lucakuca lucakuca komentáře u knih

Smrtící pravidla Smrtící pravidla J. D. Robb (p)

Už 15. díl a pořád dobrý. Příjemné, oddechové a trochu jiné detektivní sci-fi setkání. Prostě Dallasová a Peabodyová zase vtipně perlí a Maves má tajemství, heč!!!! :-)

16.04.2021 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Nemůže mít pod kontrolou to, o čem nemá přehled, přece! Chudák Amélie. Chudák já čtenář! Otec naznačí, nastaví pravidla a pošle ji do světa a má obří tajemství. A matka taky! Amélie to neřeší!!!! No jo, vím ne, řeší si ty mrtvoly na hřbitově... Ale uznejte! Dočteno a přitom nic! Nic nevím. :-( čtivé to bylo.

27.03.2021 4 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

(SPOILER) Dan Brown to není. Není to vysloveně špatné, ale řeknu vám narovinu, tak ukecanou FBI, CIA a taky uštěbetaný mafiány jsem ještě nepotkala! Potkají zelenáče (hlavního hrdinu) a hned mu každej vyzvoní tajemství. A ještě se snad předhánějí, kdo mu řekne víc. Nene, není to ono. Ale četlo se to dobře.

25.02.2021 3 z 5

Velké čištění zubů v ZOO Velké čištění zubů v ZOO Sophie Schoenwald

(SPOILER) Záměr božský, skutečnost nebožská, ba téměř lidská. :-) Krásné kresby, děj až moc jednoduchý - bez zápletky. V zoo to smrdí, protože si zvířátka nečistí zuby, tak je všem zvířátkům vyčistíme. Hotovo. Vyčištěno.

22.02.2021 3 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Holky udělaly bláznivinu - vydaly se do Lurd. Každá zažije přerod, až samozřejmě na drtičku citů. Pohodička čtení bez puchýře. :-) Představování lásky svým rodičům. Přiznám se, to mě tak rozchechtalo, že se v neurčitých intervalech stále otřásám chechotem... Ta hvězda navíc mi tam sama naskočila a způsobila to jen ta jedna kapitola....

19.12.2020 4 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Díky za ty dary, že tam byly vedlejší postavy, které tomu daly ten správný říz. Wulfe, Sherwood a hned zkraje knížky pidi setkání se zástupcem RENTONEM. Tomu říkám dobrá práce :-)

07.12.2020 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Akce probíhá rychlostí blesku! Karkulka, Vlk a Babička - úžasně vymyšlené a s Popelkou bezvadně spojené. Jak to normálně nedělám, že potřebuji odstup a změnu žánru, jdu na další díl.

04.11.2020 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Sci-fi Popelka :-). Že to fakt jde a je to fakt supr čtení, to mě dostalo. DĚJ lze předvídat však nevadí, jako když si před vás chlap klekne a vy víte co přijde a přesto se těšíte (že vás konečně naučí vázat uzlík na střevíci). :-)

28.10.2020 5 z 5

Smrtonosný virus Smrtonosný virus Vince Flynn

(SPOILER) Všude byl, všechno zná, vybere vám i smrt na míru. Všechno může,protože je to prostě fakt borec, a já jsem tupá ovce, protože jsem ho celou knihu nepochopila. Z nejdrsnějšího z bossů je najednou tranďák s přeskakujícím hlasem, který chudák neví... Ne ne a ne. Jo spoiler asi: ten virus, se v knize jen tak zlehka ochomýtne a umaže se o inkoust. Jen se o něm mluví (až na tu vesnici, kde jako opravdu byl) a drsní kluci si o něm mezi sebou říkají:"Co by asi udělal u nás v juesej za neřádstvo? No, nepustíme ho sem za Trumpíkem z Mexika. Nenene."

21.10.2020 3 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Hejlík svým Listovaním knihu povznesl a převálcoval. Když jsem jí četla, všude jsem viděla Hejlíka. Začátek knihy:"Hejlík 2: Den zúčtování." Střed knihy: "Zachraňte vojína Hejlíka." Finiš knihy:" Pan Hejlík a poslední křížová výprava." :-)

26.09.2020 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Jsem rozmazlená předchozími díly. Copak toto? Ajajaj. Nějaký odtučněný díl. LighteSeSáčci, humor bez cukru (sem tam špetka) a brutalita v bio formě z ruských pastvin.
Ale! Nakonec bylinková romantická limonáda "Tenkrát v Berlíně" to zachránila. ODIN Radegast!!!!! Proč tě není více?

19.09.2020 3 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Megan Miranda

Cukrbliky, čokoláda, romantika, snění, láska a koledy a sníh a sexy prdelač k tomu. Hou hou hou!

07.09.2020 4 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

"A za mnou zahrada plná pěkně nasraných ženštin toužících po mé smrti." Napočítala jsem 31 vraždících posléze mrtvých žen. No toto?? Kotleťák zase stvořil svoji monstrózní zabijačkovou kuchařku hlášek tentokrát z kraje bohů.

05.08.2020 4 z 5

Nevinný klient Nevinný klient Scott Pratt

Prostě thriller ze soudnictví. Bavilo mě hledání pravdy a velmi mě bavila Erlene (i mrkací panna může mít mozek :-)) „zlatíčko, zlato, drahoušku, broučínku, slaďouši, pincásek … není to prostě báječné?“ Neměla chybu.

24.05.2020 4 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Takový český hybrid - Dan Brown a Indian Jones věčně na kaši. Kniha ze dvou pohledů – bývalého policisty a krásné kurátorky, zajímavé myšlenkové pochody.

11.04.2020 3 z 5

O ztracené ponožce O ztracené ponožce Kateřina Svozilová

Miloučké čtení s roztomilými obrázky. Zapomenutá ponožka si nachází přátelé při hledání cesty domů.

02.09.2024 5 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Chvíli zdlouhavé. Líbilo se mi zapojení Artušova odkazu. Ale!?
Rejpance všudypřítomného zdůrazňování "já jsem černoška," byly opravdu rušivě všudypřítomné...
Mně to stačí říct jednou, sem tam ťuknout, fakt jsem chápavá (ne to do mě rvát jak paličkou na maso. Buch buch buch). Fakt bych pochopila děsivý odkaz otrokářství...

28.07.2024 3 z 5

Národní opruzení 2: Tajemství trnové koruny Národní opruzení 2: Tajemství trnové koruny Karolína Zoe Meixnerová

Příjemné čtení.

07.07.2024 3 z 5

Divný brach strach Divný brach strach Martina Špinková

Co je strach? Kde se skrývá? Kdo má strach? Proč máme strach?
Hromada otázek a odpovědí, různých příkladů a návodů.
Krásná kniha se zajímavými obrázky.

28.06.2024 4 z 5

Překážka, ovečky, človíček a problém Překážka, ovečky, človíček a problém Jael Biran (p)

Tak ta se povedla. :-)
Způsoby, jak překonat překážku...

Během mžiku kniha dočtena. Tak jiná, že na ni nikdy nezapomenu.
A co je vlastně problém číslo 1?

17.05.2024 5 z 5