Liduka Liduka komentáře u knih

Mariina závěť Mariina závěť Colm Tóibín

Knihu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě a musím souhlasit s většinou čtenářů, že bylo těžké jí číst. Nicméně jsem ráda, že jsem zase přečetla něco jiného. Bylo zajímavé nahlédnout do myšlenek Mariem které jí provázely během jejích nejhorších dní.

13.10.2019 3 z 5

Rodinné tajemství Rodinné tajemství Santa Montefiore

Nádherná kniha, od které nešlo se odtrhnout. Autorka se nejprve zabývala tím, jak Anna poznala svého manžela a poté se vrátila zpět k Sofii a Santimu. Přišlo mi strašně kruté, jak se k vlastní dceři matka zachovala, jenom aby si neudělala ostudu mezi lidmi. SPOILER: Hodně krutých náhod tomu chtělo, aby Sofia nenašla své štěstí se svou láskou. Popravdě mě ale na konci i mrzelo, že Sofia nakonec podvedla Davida se Santim. Já bych s tím pocitem viny nedokázala žít, ani kdybych někoho milovala tolik, jako Sofia Santiho.

10.10.2019 5 z 5

Nebezpečné dámy Nebezpečné dámy Natalie Fox

Mě se kniha líbila. Bylo sice předvídatelné kdo s kým skončí, ale závěr co se týče oné osudné počítačové hry Vás překvapí.

25.09.2019 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Moc povedená kniha o dívce, která se nehodlala jen tak všeho vzdát (ani lásky), kvůli své tloušťce, i přestože kvůli tomu byla šikanována. O Jackově prosopagnosii jsem předtím vůbec neslyšela a kniha mě přiměla si o ní něco přečíst, abych pochopila jaké to je trpět touto nemocí. Libby i Jacka jsem si zamilovala a doufala, že to pro ně dobře dopadne. Rozhodně doporučuji k přečtení.

22.09.2019 5 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Kniha se mi líbila. Alona byla správná mrcha, která dokázala každého nadzvednout a Will zase zvláštní podivín samotář. Těším se na další pokračování.

07.09.2019 4 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Kniha by se mi líbila víc, kdyby Ian nebyl arogantní a nafoukanej pitomec s mozkem v kalhotách. Druhý díl si ale přečtu, protože mě zajímá jak to bude s Gabi a Lexem :-)

24.08.2019 3 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Popravdě jsem z knihy na rozpacích. celkově se mi líbila a těšila jsem se až se zase dozvím něco o Alici a Tomovi, ale skoro do půlky se nic moc nedělo. Vždy, když už se Tom chystal něco odhalit, tak to autorka usekla a to nemám ráda. Navíc bylo všechno popisováno až moc košatě a děj se tak minimálně o 60 stránek prodloužil. SPOILER: Každopádně nechápu Aliciino chování. Samozřejmě, když někoho miluješ, přeješ mu štěstí a úspěch, ale aby takhle nesmyslnou lží zkazila život sobě i svému nenarozenému dítěti a možná i Tomovi, který chtěl hlavně být s ní, to nechápu. Stejně tak její rozhodnutí před válkou. Každopádně kdyby se rozhodla jinak, tak by nebylo o čem psát, že? Nicméně kniha, až na trochu rozvleklý začátek, stojí určitě za přečtení. Ten konec ale nemusel být tak useknutý. Určitě by se mi líbilo ještě zjistit, jaká byla reakce Toma, když se dozvěděl, že Kate je jeho vnučka a také co bylo v posledním dopisu pro Alici.

23.06.2019 4 z 5

Zapomenutý muž Zapomenutý muž Robert Crais

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Cole je velice sympatický detektiv. Líbilo se mi s ním postupně objevovat nové a nové stopy, které ho nakonec dovedly až k vrahovi, kterého bych na začátku vůbec netypovala.

02.06.2019 5 z 5

Cesta za láskou Cesta za láskou Hedwig Courths-Mahler

Mě se kniha vcelku líbila. To jak Agáta dokázala působit na Geraldovu ženu a dále teta Jane, která všem vypálila rybník. Jen mi vadilo to prodlužování doby, kdy se Agáta s Geraldem konečně setkala v jeho domě. SPOILER: také jsem očekávala trochu jiný konec. Myslela jsem, že se Gladys nakonec Geralda vzdá a ne že jí potká konec jaký ji potkal. Podle mě stačila už smrt Jane. Za mě tedy 3 a půl hvězdičky

07.04.2019 3 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Opět krásná kniha od Kasie, tentokrát s nádechem umění. Abby i Coopera jsem si zamilovala a hlavně to jejich špičkování. Nicméně jednu hvězdičku ubírám, protože ten konec mohl být trochu méně prodlužovaný.

29.12.2018 4 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Knihu jsem si dost užila. Je členěná na kapitoly vyprávěné z pohledu ošetřovatelky Alice, pacienta Franka a pak také samotné Cassie. Postupně se dozvídáme co každého z nich v životě potkalo. Konec jsem tak nějak tušila, ale ani to neubralo knize na kvalitě. Rozhodně doporučuji si ji přečíst.

23.12.2018 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Ze začátku jsem se do knihy nemohla nějak začíst, ale od poloviny jsem se zase nemohla odtrhnout. Několikrát jsem dokonce i uronila slzu. Když to celkově shrnu tak to byl velmi povedený příběh, který musí každého chytit za srdce.

02.12.2018 5 z 5

Vánoční stromek Vánoční stromek Jennifer Johnston

No mě popravdě kniha zklamala. Hlavní postava mi byla nesympatická a její myšlenkové pochody jsem občas nechápala. Navíc autorka neustále skákala v myšlenkách do minulosti, ale bylo tak zpřeházené, že jste občas nevěděli co se vlastně v jaké posloupnosti stalo.

11.11.2018 3 z 5

Odešla, ale vzpomínka zůstává Odešla, ale vzpomínka zůstává Phillip Margolin

Bylo to napínavé jako kšandy od začátku až do konce. Dlouho jsem tápala, jestli je Darius opravdu takovým šmejdem a nebo se stal obětí spiknutí. Každopádně i konec dokázal překvapit. Knihu mohu jen doporučit.

17.10.2018 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Tak tohle byla pecka. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a potřebovala jsem vědět stále víc a víc o tom, co se tehdy vlastně stalo a kdo je ona nalezená holčička. Úplně jsem cítila tu beznaděj a nejistotu, kterou obě rodiny prožívaly. Knihu mohu jedině doporučit SPOILER: Jediné co bych vytkla, bylo až příliš mrtvol. Podle mě mohl autor nechat oba manžele Carvilleovi žít. Navíc mi tam chybělo vysvětlení, proč vlastně Mathilde zabila svého manžela.

27.09.2018 5 z 5

Stíny vzpomínek Stíny vzpomínek Ann Cleeves

Kniha mě trochu zklamala. Do půlky jsem se nějak nemohla začíst, protože to byla nuda. Autorka tam hlavně popisovala život několika klíčových postav, ale dozvěděli jste se zatím jenom to, že Abigail byla zavražděná a že žena co za tu vraždu seděla byla navinná a spáchala sebevraždu. Vyšetřovat se začalo až v druhé půlce knihy a to konečně bylo zajímavé. Tehdy jsem se nemohla odtrhnout, protože důkazy stále ukazovaly k někomu jinému a já si říkala, tak kdo to doprčic nakonec teda udělal. Nicméně díky tomu zdlouhavému začátku nemohu dát více než tři a půl hvězdičky.

19.08.2018 3 z 5

Rukopis Rukopis Bohumila Grögerová

Normálně poezii nečtu, ale přečetla jsem tuto knihu díky čtenářské výzvě a moc se mi líbila.

25.07.2018

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Mě se kniha moc líbila. Liv se snažila najít v sobě tu osobu, kterou byla, protože si myslela, že taková musí být i teď, aby své okolí nezklamala. Jenže to nebylo možné. Během svého pátrání objevila i několik otázek, na které neznala odpovědi - jako proč nikdo neví o tom, že se znovu pustila do focení, které jí kdysi tolik bavilo nebo proč se už nebaví s Jules. No a tajemný Walker tomu dává ten správný náboj. Sice jsem tušila, jak to nakonec skončí, ale ani to neubralo knize na kráse. I přesto mě na konci něco překvapilo.

26.06.2018 5 z 5

Babylonská hviezda Babylonská hviezda Barbara Wood

Co říci. Kniha se dobře četla a měla spád. Moc se mi líbily vsuvky z minulosti. Co ale musím vytknout je téma a také Philo, který to neměl v hlavě v pořádku. Přišlo mi to celé dost absurdní.

03.06.2018 3 z 5

Pohádky do postýlky Pohádky do postýlky kolektiv autorů

Syn miluje prasátko Peppu a tahle knížka ho přímo uchvátila, takže musíme číst každý den před spaním. Jsou tam hezké obrázky a i více vět než v ostatních knihách o Peppě, které dosud vyšly, takže si moje dítko může v klidu prohlédnout obrázky zatímco já čtu a nemusíme neustále otáčet strany po jedné větě.

27.05.2018 5 z 5