Lutzinka Lutzinka komentáře u knih

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Colina mám ze všech bratrů nejraději, ovšem tady úplně nedostál své reputaci z předchozích dílů. Jinak klasika. Příjemná oddechovka na dva večery.

10.11.2021 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Svět Zaklínače je prostě super, ale ten styl psaní mi vůbec neseděl.

Zbytečně se zabýváme půlku každé knížky úplně nepodstatnými vedlejšími postavami. Občas se zorientovat v tom, kdo to je, a co má společného s předešlým dějem je nemožné...
Možná, kdybych si celou sérii přečetla podruhé, nebo potřetí, nebo hrála hry, tak už mi to bude dávat větší smysl, ale znova se do toho fakt pouštět nebudu...

Nicméně Geralt je charakter. Marigold prostě nikdy nezklame, Yen je protivná a Ciri tím věčným skákáním taky úplně neoslnila. Cahir je borec, o Regisovi ani nemluvě, ten tomu prostě dával šťávu a já si je oba zamilovala nejvíc ze všech a pak se stane tamto a jsem strašně zklamaná... Vygumovat je jedním vrzem během deseti vět i s Milwou a Anguelme (nepamatuju si, jak se to píše), to je něco, co nepochopím...

Fillipa s Franceskou a v podstatě všechny ostatní čarodějnice se mi všech 7 knih pořád šíleně pletly, o vládcích všech zemí ani raději mluvit nebudu, protože ty nudné politické pasáže by se rozhodně daly zkrátit.
Všechno je jen naznačeno, fůra otázek nezodpovězená a konec je vlastně bez konce, což já úplně nemusím.

11.08.2021 4 z 5

Milosrdná vrána Milosrdná vrána Margaret Owen

Když to shrnu:
- Věk hlavních postav je v porovnání s jejich chováním naprosto zcestný a zavádějící.
- Styl psaní je mírně řečeno místy chaotický a nejasný a nejsem si jistá, že je to pouze překladem.
- Celou knihou se táhne opakovaný útěk a pronásledování, jako fakt na každé druhé stránce je nepřátelé doženou, oni se schovají, nepřátelé odjedou, pak je zase najdou a doženou a tak pořád dokola, což je vzhledem ke schopnosti vystopovat lidi pomocí magie a zubů zcela mimo logiku a navíc už dost únavné.
- Svět jako takový je však originální.
- Potenciál tohoto příběhu je velkolepý, ale to by musel psát jiný autor.
- Toto číst chce jako fakt hodně vlastní fantazie a hodně listování dopředu na přehled všech těch "ptáků"
- LGBT schválně v každé knize? U 2 hrdinů ze 3?
- Tavin je jinak boží.
- Vrány a celkově kasty mají vynikající myšlenku.

Celé je to promarněný potenciál. Škoda.

29.06.2021 3 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Božííí.
Všichni tady opěvují to, že je to standalone, ale sakra...tohle měla být série.
Ten svět by si to zasloužil. Ty postavy by si to zasloužily. A já, jako čtenář, bych to ocenila. :-)
Já vím, prostě kdyby to byla série, tak budou všichni nadávat, že musí čekat, než vyjde další díl... A že míň je někdy víc a že odejít se má v nejlepším a bláá blááá blááá... :-)
Tohle bylo ale tak parádní, že to opustit bez dalšího dílu je smutný.
Přečteno za den a rozhodně se za panem Magistrem a grimoáry ještě párkrát vrátím...

23.04.2021 4 z 5

Kde jsme ještě nebyli Kde jsme ještě nebyli Kasie West

Další parádní westovka.
Tuhle řadím k těm lepším.
Zase chválím ty vztahy mezi sourozenci, to je vždycky silná stránka knížky. Fajn romantika. Fajn děj.
A taky to cestování karavanem bylo milým zpestřením.
Doporučuju.

24.06.2024 4 z 5

Uvidíme se včera Uvidíme se včera Rachel Lynn Solomon

Čtivé, zajímavé a vymykající se současným ya stereotypům. Nehubená holka a introvertní vědátor = celkem osvěžující kombinace.
Postavy skvěle napsané, jejich vývoj je uvěřitelný a ten děj mě fakt bavil, i když se tam vlastně téměř nic monumentálního nestane.
Rozuzlení mi moc jasné a vědecké teda taky nepřišlo, ale čert to vem, byla to zábava. :-)

21.06.2024 4 z 5

Anatomie srdce Anatomie srdce Jenn Bennett

Jako vždycky, fajn čtení na jeden až dva večery. :-)

10.06.2024 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Zase jedna dobrá kniha!
Akorát by nemusela mít dalších 5 dílů, které bůhví kdy a vůbec jestli vyjdou...

Turnaj Kejari připomíná Hunger Games, jen s tím rozdílem, že sem se hlásí všichni dobrovolně.

Oraya je člověk vychovaný upírským králem. Chrání lidi před těmihle monstry a přitom jediné, co si přeje, je stát se jednou z nich...

Raihn, upír, který považuje Orayu za snadnou kořist, aby vzápětí zjistil, jak moc se pletl.

Líbil se mi vývoj jejich vztahu, od nedůvěry a strachu po víru a porozumění. Líbil se mi ten humor. Líbilo se mi to tak nějak celé až na ten konec.
Tam prostě nechápu, že není víc naštvaná, že až na jedno její "NE", se chová, jako by se nic nestalo, jakoby zrada a vražda byla jenom takovou nepříjemností, kterou přejdete během 5 minut...Samozřejmě bych nechtěla, aby nakonec neodpustila, ale prostě tohle bylo tak strašně neuspokojivé a neadekvátní, že mi to trochu zkazilo dojem z jinak skvělé knihy...

Snesla bych taky ještě trochu víc informací k Orayině magii, jak funguje, co dělá, jak vypadá?
A Vincent byl taky trochu zklamání, konec rychlý a spousta nezodpovězených otázek..

Ale pokud chcete nějakou fakt dobrou fantasy upířinu, tak tady máte dalšího adepta.

06.03.2024 4 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Totální přestřel... zklamání.
Dočetla jsem jenom proto, že to bylo fakt krátké.

01.03.2024 2 z 5

Náhodou Náhodou Petra Martišková

Nic zásadního se v knize za celou dobu nestane, je to takové celé průměrné jak zápletkou, dialogem, tak i postavami.
Pro mladší v pohodě ideálka, pro starší trochu o ničem.

25.10.2023 2 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Rozčarováná.
Tak se cítím po dočtení téhle série.
Začalo to celé skvěle, 1. díl mě nadchnul, druhý naopak totálně zklamal, a tento závěrečný? Ten je tak něco mezi tím.
Sexuální scény, které mě neskutečně znechutily dvojku, mě štvaly dál i tady. Byly tam všude nacpané na úkor děje, který sám od sebe značně pokulhával, chování postav a vysvětlení jejich motivů byly dost nepřesvědčivé.
Celkově překombinovaný děj, kletba přes kletbu a jen samé nezodpovězené otázky.
Chaos.
Ani jedna postava neměla pořádnou hloubku, sice čtete, že se někdo cítí tak a tak, ale absolutně nedává jeho chování smysl a prostě to těm hrdinům nevěříte. (teda aspoň já jim to nevěřila)
Čtivé to je, ale nesmíte o tom moc přemýšlet.
Lepší, než dvojka, horší než jednička = ***

27.09.2023 3 z 5

Ještě jsme se nepotkali Ještě jsme se nepotkali Sophie Cousens

Zase jsem naletěla na nesmyslnou popularitu okolo téhle knížky.
Zklamání a nuda.
Teda takhle, není to tak strašné, ale když vezmu to očekávání ze všech těch nadšených recenzí, tak se mi chce z téhle investice brečet.
Autorka asi nebude moje krevní skupina, nebo jsem jen už prostě přečetla až moc mnohem lepších romanťáren.
Jediné, co musím pochválit, je přirovnání k červotočům.

30.08.2023 2 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

Nenadchne, neurazí.
Souhlasím s komentáři, že je to kniha spíš pro ty, kteří s tímto žánrem začínají.
Čtivé to je, ale myslím, že děj knihy do týdne úspěšně zapomenu.

17.03.2023 3 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Gregory nám zakončuje sourozeneckou honbu za pravou láskou.

Jako vždy knížka na jedno odpoledne, kde co čekáte, to dostanete.
Za mě je tohle jeden z těch lepších dílů série.

Stejně mě ale prostě nejvíc baví ty vztahy sourozenců mezi sebou navzájem a jejich skvělou matkou, která pro ně všechny chce ten pohádkový konec.

08.12.2022 4 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Za mě nejlepší prequel.
Jako vždy milé, jednoduché, předvídatelné. Čtení na jeden večer.
Nepřekvapí, ale to od Bridgertonů stejně nikdo nečeká.
Pasáž s vražednou hrou s palicemi vždycky nejlepší.

29.09.2022 4 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Nudaaaa, vůbec mě to nechytlo, nelíbil se mi styl psaní.
Pro teenagery asi OK, ale já si k tomu nějak nenašla cestu.

20.07.2022 1 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Zápletka vypadala zajímavě, ale v podstatě se bez problémů ihned vyřešila, takže průměr, řekla bych.

01.06.2022 3 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Jednohubka, od které dostanete přesně to, co podle obalu čekáte.

03.05.2022 3 z 5

Rivalové Rivalové Emily Wibberley

Tak tohle bylo fakt dobrý, dostala jsem mnohem víc, než bych čekala.

Jedinou chybu to mělo, a to tu, že otevřený konec byl otevřenější, než by se mi líbilo.
Chtěla bych vědět, jak to s nimi bylo dál? JISTĚŽE!

28.04.2022 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Nebýt poslední stránky a Kiviny zprávy pro rodinu, dala bych 5 hvězd.
Ale bohužel, ten konec mi úplně zkazil dojem z jinak skvělé knihy.

Nemám problém s tím, kdo je Jaren (to jsem uhodla celkem ve třetině knihy), ani kdo je ve skutečnosti Kiva (to musí být taky jasné všem, kdo čtou fantasy), ale absolutně mi neseděl ten její myšlenkový zvrat.
Ty tři řádky mi vážně nedávají smysl, vzhledem k jejímu chování a úvahám běhěm celého pobytu v Zalindově.

Chápu, že to bylo schválně, aby nás tohle WAAU nalákalo na další díl, ale mně to prostě znechutilo. Celou knihu jste v Kivině hlavě, ale na konci jako by to byla úplně jiná postava a charakter.
A taky to až moc připomíná Aelin.

Jinak Jaren, Naari a Tipp = boží. Vlastně celá ta kniha nebýt poslední strany by byla boží. Fakt.
Doufám, že to v dalším díle autorka napraví.

08.03.2022 4 z 5