madem madem komentáře u knih

Léto - Recepty ze zralého ovoce a čerstvé zeleniny Léto - Recepty ze zralého ovoce a čerstvé zeleniny kolektiv autorů

Kniha je dobře zpracovaná, je rozdělená na tři letní měsíce, má krásné fotografie a dobré grafické zpracování. Ke každému měsíci je povídání o zvycích, co právě dozrává a další. Pak jsou recepty. Ne vždy je jednoduché sehnat všechny ingredience, ne vždy bych to nazvala letním receptem ( například dvojctihodný koláč). Ale jinak je tu hodně receptů na jídla, která opravdu nejlépe chutnají v létě: grilované maso, ovocné koláče, zeleninové saláty. Specialitou, kterou oceňuji, je Setonův hrnec. Recepty jsou psány dobře a lze podle nich v pohodě vařit.

11.07.2021 3 z 5

Jaro - Svěží jídla ze sezonních surovin Jaro - Svěží jídla ze sezonních surovin kolektiv autorů

Kniha je dobře zpracovaná, je rozdělená na tři jarní měsíce. Ke každému je povídání o zvycích, co roste a další. Pak jsou recepty. Ne vždy je jednoduché sehnat všechny ingredience, ne vždy je to stoprocentně jarní. Třeba recept na pečené vejce po mexicku, nechápu, co je na tom jarního, ovšem manželovi jídlo chutnalo a to se počítá.
Když to shrnu, pokud seženete ingredience, vaří se podle kuchařky dobře.

10.07.2021 3 z 5

Lyžníci v Karibiku Lyžníci v Karibiku Šárka Sudová

Autorku jsem znala z Ona dnes a těšila se, jak se nasměju. Ale ouha, kniha je velmi cestopisná. Kdybych neměla očekávání, tak se i nasměju. Jednu chvíli vzpomíná on, pak zase ona. Občas si říkáte, zda byli na jedné dovolené.

10.07.2021

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Páni!!! Jane Austenová mě tentokrát překvapila! První knížka, kdy jsem neodhadla konec na 1. stránce jako u ostatních knih. Do sté stránky jsem věřila, že Anna skončí s A., do 200. s B. a teprve pak přijde C a je to rychlé ...

28.06.2021 3 z 5

Rodina: Sladká pouta, která škrtí Rodina: Sladká pouta, která škrtí Erma Bombeck

Děj knihy se odehrává o jednom víkendu, kdy přijedou k rodičům děti. Jejich zvyklosti vždy připomenou dávné historky. Kniha je vtipná, od autorky bych však čekala více. Občas děj navazuje trochu kostrbatě.
Avšak jeden moment mě dostal: syn převrhl automat na kulaté žvýkačky, které se rozkutálely po celém obchodě. Matka mu vyčinila, on se rozplakal a hledal u někoho útěchu a jediný, kdo mu ji mohl dát byla matka. "Neměl nikoho jiného a věděl, že pod hněvem u mě vždy najde lásku."

28.06.2021 3 z 5

Hvězdy to řeknou Hvězdy to řeknou Mika Waltari

Vůbec mi nesedl vypravěčský styl, natož metody vyšetřujích. A srovnání s Herculem Poirotem je výsměch a urážka jmenovaného.

02.06.2021 2 z 5

Kleopatra a její kobra Kleopatra a její kobra Margaret Simpson

Děsivé dějiny mám ráda, jsou vtipné, něco nového se dozvím. U Kleopatry mě zaujal její úhel pohledu na věci okolí ní, na její touhu vládnout, na její lásky.

31.05.2021 4 z 5

Jindřich I., král spravedlivý Jindřich I., král spravedlivý Jean Plaidy (p)

Mám knihy od J.P. ráda. Přiblíží mi historii z jiného pohledu. Autorka si vždy vezme fakta a přidá svůj názor. Tato kniha vás navnadí, abyste se více zajímali o boj o trůn mezi JIndřichem, Rufusem a Robertem.

10.05.2021 4 z 5

O trůn a o lásku O trůn a o lásku Jean Plaidy (p)

(SPOILER) Mám knihy od J.P. ráda. Přiblíží mi historii z jiného pohledu. Autorka si vždy vezme fakta a přidá svůj názor. Tato kniha ale podle mého hodně přehání. Aby královna Matylda přišla před bitvou za králem Štěpánem, že nesmí bojovat, že Jindřich je jeho syn, a že císař římské říše utekl a staral se v Anglii o chudé. To už mi přijde moc.

10.05.2021 2 z 5

Drama v Livonsku Drama v Livonsku Jules Verne

(SPOILER) Jsem zvyklá na několikasetstránkové bichle plné popisů a zdlouhavých úvodů. Tato knížečka mě zaujala, jak je malá a úzká, za odpoledne jsem ji přečetla. Než samotný děj mě dostalo, jak se dříve psaly detektivky. Dlouhý úvod, pak vražda, pak další děj a nakonec vysvětlení od popa, kterému se svěřil umírající vrah. Zlatá Agatha.

22.04.2021 2 z 5

Je to tak snadné – recepty na každý den Je to tak snadné – recepty na každý den Gwyneth Paltrow

Pozitiva této knihy: nádherné fotografie, recepty většinou do 30 minut, docela dost zajímavých nápadů, návody nejsou dlouhé a složité, každý recept obsahuje jen pár položek.
Negativa: na začátku knihy je soupis 210 ingrediencí. Doma mám běžně 120, ostatní nevím, kde sehnat, nebo dokonce co to je. Pak ale v jednotlivých receptech jsou další potřebné věci, které nejsou na začátku knihy. Nevíte kde sehnat: košer sůl, tokijský tuřín, olihně?
Shrnutí: v mých silách bylo sehnat potřebné ingredience na 15 receptů, které mě zaujaly. Šlo většinou o nápoje a snídaně. Za mě vede smažený vaječný sendvič a ještě plánuji vyzkoušet instantní kari polévku do skleničky s sebou.

13.04.2021 3 z 5

Tribunál smrti Tribunál smrti Noah Gordon

Kniha mi přijde hodně odlišná od Gordonových knih. Spíše mi připomíná Haileyho knihy. To neznamená, že by byla špatná. Naopak, je přímo skvělá. Děj odsýpá a vy chcete vědět, jak to jen může skončit.
O eutanázii však v celé knize není ani slovo.

26.02.2021 5 z 5

Fotograf Fotograf Pierre Boulle

Knížka je skvěle napsaná, hned vtáhne do děje. Souzníte s vysloužilým fotografem, který sní o velké fotce.
Jen s tím konce nějak nemůžu souhlasit.

02.02.2021 3 z 5

Voňavá kuchařka Voňavá kuchařka Lucie Grusová

Recepty skvělé, fotky lákavé, nevím, co uvařit dříve. Pak u vaření nadávám, kniha je těžká, nepřehledná. Nejdříve fotky jídla, ingredience, pak otočím a na dalších dvou stranách recept. Musím se vracet ke gramáži, zdržuje to. Přijde mi jednodušší vařit podle internetových stránek než z této kuchařky.

30.01.2021 2 z 5

Slepičí polévka pro křesťanskou duši Slepičí polévka pro křesťanskou duši Jack Canfield

Před vánocemi skončil člen mé rodiny na jipce s covidem. Nemůžete za ním, nikdo nic neví a neřekne. Ohromil mě strach a smutek. Pak se mi dostala do ruky tato knížka, ne nestal se zázrak, jen mi pomohla dostat to trápení ven. Jen jsem se začetla, už mi tekly slzy. Bylo to tak osvobozující.
Příběh za příběhem mi bylo lépe.

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Netušila jsem, že existují i takovéto komiksy. Dva až tři obrázky dokážou říci takovou pravdu. Milé a přitom jasně ukazující vývoj jednoho vztahu. Chci pokračování!!!
Chci vědět, co bude dál.

Slepičí polévka pro duši matky Slepičí polévka pro duši matky Jack Canfield

Tak krásné příběhy, až si říkáte, zda se opravdu staly. Tak jemné a přitom silné.

12.01.2021 5 z 5

Keto dobroty sladkosti a pečivo při nízkosacharidových režimech Keto dobroty sladkosti a pečivo při nízkosacharidových režimech Urvashi Pitre

Kniha je krásná na pohled, nádherné obrázky. Bohužel se z ní nedá moc péct. Sladidlo konkrétní značky (jiné autorka nedoporučuje) prostě neseženu.

15.12.2020 1 z 5

Polévkování Polévkování Alison Velázquez

Polévky nejsou totéž co smothie. A v této knize je hodně receptů, kdy se rozmixuje ovoce, zelenina a salát a vydává se to za polévku. Což pro mě polévka není. A taky mi vadí, že se vše má rozmixovat. Pokud to neuděláte, tak některé polévky dopadnou lépe. Oceňuji zajímavé kombinace zeleniny a koření, jiné mi přijdou hodně zběsilé, že nemám chuť to ani zkusit (jablko a pastiňák, artyčok a bazalka). A ne všechny ingredience se dají sehnat.

15.12.2020 2 z 5

Low Carb Nízkosacharidová video Kuchařka Low Carb Nízkosacharidová video Kuchařka Pavla Matašovská

Kniha je zajímavá tím, že u každého receptu je kód, který po načtení ukáže na netu video, jak dané jídlo uvařit. Jednotlivé recepty, ale často nejsou až tak úžasné.

07.12.2020 3 z 5