Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Zvěrolékař a spol. Zvěrolékař a spol. Luke Gamble

Velmi dobře čtivě napsaná kniha o životě jednoho veterináře z Anglie. Opravdu obdivuhodný život. 4,5*

02.10.2018 4 z 5

Zajímavá kniha. Některé rozhovory úžasné, až jsem měla chuť si s dotazovanými samotáři popovídat sama, některé rozhovory byly zajímavé až zvláštní a jeden jsem nebyla schopná dočíst. Rozhodně kniha, kterou si za pár let ráda přečtu znova a věřím, že na ní budu nahlížet úplně jinak.

22.09.2018 4 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Kniha se čte poměrně rychle a pojednává o zajímavém (a velmi smutném) tématu uprchlické krize. Na druhou stranu se mi do jejího čtení vůbec nechtělo a o daném tématu jsem se vlastně nedozvěděla nic nového, ani nemám pocit, že by mi kniha ukázala jiný úhel pohledu na danou věc. Pořád je to o tom samém... Navíc opravdu nesnáším otevřené konce u knih. 2,5*

13.09.2018 3 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Jde vidět, že se jedná o jednu z prvních knih Herriota. Je to pořád milé odpočinkové čtení, ale kniha postrádá lehkost vyprávění a propracovanost jednotlivých příhod, na kterou jsem od autora zvyklá z pozdějších děl.

02.09.2018 3 z 5

Já, legenda Já, legenda Richard Matheson

Povídka Já, legenda byla skvělá. Čtivá, zajímavá a napínavá, i když mě překvapilo jak odlišná je od filmové verze. Bohužel zbytek povídek mě velmi zklamal, už jen tím, že jsem myslela, že alespoň budou ze stejného prostředí jako povídka Já, legenda. Bohužel.
Mnohem raději bych byla za útlou knížečku pouze s povídkou Já, legenda. Zde mi přijde, že jsou zbytečně nahnány stránky povídkami, kde dobrá polovina z nich je kvalitou spíše podprůměrná.

30.08.2018 3 z 5

Odpočinkové a občas humorné čtení, ale musím říci, že různé rozhovory a přednášky s autorem mě baví mnohem více. V jeho knihách mi přijde po pár stránkách, že čtu pořád o tom samém a nic mě "nenutí" číst dál. Co se mi ovšem líbilo moc, byly faktické poznámky, které byly velmi zajímavé a poučné.

05.08.2018 3 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Já se teda vcelku bavila a hltala stránku za stránkou. (Překvapivě) se v knize objevilo i pár zajímavých zamyšlení nad životem. Jen škoda, že druhá polovina knihy už mi přišla slabší. 3,5* a jako oddechové čtení pro pobavení doporučuji.

27.07.2018 4 z 5

Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Chimamanda Ngozi Adichie

Zatímco brožurka Feminismus je pro každého mě spíše zklamala, tato byla opravdu úžasná a mně nezbývalo než souhlasně pokyvovat hlavou.
Ve Feministickém manifestu v patnácti doporučeních je zmíněno mnoho témat a problémů, ale co je hlavní, jsou zde i rady jak proti nim jednat.
Za mě rozhodně povinná četba pro všechny matky, aby se vychovala nová generace, pro kterou nebude feminismus sprosté slovo, ale naopak za něj budou bojovat.

26.07.2018 5 z 5

Lásk@ na prvý klik Lásk@ na prvý klik Rainbow Rowell

Rozhodně netradičně pojatý romantický příběh. R. Rowell nezklamala, opět poutavě napsaný děj, se sympatickými hrdiny a možná trošičku přeslazeným koncem. Ale já si čtení užila a rozhodně knihu doporučuji všem fanouškům této autorky. 4,5*

25.07.2018 5 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Od první stránky jsem se ponořila do čtení a kniha je po celý děj akční, se stále novými zvraty a odhaleními.

22.07.2018 4 z 5

To by se veterinářce stát nemělo To by se veterinářce stát nemělo Cathy Woodman

Čekala jsem spíše něco na styl Herriota a tohle byl spíš román pro ženy s trochu moc dramatickým zvratem ke konci knihy. Místy se mi příběh zdál až moc deprimující. Ale kniha se četla vážně skvěle, ideální odpočinkové čtení. Těším se na další díl.

22.07.2018 4 z 5

Velmi čtivá a dobře vymyšlená kniha, těším se na další díly.

07.07.2018 4 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Není to žádný skvost, ale přečíst si pro pobavení a odpočinek denně dvě tři kapitolky bylo fajn.

05.07.2018 3 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Povídka s Kate byla skvělá, kniha o Andree mě ze začátku velmi bavila, ale čím dál jsem četla, tím víc mi případ přišel až moc překombinovaný a přestával mě bavit. 3,5*

04.07.2018 4 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Série si udržuje pořád dobrou kvalitu, ale už se popravdě hromadí věci, které mi trošku vadí. Třeba neustálé přidávání nových postav, které podle mě škodí, protože se autorka nedokáže dostatečně věnovat tím "starším" (konkrétně zde bylo třičtvrtě knihy o Trezovi či Assailovi, nové postavy které mě moc nebaví, naopak moji oblíbenci mnohdy nebyli zmíněni ani slůvkem). Také mě více bavily dřívější bitvy s bezduchými než současné politické intriky s glymerou a Bastardy - a bezduší už záhadně přestali dělat problémy?
Série mě pořád baví a i když je to erotická fantasy, překvapivě patří mezi nejlepší knižní série, co jsem kdy četla, ale začínám mít každým dílem větší a větší pocit, že autorka neví kam sérii dále směřovat a pouze ji natahuje přidáváním dalších nesmyslných postav.

16.06.2018 4 z 5

Armagedon ve slevě Armagedon ve slevě Seanan McGuire

Taková průměrná lehce ujetá fantasy. Nepřišla mi moc poutavě napsaná a chvílemi mi to přišlo spíš jako parodie na fantasy knihy. 2,5*

13.06.2018 3 z 5

Neradost Neradost Karel Novotný

Některé texty úžasné, pravdivé, k zamyšlení,... u některých jsem zase moc nevěděla, co mi tím chce autor říci. Ale po celou dobu čtení, jsem měla v hlavě myšlenku, že by bylo skvělé, kdyby se mi kniha dostala do rukou, když jsem byla na střední... třeba by mi dala aspoň trochu pocit, že v tom nejsem sama... 3,5*

10.06.2018 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Tak bohužel mě kniha zklamala. Souhlasím, že je originálně zpracována, četlo se to samo a sem tam jsem se zasmála, ale tím klady tohoto příběhu asi končí. Rozčilovalo mě, že polovina knihy byla napsaná stylem, jakým si spolu píše dnešní mládež (nespisovně, sprostá slova, zkomoleniny slov),... ano asi většina z nás se tak sama někdy vyjadřovala, ale v knize se mi to strašně špatně četlo a u těchto částí jsem jí měla chuť zahodit. Díky zvláštnímu zpracování knihy, nebyly charaktery postav nijak zvlášť propracovány, tudíž jsem si ani neměla koho "oblíbit" a bylo mi úplně jedno, co se s nimi stane. A celkově děj knihy mi přišel s každou další stránkou méně a méně zajímavý. Na další díly se nechystám.

06.06.2018 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Moc jsem se na knihu těšila a rozhodně nezklamala. Možná jsem čekala víc humoru (jako bylo v knize Marťan), ale i tak to bylo příjemné napínavé čtení... až mi bylo líto, když jsem knihu dočetla. Doporučuji.

13.05.2018 4 z 5

Zvěrolékař v divočině Zvěrolékař v divočině Luke Gamble

Opravdu velmi dobré čtení, oddechové, úsměvné. Popravdě nechápu, kde autor bere ještě čas na psaní knih. Ale práci, a hlavně nadšení do ní, těchto lidí obdivuji. 4,5* a moc doporučuji.

21.04.2018 4 z 5