madem madem komentáře u knih

Plyšová veš Plyšová veš Hana Hlavínová

Kniha plyne hezky pomalu. Jak uspořádat malou svatbu, zařídit si byt a sestěhovat se. Pokračuje těhotenstvím a porodem. Staví se ke všemu pozitivně, ale ne násilně.
Milé a příjemné posezení na jedno odpoledne.

26.09.2020 5 z 5

1945 1945 William R. Forstchen

Nápad je skvělý, ale jsou chvíle, kdy knize přestanete věřit. Neboť člověk obvinění ze špionáže je přijat k prezidentovi a ten mu uvěří. A samotný útok mi přišel hodně scifi.

17.06.2020 4 z 5

My dokonalé My dokonalé Klára Mandausová

První povídky byla skvělá, tak jsem se naladila. Druhá mi nesedla. A tak nahoru a dolů to šlo celou knihu. U některých jsem smíchy brečela, jiné se se mnou míjely.

17.06.2020 3 z 5

Knížku jsem koupila, protože mi přijde, že teď není moc veselo. Chtěla jsem se alespoň trošičku pobavit. Knížka to splnila ne na 100%, ale na 200%. Já se tak smála, až jsem brečela.
Moc autorům děkuji.

03.04.2020 5 z 5

Čtyřicítka - no a co? Čtyřicítka - no a co? Mary Bard

Po přečtení Slastí a strastí života s doktorem jsem se těšila na volné pokračování. Mary má tři skvělé a zdravé holčičky, manžel má fungující praxi lékaře. Holčičky jsou hodně aktivní. Manžel je často pryč a Mary se nudí. Po chvíli začne kniha nudit i čtenáře. Nudila i manžela, protože jinak by své ženě nepodával "hormony" jako pomoc při přechodu.
Kdyby se vrátila Mary do práce, věřím, že by zase byla vtipná a skvělá jako v prvním díle.

02.04.2020 3 z 5

Klíč k Rebece Klíč k Rebece Ken Follett

Pro mě nejslabší kniha od autora, prostě mi nesedl hlavní hrdina.

24.03.2020 3 z 5

Kořist Kořist Michael Crichton

Moc toho o nanotechnologiích nevím a tak mi trvalo, než knížka zabrala. Pak jsem se chvílemi fakt bála a konec je skutečně děsivý.

24.03.2020 4 z 5

Lásky královské Lásky královské Miloš Václav Kratochvíl

Velmi letmý životopis tří českých královen. Autor ale neuvádí moc letopočtů, moc nevysvětluje, pouze jim do úst a do hlavy vkládá myšlenky, které mohly mít a také nemuseli. Vše je nepřehledné a neuspořádané.
Když shrnu fakta, tak ke každé je to jedna A4.
Kniha nemá vůbec žádný spád a nešlo se do ní začíst.

23.03.2020 2 z 5

Modlitby básníků Modlitby básníků * antologie

Poezii moc neznám a nečtu, ale výzvy je výzva. Ve sbírce jsem našla jen velmi málo mě známých básní (Villon, Rilke Verlaine) a mnoho nových. Nejvíce mě zaujaly: Polštářek malého děvčátka, Litanie k svatému duchu od R. Herricka a Modlitba za babičku.

23.03.2020 4 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Přiznávám, že takové knížky běžně nečtu. Ale je čtenářská výzva a v naší knihovně je to jedna z mála knih vydaných letos. Jinak bych si ji nevybrala. Na mě je příliš "sladká". Má pár menších překvapení, ale na zadek jsem si z ní nesedla.

13.03.2020 3 z 5

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Krásné a pomalé plynutí vzpomínek autorky na její pobyt v Africe. Docela přesný dohad na její vývoj v budoucnu. A to nemohla tušit, že přijde samostatnost afrických států.
Bohužel v druhé polovině končí vyprávění a objevuje se jen mozaika, která místy do sebe nezapadá.

04.03.2020 3 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Moc jsem nepobrala, proč byla kniha napsaná. Když někdo říká, že měl hezké dětství, tak proč hází špínu na rodiče, to nepochopím. A tak nějak podobně.

17.02.2020 2 z 5

Paní de Winterová - Mrtvá a živá II Paní de Winterová - Mrtvá a živá II Susan Hill

Nechápu, proč byla tato kniha napsána. Kniha nemá žádný děj, nic se v ní neodehraje. Oba hrdinové se jen přesunují z místa na místo a nic neřeší. Také se oba změnili. Hlavní hrdinka, která na konci prvního dílu nabyla jistoty a rozhodnosti, je znova bázlivá, ani manželovi nedokáže nic říci, jen se užírá minulostí. Max byl rozhodný a živý, nyní je to pouhý stín. Na konci prvního dílu měl vše vyřešeno a nyní po deseti letech se opět utápí ve smutku.
Kdo má rád první díl, nedoporučuji číst tento, zklame.

29.01.2020 2 z 5

Slasti a strasti života s doktorem Slasti a strasti života s doktorem Mary Bard

Ač je kniha starší, tak jsem se u ní hodně nasmála. Některé věci stále platí a při soužití se zdravotníkem obzvláště.

05.11.2019 5 z 5

Text Text Dmitry Glukhovsky

Dost dlouho jsem nemohla uvěřit, že čtu Glukhovského. Bylo to úplně jiné než Metro. Pak jsem se začetla a ... skvělé. Oceňuji nápad, dozvídat se minulost přes smartphone. Postupně a pomalu se vracet a zjišťovat, co a proč je dost dost dobré.
Škoda pomalého začátku.

17.09.2019 4 z 5

Řešíš/Hřešíš Řešíš/Hřešíš Anna Linhartová

Líbí se mi nápad na obrácenou kuchařku - jedna polovina řešící a druhá hřešící. Problémem pro mě je rozdělení - občas bych recept dala do druhé poloviny.
U pár receptů chybí poměr surovin a to se pak dělá blbě.

22.07.2019 2 z 5

Vše, co jste chtěli vědět o módě Vše, co jste chtěli vědět o módě Adéla Bartlová

Párkrát jsem zabrousila na Módní peklo. Tato kniha je sbírka nejdůležitějších článků o módě a oblečení. Dobře poradí co na sebe - a to hodně konkrétně. Nákresy postav a co se k nim hodí. Jak naplánovat šatník a co k tomu potřebujeme koupit.
Vím, že nejdříve si chci koupit tuto knížku.

19.06.2019 5 z 5

Nedělní oběd: s rodinou i přáteli Nedělní oběd: s rodinou i přáteli Gordon Ramsay

Nevím, proč jsem uvěřila, že by se dalo podle této knihy vařit. Nedá!!! Ale je plná nááádherných fotek jídla.

02.05.2019 3 z 5

Líbej mě ještě, cizinče! Líbej mě ještě, cizinče! Daphne du Maurier

Šest povídek, které vám ukážou trochu jiný svět.
Pro mě je nejlepší a nejzáhadnější Monte Veritá. Nejšílenější Takový obyčejný fotograf (i když jsem na začátku povídky hlavní hrdinku nemusela, na konci ji lituji). I hrdinka Jezírka je na začátku nesympatická, ale změní se to i u ní. A u Starocha jsem konec četla několikrát, jestli jsem se fakt nespletla.

19.03.2019 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Velké myšlenky jsem ani nečekala, ale mile mě překvapila. Hodně jsem se nasmála.

17.02.2019 5 z 5