Liduka Liduka komentáře u knih

Slib Slib Lisa Kleypas

Byla to taková jednohubka na zimní odpoledne. Moc se mi líbilo špičkování hlavních postav a Andrew byl prostě neodolatelný. Jediné co mě poslední dobou u takovýchto typů knížek štve, je že tam autoři musí vždy vmáčknout nějaké oplzlosti. Podle mě se dá výborná kniha napsat i bez nich.

14.02.2019 4 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Kniha mě naprosto uchvátila. SPOILER: Sice jsem po přečtení anotace čekala něco úplně jiného (jako, že do smrti manželky bude zapletený Laurenc, protože v anotaci se jeví jako záporná osoba, ale opak je pravdou), ale rozhodně jí to vůbec neubralo na čtivosti, ba naopak. Kdybych byla v kůži Gwen, asi bych se po zjištění pravdy, kdo je vlastně otcem jejích dětí, úplně zbláznila, hlavně poté co se stalo její holčičce.

11.02.2019 5 z 5

Léto, slunce, prázdninové lásky Léto, slunce, prázdninové lásky * antologie

Popravdě mě kniha trochu zklamala. Povídky se mi zdály trochu přitažené za vlasy. Škoda.

07.02.2019 3 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Joan Johnston

Knihu jsem přečtla na jeden zátah, protože se od ní nedalo odtrhnout. S Elizou jsem prožívala její strastiplný osud a moc se mi líbilo jiskření mezi hlavními hrdiny. Dokonce jsem se i několikrát od srdce zasmála. Určitě doporučuji k přečtení.

13.01.2019 5 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Když jsem začínala knihu číst, určitě by mě nenapadlo, že se bude ubírat takovým směrem jakým se ubírala. Byla ale skvělá a nemohla jsem se přinutit přestat číst. Výborně se tam doplňovaly kapitoly z minulosti a současnoti. Rozhodně doporučuji si ji přečíst, aby jste společně s autorkou rozlouskly důvod, proč před několika lety Charlie utekla z domu a proč v den svého návratu domů zemřela. A kdo je vlastně Anna?

12.01.2019 5 z 5

Čekání na prince Čekání na prince Nelly Sanders

Romantika ze střední, která se mi od poloviny moc líbila. Čekala jsem ale, že toho hledání Prince tam bude daleko více.

31.12.2018 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Opět krásná kniha od Kasie, tentokrát s nádechem umění. Abby i Coopera jsem si zamilovala a hlavně to jejich špičkování. Nicméně jednu hvězdičku ubírám, protože ten konec mohl být trochu méně prodlužovaný.

29.12.2018 4 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Knihu jsem si dost užila. Je členěná na kapitoly vyprávěné z pohledu ošetřovatelky Alice, pacienta Franka a pak také samotné Cassie. Postupně se dozvídáme co každého z nich v životě potkalo. Konec jsem tak nějak tušila, ale ani to neubralo knize na kvalitě. Rozhodně doporučuji si ji přečíst.

23.12.2018 5 z 5

18 vteřin 18 vteřin George Shuman

Mě se teda kniha líbila. Začátek byl sice trochu pomalejší a autor se hlavně zaměřil na životní příběhy jednotlivých postav, ale druhá půlka měla rychlý spád a nemohla jsem se odtrhnout. Takže za mě doporučuji. SPOILER: Dost mě ale naštvala Paynova smrt, Sherry jsem přála, aby dosáhla svého štěstí s milovanou osobou.

16.12.2018 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Ze začátku jsem se do knihy nemohla nějak začíst, ale od poloviny jsem se zase nemohla odtrhnout. Několikrát jsem dokonce i uronila slzu. Když to celkově shrnu tak to byl velmi povedený příběh, který musí každého chytit za srdce.

02.12.2018 5 z 5

Labyrint Labyrint Henry Denker

Další skvělý Denker. Se zaujetím jsem četla každý řádek a čekala, co se z toho nakonec vyklube a jak se Kirk se vším vypořádá. Už se těším na další knížku.

25.11.2018 5 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

U této knihy jsem se dost nasmála a moc se mi líbilo postupné sbližování všech členů rodiny. Dokonce i to popichování Blue a Nity bylo k pokukání. Malý SPOILER: Jediné k čemu mám námitky bylo Deanovo "namlouvání si" Blue. Připadal mi jako nadržený pakůň, který si myslí, že si může dělat co chce a kdy chce s jakoukoliv dívkou. Proto jsem se divila Blue, že ho nevypakovala z maringotky, když se za ní přiřítil, hlavně poté, co si neustále opakovala, že nechce být jenom jeho dalším zářezem. Taky se mi nelíbil ten prodlužovaný konec. Tak buď se mají rádi a budou spolu a nebo se nemají rádi a holt spolu nebudou, ale to co tam předváděli to bylo na mě moc. Za mě tedy nakonec 4 hvězdičky.

20.11.2018 4 z 5

Vánoční stromek Vánoční stromek Jennifer Johnston

No mě popravdě kniha zklamala. Hlavní postava mi byla nesympatická a její myšlenkové pochody jsem občas nechápala. Navíc autorka neustále skákala v myšlenkách do minulosti, ale bylo tak zpřeházené, že jste občas nevěděli co se vlastně v jaké posloupnosti stalo.

11.11.2018 3 z 5

Jednou a dost! Jednou a dost! Christian Oelemann

Vtipná kniha o první lásce Waldy s přídavkem trošky hořčice :-)

11.11.2018 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tak tohle byla jízda! Nemohla jsem se odtrhnout a neustále dumala nad tím, kdo doprčič teda toho Simona vlastně zabil. Rozhodně doporučuji k přečtení.

07.11.2018 5 z 5

Dovolená s tátou Dovolená s tátou Dora Heldt

Popravdě mě kniha zklamala. Neříkám - vtipných scén tam bylo dost, ale hrozně mě iritoval Heinz a navíc se podle mě kniha klidně dala zkrátit na polovinu, protože ten začátek byl na můj vkus až moc zdlouhavý a nezáživný.

27.10.2018 3 z 5

Odešla, ale vzpomínka zůstává Odešla, ale vzpomínka zůstává Phillip Margolin

Bylo to napínavé jako kšandy od začátku až do konce. Dlouho jsem tápala, jestli je Darius opravdu takovým šmejdem a nebo se stal obětí spiknutí. Každopádně i konec dokázal překvapit. Knihu mohu jen doporučit.

17.10.2018 5 z 5

Pekelný ráj Pekelný ráj Vicki Mason White

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Hned první kapitola mě navnadila, abych četla dál a postupně se dobírala k okamžiku, kdy se Catherine dostala do pořádného maléru. Carla bych nechtěla nikde potkat a doufala jsem, že dostane, co si zaslouží. Jen ten konec nemusel být tak rychle odbytý. Každopádně romantická vsuvka byla podle mě velkým plusem.

07.10.2018 5 z 5

Láska nebo flirt? Láska nebo flirt? Hedwig Courths-Mahler

Mě se kniha moc líbila. Nebyla to taková přeslazená slátanina, jako občas romantické knihy bývají. MALÝ SPOILER: Christa přijela na Birkenheim splnit jistý úkol. Do toho se ještě zamilovala do pána vedlejšího panství, ale jakožto chudá sekretářka u něj nemá šanci, protože on se musí i když nerad oženit s bohatou nevěstou. A to může splnit, když si vezme Karlu, která se svou matkou Helenou žije u Heinze von Birkenheim a je jeho dědičkou. Heinz je zatrpklý, protože ho kdysi opustila jeho snoubenka a utekla s jiným mužem. Co když ale bylo všechno jinak než se zdálo?

30.09.2018 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Tak tohle byla pecka. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a potřebovala jsem vědět stále víc a víc o tom, co se tehdy vlastně stalo a kdo je ona nalezená holčička. Úplně jsem cítila tu beznaděj a nejistotu, kterou obě rodiny prožívaly. Knihu mohu jedině doporučit SPOILER: Jediné co bych vytkla, bylo až příliš mrtvol. Podle mě mohl autor nechat oba manžele Carvilleovi žít. Navíc mi tam chybělo vysvětlení, proč vlastně Mathilde zabila svého manžela.

27.09.2018 5 z 5