Liduka Liduka komentáře u knih

Mesto kostí Mesto kostí Michael Connelly

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a stále hltala stránky, abych se už dozvěděla, kdo za tím vším stál. SPOILER: Jenom mě zklamalo, že autor nechal vraha zabít a tak jsme se vůbec nedozvěděli jeho verzi. Také mě naštvala smrt Brasharové, která byla mírně řečeno přitažená za vlasy. Jinak ale za mě spokojenost.

20.09.2018 4 z 5

Zlověstné vlny Zlověstné vlny Mark Douglas-Home

Opět super kniha s Calem. Skvěle je tam popsáno narůstající napětí mezi místními obyvateli a neustále čekáte, kdo vlastně za to všechno může. Výborně do toho zapadal i "Růžovákův" příběh.

16.09.2018 5 z 5

Roslyn, potulná pěvkyně Roslyn, potulná pěvkyně Sylvian Hamilton

Kniha se velice dobře četla. Ze začátku jsem ale měla problém s postavami, kterých bylo strašně moc a zdánlivě spolu vůbec nesouvisely. Také mi vadilo to nadpřirozeno, které mi zkazilo dojem z celého příběhu. Když to ale pominu, tak to byla velice vydařená kniha nabitá dobrodružstvím, vraždícími šílenci a láskou. Jen těch mrtvol mohlo být méně.

06.09.2018 4 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Výborná kniha, která mi nedala vydechnout. Popravdě jsem se bála, že rozuzlení bude stejně nereálné jako v Syndromu E, ale naštěstí tomu tak nebylo. Doufám, že od autora zase brzy něco vyjde, abych se mohla těšit na Sharka a Lucii

30.08.2018 5 z 5

Stíny vzpomínek Stíny vzpomínek Ann Cleeves

Kniha mě trochu zklamala. Do půlky jsem se nějak nemohla začíst, protože to byla nuda. Autorka tam hlavně popisovala život několika klíčových postav, ale dozvěděli jste se zatím jenom to, že Abigail byla zavražděná a že žena co za tu vraždu seděla byla navinná a spáchala sebevraždu. Vyšetřovat se začalo až v druhé půlce knihy a to konečně bylo zajímavé. Tehdy jsem se nemohla odtrhnout, protože důkazy stále ukazovaly k někomu jinému a já si říkala, tak kdo to doprčic nakonec teda udělal. Nicméně díky tomu zdlouhavému začátku nemohu dát více než tři a půl hvězdičky.

19.08.2018 3 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

No Musím říci, že jsem z knihy trochu rozčarovaná. Skvěle se četla a nemohla jsem se od ní odtrhnout jak byly jednotlivé kapitoly napínavé jako kšandy, ale nějak se nedokážu smířit s rozuzlením. SPOILER: Prostě mi přijde, že není možné, aby se najednou sám od sebe atrofoval mozek a druhý člověk se tím pak "nakazil" při nějakém krátkodobém stresu. Pro mě to prostě neni přijatelné vysvětlení a za to ubírám hvězdičku. Nicméně dám autorovi ještě druhou šanci a určitě si přečtu další díl

15.08.2018 4 z 5

Navždy v modrém - čtvrté léto sesterstva Navždy v modrém - čtvrté léto sesterstva Ann Brashares

Krásné zakončení série. I když musím říci, že kdyby byl třetí díl poslední, možná bych byla i raději. SPOILER: Tibby se tentokráte vypořádává s následky, které zapříčinila jejich společná noc s Brianem, Lena se sblíží se svým kolegou z malířského kurzu, Bee otestuje svoji lásku s Ericem a Carmen na divadelním festivalu, zjišťuje, že její kamarádka Julia není až tak dobrou kamarádkou. Popravdě musím říci, že Carmenin příběh z filmového festivalu, který se odehrával ve filmu sesterstvo putovních kalhot 2 se mi líbil více, takže za mě v tomto ohledu trochu zklamání. Navíc mi v knize vadilo, že se rozešla s Winem. KONEC SPOILERU. Přesto mohu knihu určitě doporučit všem, kdo mají rádi sesterstvo.

09.08.2018 5 z 5

Holky v kalhotách - Třetí léto sesterstva Holky v kalhotách - Třetí léto sesterstva Ann Brashares

Opět skvělá kniha o čtyřech kamarádkách. SPOILER: Tentokrát se Bee vydává na fotbalový tábor jako trenérka a potkává tam opět Erica, Carmen se dozví, že je její matka těhotná a zároveň se seznámí s klukem svých snů, Lena se potýká s nechutí svých rodičů k její vybrané umělecké škole a Tibby se snaží vypořádat s nehodou své sestry a zároveň se vztahem k Brianovi.

06.08.2018 5 z 5

Druhé léto sesterstva Druhé léto sesterstva Ann Brashares

Další skvělá kniha o čtyřech kamarádkách, které spojují kalhoty. SPOILER: Tibby odjíždí na filmovou školu. Bee se, poté co objeví u otce shované dopisy od své babičky, vydává za ní, aby o Gretě a o své matce zjistila více informací, protože už babičku, kvůli zákazu od otce, dlouho neviděla. Lena prožívá nešťastnou lásku s Kostou a Carmen se potýká se zamilovaností svojí matky a zároveň se svým prvním vztahem.

02.08.2018 5 z 5

Rukopis Rukopis Bohumila Grögerová

Normálně poezii nečtu, ale přečetla jsem tuto knihu díky čtenářské výzvě a moc se mi líbila.

25.07.2018

Tajemství ctnostné dámy Tajemství ctnostné dámy Victoria Alexander

Milá, vtipná oddechovka. Obě hlavní postavy byly moc sympatické. Jen to bylo ke konci trochu moc protahované, ale je pravda, že jsem se tam taky nejvíce pobavila.

24.07.2018 4 z 5

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Kniha se mi moc líbila. S napětím jsem očekávala, jakým směrem se bude ubírat život obou sester. Zajímavé rovněž byly osudy ostatních zúčastněných osob, jako např. Anity. SPOILER: Jen mě mrzelo, že nějaké otázky nebyly zodpovězeny. Jako třeba, jak se vlastně Greta odpoutala od Klause poté co spolu začali plánovat svatbu a co se stalo s těhotnou ženou, kterou se pokusila zachránit. Z věty - "zalil ji pocit vítězství, ale pak se jí chtělo plakat" jsem nedokázala vydedukovat, jestli to teda vyšlo nebo ne. Také mi tam chyběla Gretina verze onoho zatčení sestry Marie

20.07.2018 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Bála jsem se, že když kniha má tolik stran, tak se budu nudit, ale opak byl pravdou. Moc se mi líbilo vracet se k Čijo - Sajuri a prožívat s ní její životní příběh, který byl opravdu strastiplný. SPOILER: Byla jsem ráda, že nakonec nalezla své štětí a že Hacumomo zaplatila za svoji nenávist. Ovšem nejvíc mě dostala Dýnina zrada.

15.07.2018 5 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Zajímavá kniha, kterou se chci určtě inspirovat, při výchově svého vzpurného syna. Už jsem i zaznamenala první úspěchy, ale ještě mám co dohánět, aby to bylo optimální pro obě strany. Jen tam mohlo být možná více konkrétních situací a jejich řešení. Nebo jak postupovat, když dítě nechce vůbec spolupracovat a tvrdohlavě si stojí za svým. Jak už někdo psal, měl by si jí přečíst každý a hned by bylo na světě lépe.

15.07.2018 4 z 5

Sesterstvo Putovních kalhot Sesterstvo Putovních kalhot Ann Brashares

Moc hezká kniha, stejně jako film. Příběh byl neobvyklý a každá z děvčat prožívala něco jiného. Zažijete s nimi lásku, zlost, smutek a také přátelství. Jen mě tady překvapilo, že příběh Leny byl jiný než ve filmu. Moc se těším na pokračování.

13.07.2018 5 z 5

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Mě se kniha moc líbila. Liv se snažila najít v sobě tu osobu, kterou byla, protože si myslela, že taková musí být i teď, aby své okolí nezklamala. Jenže to nebylo možné. Během svého pátrání objevila i několik otázek, na které neznala odpovědi - jako proč nikdo neví o tom, že se znovu pustila do focení, které jí kdysi tolik bavilo nebo proč se už nebaví s Jules. No a tajemný Walker tomu dává ten správný náboj. Sice jsem tušila, jak to nakonec skončí, ale ani to neubralo knize na kráse. I přesto mě na konci něco překvapilo.

26.06.2018 5 z 5

Hříšní lidé města brněnského Hříšní lidé města brněnského Jiří Sequens

Přečteno kvůli čtenářské výzvě. Za mě spokojenost.

19.06.2018 4 z 5

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

Podle mě zatím nejlepší kniha od autora. Líbila se mi i romantická linka s Kate. Jen mě mrzí ten urychlený konec. Kdybych knihu psala já, tak bych nechala toho, kdo za vším stál, aby to vysvětlil. Takhle bylo rozuzlení psané pouze tak, jak si Hugh myslel, že to bylo. Přesto knihu mohu jen doporučit.

10.06.2018 5 z 5

Babylonská hviezda Babylonská hviezda Barbara Wood

Co říci. Kniha se dobře četla a měla spád. Moc se mi líbily vsuvky z minulosti. Co ale musím vytknout je téma a také Philo, který to neměl v hlavě v pořádku. Přišlo mi to celé dost absurdní.

03.06.2018 3 z 5

Pohádky do postýlky Pohádky do postýlky kolektiv autorů

Syn miluje prasátko Peppu a tahle knížka ho přímo uchvátila, takže musíme číst každý den před spaním. Jsou tam hezké obrázky a i více vět než v ostatních knihách o Peppě, které dosud vyšly, takže si moje dítko může v klidu prohlédnout obrázky zatímco já čtu a nemusíme neustále otáčet strany po jedné větě.

27.05.2018 5 z 5