Lenka.Vílka Online Lenka.Vílka komentáře u knih

Popel a prach Popel a prach Brian Azzarello

(Se sérii jsem měla dost dlouho pauzu a nečetla všechny díly. Není to taková mizérie. Jenom mě to mrzí :(...)

("Je to tím, že naše zlatý časy se před náma neklenou jako blahobytně tučný panděro - ale visej za náma v žalostně povadlý zadnici. A proto tak starostlivě opečováváme a šíříme světem náš největší příspěvek lidskýmu rodu...abysme mohli mít vždycky místo...kde jsme alespoň na chvíli mladý a tvrdý.)

Už prolog mi připomněl, že si musím sérii přečíst znovu. Tohle miluju na John+Brian. Tyhle dva tvoří jednu z nej sérii, kterou jsem měla v ruce. Kterou nemám doma a ještě jsem nečetla všechny díly! (Napravím. Obojí. I kdybych kvůli tomu měla být o hladu!)
Dnes se nebudu víc vykecávat. Během čtení mi kolečka začala zapadat a já si vzpomněla, ale nebylo to ono. Takže dokoupím celou sérii a potom se ozvu znovu. Slibuju!!!

08.05.2018 5 z 5

Sága 6 Sága 6 Brian K. Vaughan

Příběh jede dál. I s naší malou vypravěčkou, která nám zase trochu povyrostla. A já se stále bavím nad roztomilostí malé Hazel, která mě dostala hned na začátku. Jsme ve světě, kde je holka zvyklá vídat pány, co mají místo hlavy obrazovku (což je pro ní ještě měkkej matroš), ale když někdo vypadá nahatý jako maminka a tatínek dohromady, je z toho nesvá. A co se stane, když její paní učitelka uvidí křídla? Pomůže? Nebo si otevře pusu?
Za mě přesto trochu slabší díl. Děj tak nějak šel dál a nebýt dojemného konce, tak by to podle mě šlo stáhnout do tří kapitol. Ticho před bouří, jasno, ale výš prostě hodnotit nemohu (ale číst celou sérii hned za sebou, je mi jasný, že i tu zbývající hvězdu dám. Ale takhle ne). Ale kresba. Ach, já ty divnosti prostě žeru!

DÁL TEXT OBSAHUJE SPOILER.
A to shledání z anotace? To bylo překvapení, protože v tuhle variantu jsem se neodvážila doufalt. No, a závěrečné odhalení dárku  v troubě? A že to tak moc nechtěli!!! :D

08.05.2018 4 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Film jsem v kině nestihla a dlouho mě to mrzelo. Proto jsem byla ráda (zatím) za knihu. Čili: tohle je komentář čtenáře, které viděl pouze trailer k filmu Tvář vody. Jenže tohle je novelizace, ne předloha adaptace, a já jsem zvědavá na rozdíly už teď. Ale vážně to šlo po traileru? Protože já myslela jenom na jedno: "Ty vole, von vypadá jako Abe!" a ze strachu a obav ignorovala internet. Co by kdyby...
Ale ke knize samotné.
Děj je jednoznačně super. Proto jsem se na příběh těšila. Jenom začátek knihy na mě byl trochu divnej. Nevím, jak kniha vznikla. Jestli Guillermo poslal Danielovi scénář se slovy, ať to obalí a potom si to zkontroloval nebo psali dohromady, ale začátek byl pro mě stejně špatně stravitelný jako když jsem četla Guillerma naposled. Takže mě to mate a neumím si domyslet, jak spolupráce probíhala. Bylo to stylem. Text se snaží být až přehnaně poetický, až mě to iritoval. A není to proto, že bych ho nezvládala, ale protože ta poetičnost jela na půl plynu. Jako kdyby se snažila zakrýt, že prvních sto stran se vlastně nic nedělo, ale čtenář je i tak unesen. Ale zase aby toho nebylo moc a tím si čtenáře nevyděsili. Děj začne někam smiřovat, až v moment, kdy dá Elisa monstru své vejce. Do té doby se pracuje s napětím a tajemnem, ale každý čtenář (který četl anotaci) ví, že až potom se začnou dít ta opravdová kouzla.
Jinak kresba v knize byla milá, jenom jí bylo málo. Škoda.
Knihu beru jako jednu velkou nádhernou metaforu a jestli jsem to pochopila špatně, nemějte potřebu mi to vysvětlovat. Chci si myslet toto.

05.05.2018 5 z 5

Goodbye Parakeet, Goodnite My Sista Goodbye Parakeet, Goodnite My Sista Tite Kubo (p)

Hmm, nastalo pokračování myšlenky z prvního dílu. Tahle sérii není pro mě.

04.05.2018 3 z 5

The Death and the Strawberry The Death and the Strawberry Tite Kubo (p)

Ze začátku jsem měla strach, jestli vůbec dočtu. Jestli už na mě není pozdě. Tak deset patnáct let zpět, kdy bych tuhle mangu měla číst. Bylo to tak strašně naivní, ale od druhé poloviny se mi alespoň četlo dobře. Humor je strašně prvoplánový, ale když se chcete zasmát tak proč ne. Kresba nebyla nejhorší, ale taková lehce zapomenutelná. Mám půjčené ještě další dva díly, tak budu číst dál a uvidí se.
Takže, pokud je vám max dvacet, přidejte k mému hodnocení jednu hvězdu. Pokud dvanáct až šestnáct, přidejte dvě a jděte si to koupit.

03.05.2018 3 z 5

Království tvé Království tvé Mark Waid

Mám ráda alternativní příběhy. Mám ráda, když hrdinové stárnou a s tím si uvědomují různé věci. Temný epos? No, spíš temný les plný depresivního temného eposu. A na druhé straně je kresba, která se to snaží vyrovnat. Dokonalá symbióza, která zde funguje na jedničku. Funguje to vlastně tak dobře, že jsem skoro nevnímala neoriginalitu děje. Ten nic až tak speciálního nepřináší (rozkol nových a starých hrdinů a následky činů úplně všech není nic nového), ale je kolem toho super omáčka plná zamyšlení a k tomu kresba, která jako by byla dalším hráčem v tomhle epičnu (ajajaj, chytla mě slina mudrování, tak snad mě zase rychle opustí).
Bohužel pro čtenáře je zde až moc momentů, které dávají víc smysl, když si před čtením pár věcí nastudujete, ale nutné to není. Souvislosti jsou naznačeny jenom jemně, ale pokud chcete jít do hloubky příběhu, pochybuju, že jste si neudělali domácí úkol a neprojeli wiki. A jestli se na to vyprdnete, stane se z vás zklamaný čtenář, který to nepochopil, tak snad si alespoň užil ty akční pasáže.
Na konci jsou stručné životopisy hlavních aktérů, to je plus. Taky oceňuji papír, žádné otisky!
Ale je mi to jasný. Abych si příběh užila ještě víc, musím přečíst znovu. A to mi problém fakt nedělá. Doporučuji a pět vílek z pěti.

03.05.2018 5 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER, ALE MYSLÍM, ŽE SPÍŠ NE. JENOM PRO JISTOTU...

Rozhodně překvapení! Tohle objevování nových žánrů mě prostě baví. Měla jsem strach, že se v herním světě ztratím. Ale všechno je popsané, aby to pobral každej. A pro toho, kdo neumí anglicky a neodvodí si, na konci je slovníček.

Sympatie k hlavnímu hrdinovi přišly v podstatě hned (ne kvůli tomu, že umírá, ale kvůli jeho mamce a kvůli tomu, jak se ze začátku ve hře choval). Přiznám se, měla jsem trochu strach, že pokud celou knihu budou běhat po lese nebo v jeskyních zachraňovat a plnit levely (čili to, co asi nejspíš lidi dělaj ve hře), že nebude o co dějově stát. Nejsem barbar, jenom jsem ve svém životě hrála tak akorát Worms Armageddon a Commandos (a když chci bejt za rebela, zapařim Solitaire).

Ale bylo o co stát. Totálně! Dokud jde Glebovi pouze o to, aby nahrál co nejvíc jde a zjistil své možnosti, bylo to dobré. Ale v okamžik, kdy začal odlupovat slupky celého systému, dostala jsem se i já na úplně jiný level. A že se lidé chovají ve hře jako v životě? Kdo by to čekal?! Ještě hůř! Jiné prostředí má změnit skutečné chování? Není mi šest. Tuhle část jsem si užila.

Ale potom přijdou ty věci, které (zatím?) nedávají smysl. Proč se nezruší virtuální realita, je jasný. Prachy. A já jenom čekala na rebely. Jako logicky by přijít měli, ne? Jinak bych smysl téhle knihy postarádala. A druhá věc. Když se Glebovi začalo dařit (tedy, náhoda chtěla, aby to měl až moc snadný), systém upravil pravidla, aby mu to ztížil. Pozorování nonstop, chápu. Ale nechápu, proč tedy systém automaticky nevyhodí hráče, který vypadá podezřele. Dokud platí, tak je jim to asi jedno či co. Že tam je kvůli vtažení, když to tolik vadí v reálu a jsou stanovena pravidla, aby k tomu nedocházelo, přesto dochází? Třeba Gleb a jeho nová kámoška to řekli nahlas. On, kvůli nemoci. Ona kvůli pomstě, aby udělala něco špatného. A nic. Žádné odpojení. Kdyží hráči dojdou peníze, kamarádi se na něj vyprdnou a on nemá jak se udržet dál ve světě a třeba v něm umře, co potom? Nebo co hůř. Už tam nebude chtít zůstat i  přes fakt, že na druhé straně už je po něm. Někde hnije jeho tělo a on prostě umře na obou frontách? Není někdo, kdo jako dobrý vojáček lítá po hře a elimuje chyby v systému, tedy vztažené?! Což neberu jako díru v ději. Doufám, že mi to autor v dalším díle vysvětlí.
Poslední třetina byla taková až moc táhla. Jako kdyby za autorem někdo stál se zbraní na zátylku a řekl mu: "Tak hele, vole, jestli to nebude mít přes tři sta stránek, tak na další díl zapomeň. Kapiš to?" "Aj, aj, sir, už na tom dělám." Ale posledních pár stránek mě posadilo na zadek. To jako jo!!!
Jinak jednoznačný materiál na zfilmování, já bych na to šla. Jenom ne Ruslawoodem (z Ochránců mám stále osypky), ale Hollywoodem. Prosím!!!

02.05.2018 5 z 5

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

Jedním slovem: omračující.
Více slovy: omračující, ale matoucí
Jednou celou větou: kvůli těm všem dobrým, ale i špatným věcem jsem nepochopila, jestli to je kniha dobrá nebo špatná

POKUD JSTE NEČETLI, MŮŽE MOJE ÚVAHA OBSAHOVAT SPOILER. PŘESTO SE DOMNÍVÁM, ŽE Z DĚJE JSEM NIC NEVYKECALA. POKUD SE OSUD HRDINŮ V KNIZE SEJDE S MOU ÚVAHOU, JE VĚC ČISTĚ NÁHODNÁ.

Příběh začíná nádherně. Ostatně první třetina knihy je podle srovnatelná s třetí třetinou. Jak doktor najde "Alitu" a udělá z ní opravdovou Alitu. Ta část, kdy Alita pozná svou osudovou nemesis jako lovec odměn, mě bavila a hlavně byla po vizuální stránce dokonalá. Ten kontrast mezi jemností a naivitou čitelnou v tvář Ality a krutostí světa, ve kterém se příběh odehrává, mě v první třetině fascinoval, těšil i zároveň děsil. Lítají rány, hlavní nepřítel je neporazitelná mašina, která každého vyděsí, ale ona je tak nad věcí, že to děsí spíš čtenáře, ale ona i tak za každé situace vypadá dobře. Hlavně v oknech, kdy je všechno kolem ní rozmazané a já vnímala jenom její nádhernou tvář. Její výraz odhodlanosti a toho všeho, co jí pohání. Jo a taky prdelka. Celé to působilo tak dětsky naivní a zároveň brutálně kruté. Takže nádhera.
Druhá třetina byla taková...no jarní. Alitě se zapálila lýtka a tím to šlo do kopru. Zmátl mě vztah Ality a Huga, protože to byl důvod, proč jsem z knihy měla strach. Strašně dlouho jsem se na ní těšila a potom viděla trailer (záložka Zajímavosti) a měla hned strach. Pamatuju si velký nádherný oči krásnýho, ale nebezpečnýho drobečka, ne drobka, divnýho týpka (to je ten crush), laciný efekty a já doufala, že to není final trailer. Absolutní hrůza. A mě se to skoro zdálo jako romantický film s holkou, která je "trochu jiná". Z traileru děj působil strašně ploše. Což v knize fakt není. Naštěstí. A je to vidět právě na vztahu Alita/Hugo, který byl v knize nádherně rozebraný. Od toho prvního momentu, kdy ho uvidí, jak se postupně zamilovává a potom vyjádří svoje city. Nebylo to laciný a přesto mi přišlo, že autor to napsal lépe, než autorky romantických knih. Je to kresbou. Jsou to emoce, které vyčtu v tvářích postav. To je jinej level. Kdo čte tyhle moje trapné výšplechty, ví, že v tomhle se opakuji, ale to je mi jedno. Je to pro mě rozhodující. A já to autorovi sežrala.
Třetí třetina byla tak dechberoucí, že mi dala zabrat. Bylo to celé o lásce. Ne jenom o té kluk/holka, ale i o té otec/dcera. A v ten okamžik mi bylo jedno, jestli to skončí happyendem. Protože vzhledem k ději, jako fakt? Šlo by to vůbec? Během čtení jsem stále měnila názor, co chci. Chci happyend nebo to live and to lose? Co nás udělá víc lidské? Happyend nebo to live and to lose? A o to Alitě šlo, ne? Být člověk. Být dost dobrá pro svou lásku (a já fakt nepochopila, jestli jí jenom využívá nebo má rád). Takže, co myslíte, co víc dělá člověka? Happyend nebo to live and to lose? (Kdo neví, ať si přečtě anotaci druhého dílu. Proto je tak těžký napsat komentář v době, kdy si každej může přečíst anotaci dvojky a neužít spoiler.)
Pokud další díl bude pokračovat ve stejném duchu dám ráda pět hvězd. Chci se víc dozvědět o Salemu a jak vznikl. A celkově se chci dozvědět víc o světě kolem hrdinů. To mi chybělo. Pak dám pět s radostí.

Update 30.10.2019: po přečtení posledního dílu tu jednu hvězdu přidávám...

27.04.2018 5 z 5

Znovuzrození hrdinů DC Znovuzrození hrdinů DC Geoff Johns

Nevím na čí přání vznikl celý tenhle projekt, ale je jenom dobře, že vznikl. Super je, že nemusíte mít načtenou minulost, protože prostě...Rebirth. Všeho a všech, přesto to není tak, že se zakope minulost. Wally hned na začátku všechno vykecá, takže svým způsobem jsou karty rozdány od začátku a série je připravena na nové čtenáře (Vždyť nemůžu začít číst zrovna tohle. Neznám souvislosti a další bla bla výmluvy tady prostě odpadnou.) a zároveň není opakováno, co už bylo stokrát řečeno jinde. Flashe nemám moc načteného a na sledování seriálu potřebuju sebe a dalších pět kolem jako nápovědu. Ať pochopím, takže začátek trochu náročnější. Ale jedno jsem pochopila. Není třeba mít načteno the New 52 (dobře, protože nemám všechno). A ani Flashpoint (který u nás vyjde za rok). A ostatní části Crisis by byly jako bonus, ale taky to bez nich jde (snad to už brzo vyjde!). Tak alespoň seriál Flash, ten je dostupný všem. A víte, která bije. Proto jsem zvědavá, co přinesou ostatní příběhy. A jaká bude sranda, že v tom budou mít čtenáři ještě větší zmatek, chi chi chi.
A co se děje tady?
Wally skáče z jednoho místa na druhé a doufá, že se bude moct vrátit. I kdyby to bylo do světa, kde si ho nikdo ani jeho "hromosvod" nepamatuje. Celý tenhle komiks je vlastně o tom, že ukáže jednotlivé postavy, a jak si v tomhle světě stojí, aby potom všem bylo jasný, kam se budou ubýhat jejich jednotlivé příběhy v dalších dílech. Což by někoho mohlo otrávit, protože to vlastně "je o ničem". Jenže tam v hloubce opravdu není. A pokud nový čtenář jste (nemohu se zbavit dojmu, že prodejnost téhle série v Americe táhnou nahoru právě puberťáci, kteří koukaj na telku, ale neví, kde by se čtením měli začít, protože komiksy jsou teď cool a in, a kdo nečte je divnej...čímž se to trochu obrátilo), tohle oceníte. A pokud nový čtenář nejste, oceníte to taky. A budete doufat, že v půlce projekt nezmizí z českých pultů. Ale nejspíš ne. Jelikož knihy budou vycházet jako paperback i hardback, asi tomu vydavatelství věří hodně.
Krasba je nádherná. Taková sexy podbízivá lehká děva, ale já jí to žeru. Jde o hezký barvy, efektní podívanou, ale zároveň když dojde na emoce, já je vyčetla z tváří všech (což považuji jako zásadní rozdíl mezi dobrou a špatnou kresbou, ať už je provedení jakékoliv).
Obrovským plusem knihy jsou poslední stránky. Je tady stránku od stránky všechno krásně vysvětleno. Což je důležité právě v rámci kořenů do knih, které u nás nevyšly. Tohle všechno shrnout muselo být určitě náročné, tomu věřím. Ale taky si myslím, že snazší by bylo všechny ty tituly vydat...
A ještě nutno dodat, že mám strach o mysl Geoffa Johnsna. Jestli ve své vlastní práci nemá zmatek, tak je borec.

25.04.2018 5 z 5

Gantz 18 Gantz 18 Hiroja Oku

Pokračujeme tam, kde jsme minule skončili. Postupně jeden souboj za druhým, až zbyde jenom jeden nepřítel. Přesto trochu nuda. Jedna dlouhá řežba, ale to samé tady už bylo. Jenom na jiném místě, s jiným nepřítelem a jinými lovci. Akce nakreslená nádherně a díl samozřejmost končí tak, že chcete další. Takže klasika...

23.04.2018 4 z 5

Gantz 17 Gantz 17 Hiroja Oku

Ok, byla jsem přehnaně negativní a nedůvěřivá ohledně "čarodějů". Faktem ale zůstává, že stále o nich nic nevíme (krom toho, že používání síly má trvalé následky). Což úplně smazal fakt, jak se Sakurai v tomhle díle předvedl (já mám taky důvod, proč se vrátit!). Epic. Cukroušek jeden. Ale...dopadne to s ním dobře? Nebo špatně?
A co dalšího v ději? Kei chce 100 bodů, aby mohl dostat svojí holku zpátky. Povede se mu to? Asi začínám chápat, proč tam jsou ty divný týpci...
Kresba velice povedená. Obzvlášť scéna s vodopádem ohně. Jinak standard, na který se mi stále dobře kouká. Přesto řadím do těch lepších dílu série. Proč? Tentokrát žádné filosofování, dumání ani extrémně táhlé emoci. Ale...
Stěžovala jsem si, že minulý díl nebyl moc uchýlný, vtipný a sex taky někam zmizel. A co by jste řekli scéně, která obsahuje všechny tyhle body? V tomhle díle jo. Knihu mám z knihovny, takže cvak, už to je to v telefonu. Jelikož můj lidský harddisk není tak spolehlivý. Protože tohle zapomenout nechci :D

23.04.2018 5 z 5

Tokijský ghúl 7 Tokijský ghúl 7 Sui Išida (p)

Zatím nejlepší díl. Emoce i krev stříkaly na všechny strany. Po dějové stránce se toho zase tak nestalo, protože kniha má dvě části přesně jak je v anotaci. Z čehož si mučení Tanekiho zabralo poměrnou část. A přotože on chce zůstat dobrým klukem (a hlavně člověkem), bude to mít náročný (ta část byla vážně úžasná...ne kvůli sofistikovanému způsobu mučení, ale kvůli tomu v přestávkách při regeneraci). Zvládne to? Stihnou to jeho přátelé v čas? A co inspektoři úřadu?
Tohle si přečtěte a potom můžete umřít. Nebo spíš až po osmém dílu. Nebo spíš až po celé sérii. Koušu se do palečků, dávám pět hvězdiček z pěti a ááá, ach, wow. Jo, až takhle to dobrý bylo!

23.04.2018 5 z 5

Budu vším, čím mě chceš mít Budu vším, čím mě chceš mít Mindy Mejia

Málem to skončilo v mém seznamu "Přešlapy roku 2018". Fakt ne pro mě.

22.04.2018 1 z 5

Star-Lord Star-Lord Chris Claremont

Země se pohnula a já snad poprvé musím říct: starej komiks byl lepší. Starý komiks zabírá půl knihy a je naprosto k sežrání. Tentokrát zase od začátku, ale pořádně do hloubky. Černobílá kresba tomu všemu dodává depresivní nádech, protože ono to nějak smutný bylo. Jak Peter vyrůstal, dostal se do vesmíru, stal se Star-Lordem. Celé to bylo super a příběh mě bavil. Dávám za pět.
Nový příběh byl už trochu horší. Zapomeňte na "nové" Strážce, tihle jsou na začátku. A to je asi ten hlavní problém. Já tu Mantis prostě nesnáším a že tady byla za blbku extra třídy. Sice umí zachránit situaci, ale to je všechno. Jinak příběh mě vůbec nebavil a občas jsem se ztrácela (proč tenhle dělá tohle a tamto). Nevadí, že to nebylo vtipný, ale ona to ani netáhla nahoru akce, která když už byla, bylo to takový nijaký. Furt jsem čekala na něco, co mě dostane. Ale tohle je první akce Strážců, tak třeba někdy příště. Takže za tři.
PS: doporučuji nejdřív načíst historii v knize, protože tohle jsou kořeny Strážců. A že hodně hluboký...

20.04.2018 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Knihu jsem neměla původně v plánu číst, ale ukecaly mě komentáře. Jako jak je to graficky děsně cool a super duper. A taky že to cool a super duper bylo, ale jenom vizuál. Proto jsem se dostala tak daleko. A vlastně až na konec. Děj tlačí dopředu forma, ne zajímavost obsahu. Prostě se to dobře čte. Ale kdyby kniha byla psaná normálně, s velkou pravděpodobností prostě nedočtu. Až tak strhující to nebylo. Můj komentář dost vypovídá. Nemám potřebu komentovat obsah...ale na druhou stranu vysoké hodnocení knihy chápu. Není to ztráta času. Jenom jsem nenašla nic, co by mě přimělo ke čtení druhého dílu.

19.04.2018 2 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Mám dvě možnosti:
Nepsat žádný komentář a pouze hodnotit.
Vzít své komentáře z předchozích knih, dát do jednoho texťáku, zavřít oči, náhodně vymazat pár vět, dát sem zbytek a hodnotit (nikdo by nepoznal, ke kterému dílu ten komentář je, protože je to všechno na jedno brďo).
Řeknu to jednoduše. Díly mi splývají dohromady, protože sice to je dobře napsaná sérii, ale nic víc. Teď se opakuji, ale autor umí psát čtivě. Jenom si nemyslím, že umí téma "Detektivka pro velký kluky a holky". Bát se o hlavního hrdinu? To beru jako samozřejmost. Já se dokážu ztotožnit i se sériovým vrahem, když to autor napíše tak, abych se ztotožnila, ale tady ani ťuk. S nikým.
Nejde nezmínit vraha. Nevadí mi znát jeho totožnost od půlky knihy. Klidně i dřív. Pokud to je záměr autora, ne jeho školácká chyba. V tomhle případě záměr. Škoda, že s tím autor nezvládl pracovat lépe.
Jaké detektivky jsem četla za poslední měsíc? (V pořadí, teď jsem je trochu flákala.) Temné hlubiny, Hrob v horách, Do posledního dechu. Bryndza nemá šanci ani dvěma tituly proti jednomu. Psát už umí, to je taky jediný důvod, proč jsem už první díl neodložila jako nedotčený. Teď už by to jenom chtělo nějaký ten wow efekt.
Po dočtení Hrobu v horách jsem si šla hned půjčit další díl. Co jsem udělala po dočtení Do posledního dechu? Dala knihu na hromádku dalších knih na vrácení a byla ráda, že jsem za ní nezaplatila (teda zaplatila, v rámci rozpočítaného půjčovného z knihovny tak desetník, možná míň, ale to po autorovi nebudu chtít zpátky ;)...).

18.04.2018 2 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha druhá JLA: Spravedlnost: Kniha druhá Alex Ross

Komiks pro náročnějšího čtenáře, to rozhodně.
Děkuji za informaci, že je lepší číst dohromady. Poslechla jsem a bylo to epic. Chtěla jsem hodnotit zvlášť, ale nějak to nešlo. Chtěla jsem hodnotit dohromady, ale nevěděla jsem jak na to. Stále to jsou dvě knihy, že? Takže od obou cest trochu.
Příběh: super
Kresba: nádherná, skoro na slintnutí

V druhé knize se situace začne řešit. Ale já jsem asi pacient, protože já si říkala: "Leonarde, utíkej, ať tě Barry nechytne!" A teď pravda. Chci i komiks s pořádnou účastí Leonarda Snarta alias Captaina Colda (za to může televize! Nemám slabost pro záporáky :D...ale jo, mám, když jsou dobře napsaný a mají super hračky...). Nejlepší scéna? Superman vs Shazam, Billy, v jeho historii mám bordel (když nebyl sám sebou). Bylo to sice krátké, ale jde mi spíš o to, jak to bylo nakreslené. Jo, a taky chci přečíst samostatný komiks od Shazamovi! Nejlépe před filmovou adaptací.
Celkově kresba je zde pro mě umění. Komiks neubírá fantazi, je jako klasická beletrie. Jenom je vodítkem. Asi plácám. Ale nebudu tady rozebírat důvody, proč mě baví komiksy. Prostě se s tím smiřte. Současné komiksy jsou hodnotné stejně jako beletrie. Je to kus od kusu, autor od autora. Ale jak stále tvrdím, až mě komiksy nebudou bavit, dejte mi kulku. Bude to znamenat, že jsem stará a vzdávám to se životem. Nebude Pichlovanka a Harlequin!!!
Starý komiks mě bavil hlavně proto, že chci téhle postavě vědět víc (buď si přečtěte obsah knihy nebo můj komentář, ať víte přesně, o kom mluvím). Dost se totiž podobá osudu jedné postavě z Marvelu. Ale pst... :D

Ale postěžuji si. Série se teď prodává za víc peněz a v obou knihách byla tisková chyba. Zdvojený text (to na Flashe nesvedete) přes celou stránku. To není moc ok. V prvním díle jenom jedna, ale v druhém díle to bylo víc!

15.04.2018 5 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha první JLA: Spravedlnost: Kniha první Alex Ross

Komiks pro náročnějšího čtenáře, to rozhodně.
Děkuji za informaci, že je lepší číst dohromady. Poslechla jsem a bylo to epic (teda náhoda dala, že na komiks nebyl čas a teď jsem za to vděčná). Chtěla jsem hodnotit zvlášť, ale nějak to nešlo. Chtěla jsem hodnotit dohromady, ale nevěděla jsem jak na to. Stále to jsou dvě knihy, že? Takže od obou cest trochu.
Příběh: super
Kresba: nádherná, skoro na slintnutí

Liga padá na kolena a je v úzkých. Začátek byl na mě trochu zmatený. Skáče se z jedné scény do druhé, ale potom to celé začalo dávat smysl a vypadalo jako nádherné rozebrání pádu Ligy. V mysli mi vyvstalo, že tohle jsem už přece viděla. Tohle je klasika týmovek. Nepřítel vás rozebere zevnitř a vy potom padáte jako mouchy. (Hlavně viňme Batmana, jako vždy.) Ano, čekáte happyend, ale cestou vás několikrát chytí za srdce. Třeba Ray Palmer. Přiznám se, Atoma žeru hlavně díky televizi a tajně doufám, že si o něm i něco přečtu. Ale když jsem četla jeho linku, malém mě trefil šlak. Měla jsem o něj vážně strach! Nebo samotný Aquaman, který je pro mě stále takovej "divnej týpek z moře". Snad poprvé jsem mu fandila, přestože bylo jasný, že na konci skončí.
Ráda bych zmínila kresbu. Nechci podceňovat scénář (ale v tomhle případě je to trochu jiné, protože scénář/kresba stejný člověk), ale je mi jasný, že v případě téhle knihy, kresba ovlivnila celé vyznění komiksu (tedy v dobrém, jasno?). Protože on je příběh sám o sobě dost triviální a kresba ho táhne do pomyslných nebeských výšin. Už delší dobu se těším na Království tvé a teď ještě o trochu víc. Protože Alex Ross, teď to mám potvrzeno.

Jak to dopadne, v pokračování. Po dlouhé době mě bavil i starý komiks. Aquaman přijel na delfínovi :D epic...a potom ho zachrání další delfíni. Prostě More fun :D
I přes fakt, že jsem zatím nečetla druhý díl, tipuju jako nejlepší matroš z kompletu.

15.04.2018 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Cesty Cinder, Scarlet i Cress se střetnou hned na začátku. Proto se mi ulevilo, že se zase rozejdou a každá prožívá dobrodružství, aby se potkali znovu, aby i Cress měla svůj prostor. Proto je kniha zase o něco tlustší, ale to nevadí. Knihy autorky se čtou opravdu dobře. Jenom na začátku mě chvíli štvalo, jak stále rozebírá Thorna. Jako dlouho neviděla lidi a zrovna on pro ní byl něco jako celebrita, ale i tak. Proto bylo dobře, že Thorne skejsnul právě s Cress. Už minule mě dostal. Vtipnej rebel, kterej může dokázat, že je víc. Jednoznačné "ach" každé čtenářky a postupné vznikání téhle epic love story. Tuhle pohádku mi doma před spaním neříkali, takže příběh znám jenom ze seriálu Once upon a time, ale i tak se mi to četlo dobře.
Co se děje na s Kaiem mě vlastně moc nezajímalo. Jeho kapitoly jsem vždy prolétla pohledem (stejně jako ve Scarlet, protože se nechoval jako vůdce, ale jako posera), ale potom se to zlomilo a začalo být zajímavé. Když už jednou jseš císař, tak se podle toho chovej. Ještě jsi ani nezkusit všechno a už se vzdáváš.

("...jsem zpocený, neoholený a dva dny jsem si nečistil zuby. Tohle není vhodná chvíle na romantiku." To jsem se rozesmála. Většinou když je někdo i týden ve vězení a přijde jeho crush, tak dostane hudlana zuby nezuby, ale Thorne je jinej :D...)

Dobrá kniha, dobře sepsáno, ale příběh samotné Cress mě bavil zatím nejmíň (Scarlet, je holt Scarlet), ale celek s ostatními holkami byl dokonalý, takže jsem nevěděla, jak hodnotit. Čtyři málo, pět moc. Ale co, dám pět, tím nic nezkazim.
Kde mám Winter?!

14.04.2018 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Rozhodně lepší než první díl, přestože ten mě nadchnul maximálně. Stále stejná úroveň popisu, děje a počtu výstřelených kulek.

10.04.2018 5 z 5