lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Lhář 2,5 – Machinomania Lhář 2,5 – Machinomania Jakub Ćwiek

Další setkání s Lhářem mě nadchlo. Povídky mají spád a vtip, přesně jak jsme byli zvyklí z prvních dvou dílů.

16.10.2017 5 z 5

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Tahle kniha mě bohužel moc nenadchla, děj se docela vlekl a rozuzlení se odbylo na pár stránkách.

14.04.2017 3 z 5

Charlie a kouzelný kuličas Charlie a kouzelný kuličas Jenny Nimmo

I druhý díl jsem přečetla z nostalgie a opět se mi líbil, i když už nejsem v cílové skupině čtenářů :)

14.04.2017 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Výborná kniha s krásným věnováním. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

13.02.2017 5 z 5

Ze života prababiček Ze života prababiček Jana Skarlantová

Moc zajímavá kniha, která mi pomohla alespoň trochu proniknout do světa našich předků. Pro nadšené genealogy bude jistě přínosem. Jedinou věcí, která mě občas iritovala, bylo opakování očividných věcí, např. že v secesi neexistovalo sportovní oblečení, tuší asi každý.

04.02.2017 4 z 5

Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Marie Michlová

Stejně jako předchozí kniha "Byli jsme a budem" ukazuje i "Protentokrát ..." obyčejný a každodenní život našich předků v další důležité (ale dosti těžké) historické epoše.

26.12.2016 4 z 5

Americká hospodyňka Americká hospodyňka Helen Ellis

Úžasně čtivé povídky, psané se sarkasmem a černým humorem. Líbil se mi pohled na hospodyňky, které nejsou zdaleka nudné domácí "puťky", ale stihnou vraždit či válčit se sousedkou a ještě napéct :)

26.12.2016 5 z 5

Viktoriánské duchařské historky Viktoriánské duchařské historky Richard Dalby

Jak to u sbírek povídek bývá, některé byly lepší některé horší. Z těch horších: Napoleon a duch a U krbu - ty byly vážně slabší, naproti tomu např. Příběh staré chůvy nebo Příběh Salome se skutečně povedly.
Ale více se mi líbila podobně laděná kniha Svědkyně temnot (M. Ashley), antologie strašidelných příběhů od viktoriánských autorek, v níž mě až na jednu nadchly všechny povídky.

14.10.2016 4 z 5

Mrtvý v parovodu Mrtvý v parovodu Vlado Ríša

Tahle knížka pro mě byla docela zklamáním. Se sborníkem steampunkových povídek Excelsior, gentlemani! (Michael Bronec) se to vůbec nedá srovnávat. Dost povídek se okolo steampunku jen mihlo a měla jsem dojem, že do nich byl "násilím" dodán. Nejlepší povídkou je bez pochyby Čestné slovo a z těch horších: Příběh zloděje a Pási spási, což jsem ani nebyla schopná dočíst do konce.

15.06.2016 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jako v mnoha komentářích pode mnou jsem se i já v Holdenovi viděla. Různé jeho názory, myšlenky a průpovídky jsou pro mě nezapomenutelné. V zásadě se toho v knížce moc nestalo, ale z nějakého důvodu byla zajímavá a čtivá. Určitě se k ní ještě vrátím.

02.06.2016 5 z 5

Století páry Století páry Petr Schink

Zajímavý a hodně promyšlený steampunkový svět a hlavní hrdina. Jak už to bývá některé povídky byly lepší, některé horší.

02.06.2016 4 z 5

Svědkyně temnot Svědkyně temnot Mike Ashley

Výborná kniha duchařských povídek, až na předposlední mě všechny mile překvapily.

26.03.2016 5 z 5

O kocourovi, který přišel na Vánoce O kocourovi, který přišel na Vánoce Cleveland Amory

Milá knížka pro milovníky zvířat, zvlášť koček. Moc se mi líbila kapitola o historických osobnostech, které chovaly kočky. Překvapilo mě, že mezi milovníky koček patřili např. kardinál Richelieu nebo Winston Churchill.

07.03.2016 5 z 5

Svědkyně zítřka Svědkyně zítřka Mike Ashley

Povídky, až na pár, byly skvělé. Nikdy dříve jsem se s dílem těchto autorek nesetkala (kromě Frankensteina Mary Shellyové) a byla jsem příjemně překvapena.

04.03.2016 5 z 5

Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku Jón Gnarr

Vtipná a zajímavá kniha o trochu jiné politice.

08.02.2016 4 z 5

Kdo se bojí, nesmí na hřbitov Kdo se bojí, nesmí na hřbitov Miloslav Švandrlík

První kniha od pana Švandrlíka, která mě zklamala...

08.02.2016 3 z 5

Malá kniha o Islanďanech Malá kniha o Islanďanech Alda Sigmundsdóttir

Úžasná vtipná knížečka o nátuře tohoto severského národa se všemi zvláštnostmi a výstřelky.

09.11.2015 5 z 5

Ďáblův slovník ekonomie a financí Ďáblův slovník ekonomie a financí Pavel Kohout

Skvělá kniha o ekonomii, u které se rozhodně zasmějete.

20.10.2015 5 z 5

Pád Guvernéra 1 Pád Guvernéra 1 Robert Kirkman

Některé části se dost vleky. Celkově jde spíš o fungování ve Woodbury než o boj s kousáky. Lilly se mi zprotivila ještě víc.

15.10.2015 4 z 5

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

První díl byl rozhodně lepší. Část s druhou skupinou docela nudila a postava Lilly mi k srdci nepřirostla. Děj se začal rozjíždět až ve Woodbury.

15.10.2015 4 z 5