Liduka Liduka komentáře u knih

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. I když už nejsem nějakou dobu YA, tak jsem si knihu užila.

02.07.2017 5 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Kniha se dobře četla, ale asi to nebyl můj šálek kávy - to politické prostředí. Také jsem čekala od knihy asi něco jiného. Občas jsem v těch postavách měla dost zmatek a nevěděla jsem, kdo koho proti komu vlastně poštval. No a ten konec mě trochu zklamal.

21.06.2017 3 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

výborná kniha. Jen jsem myslela, že konec bude více dramatický. ZAČÁTEK SPOILERU: přišlo mi, že ten konec chtěla mít autorka rychle za sebou a tak zvolila nehodu, ktrou se vše vyřešilo samo. KONEC SPOILERU Přesto knihu mohu jen doporučit. Postupné odhalování pravé povahy "ctitele" byla famózní. Určitě bych ho nechtěla nikdy potkat.

08.06.2017 4 z 5

Vražedná diagnóza Vražedná diagnóza Ingrid Hedström

Líbilo se mi, jak autorka propojila zdánlivě nesouvisející události v Bukurešti s těmi, co se staly ve Švédsku. Nepřišlo mi, že by tam bylo moc hluchých míst a knihu jsem jen nerada odkládala. Nicméně jsem čekala, že důvod Mikaelova zmizení nebude tak prostý. Vraha ostatních jsem každopádně neodhadla.

14.05.2017 4 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Kniha, po které jsem sahla díky čtenářské výzvě. Moc jsem si od ní neslibovala, ale byla úžasná! Příběh Eleni nebyl až tak zajímavý - i když měl samozřejmě něco do sebe, ale moc mě zasáhl osud její dcer. No a téma malomocenství jen podtrhlo výjmečnost této knihy. Určitě doporučuji k přečtení.

26.04.2017 5 z 5

Sonáta pro Miriam Sonáta pro Miriam Linda Olsson

Do knihy jsem se těžkou začítala, protože byla psaná zvláštním stylem a také byla na můj vkus až moc popisná. Dost jsem kvůli tomu i přeskakovala stránky. Taky mi vadilo, že některé věcí tam byly napsány dost nejednoznačně a člověk si musel přimyslet, co se tedy vlastně stalo. Nicméně samotný děj byl celkem zajímavý. Nějak mi tam ale chyběla zmínka o tom, co se nakonec stalo s Adamem.

19.03.2017 3 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, ale pak se příběh začal odvíjet zajímavým směrem a druhá polovina knihy měla rychlý spád. Konec mě překvapil.

17.03.2017 4 z 5

Historie nás dvou Historie nás dvou Rachel Harris

Příjemná oddechovka. Jen si myslím, že měl ve všem převzít iniciativu Justin. Peyton tak byla v knize vykreslená jako nadržená školačka.

14.02.2017 4 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Skvělá kniha, od které jsem se jen těžko odtrhávala. Christine po nehodě ztratila paměť a ocitla se v psychiatrické léčebně a později v pečovatelském centru odkud jí odvedl její manžel Ben. Za Benovými zády, protože on to nechtěl, se začala scházet s doktorem Nashem, aby zapracovali na její paměti a začala si psát deník. Postupně díky němu odhalila šokující pravdu. Knihu mohu jen doporučit. Konec stál opravdu za to a nečekala jsem ho.

20.01.2017 5 z 5

Georgette píše otci Georgette píše otci Anne Gesthuysen

Kniha je napsaná částečně podle skutečné události. Malířka Georgette Aguttová skutečně existovala a byla vzdálenou příbuznou kamarádky autorky tohoto románu. Kniha je tak nějak o obyčejném životě malířky a jejích známých. Nečekejte nějaké zvraty, protože tam nejsou. Dokonce i záhada zmizelého obrazu měla celkem nezáživné rozuzlení. Za mě tedy slabý průměr.

18.01.2017 3 z 5

Otec Vendelín a čtyři raubíři Otec Vendelín a čtyři raubíři Helga Mondschein

kniha mého dětství o čtyřech dětech, které zažívají během prázdnin nejedno dobrodružství.

29.12.2016 5 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Je to přesně ta kniha, u které si říkáte, proč tam jenom lezli. Jednotlivé oběti jsou vzájemně jistým způsobem propojené a tak nějak se znají. Postupně se v knize dozvíte, proč dochází v domě k tomu, k čemu tam dochází. Jediné co mě zklamalo, byl závěr SPOILER: Mám konkrétně na mysli nesmrtelnou doktorku a to k jaké straně patřila-to mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Podle mě se klidně mohli dvojčat zbavit i normální smrtelníci, pokud by měli v rukou onen diktafon.

07.12.2016 4 z 5

Pravidla zrady Pravidla zrady Christopher Reich

Kniha měla pomalý rozjezd, ale pak to začalo být zajímavé. Nicméně tam na mě bylo až příliš postav a bylo skutečně těžké uhodnout kdo, s kým a proti komu. Nakonec dávám tři a půl hvězdičky.

25.11.2016 3 z 5

Místo v srdci Místo v srdci Jean Stone

Kniha se mi moc líbila. Byla psaná stylem, který se mi líbil - z pohledu několika osob a jejich osudů. Tajemství matky Jill a kamarádky Rity bylo opravdu zajímavé. Do toho ještě byla přimíchána trocha romantiky a napětí, co víc si přát.

12.11.2016 4 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Z knihy mám smíšené pocity. Četla se dobře a pořád se tam něco dělo, přesto mi tam prostě něco chybělo. Asi jsem čekala trochu jiné rozuzlení.

11.11.2016 3 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Pro mě tedy byla kniha zklamáním. Byla až dost tlustá a nic moc se v ní nedělo. Klidně by stačilo poloviční množství stránek. Třetí hvězdičku dávám za ten nečekaný konec.

01.11.2016 3 z 5

Bohatá nevěsta Bohatá nevěsta Barbara Cartland

Kniha se mi moc líbila. Akorát mi přišla ta láska nějaká uspěchaná, asi jsem čekala, že tam bude více popsáno, jak Rosanna pečuje o hraběte a jak se spolu postupně sblíží. Těch málo stránek bylo v tomto případě podle mě na škodu.

17.10.2016 5 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Musim říci, že Manžel na objednávku byl daleko lepší. Zřejmě jsem čekala asi něco trochu jiného. Každopádně, jak jsem tak pochopila, tak matka poslala Emmu do Afriky proto, aby se zamyslela nad svým hektickým životem, trochu zpomalila a nestarala se pouze sama o sebe.

01.09.2016 3 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Kathryn Taylor

Kniha se mi opět moc líbila. Autorka umí čtenáře hned na začátku navnadit na to, co ho na konci čeká. V této knize jsem se těšila hlavně na to, jak to dopadne s Annou a Davidem a nebyla jsem zklamaná. Ovšem co se týkalo vztahu Bena a Kate, tak jsem Bena v tomto díle doslova nesnášela za to, jak se k ní choval. Konec byl velice zajímavý. Moc se těším na závěrečný díl.

26.08.2016 5 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Musim říct, že jsem nijak nadšená teda nebyla. Kniha začala být zajímavá až od její třetiny a konec byl dost předvídatelný. ZAČÁTEK SPOILERU: Nechápu jak si mohla Tess myslet, že jim to bude klapat, když se bude stále přetvařovat. Jednou by jí to stejně přestalo bavit, což se stalo. KONEC SPOILERU

23.08.2016 3 z 5