malazluta malazluta komentáře u knih

To nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy Cimrmana To nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák

Kniha pro milovníky Svěráka, Smoljaka a především Járy Cimrmana

Ebola Ebola William T. Close

Zajímavý příběh z pohledu lékařů a zdravotních sester... boj s ebolou je neustále aktuální téma a bylo zajímavé přečíst si o tom něco víc a "rozšířit si obzory".

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Už je to hodně, hodně dávno, co jsem tuto knihu četla a ještě teď si pamatuju, jak moc mě tento příběh zasáhl.

Poslední interview Poslední interview Sandra Brown

Poměrně krátká jednohubka, která se rychle a příjemně čte ... ale s odstupem času - sejde z očí, sejde z mysli.

13.06.2019 3 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Průměrná oddechovka .... nic víc, nic míň.

Kaleidoskop srdcí Kaleidoskop srdcí Claire Contreras

U tohoto příběhu jsem se místy nudila a občas jsem měla problém pochopit chování hlavní hrdinky. No přečteno do konce a odloženo v zapomnění... k této knize se už asi vracet nebudu.

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Kniha je příjemná a je už z počátku jasné, jak to všechno dopadne. Žádný zásadní zvrat se nekonal ... takový průměr.

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Knihy této autorky mám ráda, příběh se mi líbil a jednou se k němu někdy vrátím.

Slib Slib Lisa Kleypas

Nejde o plnohodnotný román autorky, jedná se spíš o takovou "jednohubku", která zakončuje celou sérii. Za mě povedený příběh.

…protože jsi má …protože jsi má Lisa Kleypas

Přiznávám, že první díl této série "Najdu si tě" se mi moc nelíbil, proto jsem tuto knihu neustále odsouvala až nastala správná doba. Tento příběh je, narozdíl od svého předchůdce, o mnoho lepší - příjemný, pohodový, se sympatickými postavami - takový na jaký jsme u L. Kleypas zvyklí.

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Vtipná, romatická, občas předvídatelná, ale v první řadě pohodová kniha ... bylo osvěžující číst pro změnu příběh, kde hlavní hrdinové své problémy řeší (a to rozumně) místo aby hned utíkali a pálili za sebou mosty.

Papírová srdce Papírová srdce Claire Contreras

Tento díl se mi líbil víc, než první Kaleidoskop srdcí u kterého jsem se místy nudila.

Jak odolat markýzovi Jak odolat markýzovi Sally MacKenzie

Nijak výrazně nepotěší, nijak neurazí ... standardní historická romace, která časem zapadne a ztratí se mezi jí podobnými.

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Autorka napsala lepší knihy, ale na tomto příběhu přece jenom něco bylo, co mě nutí hodnotit ho lépe než jako průměrný.

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Jsem ráda, že jsem si tuto knihu pěčetla. Ikdyž jsem ji musela během čtení několikrát odložit a "vstřebat". Je to krásný příběh, který na konci nabízí víc otázek než odpovědí.

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Zdeněk Svěrák a jeho krásná čestina ... příběh psaný formou dopisů, které jsou takové jako život sám - místy úsměvné, jindy plné starostí.

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Krásný příběh chlapce, který je z části fantasy, z části mytologický a z části pohádkou. To vše doplněné o úžasné ilustrace. Tato kniha je "vymazlená" ve všech směrech.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Skvěle napsaná kniha a poutavě zpracované téma bohyní o kterých většina z nás neměla ani ponětí. Díky této knize jsem si nastudovala řadu dalších materiálů na toto téma a jsem ráda, že jsem si rozšířila rozhled.

06.06.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Příjemné, vtipné, poučné i zábavné ... Ladíkův styl humoru je blízký mému srdci.

06.06.2019 5 z 5

Ženich v kiltu Ženich v kiltu Gayle Callen

Tradiční "pohádka" u které člověk nemusí přemýšlet. Není to špatná volba, pokud si člověk chce u knihy odpočitnout.

06.06.2019 3 z 5