Liduka Liduka komentáře u knih

Do morku kostí Do morku kostí Aaron Elkins

Kniha se mi líbila. Je pravda, že rozjezd byl trochu pomalejší, ale jakmile došlo k objevení ostatků, tak jsem se nemohla odtrhnout, protože docházelo k neustálým zvratům. Podle mě kniha stojí rozhodně za přečtení.

14.07.2019 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mě se kniha dost líbila. Autorka si neustále pohrávala s tím, kdo byl vlastně zodpovědný za Meganino zmizení a jaká ve skutečnosti byla. Asi posledních 100 stran jsem se od knihy vůbec nemohla odtrhnout. A ten konec byl bravurní.

10.07.2019 5 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Popravdě jsem z knihy na rozpacích. celkově se mi líbila a těšila jsem se až se zase dozvím něco o Alici a Tomovi, ale skoro do půlky se nic moc nedělo. Vždy, když už se Tom chystal něco odhalit, tak to autorka usekla a to nemám ráda. Navíc bylo všechno popisováno až moc košatě a děj se tak minimálně o 60 stránek prodloužil. SPOILER: Každopádně nechápu Aliciino chování. Samozřejmě, když někoho miluješ, přeješ mu štěstí a úspěch, ale aby takhle nesmyslnou lží zkazila život sobě i svému nenarozenému dítěti a možná i Tomovi, který chtěl hlavně být s ní, to nechápu. Stejně tak její rozhodnutí před válkou. Každopádně kdyby se rozhodla jinak, tak by nebylo o čem psát, že? Nicméně kniha, až na trochu rozvleklý začátek, stojí určitě za přečtení. Ten konec ale nemusel být tak useknutý. Určitě by se mi líbilo ještě zjistit, jaká byla reakce Toma, když se dozvěděl, že Kate je jeho vnučka a také co bylo v posledním dopisu pro Alici.

23.06.2019 4 z 5

Co když zemřu, než se probudím Co když zemřu, než se probudím Emily Koch

Popravdě jsem přeskakovala některé nezáživné odstavce, ba dokonce i stránky. Myslím si, že kniha měla velký potenciál, ale zpracování trochu pokulhávalo. No a ten konec? SPOILER: Chápu, že by to bylo asi moc přeslazené, ale mě by se k tomu prostě hodil happyend s probuzením Alexe.

16.06.2019 3 z 5

Nevěřte tomu Nevěřte tomu Charlie Donlea

Kniha byla skvělá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nicméně konec mě zklamal. SPOILER: Mrzelo mě, jak Sidney dopadla a také to, že Grace byla taková mrcha, aby shodila vinu za její vraždu na svou nejlepší kamarádku, která se jí po tom všem ujala. Navíc mi přijde divné, že by si vyšetřovatelé Julianovy vraždy (ať už jí sprznili jakkoliv jinak) nevšimli otisku podrážky na jeho oblečení, která byla daleko větší než Graceiina bota. Také se divím, že Grace stále tutlala bratrovy vraždy. Když se to stalo poprvý, tak fajn, měla pocit provinění za to co mu udělala v mládí a chtěla mu pomoci, ale když to udělal i u Juliana a pak u Sidney, tak už bylo opravdu divné, aby takového člověka nechala běhat na svobodě. Škoda, mělo to velký potenciál.

09.06.2019 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Opět skvělá kniha od Kasie. Dokonce si troufám říci, že se mi zatím líbí nejvíc. Lily byla, společně se svou rodinou, správně trhlá. Navíc kdo z nás by netoužil po tajném ctiteli a psaníčkách od něj? SPOILER: Doufala jsem, že oním tajemným klukem bude právě Cade :-) Škoda, že autorka nenapsala, jak dopadla Lily v soutěži.

06.06.2019 5 z 5

Zapomenutý muž Zapomenutý muž Robert Crais

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Cole je velice sympatický detektiv. Líbilo se mi s ním postupně objevovat nové a nové stopy, které ho nakonec dovedly až k vrahovi, kterého bych na začátku vůbec netypovala.

02.06.2019 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Absolutní pecka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Vyšetřování se každou chvilku ubíralo jiným směrem a neustále vás to nutilo číst dál a dál. Autorka prokládala vyšetřování kapitolami s tím, co se stalo před zmizením. Troufnu si říci, že konec by nikdo nedokázal uhádnout. SPOILER: Jenom mě mrzí, že autorka také neuvedla v těch svých kapitolách, kde se vracela k událostem před zmizením, jak se vlastně s učitelkou daly dohromady a jak ten den zmizení probíhal. Také mi vrtá hlavou, jak se dostal ten kostým mořské panny k Barrymu do skříně.

26.05.2019 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Kniha se mi líbila. Byla milá, vtipná a o tom, že z ničeho nic můžete přijít o všechno. Hlavní postavy nešlo si nezamilovat Zato Trevv a Tess mě totálně vytáčeli - ovšem, proto nebyla i nouze o humorné okamžiky. Podle mě se ale autorka nemusela tolik vyžívat v milostných scénách.

19.05.2019 4 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Začátek byla vážně nuda a až v polovině se to rozjelo. Nicméně mě strašně štvaly hlavní postavy. SPOILER: Emily byla megera, které všechno procházelo, Sean slaboch, který si nechal od své ženy diktovat a Stephanie naivní blbka. Jako kdyby po mě někdo chtěl (hlavně poté, co by mi vyhrožoval, že mě i moje dítě zabije a poté co si nahrával naše důvěrné rozhovory, aby je mohl proti mě někdy použít) , abych mu pomohla zahladit stopy po vraždě a navíc abych přinesla hřeben jeho partnera, tak by mě určitě napadlo, že z toho kouká pěknej průser a navíc nějaká bouda. Taky mě dost namíchlo, že konec není vlastně uzavřený, takže se jenom můžeme domnívat, kdo půjde sedět. Podle mě, kdyby se autorka více zaměřila na vyšetřování policie místo na románek mezi Seanem a Stephanii, tak by udělala mnohem lépe a možná bychom se dočkali i uzavřeného konce. Mimochodem to vyšetřování policie taky muselo stát za houby, když ani nepoznaly, že dotyčné chybí zub a přitom by neměl. No nic. Za mě tedy pouze 3 hvězdičky.

10.05.2019 3 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Tak tohle byla bomba! Kniha mě okamžitě vtáhla do děje a nedokázala jsem se od ní odlepit a rozhodně ne v druhé polovině knihy, kde vás čeká nejdeno překvapení. Je sice trochu delší, ale tím se nesmí nikdo nechat odradit, protože by to byla chyba. SPOILER: Musím si ale trochu rýpnout. Autorka nechala Neila vyslovit větu, že už je to stejně jedno, jestli se Jessica dozví o jejich poměru, protože už stejně zjistil, co se dalo - docela by mě zajímalo, co to mělo znamenat. Také by mě zajímalo, jak se dostal Jessicy mobil na strom, kde byla nakonec vlastně zaklíněná Bella.

28.04.2019 5 z 5

Hranice odvahy Hranice odvahy Patricia MacDonald

Skvělá kniha. Děj byl svižný a na konci jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Myslela jsem si, že vím kdo je vrah, ale šeredně jsem se mýlila. Rozhodně doporučuji k přečtení.

25.04.2019 5 z 5

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham

Nemůžu si pomoci, ale mě kniha zklamala. Bylo tam příliš mnoho postav a nedalo se v tom na začátku moc orientovat - kdo s kým a poti komu. MALÝ SPOILER: Navíc jsem si představovala, že kniha bude z větší části o pátrání Darby ve spisech, ale autor se jím zabýval asi na dvou stránkách a ani z nich nebylo jasné, jak se dobrala k jednomu z tísíců případů, který měl zrovna souvislost s vraždami. To její neustálé utíkání hrobníkovi z lopaty už mi lezlo na nervy a pak taky to, jak autor přešlapoval stále na jednom místě. Darby nechtěla nic říct Granthamovi a Garcia taky ne. Kdyby to oba udělali, tak mohla být knížka o třetinu kratší a ne tak zdlouhavá.

20.04.2019 3 z 5

První prázdninová pusa První prázdninová pusa Patricia Schröder

Byla to taková milá letní jednohubka. Henryho mi bylo chudáka líto, jak ho měla Hannah pořád za pošuka :-D

14.04.2019 4 z 5

Cesta za láskou Cesta za láskou Hedwig Courths-Mahler

Mě se kniha vcelku líbila. To jak Agáta dokázala působit na Geraldovu ženu a dále teta Jane, která všem vypálila rybník. Jen mi vadilo to prodlužování doby, kdy se Agáta s Geraldem konečně setkala v jeho domě. SPOILER: také jsem očekávala trochu jiný konec. Myslela jsem, že se Gladys nakonec Geralda vzdá a ne že jí potká konec jaký ji potkal. Podle mě stačila už smrt Jane. Za mě tedy 3 a půl hvězdičky

07.04.2019 3 z 5

Náměstíčko Náměstíčko Jan Míka

Moc se mi líbil seriál i kniha. Jen by mě u některých povídek zajímalo, jak se ubíral příběh dál.

03.04.2019 5 z 5

Tichý muž Tichý muž Sandra Brown

Hezká kniha, která se četla jedním dechem. Moc mě zajímalo, jak ten konec bude vypadat, ale něco takového jsem skutečně nečekala. Každopádně klobouk dolů, před Davidem. No a ten záverečný epilog - nádhera.

31.03.2019 4 z 5

Podraz Podraz Pavel Jansa

Naprosto skvělá kniha. První kapitola se mi teda moc nelíbila. Byla psaná zvláštním stylem a vadily mi hojně používané vulgarní výrazy. Pak se to ale rozjelo a já s každou stránkou čekala co se bude dít v příběhu dál a kdo vlastně způsobil Andreinu smrt. Poslední odstavec v knize byl skvělým završením tohoto neobyčejného příběhu.

24.03.2019 5 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

Mě se kniha líbila. Měla v sobě lásku, intriky i zklamání. Deborah se musela poprat s tím co se jí v životě událo a konečně našla svou lásku. SPOILER: Jen mě trochu překvapil konec, kde jí Dan říkal, jak jí za smrt svého kamaráda nevinil, ale přitom během knihy jsem nabyla dojmu, že právě to dělal a hodlal se jí za to pomstít. Čím? To nám nakonec autorka ani nevysvětlila. Každopádně jsem netypovala, že ten kdo jí házel klacky pod nohy byl její šéf.

07.03.2019 4 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Skvělá kniha. Začátek měl spíše nádech romantiky (pokud pominu to prostředí ve vězení). Od druhé třetiny knihy mě začalo mrazit v zádech a čekala jsem, co bude dál. SPOILER: Poté co Kristy Lance zabila jsem nedokázala knihu pustit z ruky a trnula, jak to pro Kristy vlastně skončí. Konec byl ale bravurní. Jen mě mrzí, že Clifton musel zemřít, aniž by se autorka zmínila, jak to dopadlo s jeho očištěním.

03.03.2019 5 z 5