Lolila Lolila komentáře u knih

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Začiatok sa rozbiehal pomaly, ale potom to nabralo spád a napätie bolo až do konca.

10.07.2017 4 z 5

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Až keď som začala čítať, uvedomila som si, že sú to poviedky. Mám radšej knihy s dejom, do ktorého sa môžem začítať a čím viac strán, tým lepšie:-). Ale aj napriek tomu nie som sklamaná. Bolo to príjemné, oddychové čítanie. Nič náročné.

31.05.2017 4 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Dominik Dán má svojský štýl písania. Žiadne siahodlhé opisy, veľa dialógov, suchého humoru....Práve tie "kecy" okolo všetkého robia jeho knihy iné a zaujímavé. Dej je pútavý, má spád. A zistenie, o čo vlastne ide, ma dosť vydesilo. D.D. je určite najlepší slovenský spisovateľ.

25.05.2017 4 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Skvelá detektívka!!! A takisto aj autorka. Mrazivé, skvele napísané!!!! Určite odporúčam a pustím sa do ďalšej v poradí.

18.02.2017 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Lee Child

Tentokrát pohodovejší Reacher. Skôr viac dedukcie a vyčkávania ako nejaká akcia, ale nevadí. Viac sa dozviete o jeho bratovi, čo je tiež fajn. Každá kniha bola doteraz iná (čítam ich postupne).Napätie bolo....ako sa to všetko vyvinie, kto za tým stojí. Oddychovka....určite prečítam ďalšie.

19.09.2016 4 z 5

Vedra Vedra Lee Child

Znovu skvelý Reacher, pohotový a neohrozený. Tentokrát v horúcom Texase. Príbeh začína pomalým tempom, zamotáva sa a postupnou dedukciou Reacher všetko vyrieši. Má svoju charizmu. Výborná oddychovka.

21.08.2016 4 z 5

Bleskové správy Bleskové správy Frank Schätzing

Ešte som nečítala nič od tohto autora, ale táto kniha ma chytila, veľa vecí ma prinútilo zamyslieť sa. Je dlhá, ale výborne opisuje izraelsko-palestínsky konflikt. Nedá sa zhltnúť na posedenie. Takisto prelínanie rokov je z môjho pohľadu zaujímavé. Určité časti boli naozaj skvelé. Tým, ktorým nevadí hrúbka knihy -:), určite odporúčam.

28.04.2016 5 z 5

Milosrdný samaritán Milosrdný samaritán Rolf Börjlind

Súhlasím s komentármi, že covidová téma pretlačila tú detektívnu. Keď sa pustím do detektívky, čakám od nej niečo iné ako nejaký "manuál" pošahanej doby. Chcem si pri čítaní oddýchnuť a nie sa ešte rozčúliť. Škoda, lebo túto sériu mám rada. Dúfam, že v ďalšej časti sa spisovatelia vrátili k písaniu detektívky.

17.09.2024 3 z 5

Pomsta Pomsta Lee Child

Mám rada sériu s Reacherom, ale táto časť ma nezaujala. Dej začínal zaujímavo, ale niekde po Paríži začal byť rozťahaný a prestal ma baviť. Ale nevadí, kvôli jednej (pre mňa menej zaujímavej) časti nezanevriem na knihy od tohto autora.

13.02.2019 3 z 5

Tretie oko Tretie oko Stephen King

Horor, v ktorom nechýbajú vtipné hlášky:-) Podľa mňa jedna z najlepších Kingových kníh.

05.09.2018 5 z 5

Ohnivý stĺp Ohnivý stĺp Ken Follett

Ďalšia výborná kniha od Folletta. Dej sa odohráva počas vlády Alžbety I. na pozadí historických udalostí, kde veľkú časť venuje historickým postavám ako je Alžbeta I., Mária Stuartová alebo Henrich de Guise. Už nesledujeme stavbu mostov a katedrál (ako to bolo v Pilieroch zeme pred 400 rokmi), ale dostávame sa do obdobia náboženských nepokojov prebiehajúcich hlavne v Anglicku a Francúzsku. Nepriateľmi pritom nie sú súperiace náboženstvá - proti seba stoja tí, čo veria v toleranciu a porozumenie, a tyrani, ktorí chcú svoje myšlienky vnútiť všetkým za každých okolností. Určite stojí za prečítanie, Follett je skvelý spisovateľ.

20.07.2018 5 z 5

Koniec hliadky Koniec hliadky Stephen King

Nebolo to zlé, skôr také "Nekingovské". Kniha mi zapadala skôr do paranormálna než detektívky. Je to King a celý život písal skôr horory ako detektívky, takže možno tam je pes zakopaný:-). Ale aj keď mi táto séria "nesadla", určite nezanevriem na ďalšie knihy od tohto autora.

21.06.2018 4 z 5

Stratení nájdení Stratení nájdení Stephen King

Od Kinga čakám asi viac, bez debaty je to skvelý spisovateľ, ale túto sériu ako keby nepísal on. Začiatok bol zaujímavý, potom prišla nuda a záver to aspoň trochu napravil akciou a očakávaním ako to dopadne. Myšlienka bola skvelá - posadnutosť knižnou postavou, znenávidenie spisovateľa, ak sa dej nevyvíja podľa predstáv čitateľa. Určite prečítam aj poslednú časť, ale potom si vyberiem niečo z jeho skoršej tvorby:-)

10.06.2018 4 z 5

Park ozvěn Park ozvěn Michael Connelly

Opäť výborná detektívka. Napätie, veľa zvratov, trochu politiky, skvelý detektív odhodlaný na všetko a prekvapenie na koniec - nič nie je tak ako vyzerá.

11.04.2018 5 z 5

Mesto kostí Mesto kostí Michael Connelly

Zaujímavá časť, tentokrát viac vyšetrovania ako akcie. Páčia sa mi Connellyho knihy - fajn detektívky.

28.12.2017 4 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Opäť dobrá "dánovka". V knihe sa prelínajú dva prípady - vražda a súkromné vyšetrovanie. Dej ma spád, zaujímavú zápletku a nechýba humor na pracovisku:-)

17.09.2017 4 z 5

Nepřítel Nepřítel Lee Child

Opäť výborná oddychovka, tentokrát z minulosti ešte počas vojenskej služby. Reacher postupne odkrýva spiknutie v armáde. Zaujímavé je dozvedieť sa trochu viac o jeho mame a bratovi. Napätie až do konca.:-)

29.05.2017 4 z 5

Také oddychové čítanie, ľahké fantasy. Dej plynul pomaly a až na konci sa začalo niečo diať. Staré fotografie robia knihu zaujímavejšou. Ale prečítam aj ďalšie časti, zo zvedavosti ako to bude pokračovať.

05.04.2017 4 z 5

Nasledujúcich 100 rokov Nasledujúcich 100 rokov George Friedman

Zaujímavo napísaná prognóza tak vzdialenej budúcnosti. Autor vychádza z analýzy historických udalostí, vysvetľuje vzájomné súvislosti diania vo svete a predpovedá na základe dlhodobých sledovaní, čo sa môže diať v 21. storočí. Niektoré tvrdenia sú viac uveriteľné, pri niektorých môžete mať pocit, že určite preháňa..... Ale ako aj sám povedal, veľa toho čo sa udialo pred pár desiatkami rokov by sme nepredpokladali, že sa stane. Či sa udalosti budú vyvíjať, tak ako predpovedá, ukáže budúcnosť, ale určite je to veľmi zaujímavé čítanie.

01.03.2017 5 z 5

Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Edward Rutherfurd (p)

Vynikajúci román od tohto autora, tak ako tie ostatné, ktoré som čítala už predtým. Je to skvelý spisovateľ, vie veľmi pútavo na osudoch niekoľkých generácií rodín vyrozprávať históriu mesta od jeho úplných začiatkov až po súčasnosť. Osudy vymyslených postáv sa prelínajú s tými skutočnými, zaujímavo opisuje dôležité medzníky v rozvoji Londýna. Určite odporúčam každému, kto sa chce dozvedieť viac o histórii mesta. A nielen túto knihu, ale aj ostatné, ktoré napísal podobným spôsobom.

18.08.2016 5 z 5