Lenka.Vílka Lenka.Vílka komentáře u knih

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

Tolik humoru, odkazů a divnejch prapodivností na tak malém prostoru s tím, že ničeho není málo, příběh odsýpá, baví a je naprosto famózní, jsem si naposled tolik užívala s S. R. Greenem. Tady jsem si na něj hodně krát vzpomněla. A to je bráno jako lichotka.

20.11.2017 5 z 5

Superman: Supermanova smrt Superman: Supermanova smrt Roger Stern

Na tenhle komiks jsem se strašně moc těšila. Hlavně jestli u nás vyjde nebo nevyjde. Takže jsem byla hodně dlouho jako na trní, když to konečně bylo tady. Stálo to čekání za to? Stálo.
Na scéně máme záporáka, který ničí všechno a všechny kolem sebe. Už to skoro vypadá, že ani Superman nemá šanci. A potom se tak opravdu stane. O tom je celý komiks. Jedna velká řežba. Kdyby se dělali i remaky komiksů, v současném looku, by to asi šlapalo lépe. Chybělo mi tam něco víc než "všechno chci zničit a jsem zlej a mluvit je pod mou úroveň". Takhle bez hlubší myšlenky ona jedna dlouhá bitba začne být až moc dlouhá a konec prostě tak nedojme. Protože vy víte, že umře, tak by emoce přijít měly. Ale já koukala na brečí Lois a nic nepřišlo. Ale když jsem tu samou scénu poprvé viděla u rozhovoru se Snyderem, reakce přišla hned. To všechno předtím v ději prostě emoce zabilo. Haló, protože vy víte, že umře. Bylo toho moc najednou. Ale na druhou stranu si dovedu těžko představit, že v rámci rychlosti Doomsdaye by si někdo z hrdinů našel čas na kafíčko, rozloučit se s milovanými (kromě Lois, ale za to může její charakter "novinářky ohaře"), trochu si ještě zafilosofovat o životě a smrti a ještě se zamyslet nad nesmrtelností chrousta. Při dalším čtení si to určitě rozkouskuju na menší části. Ale i přes ty všechny řeči kolem musím dát pět hvězd.

19.11.2017 5 z 5

Batman: Smrt v rodině Batman: Smrt v rodině Doug Moench

Dvě příběhové linie, které se střetnou, aby vyústily ve smrt Jasona. Kniha mě ale začala pořádně bavit až od čtvrté kapitoly. Do té doby průměr, kterému právě jednu hvězdu přidalo to dějově dál. Že pomsta dokonána nebude (zabitím) je jasný i tomu, kdo má jenom půl mozku. Přesto mě zajímalo to "jak". První pohled na politického potentáta mě rozesmál.
V tomhle komiksu je ale jedna věc, která mě štve fakt hodně úplně všude. A to souvisí s tím, co říkal Superman. Kdyby se to stalo jemu (a v jeho komiksu), tak by mu pindy, který sám vypouštěl z pusy, taky byly ukradený. Ale jinak dobrý, jenom jsem čekala větší pecku.
Starý komiks byl roztomilý. Vzhledem k předchozímu čtení.

19.11.2017 4 z 5

The Brave and the Bold: Vládci štěstí The Brave and the Bold: Vládci štěstí Mark Waid

Knihu bych označila jako průměr, ale jsou tam nějaké věci, které to táhnou trochu víš. Postupně prolezeme hodně planet a super týmů, ale klasika je klasika. Stejně jako v Krizi, nemusíte mít naštudované všechny postavy a budete vědět. Ale i tak mi to dělá problém. Mám raději, když je všeho míň. A ne že se "každej staví na chvilku, ať je tam všeho a všech hodně". Kresba je nádherná. Není třeba LSD, přečtěte si tohle. Vizuálno je v tomhle kousku na jedničku. Nebudu říkat, že děj je špatný, to mě chraň, ale je na dvojku. Při čtení jsem se bavila a to beru jako hlavní.
Starý komiks jako vždy "pobavil".

17.11.2017 4 z 5

Punisher: Valley Forge, Valley Forge Punisher: Valley Forge, Valley Forge Garth Ennis

Dejte mi nějakej magickej prášek, ať zapomenu, že jsem sérii četla. Ať můžu začít znovu, protože chci zpátky ten pocit, když jsem knihy o Punisherovi otevřela poprvé (divočejší Max část je od začátku do konce prostě epic).
Hezky se nám to všechno uzavřelo a mě vzalo u srdce.
Z pocitu, že jsou autoři jako Garth Ennis.
Z pocitu, že i u Gartha Ennise dokážu napsat emočně pozitivní komentář.
Z pocitu, že čas strávený se sérii nebyl ztracený, ale darem.
Z pocitu, že dost lidí v mém okolí nechápe, co mě "na tomhle" (tak všeobecně) bere, když jsem už stará kráva (přesná slova), protože tenhle příběh je mnohem víc, než o chlápkovi, co zabíjí lidi.
Z pocitu, že všechno není zbytečný.
(Jenom já stará kráva nechápu, jak jsem mohla zapomenout dát si autora do oblíbených. Že by už ta magická pilula působila?!)

17.11.2017 5 z 5

Sága 4 Sága 4 Brian K. Vaughan

Trochu míň rozjetý a míň vtipný, přesto jsem hltala každou stránku. Bylo jenom otázkou času, kdy se zase vrátí problémy, ale až takhle? Takže konec jednoznačná pecka. Volnější děj čtvrtého dílu zaručuje jízdu hned od začátku toho dalšího. A na to se moc těšim.

17.11.2017 5 z 5

Totální válka 2. část Totální válka 2. část Robert Kirkman

Jako cože?! To je ke konci. Vyřešení onoho problému dopadlo jinak, než jsem čekala. Já chápu, to jsou teoretická vrátka, ale jsme ve světě, kdy člověka můžeš zabít dvakrát, takže si to taky dvakrát užít. O to víc se těším na to, co bude dál.

16.11.2017 5 z 5

Zápisník smrti 5 Zápisník smrti 5 Tsugumi Ohba

Tohle už tady jednou bylo. Slabší díl, který ale nemohu jako slabší díl brát, protože si tipuju, že v dalším díle díky tomu bude mazec obsah. Takže bych ho nazvala lehce ohlým dílkem v jinak dokonalém balení puzzlí. Jenom jsem se nebavila tolik jako v předchozích dílech, takže víc dát nemohu. Na mě to už je zamotané jako mexická telenovela. Tak uvidíme, co bude dál.

16.11.2017 4 z 5

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Dost pochybuju, že nikoho na světě nikdy nic podobného nenapadlo. Nebo se mu nezdál sen, ze kterého zůstaly jenom fragmenty, které bohužel ráno nedávaly smysl. Podobné úchyloviny prolítnou hlavou občas každému. Problém je v tom, co s tím dál. Někdo to realizovat umí, někdo ne. Itó to umí a za to respekt. Po vizuální a nápadové stránce strašně dobrý. Dialogy mě ale přestaly bavit tak od poloviny. A že to má být horor jsem poznala pouze podle žánru knihy, ne podle jejího obsahu. Lepší než průměr (už jenom za ten nápad a kresbu), ale jupíkovat z toho nebudu (jenom proto, že je to správnou mírou ujetý).

12.11.2017 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Konečně ten Harry, kterého mi všichni slibovali. Jenom jsem potřebovala klid, abych se začetla a potom mě nic neodtrhlo. Příběh byl luxusní a bavil mě mnohem víc než první dva díly. Navíc mi přijde kniha taky lépe napsaná. Víc mě vtáhla do děje a já s knihou stravila pár velice hezkých odpolední. Na další díl se těším. Moc.

"Jak víte, že jsem policajt?"
"Čtu noviny. Zastřelil jste toho chlápka někde na druhý straně zeměkoule. To je fajn, ale co kdybyste jich vodpravil pár i tady?"

09.11.2017 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Proč kniha nebyla špatná? Protože tohle duo umí psát a mě to baví číst. Ale celá série mi už přijde až moc zbytečně zamotaná (viz když Pippa vysvětluje svýmu dědovi, kdo je Jensen v tom jejich prapodivnym propletenci). Když jsem si odmyslela rušivé elementy příběhu (postavy z předchozích dílů), tak to dějově nebylo až tak špatný. Ano, je to poslední díl, tak nastalo něco jako uzavření všeho, ale když chci už něco takovýho napsat, tak si alespoň nakreslim časovou osu, ať nevypadám jako autor před čtenáři jako blbec. Mě by víc vyhovovalo, kdyby to byl samostatný děj a to uzavření jako krátká novela nebo klidně jako součást knihy, samozřejmě na konci. Nechci Božského zatratit, ale s předchozími díly jsem si užila mnohem víc srandy. Většinou to jsou dvě příjemné hodiny čtení, ale tohle bylo na pokrčení rameny a jdeme dál.

08.11.2017 3 z 5

Warcraft: Pouta bratrství Warcraft: Pouta bratrství Chris Metzen

Silně průměrný děj, který byl skoro až o ničem a (mě) absolutně nic nepřinesl. Taky kresba, která byla sice hezky barevná (nenakreslete Trolly barevně a je jasný, že máte v hlavě problém). Jako jestli jste super fanda a máte doma všechno s brandem Warcraft, máte tam i tenhle komiks a myslíte si, že je super. Já vám to přeju, fakt jo, ale podle hodnocení si nejsem jistá...
Málem bych zapomněla zmínit věc, která mi v hlavě jela celou dobu čtení. Proč mají postavy většinu času výraz, jako když je právě něco kouše do zadku?!

07.11.2017 2 z 5

V zajetí slasti V zajetí slasti Nalini Singh

Svůj názor na sérii jsem psala už u předchozích dílů, takže se nebudu opakovat. Proto jsem zmatená a nechápu, jak jsem se dostala až na konec pátého dílu, s myšlenkou, kolik jich v sérii je celkem. Ono to je vlastně stále to samé dokola, ale dobře napsané. Ano, vždy se trochu posuneme v rámci informací ohledně PsyNetu, ale v základě je to romanťárna, kde jsou všichni ti krásní a dokonalý postavičky, ať už jsou z jedné nebo druhé strany barikády. Jestli chcete na pár hodin nemyslet, doporučuji. Já si vždycky řeknu, že další díl už číst nebudu a najednou ho čtu a zároveň mi je jasný, že se pustím zas do dalšího, když vlastně nevím proč. Jo, vlastně asi ho, kvůli těm pár hodinám, kdy nemusím na nic nemyslel.

07.11.2017 4 z 5

Thor Thor Jack Kirby

Nemám tušení, co teď napsat, protože tenhle zážitek se ještě neusadil. Kašlu na starý komiks, ten byl taky dobrej, ale v porovnáním s hlavním příběhem to byla jenom vata, aby to mělo vic stran (hodnotu mu tím nesrážím, jenom v porovnání). Epické, brutální, přestože tady není skoro žádný násilí (jak jsem se podle začátku obávala). Tohle je od druhé poloviny hlubokej psychickej zážitek. Thor nepatří mezi moje favority a mezi top postavy, ale tady se stalo to stejné, co jsem měla s Capem (můj vztah k němu má stejné základy a tady to nebudu rozepisovat, to je jinde). Dokud nepřijde příběh, kterej nesroluje ponožky, nevystřelí mozek z hlavy a nezanechá ten pocit, kterej neumim pojmenovat, tak mu obecně říkám "ach". To celý posune onu postavu na jinej level. Nechci pomlouvat starou školu, ale většina těch příběhů je z té nové. Po vizuální stránce mé oblíbené wau, nic jiného napsat nejde. Kresba byla nádherná, takže se oba aspekty dobrého komiksu v mojí hlavě spojily a vytvořily ono "ach". Opět hezky sepsaná stručná historie a vybrané knihy, které u nás nevyšly (a potom po večerech brečim u svíčky, protože amazon se zase nažral, aby takhle koza Lenka.Vílka byla spokojená). Doporučuji všema deseti a řadím na první místo roho, co v rámci NHM vyšlo (soráč Danny...).

03.11.2017 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Tohle už bylo mnohem lepší než Ohrožená. Odpadlo tlachání o ničem a hlavně je na scéně konečně Tom a dokonce něco řeší. Ze začátku jsem nechápala. Dost zážitků na jednu ženu, ale když vyjde najevo o co jde, docela jsem koukala. Stále to nebyla úplně detektivka ani psychologický román (mělo to od obojího trochu), ale zároveň málo. Na jednu stranu kniha, která se četla dobře, ale na tu druhou kniha, kterou bych nečetla dvakrát. Tyhle "detektivky pro ženy" jsou fajn, ale pro mě pouze jednorázové záležitosti. K odpolednímu kafi ideální četba.

02.11.2017 4 z 5

Deadpool versus S.H.I.E.L.D. Deadpool versus S.H.I.E.L.D. Brian Edmund Posehn

Lola je celebrita, je na obálce! Teď už jenom dobýt svět se svým novým kámošem Wadem!
Retro úvody mě baví. Dobře navnadí, tady bylo navíc hustě nahláškováno (vysvětlení toho, co je televize v 68 mě fakt pobavilo). A potom pokračování příběhu. Po Deadpoolovi jde dost borečků. Protože deset mega a protože Deadpool. Zábava na plné obrátky. A přestože pokračuje trend, že se nepopadám za břicho smíchy, pobavila jsem se. Za všechno ta sladká rudá výmalba. Wade aspiruje na designéra roku! A jak je to s Prestonovou? Sezením na zadku a nekoupením knihy to nezjistíte. Jo, další dobrej díl.

31.10.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER

První část na mě byla moc dlouhá. Chápu, bylo toho třeba, protože se vztahy pořádně zamotaly. Taky část, kdy mě mrzelo, že vypravěč není i David. Což dává smysl až potom (buď proto, že mu z těch všech jebe nejmíň nebo nejvíc...odpověď v knize). Trochu jako Sedmilhářky (ale to mám z vyprávění, nečetla jsem). Rozebírají se vztahy a vždy na konci kapitoly věta jako bomba, aby všichni pochopili, že se jako něco děje.
Druhá část byla jednoznačně perfektní. Začne se ukazovat, že všechno nemusí být tak, jak bylo naznačeno. Možná to je jinak, možná ne. Občas jsem nestíhala vnímát míček, jak rychle létal z jedné strany na druhou.
Třetí část se táhla a já stále čekala na to psycho. Gradace napětí pro mě padla na dno, aby se to všechno vyřešilo (a šokovalo) na posledních stránkách. Podobně jako u Za zavřenými dveřmi. Nevadí mi, že kniha rychle skončí a autor nechá na čtenáři, ať si to domyslí sám. To je super. Ale tady mi to bylo jedno, protože to zabilo sto stran předchozích a kříž ke hrobu poslední dvě.

Kniha jede na vlně oblíbenosti tohohle žánru a stylu psaní. Stále mě fascinuje, že najednou si všichni řeknou, že chtějí takhle psát a hurá do toho. Móda není jenom v hadrech a bydlení, ale i knihách. Ale jako se vším. Občas to vyjde, ale občas taky ne. Za mě průměr, protože jsem nebyla dostatečně napnutá. Sice byla kniha velice čtivá, ale nedovedu si představit, že bych četla znovu. A taky mě překvapilo, že přestože byl překlad textu jako samostatného dobrý, překlad názvu knihy mě docela zklamal. Ale není to první kniha, která vyšla pod názvem, který částečně spoileruje pointu, pokud si přečtete i název originální.

28.10.2017 3 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Jsem ráda, že jsem knihu zkusila, protože tohle se mi moc libilo. Urban fantasy to se mnou nemá snadný, protože většinou jsou hlavní hrdinky nadržený baby nebo rádoby detektivky, co přes tu nadrženost nebo jiný holčičí problémy nemají čas na ono vyšetřování, takže mojí láskou stále zůstává John Taylor. A taky mě čeští autoři většinou neberou. Tohle zvládlo oba faktory na jedničku. Takže? Vtipné, osvěžující, pro mě nové. Co hláška, to perlička. A že tohle byl náhrdelník delší ten Marge Simpson!

24.10.2017 5 z 5

Spirála #3 Spirála #3 Džundži Itó

Ujetosti hned od začátku, takže parádní zakončení příběhu přes celou knihu. Podle mě jednoznačná rada. Přečtěte si všechny díly najednou a za sebou. Nebudete zmatení. Chování mezi lidmi ve finálním řešení krize mě moc nepřekvapilo. Ale...zabila to informace hned na začátku (ale o čem by to celé potom bylo, že?). SPOILER Myslela jsem, že něco lidi ve městě drží, protože tam zůstávájí (nebylo totiž řečeno ano nebo ne, tak jsem myslela, že se to dozvíme až v posledním díle). Ale oni odjet mohli. Já bych vzala nohy na ramena a zdrhala. Ale jak jsem napsala, potom by se blbě psal příběh, když by v něm nebyli žádní aktéři...

23.10.2017 5 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Začnu tím, že jsem nevěděla, že budu číst YA knihu. To jsem zjistila, až když jsem ji doma otevřela. Čekala jsem proto něco ve stylu The Path. Přestože některé popisy dokazovaly, že tohle jsou fakt mega magoři s totálně vymytým mozkem za pomoci toho nejkrásnějšího způsobu. Strachem a násilí. Ze začátku mě bavilo číst a šlo to docela rychle. Ale potom se z toho stalo plácání o ničem a hloubku příběhu jsem nějak nepostřehla (narozdíl od zmíněné The Path, takže to není tím, že téma mi nesedlo, ale nemám tím směrem načteno). Celá kniha je založená na očekávání. Bylo to, co se stalo, tak vostrý? Odpověď v knize, ne v mém komentáři. Škoda, kdyby se šlo víc do hloubky, hodno je jiné. A taky kdybych se nezačala nudit.

22.10.2017 2 z 5