Lenka.Vílka Lenka.Vílka komentáře u knih

Tajemství mechanické mrtvoly Tajemství mechanické mrtvoly Joe Benitez (p)

Naprosto dokonalá pastva pro oči i duši. Jako steampunkem dosud nepolíbená jsem absolutně spokojená. Velký formát je plusem a já se z něj tetelila. Po dlouhé době kniha od které jsem nic nečekala a ve výsledku byla překvapená.

21.10.2017 5 z 5

Spirála #2 Spirála #2 Džundži Itó

U prvního dílu jsem se nesmála (to jsem jenom zírala a nechápala), ale tady mě dostala hned první (teda sedmá) kapitola. Má láska k tobě to auto zastaví! A následná konfrontace na hřbitově pekelnej mazec. Je blbý bejt znechucenej, když se zároveň smějete. Rozjezd dobrej. Ale...stejne jako první díl. Epizodky, které jsou komentovány: "Tohle je prostě divný město.", tak co cokoliv řešit. Což se změní v druhé polovině, kdy to všechno začne dávat smysl. Viděla jsem už dost nechutných věcí, ale Keiko v nemocnici po operaci mi rozhodila pantofel.

20.10.2017 5 z 5

Smečka z Bagdádu Smečka z Bagdádu Brian K. Vaughan

Pochopila jsem, "co tím chtěl básník říct", ale to neznamená, že jsem se u knihy bavila. Ale kresba ? Ta byla jednoznačně bravurní. Číst mě nebavilo na všech stranách, ale koukat se na kresbu bylo úplně jiné. Slintala jsem nad každou stranu. Škoda. Ale myšlenka, že pokud by komiks měl dvojnásobně stran, a všechno se víc rozebralo, se mě držela i po dočtetení.

19.10.2017 3 z 5

Sága 3 Sága 3 Brian K. Vaughan

Tenhle díl zatím považuju za nejlepší. Rodinné drama pokračuje a stále mě baví. Jako v minulém díle první polovina spíš vztahová a na návštěvě u pana spisovatele jsem se vyloženě bavila. Čili komentář vypravěčky před šestnáctou kapitolou mě pobavil a od té doby akční nálož, takže jsem byla spokojená. Už se těším na další díl.

19.10.2017 5 z 5

Invaze Invaze Jay Bonansinga

Knihu jsem si přečetla, protože naděje umírá poslední, a zároveň nějak z povinnosti, přestože jsem se zařekla, že další už ne. Tahle verze mého oblíbeného světa mě nudí. A přestože řeknu, že si další díl nepřečtu, znovu si ho půjčim, abych se ujistila v tom, že tohle fakt ne. Škoda.

18.10.2017 3 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Ále jo. A můžu si za to sama, čtenářskou základnu této knihy jsem už přerostla. Proto asi po nocích nebudu vzdychat a těšit se na třetí díl. Místo toho se budu naprosto obyčejně těšit na další díl a snad sérii zhodnotím jako nadprůměr. Zatím ničím nevybočující a nešokující zvraty průměr.

17.10.2017 3 z 5

Válka vládců noci Válka vládců noci James Palmiotti

Dočetla jsem. A tím to končí. Chyba ve mě nebo knize? První díl se mi líbil víc, takže opravdu nevím. Tohle jsem jenom přečtla a nic dál...

17.10.2017 3 z 5

Leviatan Leviatan Mike Carey

Proč mě tahle série nemohla bavit už od prvního dílu?! :D Díl trochu uvolněnější, tak typuju, že příští bude mega pecka a už teď se moc těším.

15.10.2017 5 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER
Nechci psát, že je to špatná kniha (má všechno, co má mít), ale pro mě nebyla prostě dobrá. Problém je v tom, že je tam od každé žánru něco, že to nemůže být dost, aby se šlo víc do hloubky. I "román pro ženy", ať už definice znamená cokoliv, může být inteligentně napsaný. Kostra příběhu, byť předvídatelná, není ve své podstatě špatná. Trochu od té právničiny, napětí z vyšetřování a jiskření, které dřív nebo později dojde svému vyvrcholení. Zní to dobře? Pro každého něco? Teoreticky super. No, pro mě ne. Detektivní linka nebyla o vyšetřování a ani nebyla napínavá. Je to romantická knížka, která staví na budovaném napětí, mezi hlavními hrdiny, které až tak napnuté nebylo a po čase se to opakovalo, až trochu nůďo. Velkým plusem knihy je její čtivost. To znamená, že jsem knihu dočetla, ale nechystám se do série (když na sebe knihy nenavazují...). A přestože je hrdinka v nebezpečí, trápí ji jediné. Stihnu svatbu své kamarádky? A on tam půjde se mnou? A v ten moment, kdy dojde k onomu vyvrcholení, tak i ta detektivní linka jde stranou a nikdo nic neřeší. Teda, na posledních dvaceti stranách se všechno zázračně vyřeší a zacvakne, ale to je málo. Párkrát jsem se zasmála, to mě potěšilo. Ale za mě slabé a málo.
(Četla jsem jenom jednu podobnou knihu této a ta se mi taky nelíbila. Asi jde o to, že se knihy snaží hrát si na něco jiného, a to je škoda. Pokud máte chuť na čistou a nepřemýšlející romantiku, bude se vám kniha libit. Jestli čekáte něco hlubšího nebo nového, budete zklamáni.)

15.10.2017 2 z 5

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

V tomhle díle se zase tak moc nestalo, ale na druhou stranu to příjemně utíkalo. Je tady dost flashbacků (samozřejmě dobře zakomponovaných), takže romantická linka je opravdu silná. Pod informací, že se do sebe zakoukali bachařka a vězeň jsem si představovala trochu jiný průběh, ale alespoň to bylo vtipný (takže rada do života. Čtěte, poznáte svýho Romea nebo Julku). Neskutečně velkým plusem knihy je její vtipnost, zasmála jsem se i trochu víc než v dílu prvním. Já jsem spokojená.
(No, já odjakživa chtěl mít syna jménem Barr...Bar jako hospoda? Nebo jako jednotku tlaku?...Ne. Můj otec se jmenuje Barr...Aha. Moc pěkné jméno...A v tu chvíli se moje máma ze všech sil modlila, aby její prvorozené dítě byla holčička. Jek je vidět, některé sny se vážně splní.)

13.10.2017 4 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Zatím jsem z toho jelen. Rozjelo se několik příběhových linek, ale zatím ani jedna pro mě není dostatečně zajímavá. Proto mě zajímá, co bude dál. Co a jak, protože po stránce příběhu zatím průměr. Co mě bavilo byly ty drobné divnůstky a celkově svět, kde se příběh odehrává. Ohledně kresby. Ta mě ze začátku tak iritovala, že to nebylo hezký. A když jsem si konečně zvykla, tak byl konec. Možná rozhodlo, že mám po ruce i druhý díl. Jinak bych se do něj nejspíš po čase nepustila.

13.10.2017 3 z 5

Spirála #1 Spirála #1 Džundži Itó

Jsem trochu zmatená. Mělo to nějaký příběh? Já si myslím, že nemělo. Jsou to jednotlivé epizodky, které spojuje "prokletí spirál". Jsem zvědavá, jestli se to v dalším díle nějak pospojuje, dovysvětlí. Kresba byla nádherná a v těch psycho částech pohlcující. Zatím příběh nahoru táhne právě vizuál. Měl by to být horor, ale já se nebála. Pouze jsem byla fascinována v momentech, kdy jsem se měla asi podle autora bál. Nebo já nevim. Ale na nějaké hodnocení a pochopení to asi po prvním díle není objektivní. V tom případě dobrý tah a záruka, že si čtenář pořídí další díl...

11.10.2017 5 z 5

Pistolníci z Gothamu Pistolníci z Gothamu Jimmy Palmiotti (p)

Čekala jsem víc. I příběh o týpkovi, kterej dřív střílí než přemýšlí (je to praktičtější a je nižší pravděpodobnost, že hned umřete) lze napsat tak, aby šel do hloubky. Vyřešeno, jdeme dál a čus někdy příště. Udělalo mi radost, že vypravěč není Jonah, ale Arkham. To bylo osvěžující a odlehčující. Ale neřadím mezi tituly, které bych si přečetla znovu. Snad se druhý díl pochlapí, protože i přes vysokou hodnotu násilí, krve a mrtvol příběhu chyběly koule. Škoda.

11.10.2017 3 z 5

Tvář plná násilí Tvář plná násilí Jimmy Palmiotti (p)

Já k tomuhle komiksu nenapsala komentář?! Co?! Čteno tak zhruba před rokem a moc se mi to líbilo. Víte, proč se mi to líbilo? Protože já nenávidím western jako žánr. A zároveň je moje láska ke Clintu Eastwoodovi tak nekonečná a hluboká, že s ním miluju i westerny (kdo četl, chápe, proč píšu zrovna tohle). Tvář plná násilí je dílko, od kterého jsem nic nečekala, protože jsem myslela, že mě nebude bavit. Jak moc jsem se mýlila.
Hlavně ta scéna se záclonou. Ta mi zůstane v hlavě snad napořád ;)
A proč u nás nevyšly další díly?!

10.10.2017 4 z 5

Hory mají oči – Počátek Hory mají oči – Počátek Jimmy Palmiotti (p)

Mám ráda horory. Pár let zpátky a já vidět horor z osmdesátek, tak jsem mimo. I po několika násobném shlédnutí. Jenže potom se to ve mě zlomilo. Do háje, ja nechci sledovat filmy, kde blonďatá pipina s kozama DDDD položí otázku: "Co se stalo? Nikdo si s tebou nehrál na pískovišti? Někdo ti rozešlapal vláček?" No, potom sice umře a jsou tam ty umělý kozy, takže jsou všichni spokojený, ale mě to už neba. A za všechno tehdy mohl novej Halloween. Já chci vědět, co bylo předtím. Co (kdo) z těch malej roztomilejch andílků udělal "zrůdičky". Ano, možná mám ráda klasické slasher horory, ale odsud pocud, mám své požadavky. Chci vidět první mouchu s utrženýma křídýlkama, první kočku přitlučenou na dveře, první krev. Chci vědět, co k tomu vedlo. A doufala jsem, že tenhle komiks mi pomůže k zjištění toho, co bylo před filmem Hory mají oči a moje zvědavost bude uspokojena.

Kresba byla nádherná, ale na druhou stranu nepřinesla nic nového. Barvičky, na který se dobře koukalo. Ale přiznám, na spršky krve jsem se těšila, ale nakonec nic moc (bylo jich dost stejně jako násilných scén, ale nebavilo mě koukat se na provedení). Což jsem zjistila už při rychlém prolistování před čtením. A čtení samo o sobě bylo kvalitní. Není potřeba znát filmy, ale je to příjemnější při čtení, pokud ano. Ale čekala jsem víc. Ano, očekávání bylo obrovské. A pokud ho vynechám při hodnocení, dala bych pět. Jenže to já nedokážu. Málo komplexní, mohlo být více rozehráno. Takhle čtyři a moc mě to mrzí.

(Už je to delší doba, kdy jsem si chtěla knihu v knihovně půjčit a nenašla jsem jí tam. Díky mě zjistili, že je ukradená, protože ji dva roky nikdo nehledal. Proto mě potěšilo, že se najednou v knihovně zjevil nový kousek...nevěřila jsem tomu, co mi řekli...že pokud bude kniha dostupná, tak ji dokoupí...a najednou tam byla, já byla šťastná, ale celý tenhle kolotoč zároveň ovlivnil moje celkové hodnocení.)

10.10.2017 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Knihu jsem měla z knihovny půjčenou už jednou (možná dvakrát, teď si nejsem jistá) a neprokousala jsem se začátkem (ale tentokrát jsem se nenechala odradit začátkem, který mě moc nebavil stejně dnes jako předtím). Mám ráda pohádky tak všeobecně, to mi z dětství zůstalo. Proto oceňuji dobré převyprávění a jsem ráda, že to teď letí a podobných titulů vychází opravdu hodně (a snad všechny vyjdou postupně i u nás). Problém je v tom, že Popelka není postava, kterou mám ráda. Jenže v téhle verzi mě bavila. Přesto nebudu lhát. Těším se na další díly mnohem víc než jsem se těšila na Cinder. Hodnotím pozitivně, ale zůstává to vlažné. Autorka píše krásně a mě je jasné, že další díly asi budu hodnotit lépe.

09.10.2017 4 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Další bravurní příběh. Asi bych se už opakovala z knih předchozích, takže to dneska zkrátím a rozepíšu se, až něco nebude cajk. Ale jak už znám autora, to se nejspíš nestane...

07.10.2017 5 z 5

Inhumans Inhumans Stan Lee

V části marvelovského univerza ras pocházejících mimo Zemi, mám stále trochu zmatek (mohlo by vyjít ještě něco, ne?), ale Inhumans jsou fajn. Tenhle příběh se zaměřuje na královskou rodinu. A na skrullské záškodníky, páč když už vám nahradí někoho jako je Black Bolt, tak je to fakt průšvih (s jeho schopností to naprosto chápu). A průšvih je taky v tom, že jsem nečetla Tajnou invazi. A další průšvih? Nemám tušení, kolik dějově spojených komiksů (s touhle událostí) vyšlo celkově, takže moc, moc, moc oceňuji poslední strany. Ale varování, nečtěte před komiksem, Stručná historie spoileruje i tenhle příběh.

Líbilo se mi, že na začátku každého sešitu je trochu z historie Inhumans (nechápu, proč je titul v originálu a v knize ten příšerný překlad). To tomu dodává šmrnc, protože to vždy hezky projde do následujícího děje. A ten se mi líbí. Na Inhumans útočí Skrullové, a je to dobrá podívaná, zatímco s Black Boltem to nevypadá dobře. Ale jeho rodina na tom maká. A jestli to dopadne dobře, to se uvidí na konci. Kresba mě moc bavila. Tohle je čistej mainstream který lahodí oku, ale na druhou stranu. Proč ne, když je to tak dobrý?! Jenom škoda, že byl hned konec. Na mě trochu moc z rychlíku, což je za mě jediné mínus. Klidně bych si dala nášup. Jednoznačně doporučuji. Přečtěte si to a taky koukněte na seriál (že se nám to ale hezky časově sešlo, co?!).

07.10.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tohle není žádné plíživé, ze začátku nenápadné psycho. Tohle je total psycho magořina od začátku do konce. Knih na podobné téma je víc, ale mě zaujal styl, kterým je kniha napsaná. Prostě jsem četla a nešlo přestat. U mě hodně záleží na tom, jak moc si u čtení povídám (proto je pro mě nepraktické číst na veřejnosti, natož u téhle knihy), to se odráží na mém výsledném hodnocení ve velké míře. To bylo samé: si děláš pr**l, ten z**d, hodně časté odfrknutí a další sprostá oslovení směrem k Jackovi. Myslím, že ve mě kniha vyvolala stejný počet emocí jako v hlavní hrdince. A o to autorce asi šlo především, takže úkol splněn.

"Chvíli jsem přemýšlel, jestli si nebudu říkat Gabriel Angel, ale pak mě napadlo, že by to mohlo být už trochu moc. Tak jsem přemýšlel dál, udělal si trochu průzkum a zjisti, že kladní hrdinové ve filmech se často jmenují Jack, a tak voilà! Jack Angel byl na světě."

"Kdykoliv jsme s našimi přátel, nechápu jejich naivitu. Jak nám mohou věřit, že se s Jackem nikdy nehádáme, že se vždycky na všem naprosto shodneme a že já, inteligentní bezdětná dvaatřicetiletá žena, můžu spokojeně sedět celý den zavřená doma a starat se o domáctnost?"

02.10.2017 5 z 5

Zápisník smrti 4 Zápisník smrti 4 Tsugumi Ohba

Misa a všechno kolem ní rozhodlo o výši mého hodnocení (a udělalo radost, že není tak úplně blbá, jak to ze začátku působilo). Jsem moc zvědavá, jak to s ní bude dál (trochu blbý nevykecat bez spoileru, jak to s naší "zápisníkovou dvojkou" dopadne, když je to v anotaci dalšího dílu :o , takže tak...) a jak to Light sehraje. Fakt se na pokračování těším.

30.09.2017 5 z 5