LiLinka LiLinka komentáře u knih

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Na obtíž je již moje třetí přečtená kniha od Colleen a musím říct, že píše opravdu skvěle. Děj je vždy zajímavý, napínavý a protnutý něčím k zamyšlení. Tento příběh se mi zdál až moc překombinovaný, ale i tak mě bavil a doporučila bych ho. Merit je příjemná postava, se kterou budete doufat až do konce... :)

26.12.2019 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Příběh, který je opravdu hodně realistický. Člověka až děsí, jak je to v dnešní době téměř v každé rodině... Velmi zajímavý je pohled ze dvou období života. Je to nejen příjemná kniha na oddych, ale také na zamyšlení. Doporučuji.

08.12.2019 5 z 5

Zázračné ráno Zázračné ráno Jeff Sanders

Kniha mě moc nenadchla. Styl psaní mi nepřišel moc zajímavý a nedokázala jsem se do vstávání a ranní rutiny nadchnout a plnit ji. Do čtení jsem se vyloženě musela nutit a dočetla ji skoro po roce, kdy mi ležela na nočním stolku rozečtená. Pár zajímavých myšlenek jsem si tam ale našla...

05.12.2019 2 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nádherný příběh osudu. S hlavními hrdiny člověk prožívá jejich cestu od první strany. Rozhodně doporučuji. Jedna z nejlepších YA, které jsem letos četla.

26.11.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Jestli nějaká kniha dokáže v těle navodit pocit klidu a pohody, tak je to právě tato. Skoro celý čas jsem se při čtení usmívala a plně se vžila do postavy Katie. Na podzimní a zimní večery rozhodně doporučuji. Četla jsem ji až po přečtení Pekárny v Brooklynu a vlastně ani nedokážu říct, která se mi líbila více... jděte do obou, stojí za to. :)

22.11.2019 5 z 5

Věř, běž a dokážeš Věř, běž a dokážeš Ladislav Raego Pham

Raega jsem vlastně až do přečtení knihy téměř neznala a nesledovala, jen občas si poslechla nějakou písničku. Po besedě na Humbook festivalu mě nalákal pořídit ai tuto knihu a nelituji. Je to hezky sepsaný průběh života s poselstvím, že když si člověk něco přeje a jde si za tím, vyplní se to.

09.11.2019 4 z 5

Holka ze sekáče Holka ze sekáče Tereza Kratochvílová

Silný příběh života, který rozhodně doporučuji přečíst. Je to velmi hezky napsané, dobře se čte a zajímavý je pohled jak ze strany adoptované Terezy, tak její maminky. Příjemným zpestřením jsou fotky, které příběh doplňují.

07.11.2019 5 z 5

Pavel Callta: Moje momenty Pavel Callta: Moje momenty Pavel Callta

Jak je již uvedeno na přebalu, kniha je opravdu hodně autentická. Vždyť je to vlastně souhrn událostí, které napsal sám život... Velmi oceňuji styl psaní, který zůstal zachovaný přesně tak, jak ho má Pavel ve svém deníčku. Skvělé jsou pasáže, kde Pavel reaguje na některé situace z dnešního pohledu, těch tam mohlo být i více. Knihu určitě doporučuji přečíst, stránky ubýhají jedna za druhou a dozvíte se plno zajímavých informací, které jsou mnohdy nečekané.

04.11.2019 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Milé pokračování příběhu Cindera a Elly, které vytváří úsměv na tváři. Při čtení jsem si oddychla, hrdinové jsou velmi sympatická dvojice a zamilujete si je. I když se zde vlastně nestalo nic extra zajímavého, doporučuji přečíst.

27.10.2019 5 z 5

Z lásky k písmu aneb základy letteringu a moderní kaligrafie Z lásky k písmu aneb základy letteringu a moderní kaligrafie kolektiv autorů

Moc pěkně zpracovaná kniha o krasopísmu, kterou každý nadšenec papírenských věcí nutně potřebuje mít doma. Je krásně ilustrovaná (jak jinak, když je od holek z Printintinu:) a vše je v ní popsáno přehledně a jednoduše. Velkým potěšením je i přiložená písanka, na které si teoretické věci můžete hned vyzkoušet. Díky seznamu oblíbených profilů holek jsem objevila spoustu pro mě nových umělců. Jsem šťastná, že ji mám v knihovničce a budu se k ní často vracet.

20.10.2019 5 z 5

Téma létání tu trošku klouže po povrchu a moc se o tom člověk nedozví. Historky jsou vtipné, občas až trošku na sílu. Na odpočinek však fajn kniha, kterou přelouskáte u kafe. :)

17.10.2019 3 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Moc pěkný romantický příběh, který není prvoplánově jen o lásce. Hlavní hrdinka je sympatická, Cinder taktéž. Těším se na druhý díl.

12.10.2019 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Opět kouzelná kniha od skvělé autorky. Lily si zamilujete stejně jako jejího dopisovacího parťáka a budete se unášet na sladké vlně. Kniha se čte sama a zavřete ji až na poslední stránce. Připomínala mi trošku Všem klukům, které jsem milovala. :)

23.09.2019 5 z 5

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Kniha se mi četla opravdu těžce. Od roku 2015 mi zůstala rozečtená ležet v knihovně a až letos jsem se rozhodla ji dočíst (vlastně přečíst od začátku znovu). Děj je vleklý a vlastně o ničem konkrétním. Svým způsobem něčím zajímavá kniha, ale určitě ji ke čtení nemohu doporučit.

15.09.2019 2 z 5

Homeopatie v lékárenské praxi Homeopatie v lékárenské praxi Michèle Boiron

Skvělá kniha pro začátečníky s homeopatiky v lékárně nebo jako skvělý pomocník v domácnosti při řešení akutních stavů. Velmi přehledně zpracované, rozhodně doporučuji pořídit.

28.08.2019 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Za mě nejmilejší kniha z celé trilogie. Nechtěla jsem ji vlastně ani číst, aby neskončila... příběh Lary Jean a Petera je kouzelně roztomilý. Doporučuji všemi deseti.

26.08.2019 5 z 5

P.S. Stále ťa milujem P.S. Stále ťa milujem Jenny Han

Jenny Han opět nezklamala. Lara Jean je šíleně milá hlavní hrdinka, se kterou se čtenář rychle zžije. S čím mám menší problém je to, že jsem se před čtením druhého dílu podívala na film a při čtení už si Kavinského nepředstavila jinak, než jako herce Noaha. I když, ono mi to asi až tolik nevadilo... O:)

07.08.2019 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Příběh, který dokáže vtáhnout do děje při prvních stránkách. Vezla jsem se na vlně Lary Jean a moc mě to bavilo. Jsem zvědavá na další díly a filmové zpracování, na které se hned po dočtení chystám. Rozhodně můžu doporučit. :)

21.07.2019 5 z 5

Láska & štěstí Láska & štěstí Jenna Evans Welch

Opět moc milý příběh, stejně jako v knize Láska & gelato, i když ten se mi líbil o něco více. Možná to bylo proto, že jsem měla díky ní vzpomínky na Florencii, kdoví. Každopádně se mi líbilo propojení postav z první knihy, i když to neznamená, že k přečtení této knihy musíte nutně číst předešlou. :) Co bych vytkla, tak to, že v překladu je hodně překlepů. Jako letní čtení k bazénu však doporučuji. :)

13.07.2019 4 z 5

Přírodní psychofarmaka - Celostní medicína pro duši Přírodní psychofarmaka - Celostní medicína pro duši Aruna M. Siewert

Kniha nabízí moc pěkný ucelený přehled alternativní duševní mecidíny. Je hezky graficky zpracovaná a přehledná. Pro neználky této oblasti rozhodně doporučuji.

08.07.2019 3 z 5