Linda007 Linda007 komentáře u knih

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Série je dobrá. Hvězdičku ubírám za konec, totální klišé. Chápu, že zakončení je na autorovi, ale prostě ne :D. Pro mě je nejzajímavější postava Temnyj, celou sérii má příliš málo prostoru a zakončení příběhu jeho postavy, katastrofa. Tohle si vážně nezasloužil. To samé Nikolaj, moje druhá nejoblíbenější postava, hrozný konec. Alina a Mal? Jako vážně? Jinak celkem, dobré vyvolá to emoce, je tam pár super zvratů. Určitě přečtu i 6 vran.

19.02.2019 4 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Taková průměrná YA. Čekala jsem trochu více gay scén. Harryho Pottera, to podle mě moc nepřipomíná, ale na Harryho nemá asi nic. Taková milá knížka pro děti.

04.02.2019 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Mal mi lezl neuvěřitelně na nervy, doufám, že s ním Alina nebude. Ale je mi jasné, že asi jo. Nejlepší je Temnyj ten je skvělý i Nikolaj má něco do sebe. Nevadilo by mi ani kdyby byla s Nikolajem. Je to takový sluníčko. Čte se to super, občas se tam zdlouhavé řešil vztah Alina/ Mal.

27.01.2019 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Skvělé jako vše od autorky. Za mě je ale pořád nejlepší OStrov s vůní čerstvého chleba. Chyběly mi zde recepty, jak bývá v autorčiných knihách zvykem.

01.01.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Čtivé, napínavé.Ani mi moc nevadilo, že vrah je známý od půlky knihy. Vážně se mi to líbilo a doporučuji k přečtení. Hvězdiku dolů dávám za to, že mi přijde otravné, že Eriku zase z případu odvolali. Nějak mi to přijde úplně zbytečné a bylo to i v prvním dílu. Dále mi přijde nelogické, jak jsou příbuzný oběti na policisty nepříjemný a neochotný. Je snad v jejich zájmu, aby policie vraha dopadla.

05.12.2018 4 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Nejdříve jsem viděla film, ten se mi nelíbil. Přišel mi ponurý a divný. Říkala jsem si, že kniha bude určitě lepší a kouzelnější. Bohužel musím říct, že minimálně polovina knihy se mi vůbec nelíbila. Stejně jako film, ponuré, bez děje, divné postavy. Pak se to ale zlomilo a bylo to kouzelnější, možná jsem si jen zvykla na styl knihy. Nakonec jsem se na knihu i těšila. Pokud se mi do rukou dostanou další díly, tak si je ráda přečtu.

17.10.2018 3 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Moc hezké, není co vytknout. Zatím se mi líbily všechny knihy od autorky. Poselství růží se mi líbilo o něco více.

15.10.2017 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tohle se mi moc líbilo, je to takové milé. Zas trochu něco jiného. Jen mě teda naštval konec :D

30.09.2017 5 z 5

Zrůda Zrůda Nacuo Kirino

Úžasná kniha. Moc se mi líbilo, jak byl příběh popisován z pohledu všech postav. Silně nesympatická mi byla Juričina sestra, jako zrůda se mi spíše jevila ona... Velmi hezká ukázka, kam až Vás život může zavést. Chystám se na autorčino Out, doufám, že to bude stejně vydařené.

10.04.2015 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Závěr mezi Coryou a Lucy nedává absolutně smysl, proto o * méně.

15.07.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Jeden z těch slabších dílů. Ústřední dvojice mi nebyla moc sympatická.

04.07.2024 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Nejlepší byl za mě druhý díl. Tohle bylo dobré, ale ne tolik. Nejslabší je první díl.

27.03.2024 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

(SPOILER) Líbilo se mi to, jen kapitolu z pohledu Marka bych udělala jinak. Líbilo by se mi více, kdyby jeho pohled byl jiný než Dáši a my museli přemýšlet, kde je teda pravda. Takhle dal vlastně zapravdu Dáše.

31.01.2024

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

První díl byl lepší. Tohle bylo poměrně nudné. Modlila jsem se, aby tam nebyla popsána i cesta zpět, ale bohužel byla.

16.01.2024 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

K Ina je hezká a dojemná, ale musím říct, že pár věci mi tam přišlo, že by se nemohlo stát.

02.11.2023

Alžběta a Nina Alžběta a Nina Jana Poncarová

Na toto téma jsem letos přečetla hodně knih, tak jsem se tak první půlku do knihy nutila. Sice mě bavila, ale už jsem měla Sudet dost. Ale líbilo se mi to. Hezky to plynulo, krásně popsaná krajina.

27.10.2023 5 z 5

Bez lásky Bez lásky Alice Oseman

Tohle byla hrozná nuda. Druhá hvězdička za neobvyklé téma. Ale kdyby kniha byla tak poloviční bylo by to mnohem lepší.

14.10.2023 2 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Tohle se moc nepotkalo s mým humorem. Autorce například dva kluci pomáhají s autem a ona je označí za buzeranty, protože byli navonění. Nemyslím si, ze je vhodné se takhle vyjadřovat o homosexuálech a už vůbec ne o někom, kdo vám pomáhá. A takového buranského humoru tam bylo více.

12.10.2023 2 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Líbilo se mi, že to drama nebylo velké a nebyly tam hloupé nedorozumění. Jen jsem na začátku nechápala tu averzi k ní.

26.08.2023 5 z 5

Laura Deanová mě už zase nechala Laura Deanová mě už zase nechala Mariko Tamaki

Přišlo mi trochu přehnaný, že kolem sebe nemá nikoho s klasickou rodinou. Jinak příběh nebyl špatný.

11.06.2023 3 z 5