malazluta malazluta komentáře u knih

Sedm let hříchu Sedm let hříchu Sylvia Day

Od této autorky jsem čekala něco víc, kniha sice neurazila, ale ani nijak výrazně nepotěšila. Namísto hlavní dějové linky se mi víc líbil "vedlejší" příběh Hester.

24.01.2014 2 z 5

Čestný muž Čestný muž Jane Ashford

Jednoduchý děj příběhu u kterého je snadné předvídat konec- pokud nečekáte žádný "literární klenot", ale oddychovou knihu, tak se vám možná bude líbit jako mě. Někde jsem četla, že tato kniha byla v originále vydaná v roce 1981 - snad právě proto v ní nenajdete v dnešní době tolik oblíbené lechtivé scény.

Sandman: Kniha snů Sandman: Kniha snů Neil Gaiman

Určené pro fanoušky Sandmana a jeho sourozenců, mezi které rozhodně patřím. Některé povídky z této knihy jsou skvělé, celkově působí sbírka příjemným dojmem a rozhodně stojí za přečtení.

24.01.2014 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Mám ráda tuto autorku a tento příběh z její tvorby patří mezi mé oblíbené.

Skandální noc Skandální noc Teresa Medeiros

V Nezapomenutelném polibku jsem postavu Lotky neměla zrovna v lásce, ale tento první díl série mi celkově k srdci nepřirostl. O to větší překvapení je pro mě toto pokračování a příběh Lotky a Haydena. Opravdu jsem se bavila, líbila se mi temnější atmosféra s trochou tajemna. Určitě se k této knize někdy vrátím.

Tvůj slastný polibek Tvůj slastný polibek Teresa Medeiros

Kdo čeká od této knihy exkurzi do arabské kultury, tak ať ji raději odloží. Je to především pohádka a již u první kapitoly je jasné, že všechno dobře skončí. Byla pro mě příjemná změna, že se děj neodehrává v Anglii (i když toto prostředí mám opravdu hodně ráda). Klasický příběh od T. Medeiros, ikdyž některé její knihy mám přece jenom raději.

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Z první poloviny knihy jsem byla poněkud rozpačitá, ale to bylo dáno tím, že jsem od děje čekala něco jiného a taky hlavní hrdinka mi nebyla zrovna sympatická, vlastně mi z postav nebyl sympatický nikdo. V druhé polovině knihy mě už něj naprosto pohltil, autorka skvěle popisuje běžný život v Libyi, vzájemné vztahy v rodině i mimo ni a některé pasáže byly opravdu hodně silné. Přiznávám, že arabskému pojetí života zrovna nerozumím, ale je mi jasné, že ne všichni jsou sadisti a tyrani. Toto je spíš problematika ortodoxního náboženství a to se týká nejen muslimů, ale i židů, křesťanů atd.

Tvůj svůdný dotek Tvůj svůdný dotek Teresa Medeiros

Tato knížka se opravdu čte lehce, děj není nijak složitý a poměrně hodně předvídatelný, ale postavy jsou sympatické, moc se mi líbila atmosféra sídla "kde lišky dávají dobrou noc" a hlavně dějová linka se strašidelnou Bílou paní.

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Moc pěkný příběh, skvěle napsaný. Už na začátku je čtenáři jasné, že nakonec všechno dobře skončí, ale i tak jsem ji přečetla jedním dechem a jen těžko se od ní odtrhávala.

24.01.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

První dva díly o oddělení Q se mi moc líbily, třetí díl mě nadchnul.

30.09.2013 5 z 5

Vévoda dvojí krve Vévoda dvojí krve Meredith Duran

Tento příběh mě přímo nadchl, skvělá atmosféra a originální zápletka, moc se mi líbil kontrast Indie / Anglie, hlavní hrdinové jsou hodně sympatičtí a pěkně to mezi nimi jiskří. Autorka knihy je pro mě příjemným překvapením.

30.09.2013 5 z 5

Kráska a špion Kráska a špion Gayle Callen

Příjemný nenáročný příběh ze světa špionů, který můžu jenom doporučit:-)

30.09.2013 4 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Tahle kniha má jen jedinou chybu - a to tu, že je tak krátká.

18.09.2013 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Skvělý příběh, po jehož přečtení mi bylo poněkud teskno.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Skvělá kniha, jejíž některé filmové/televizní adaptace jsem viděla několikrát - mám je všechny ráda, ale kniha je, jak už to tak většinou bývá, nejlepší. Při čtení mě docela překvapila postava St. Johna Riverse, jejíž chování a názory mě v knize hodně rozčilovaly, což se mi u filmu/seriálu nestalo.

Koralina Koralina Neil Gaiman

Skvělá strašidelná pohádka, která mě přivedla k N. Gaimanovi.

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Skvělé povídky, některé z této sbírky si pamatuji i po letech... určitě se k nim ještě někdy vrátím.

Křehké věci: Krátké fikce a divy Křehké věci: Krátké fikce a divy Neil Gaiman

Skvělé povídky, ke kterým se ještě určitě několikrát vrátím.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Tolkien je moje srdcová záležitost... co dodat:-)

17.09.2013 5 z 5

Tolkien je moje srdcová záležitost... co dodat:-)

17.09.2013 4 z 5