lucakuca lucakuca komentáře u knih

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Teda pánové! Co jste nám to před 140 lety provedli? No už za tyto věty bych seděla v Salpetriére... Jiné, čtivé a krátké. Příspěvek k dějinám hysterie je nejkrutější....

01.11.2020 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Četla se sama, stránky se takřka samy otáčely rychlostí, jako když se v bance přepočítávají peníze :-). Brzo mi došlo, o co jde. Však nevadí. Hrdinčino finále stálo za to.

26.08.2020 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Uff, nemám slov. Na jeden zátah. Slova jsou u této knihy jako slepák. Naprosto zbytečná!

06.07.2020 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Jako když vaříte puding. Furt nic, furt nic a pak je to mňamózní šrumec :-).

20.05.2020 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Začátek byl až nečekaně (pro mě) pomalý. Posteskla jsem si, že čtu už na straně 200 a nic. A najednou na 204 stránce se to stalo! Ta jízda! Serpentýny hadr kaše!

17.04.2020 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Oddechová prasárnička. Lechtivá romantika pro pány - čtivé, násilné, hláškovité a velmi nadržené :-). S nadhledem a ohledem je to švanda.

16.03.2020 4 z 5

Noc špatných polibků Noc špatných polibků Dagmar Digma Čechová

Zase hozená bomba do jedné dámské společnosti.
Slasti a strasti, touhy a slzy, přátelství a lásky.
Žádný vztah není 100%... Kdy je potřeba o něj bojovat a kdy vypustit do světa? Takže jakže to ta Digma zase vymyslela :-)

07.06.2024 4 z 5

Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí Danka Štoflová

Moc krásná kniha!
Je lehká jako pírko, svobodná jako vítr a smutná jak kapky deště.
Chci ji mít doma.
Chci ji mít v papírové i zvukové podobě.
Chci se smát, chci plakat, chci být indiánsky naladěná...
Howgh.

03.06.2024 5 z 5

Další díl zdolán :-) stále skvělé, stále čtivé, stále napínavé.

01.06.2024 4 z 5

Kudy kam s kapačkou Kudy kam s kapačkou Josephine Mark

Geniální!
Hodně jsem se nasmála a na konci se rozplakala...
"Štěstí není dar od bohů, je to plod tvého přístupu."

24.05.2024 5 z 5

Italské mentolky Italské mentolky Marta Kučíková

Energie, lehkost, moudra, něžný humor. To vše dostávám.
Jak se spřátelit se stárnutím a nakonec se zamilovat do stáří.
Líbí se mi životní styl a elán italského bytí.

"Má cenu si stěžovat? Ale na co? Že italskýma očima mládí končí v sedmdesáti, kdy začíná teprve střední věk?
A ten střední věk trvá do devadesáti, a pak přichází zralá dospělost a stáří?
A co chudáci třicátníci, čtyřicátníci či padesátníci? Těm teoreticky teče mléko po bradě a těší se na tajemné dozrávání a poznávání pořádného života." :-)

" Nenechme si hlupáky zaneřádit hlavu, protože jsou to jen ubozí žárliví žvanilové, nic víc. Pamatujme, že i vševěd může být prachobyčejným blbcem."

"Ať balón naděje, radosti a nadhledu lítá ve výškách. Ať lítá vysoko i ten váš!"

17.03.2024 4 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (převyprávění) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (převyprávění) Sara Torrico

Poe umí :-). Drsné čtení! Hlavně Černý kocour, úplně mě mrazí...
Ano, v kostce shrnuté tři převyprávěné příběhy, které mohou ve škole pomoci. I kdyby studenti četli originál, stejně si za pár let budou pamatovat to základní, co splňuje tenhle výcuc.

04.03.2024 4 z 5

Kdo se směje naposled - Druhý lehko i vážný slovník přirovnání, pořekadel a přísloví Kdo se směje naposled - Druhý lehko i vážný slovník přirovnání, pořekadel a přísloví Anna Novotná

Příjemné, čtivé, poučné s vtipnými obrázky.

12.02.2024 4 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Zamilovaná série. Sladká vtipná dobrota, ke které se budu vracet jako k dortíku se šlehačkou.

30.12.2023 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Celá kniha je magická.
Jsou tam myšlenky, který mě rozhodí.
Jsou tam situace, které mě zarmoutí. Jsou tam gesta, která mě nadchnou. Jsou tam děti, které musím milovat, jsou tam dospělí, které musím obdivovat.
A suma sumárum celé je to velmi zábavné!

24.11.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Užila jsem si Zemi a dostala chuť na smažák. Asi jako každý z vás, že?
Vtipné, čtivé. Ale.
Ale jak si dokážou vybojovat zpátky to naše, to fakt netuším a jsem na to zvědavá. Na to bude asi jedna série krátká.

12.11.2023 5 z 5

Vražedně dokonalá Vražedně dokonalá Joëlle Jones

(SPOILER) Panííí Schullerováááá!!!!
Úplně toho psychopata slyším...
To byla ďábelská brutálnička!
Krvavé, vtipné, hororové a velmi, velmi elegantní.
Lady Zabiják mě dostala svou lehkostí, přímočarostí, brutalitou, elegancí a báječnými obrázky.
"Chci být jako ona! Jak to všechno vůbec stíhá?"
SPOILER TEĎ:
Náramně mě pobavila kreativita na zbavení těl, když použila z předváděčky dózičky na jídlo!!!! No koho by to napadlo???!! No koho??
Je tak úúúžasnááá!

27.10.2023 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Úžasná série, která si drží stále stejně čtivou a napínavou kvalitu od začátku až do konce.
"Místo toho, aby ses stále vracela k tomu, co je ztracené, zkus si pamatovat, že i když je důležité oplakávat mrtvé, je stejně důležité oslavovat živé."

13.08.2023 5 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Zajímavé a čtivé. Jako vždy jiné.
Dva pohledy na jedno léto.
Co kniha to originální zápletka.
Konec mě velmi mile překvapil.
"Šel za nejčistší bytostí, jako kdy potkal..."

02.08.2023 4 z 5

Jak chutná strach Jak chutná strach Markéta Harasimová

Nehodnoceno.
Dočetla na str. 60.
Hlavní hrdinka je taková kráva, že mě to fakt, ale fakt nebaví číst dál.
Autorce se povedla vykreslit prvotřídní hvězda. Ale jak hodnotit? Jsem v rozpacích.
Když knihu odkládám do 30 stránek přečtenou, jako bych ji nikdy nečetla, ani neeviduji.
Když nedočtu, že mě nebaví, dávám jednu hvězdu.
Ale tady se autorce povedlo vykreslit "hrdinku" tak úžasně odporně, že to číst nechci.
A to je zase čas na plný počet bodů, protože ve mně víří emoce...
Ale když ji odhazuji nedočtenou....

30.07.2023 1 z 5