Liduka Liduka komentáře u knih

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Je to taková miloučká kniha, která nepřekvapí, ani neurazí. Kdo by si, ale občas něco takového nepřečetl. Nemám pravdu? Navíc ta krásná obálka. Nakonec dávám tři a půl hvězdičky.

25.05.2018 3 z 5

Nad propastí Nad propastí Jonathan Kellerman

Kniha, která vás vtáhne do děje a nepustí. Prohloubila jsem si své znalosti o schizofrenii a jsem ráda, že závěr byl logický a velmi překvapivý. Nicméně jednu hvězdičku strhávám za některé příliš popisné a nezáživné pasáže (např. kudy Alex jel a kde odbočil, co tam bylo k vidění atd.). Každopádně knihu mohu jen doporučit.

20.05.2018 4 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Moc hezký a dojemný příběh. SPOILER: Jediné, proč nedávám plný počet hvězd je, že mi lezla na nervy ta Mariina nerozhodnost a její neustále utíkání od Vladimíra.

12.05.2018 4 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Z knihy jsem opravdu nadšená, protože se mi líbila daleko více, než první díl. Díky názvu jsem usuzovala, že se bude jednat o nějakou drasťárnu, kde bylo zabito a uloženo do hrobu hodně mrtvol, a tak jsem knihu neustále odkládala k přečtení, ale když jsem přečetla pár stránek, byla jsem mile překvapena. Mám moc ráda příběhy, kde se střídá minulost a současnost a řekla bych, že tato kniha je tématikou hodně podobná knize Dopisy, které nikdo nečetl (alespoň co se týče dějové linky za války), kde se také postupně odkrývá přběh mladé dvojice, která se do sebe zamilovala během války. Takže kdo ještě váháte s přečtením a máte rádi např. Kate Morton nebo Lucindu Riley tak neváhejte. Stojí to za to.

05.05.2018 5 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Čím začít. Kniha se velmi dobře četla a stránky ubíhaly jedna za druhou. Jednu hvězdičku ale strhávám za "zdržování děje" ke konci knihy rodinnými záležitostmi, které mě až tak nebavily. Jinak musím říct, že jelikož už jsem taky matka, tak pasáže, kde Jill popisovala samotné vraždy dětí se mi četly hodně těžko a myslela jsem že knihu budu muset odložit, protože se mi u toho dělalo špatně. Nečekala jsem, že to bude tak hrozné. Každopádně se musím pochválit, protože tohle je snad jediná kniha, kde se mi podařilo předem uhádnout, kdo za tím vším stojí.

29.04.2018 4 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Musím říci, že začátek mě nijak moc nezaujal a i když byl Tom velice vynalézaví, co se týče lumpáren, děj mě začal bavit až poté co došlo ke zločinu, to jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Knihu ráda zařadím do čtenářské výzvy pod bod kniha, která byla zmíněna v jiné knize.

22.04.2018 4 z 5

Ruslan a Ludmila Ruslan a Ludmila Alexandr Sergejevič Puškin

Poéma o Ruslanovi, kterému je ukradena jeho novomanželka Ludmila přímo z manželského lože o svatební noci. Na stopu únosce se Ruslan vydává se svými třemi soky v lásce. Kdo nakonec zvítězí, to se dozvíte v této pěkné knize.

19.04.2018 5 z 5

Vešla do moře Vešla do moře Mark Douglas-Home

Opět skvělá kniha od autora a líbila se mi více než ta první. MALÝ SPOILER: Paní Andersonová napíše Violet anonymní dopis se jménem její skutečné matky, aby se tak pomstila rodině pozůstalých, která se po smrti její paní Diany Ritchieové, k ní chová povýšeně a velmi hrubě. Oni ale netuší, že Diana měla tajemství, které paní A. střežila. Teď však svůj slib hodlá porušit, aby učinila spravedlnosti za dost.

15.04.2018 5 z 5

Čtvrtý případ Čtvrtý případ Stanley Pottinger

SPOILER: Musím říci, že mám z knihy smíšené pocity. Velice dobře se četla, ale čekala jsem, že to bude něco na styl knih od Henreyho Denkera z právního prostředí. Bohužel soud se tam moc neobjevoval. Na začátku pro mě bylo až příliš mnoho postav a až později jste se dozvěděli jaký vztah kdo ke komu má. Řekla bych, že hlavní postavou je tam kongresman Jack, který stále bojuje s tím co se mu stalo v minulosti a ta jej nečekaně dostihne. Jeho přítelkyně Viktorie ho sice miluje, ale nechce s ním mít žádné děti a ani si ho nechce vzít, navíc mu přijde, že před ním něco tají a ma v tom prsty i její kamarádka Ráchel. Všechno se to odehrává na politickém pozadí kdy proti sobě vedou kampaně strany bojující pro a proti interrupcím a v době kdy dojde ke třem vraždám. V každé mrtvole se najde panenka se vzkazem: "Nech si to" Kdo za vším stojí a proč se dočtete v tomto strhujícím thrilleru, který vás bude nutit číst dál a dál.

08.04.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Po trochu nudnějším začátku, o kterém jsem nevěděla, co od toho mám vlastně čekat, jsem se od knihy nemohla odtrhnout a neustále jsem hltala řádky, abych se už konečně dozvěděla co je zač tajemný Isak - jestli skutečně ztracený Billy nebo někdo jiný a jak to všechno vlastně bylo. Troufnu si říci, že takové rozuzlení asi neočekává nikdo.

25.03.2018 5 z 5

Jarní vánice Jarní vánice Rosamunde Pilcher

Kniha se mi líbila. Nejprve jsem viděla film a pak teprve po dlouhé době přečetla knihu. Musím ale říci, že filmové zpracování se mi líbilo o něco více.

20.03.2018 4 z 5

Ach, ty vraždy 2 Ach, ty vraždy 2 Zdeněk Zelenka

Pro mě byla tedy kniha trochu zklamáním. Vše bylo takové průhledné a předvídatelné. Také mi vadilo, že dva příběhy měly otevřený konec. Nejvíc mě zaujal Případ doktorky Kalendové.

16.03.2018 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Skvělá kniha, od které jsem se jen těžko odtrhávala, protože jsem potřebovala vědět, proč spolu nakonec Stella s Danem nezůstali. SPOILER: Jediné, co mě mrzelo byla skutečnost, že autorka odbyla jejich první polibek pouze zmínkou o tom, že se stal, ale žádné další podrobnosti k tomu neuvedla. Přeci jenom, když se jedná o romantiku, tak tohle je jeden z nejdůležitějších okamžiků. Takže to jí prominout nemohu. Přesto dávám plný počet hvězd, protože to byl knižní skvost.

08.03.2018 5 z 5

Noci s nepřítelem Noci s nepřítelem Nancy Price

Mě se kniha líbila. Úplně jsem cítila Sářinu bezmoc. Jen mě trochu zklamal konec, čekala jsem něco více dramatického.

27.02.2018 4 z 5

Darebák David a jídlo Darebák David a jídlo Francesca Simon

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě - kniha o jídle - a musím říci, že se mi moc líbila. Čtenář se díky nenásilné a vtipné formě psaní dozvěděl zajímavosti o jídle.

17.02.2018 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Moje druhá kniha od autorky a opět skvělá. Gia byla sice povrchní, ale nepřišla mi až tak zlá a intrikářská jako Jules. No a "náhradní kluk" ten byl prostě k sežrání :-) Takže kdo máte chuť na trochu romantiky ze střední, intrik a vtipu, tak směle do toho. Rozhodně doporučuji k přečtení.

15.02.2018 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Skvělá kniha. Můžu dokonce i říci, že patří mezi jednu z nejlepších YA knih, které jsem kdy četla. Docela jsem se bála, jaký bude děj, poté co Autumn a Dex opustí knihovnu, ale musím říci, že se mi líbil ještě víc než to co spolu prožili, když byli odkázáni sami na sebe. Autumn jsem rozhodně nezáviděla její dilema, které prožívala v druhé polovině knihy. Každopádně doporučuji k přečtení. Myslím, že se snad nenajde nikdo, kdo by se nezamiloval do tajemného Dexe :-)

11.02.2018 5 z 5

Láska přichází po špičkách Láska přichází po špičkách Janette Oke

Musím se přiznat, že mě kniha trochu zklamala. Koupila jsem si jí proto, že jsem viděla film, který se mi moc líbil. Na knize mi hodně vadila Clarkova nespisovná mluva, protože se mi tak jevil jako nějaký neotesaný křupan, což ve skutečnosti nebyl. Také mi tam chyběla trocha více akce a vtipných scén, jako tomu bylo ve filmu. Tam přeci jenom byla už Missii větší dívka a dávala Marty co se týče výchovy dost zabrat. Za mě tedy tři a půl hvězdičky.

07.02.2018 3 z 5

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Ke čtení mě přivedla jak čtenářská výzva, tak seriál, ze kterého jsem viděla několik dílů a musím říci, že se mi kniha moc líbila. Kdo by si pomyslel, že Jirásek dokáže napsat takové poutavé dílo.

01.02.2018 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Ann Granger

Pro mě tedy byla kniha zklamáním. Prvních 100 stran bylo prakticky o ničem a teprve pak došlo k vraždě. Vlastně mi ani není nějak jasné, jak se Meredith dostala k odhalení pachatele, protože najednou s tou osobou mluvila a vinila jí z vraždy. Co se týče posledních asi 50 stran, tak to jsem se nemohla odtrhnout, to musím autorce nechat k dobru. Více než samotná vražda Natálie, mě dostal příběh Felstonovy rodiny.

29.01.2018 3 z 5