinu snů. Takže vlastně jsem vzrušující pocity zažila až trochu později...

Tak jsem si tu bichli přitáhla domů. Tehdy se mi to zdálo strašně tlusté a já si říkala, že to prostě nemohu přečíst. V té době jsem četla Ludluma a Deavera a pár let zpátky Stopy hrůzy. Ale zmizelo to strašně rychle! Znáte to. Ještě jste plní nadšení z filmu, tak všechno porovnáváte (nebo naopak, což je vždy lepší varianta). Těšíte se na další stránku. A čert vem nějaký Stopy hrůzy! Tohle bylo maso. A já si na konci říkala: "Proč to mělo tak málo stran?!"

Knih, kde jste zároveň vyděšení, trochu se i zasmějete, jste napnutý jako kšandy a zároveň se dostanete do úplně jiné dimenze, těch je málo. Ale díky za ně!

Ale potom jsem toho už od mistra moc nepřečetla. Nějak jsem se do něj znovu nečetla. Až na stará kolena jsem znovu objevila svojí lásku k textu, kterému vládne jenom jeden člověk na světě tak bravurně. Znovu čtení po letech proběhne. Jako že se Vílka jmenuju. A doporučuji všem pěti Lenkama. Nebo že by to mělo být obráceně? Doporučovat Vílkama? To jsem z toho celá Vílka...jenom ze vzpomínky na Pavučinu snů jsem hned celá rozvrkočená...

11.11.2019 5 z 5

Superman Nespoutaný: Kniha druhá Superman Nespoutaný: Kniha druhá Scott Snyder

"Doomsday Clock - Smashing Pumpkins"

Bum! Už to bouchlo? Né, ještě ne!

Genialita tohoto eposu vynikne až v druhé knize. A ta rubanice Superman/Wright? To bylo na slintnutí. Hodně velkých kreseb a všechny ty krásné a barevné věci! Ale tentokrát to dějově trochu skřípe, protože jednička nasadila laťku strašně vysoko. Ale...fakra, fakra, ta kresba! Mě si koupíte snadno :D

PS: většinou si kupuju paperbacky, pokud si u komiksů mohu vybrat. Superman Nespoutaný jsem si koupila v rámci akce jednoho nejmenovaného řetězce knihkupectví. Takže díky za info jednomu místnímu uživateli, že mi o téhle akci řekl. Vtipné ovšem je, že knihu jsem si koupila tak před rokem a půl roku poté šla kolem toho knihkupectví znovu (nemáme v našem městě) a tam ta akce stále byla. A stále stejná parta knih. Tj. vázána vydání po přepočtu levnější než brožovaná. Proto mě dost mate náklad knihy... :(

09.11.2019 5 z 5

Superman Nespoutaný: Kniha první Superman Nespoutaný: Kniha první Scott Snyder

"End Of The World - Armor for Sleep"

Klasický koncept, kdy musí Superman zachránit svět. A to doslova. Úplně celý. Celý tenhle příběh se dostane ale na úplně jinou úroveň pomocí jedné důležité věci. Kresba. Ta byla naprosto ohromující. Barevná. Až skoro Supermanovi bude přát, aby to nezastavil. Proč? Protože budete chtít vidět všechny ty barvy, až bouchnou všechny atomovky světa...přece, ne?

Hodně mě překvapil vznik dost neobvyklého přátelství. A linka Jimyho? Hmm...

Jenom jsem na to potřebovala dost klidu. Příběh dobrý, ale značně ukecaný. Ale to mi nevadí, alespoň to vydrží dlouho :)

PS: ta kresba minulosti? Když to čtěte, napadne vás: "Ne, už nic lepšího nemůže přijít!" No, přijde flashback a vy si řeknete: "Fakra, fakra, mýlila jsem se!" No, já si to řekla, vy nemusíte...

PS2: jsem si ale jistá, že to není příběh pro každého. To, jak se tam furt něco děje, někomu může evokovat akci jenom na oko, aby se schoval děj, který není až tak moc originální, jako se to děje v filmech. Pochopím ho...

09.11.2019 5 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

"Pour Some Sugar On Me - Def Leppard"

Sestry čtenářky, co je na téhle knize lepší než na jiných? Možná bych řekla, že je jiné prostředí. Jenže to není pravda. Ten samý děj a situace se dají zařadit kamkoliv, protože šablona je stejná. Ale chcete být jiní, tak dáte prostředí restaurace. Velké plus knihy je tedy malý počet stránek. Proč? Protože není prostor na zbytečné opakování a kniha neobsahuje SPOILER závěrečné nafouknuté drama, které vlastně drama není, ale musí být v každé podobné knize SPOILER.

Což mě vede k tomu, proč se mi kniha líbila především. Protože to nebylo zbytečně a přehnaně komplikovaný. Škoda, že se v anotaci píše "houževnatá kuchařka Willow". V textu jsem to nenašla. Využije první první příležitosti a dupe jako o život. A když konečně přijde rozřešení jejího problému? Chovala se jako malá holka, nesedělo mi to k ní.

Škoda druhé poloviny. Ta se moc nepovedla. Možná kdyby víc autor zapracoval na charakterech. Možná potom bych postavám něco věřila. Cokoliv. Protože první polovina je klasický erotický román. Najednou cvak a já čtu romantickou knihu. Buď jedno nebo druhé, prosím! Děkuji.

K tomu se vztahuje moje hlavní výtka.
- Co je to za obálku? Nehodí se to ke knize ani prostředí. Obálka prodává, je mi to jasné. Ale když se na ní podívám, tak bez znalosti anotace bych si typla něco jiného. Třeba děj o nějakém rozjuchaném trenérovi fotbalu.
- Co ten překlad názvu? Cole byl prostě cocky a to byl problém všeho.
- A co ten epilog? SPOILER Proč? Proč? Proč? Proč musí být součástí knihy vždy epilog buď o dítěti nebo svatbě? My víme, že se vezmou a budou žít svůj americký sen? Tak proč? Naprosto zbytečné dvě strany. Já bych to zařízla (jako vždy), když princ na konci políbí princeznu. Ostatní je zbytečné a navíc ...

Ale Chloe byla dokonalá. Ta mě dostala ;)

Ale když přimhouřím oči a zapomenu na věci, které jsem nepobrala a pár věcí, za které nemůže autor, ale špatná korektura, tak to není zase tak špatná kniha. Řadím mezi lepší v žánru. Ale mnohem lepší jsem už taky četla. Průměr. A doufám, že Láska a tetování je vážně lepší, jak mi všichni v komentářích slibují. Protože má jenom o dvě procenta lepší hodnocení. Jsem na to porovnání zvědavá ;)

PS: Mimochodem. Co je to za správného chlapa a majitele restaurace, který dámu nechá jít do jiné restaurace první? To tu slavnou selebritu nikdo nenaučil, jak se má chovat? Ajaj...

09.11.2019 2 z 5

Bullseye Bullseye Jason Aaron

"Die Trying - Eyes Set To Kill"

Rádi si hrajete a máte rádi důmyslné schovky? Úvod vám tedy udělá radost. Kde to až měl? V krku?!?!?!

Ale teď vážně. Zabít Franka? To zvládne jenom jeden člověk. Tedy, člověk, který je dost bláznivý a bláhový, že si myslí, že to zvládne. A ten někdo není nikdo jiný než Bullseye. Olala. Čekala jsem to velký. A dostala jsem to. Co ten magor všechno dělal, aby se Frankovi dostal pod kůži? Buď je Bullseye totální blázen (no, je) nebo je někdo, koho jeho práce prostě baví (no, je). Psycho jízda (s litry krve) od začátku do konce.

Jenom se nemůžu zbavit dojmu, že první dva díly byly jenom předehra tomu, co bude ve třetím díle. A na to se, k%#&a, hodně těším. Tak mě Jasone nezklam. Teď mám návod, jak se tě zbavit :O

06.11.2019 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

"Change (In The House Of Flies) - Deftones"

"Nakladatelství Laser neručí za psychické škody způsobené četbou této knihy."

Viděla jsem tehdy jako mnohem mladší tu slavnou adaptaci. A měla jsem v plánu knihu přečíst. Ale ne tak brzo (nejdřív jsem chtěla přečíst mistrovi povídky a teprve potom beletrii). No, adaptace dvojky mi to trochu překazila. Jestli moje frky čtěte, víte, že bych prostě nemohla jít do kina na něco, co jsem ještě nečetla, když jde o adaptace. Takže nejdřív Osvícení a potom jeho mladší bráška...

...zasekla jsem se. Pomóc!!!

Jo, knihu jsem doma měla z knihovny hodně dlouho. Skoro půl roku. Prostě jsem jí začala číst, když ještě svítilo sluníčko do desíti večer a zaklapla jí, když byla už v půl páté tma. A jenom si říkala: "Takže ty chceš přečíst Doktor Spánek za týden, který máš navíc (pracovně) dlouhý?! Kde se v tobě ta naivita a troufalost bere?" No, zda to vyšlo, si řekneme za týden...

O to mi přišlo víc vtipné, že jakmile jsem se dostala do hotelu, byl problém přestat číst. Až tak je kniha dobrá. A nejde jenom o tu hrůzu. Mě víc bavili ony počáteční náznaky hrůzy a začínající hrůza a potom celá ta hrůza. To bylo...brrr.

Co na téhle knize oceňuji nejvíc je ale vývoj postav, jejich charakteru a celkově jejich postup knihou. Proto je mistr mistrem. A zašlouženě. Nikdo na konci není stejný jako na začátku.

PS: rozhodně teď znovu kouknu na film a taky na druhou televizní verzi, tu jsem neviděla.

05.11.2019 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

"Storyteller - Trapt"

Kniha začíná poměrně nenápadně (vzhledem k názvu). Jedná sestra pomáhá té druhé. Odklidit mrtvolu přítele z koupelny. Jasně, to se může stát. Prostě ho jenom bodla, že jo? Normálka. A tak. Nebo je to trochu jinak?

Bavilo mě, jak je děj poskládaný. Kdo četl, ví, o čem mluvím. Vlastně díky tomu to bylo na začátku i dost vtipné. Jenže potom jdeme do minulosti, která ovlivnila přítomnost. A navíc sama přítomnost pro Korede začíná být dost nepříjemná.

Hodně zajímavý psychologický román o vztahu dvou sester, který mě zaujal tím, jak je napsaný a o čem je napsaný. Přesto jsem ráda, že má kniha méně stran. Nedovedu si představit, že by jich měla víc. Vzhledem ke stylu psaní autorky. Knihu beru spíš jako jednohubku, ale i tak si ráda přečtu další knihy autorky. Ale byla jsem překvapená. Příjemně. Nečekala jsem, že mě bude bavit.

PS: jestli se někomu zdála zbytečná a dlouhá linka s Tadem, mě právě ne. Hezky se během toho všechno vytahovalo a nabobtnávalo. Hezky postupně, pomalu a nenásilně. A potom kaboom! (Že se chlápek probere z komatu, bylo jasný. Ale že se potom bude dít, co se dělo? To jsem nečekala.) A ke konci to bylo tak dojemné a emotivní, až jsem koukala. Protože poslední kapitola. To bolelo...

PS2: tohle rozhodně doporučuji, na 526%. Ale není to text ani příběh pro každého. A jak se vám bude kniha (ne)líbit podle mě určí to, jak se právě kouknete na to rozhodnutí v rámci vztahu sester. SPOILER Kdyby tohle napsal americký autor, konec je asi jiný, asi určitě jiný...

PS3: dovolila jsem si něco napsat do diskuse, co nemohu sem, ale je to (podle mě) důležité k pochopení...všeho.

05.11.2019 5 z 5

Válka vtipů a hádanek Válka vtipů a hádanek Tom King

"Two Of A Kind - Afi"

Když se dva perou, třetí se směje?
Nó, to by ti dva nemohli být Joker a Riddler a ten třetí Batman. Protože v jejich případě, se sice ti dva perou, ale nikdo se nesměje. Ten někdo krvácí. A společně s ním celý Gotham. Základní kámen příběhu je na první pohled prostý, až to bolí. Jenom mi bylo jasné, že to bude přesto krutá jízda. Protože první pohled vždy rád máte. A taky že to jízda byla!

Nejvíc jsem ocenila zpětné vyprávění Bruce. Protože čekáte na to špatné, co provedl. Jestli i přesto, co řekne SPOILER ona řekne tu správnou odpověď, na kterou čekáme už od minulého dílu SPOILER. A vážně by to bylo tak špatný? Záleží na čtenáři. Ale řeknu jediný. Tom King rozjel psychologickou hru hodnou ovací. Takže tady to je: "Ovace, vou vou!" Ono rozdělení na "Team Joker" a "Team Riddler" pobavilo bylo dokonalé a celé neskutečně promyšlené.

Takže jo, tenhle Batman mě neskutečně baví. Čtení si užívám a každý další díl je zase o trochu víc mňamózní než ten před ním. Nějakej zmatenej víkend, ne? Přečetla jsem tři knihy a u každý z nich div nekápla slza. Už jsem asi na odpis... :(

Kresba byla na "ach" i "wau". Opět. Beru to už u série za samozřejmost a byla bych hodně zklamaná, kdyby se to změnilo. Stejně jako jsem si minule užívala ty momenty s Banem, tady je jsou podobně zpracovaní oba záporáci. To prostě musíte vidět a číst. A celý je to prostě vymazlený a nádherně zpracovaný. A spíš je zde rozbor následků násilí než zobrazené násilí samo o sobě. Dalo by se říct, že je to vlastně klidná kniha. Jenom vám dá hodně zabrat.

("Ťuk, ťuk...Kdo tam?...Lec...Jaký lec?...Ne, ty dylino, říká se "lecjaký".")

PS: pasáž hostiny? Vrchol knihy.

PS: pokud jste nikdy nebyly na Batmana, doporučuji právě začít s Kingem. Ale bacha. Ať se hned na začátek nepos@$@te blahem. Je totiž šance že jo.

03.11.2019 5 z 5