Liduka Liduka komentáře u knih

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Knihu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě a byla zajímavá. Bylo těžké číst to co se v ní odehrávalo, ale bohužel to takhle ve válce chodilo. SPOILER: Musím ale podotknout, že mi přišlo divné, že by Roth přežil pád ze střechy a navíc, že ho gestapo nenašlo. Také mi připadalo, že Chantal Rotha spíše využila, než aby ho měla ráda, tak mi bylo na konci divné, proč jí chce najít. Za přečtení ale kniha určitě stojí.

24.10.2019 4 z 5

Zamilované duše Zamilované duše Stacey Kade

Opět skvělý díl, který hrozně rychle utekl. Musím si ale rýpnout, že první byl lepší. Každopádně jsem zvědavá jak to dopadne :-)

20.10.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 6 ... za lepši zytřki! Denik Ostravaka 6 ... za lepši zytřki! Ostravak Ostravski

Přečteno kvůli čtenářské výzvě a musím říci, že tolik super hlášek jsem ještě nikdy neviděla. Jen tu "Ostravštinu" jsem těžko lámala přes jazyk :-D

16.10.2019 4 z 5

Mariina závěť Mariina závěť Colm Tóibín

Knihu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě a musím souhlasit s většinou čtenářů, že bylo těžké jí číst. Nicméně jsem ráda, že jsem zase přečetla něco jiného. Bylo zajímavé nahlédnout do myšlenek Mariem které jí provázely během jejích nejhorších dní.

13.10.2019 3 z 5

Rodinné tajemství Rodinné tajemství Santa Montefiore

Nádherná kniha, od které nešlo se odtrhnout. Autorka se nejprve zabývala tím, jak Anna poznala svého manžela a poté se vrátila zpět k Sofii a Santimu. Přišlo mi strašně kruté, jak se k vlastní dceři matka zachovala, jenom aby si neudělala ostudu mezi lidmi. SPOILER: Hodně krutých náhod tomu chtělo, aby Sofia nenašla své štěstí se svou láskou. Popravdě mě ale na konci i mrzelo, že Sofia nakonec podvedla Davida se Santim. Já bych s tím pocitem viny nedokázala žít, ani kdybych někoho milovala tolik, jako Sofia Santiho.

10.10.2019 5 z 5

Setkání na pláži Setkání na pláži Frieda Birkner-Mahler

Kniha obsahuje dva na sobě nezávislé příběhy - Setkání na pláži (to je popsané v anotaci) a druhý se jmenuje Láska potřebuje důvěru. V něm přijde Anka o svého milovaného muže. Jeho vražda nebyla nikdy objasněna a po vrahovi neustále pátrá její právník a pohledný grafolog Holger Hansen. Musím říci, že ačkoliv jsem to nečekala, tak u obou příběhů se objevují i známky thrilleru. Nicméně mi vadí, že jak je příběh krátký, tak obě hlavní postavy jsou do sebe v podstatě zamilované hned od prvního setkání. Možná kdyby to nechala autorka až na samý konec, tak by to bylo realističtější.

28.09.2019 3 z 5

Nebezpečné dámy Nebezpečné dámy Natalie Fox

Mě se kniha líbila. Bylo sice předvídatelné kdo s kým skončí, ale závěr co se týče oné osudné počítačové hry Vás překvapí.

25.09.2019 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Moc povedená kniha o dívce, která se nehodlala jen tak všeho vzdát (ani lásky), kvůli své tloušťce, i přestože kvůli tomu byla šikanována. O Jackově prosopagnosii jsem předtím vůbec neslyšela a kniha mě přiměla si o ní něco přečíst, abych pochopila jaké to je trpět touto nemocí. Libby i Jacka jsem si zamilovala a doufala, že to pro ně dobře dopadne. Rozhodně doporučuji k přečtení.

22.09.2019 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

I když to nerada přiznávám, tak mě popravdě kniha dost zklamala. Viděla jsem nejprve film a ten byl skvělý. Laru i Petera jsem si v něm okamžitě zamilovala. V knize mi ale Peter přišel strašně namyšlený a ne takový pohodář jako ve filmu. SPOILER: V podstatě mě i překvapilo, že Peter na Laru Jean najednou vybalil, že se mu líbí, ani jsem mu to v tom okamžiku nevěřila, hlavně potom, co se zmínil,
že Gen bude mít pořád rád. No a co ten nedokončený konec? Abych ale taky trochu knize zafandila. Mrzelo mě, že ve filmu nebyl polibek Lary a Joshe. KONEC SPOILERU. Druhou knihu si ale určitě přečtu, abych věděla co bude dál.

19.09.2019 3 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Výborná kniha. MALÝ SPOILER: Jen mě mrzelo, že autorka tak nějak odhalila identitu vraha už na začátku, takže jsem myslela, že nás nečeká žádné překvapení. Zmýlila jsem se a jsem za to ráda. Je ale hrozné, co může způsobit jedno vychloubání malého kluka.

15.09.2019 5 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Na začátek si musím trochu rýpnout, protože obálka je teda otřesná a odrazovala mě od čtení. Nicméně příběh je úžasný! Jessie jsem litovala, jak se k ní spolužáci i nevlastní brácha chovali. Pak se ale objevil záhadný NN. Na začátku jsem si byla jistá, že vím kdo to je, ale ke konci jsem váhala. Každopádně jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo a moc doporučuji k přečtení.

13.09.2019 5 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Kniha se mi líbila. Alona byla správná mrcha, která dokázala každého nadzvednout a Will zase zvláštní podivín samotář. Těším se na další pokračování.

07.09.2019 4 z 5

Než nám bude šestnáct Než nám bude šestnáct Caroline Plaisted

Příjemná oddechovka na jedno odpoledne. Nejlepší bylo prodlužování vlasů :-D

01.09.2019 3 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Byla to jedna velká jízda. Kniha byla podle mě ještě lepší než autorky prvotina. Podezřelí se stále měnili a nové důkazy na sebe nenechaly dlouho čekat. Konec by nepředpovídal snad nikdo, protože byl fakt dokonalý. SPOILER: Je hrozné, když si představím, že by se tohle klidně mohlo dít i ve skutečném světě - myslím tím manipulace a využívání seniorů tímto odporným způsobem.

01.09.2019 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Výborná kniha, která Vás držela v napětí od začátku do konce. Rozhodně jsem nečekala, že se kniha bude ubírat tím směrem, kterým se ubírala. Bylo v ní tolik lží, až jsem si říkala, kde je vlastně ta pravda a doufala, že bude u Harriety. SPOILER: Jsem ráda, že Brian dostal to, co si zasloužil.

28.08.2019 5 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Kniha by se mi líbila víc, kdyby Ian nebyl arogantní a nafoukanej pitomec s mozkem v kalhotách. Druhý díl si ale přečtu, protože mě zajímá jak to bude s Gabi a Lexem :-)

24.08.2019 3 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Opět skvělá kniha od mého oblíbeného autora. Začátek byl vyprávěním o životě slavného malíře a pak už se do toho vložila Madeline s Gaspardem se svým vyšetřováním. Přiznám se, že druhá polovina knihy byla zajímavější a měla rychlejší spád než ta první. Konec se dal předvídat a byla jsem za něj ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Rozhodně doporučuji k přečtení. Už se těším na Dívku z Brooklynu.

05.08.2019 5 z 5

Pokoj bez dveří Pokoj bez dveří Karolina Tůmová

I když nemusím moc českou literaturu (Přečetla jsem jí hlavně kvůli čtenářské výzvě), tak tahle kniha byla nádherná. Zachycuje příběh několika žen jednoho rodu, které prsten nosily a jejichž příběh se snaží odhalit jejich potomek - Anna. V knize se nejvíce píše o osudu Emy, která byla Židovka, a o tom co prožila během války. Kapitoly se střídají ještě s příběhem Marie, který nebyl až tolik rozpracován ( jak už tu někdo poznamenal pode mnou, určitě by si zasloužila také více řádků). Každopádně knihu mohu doporučit k přečtení.

30.07.2019 5 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Kniha byla psaná z pohledu Suzie a z pohledu Rachel. Vůbec jsem netušila jakým směrem se bude děj ubírat a překvapilo mě to. Byla jsem dost zvědavá, jak se se svou situací Rachel s Philem vypořádají a udělali to jak nejlépe mohli. MALÝ SPOILER: Znovu se ukazuje, že čím více své děti od něčeho odrazujete, tím více je to láká.

21.07.2019 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Musím se přiznat, že hezčí YA jsem nečetla a určitě se kniha Cinder & Ella zařadila mezi mé nejoblíbenější knihy. Bylo v ní sice dost smutku - spolužáci i její vlastní rodina se k Elle chovali skutečně ohavně, ale také tam byla naděje a přátelé, kteří podrží. SPOILER: Cindera jsem si hned zamilovala a s napětím čekala, kdy se konečně s Ellou setkají. Slova "řekni Auto" mě naprosto dostala a scénu kdy se poprvé uviděli jsem si musela číst několikrát. Doufám, že někoho napadne natočit film i přestože by to byla snad stá adaptace Popelky. Myslím si ale, že je rozhodně jiná než klasická verze a zfilmování by si zasloužila.

17.07.2019 5 z 5