Mandlevest Mandlevest komentáře u knih

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Začátek nové série a , za mě, trefa do černého, tohle bude série, která se mi trefila do vkusu a bude mě bavit, hurá :-). Stejně jako moje oblíbená jeny-v, jejíž komentář mě silně navnadil si knihu přečíst, za což děkuji :-), jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. Absolutně originální a sympatická dvojka Madison a Nate s pohnutou minulostí, která ovlivňuje i jejich současný život a k tomu opravdu výborně zpracovaný detektivní příběh o pohřešované dívce Jenny, uvěřitelný a velmi napínavý. A jako třešnička na dortu Brody, scény s ním jsem si opravdu, jako mnoholetá pejskařka, užívala. Moc doufám, že série bude pokračovat, je skvělá.

23.10.2022 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Louise Douglas

Tak jsem se z Francie z Domu na Riviéře přestěhovala plynule románem Dům na pobřeží na horkou Sicílii a moc jsem se tu nezdržela, knížka se výborně četla. Akorát netuším, proč jsem si myslela, že je to thriller. Není. Je to příběh (spíše pro ženy) o bolesti,hledání nové naděje a odpuštění. Je zde příjemná romantická linka, tajemná vila s dávným tajemstvím a trochou duchařiny k tomu a jako kulisa horká Sicílie. Ze začátku na mě knížka působila trochu ponuře a beznadějně, ale vtáhla mě do děje a chtěla jsem, spolu s moc sympatickou hrdinkou Edie, prožít tu zpočátku bolestnou cestu, která jí dá, nečekaně, novou naději. Moc pěkné čtení, které doporučím.

19.10.2022 4 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Jestliže se pustím do srovnávání autorčiných příběhů, tento nevyhraje, jedničkou, pro mě, zůstane Skříň plná Diora. Ač hodnotím maximem, to "něco" navíc ,na které jsem u Natashy zvyklá, mně v tomto příběhu chybělo. Přemýšlím, jestli to není tím, že prozatím každý vydaný román změnil překladatelku a tento překlad mi vyhovoval nejméně. Anebo to může být i tím, že příběh ze současnosti, moc prvoplánový a banální, mě nezaujal tolik, jako v jiných jejich knihách. Za to historická, válečná linka byla parádní a jak jsme u autorky zvyklí, žádná červená knihovna, ale drama hodné té nebezpečné, kruté doby. Váhala jsem s hodnocením, ale v daném žánru není moc lepších autorek, jestli vůbec nějaká, a tak s velkým doporučením posílám knize pět* a moc se těším na případný další román.

17.10.2022 5 z 5

Volný pád Volný pád Joseph Finder

Výborná kniha, kterou si užijete a to nejen z důvodu počtu stran. Je to moje první kniha od tohoto autora a já, bohužel, (vzhledem k tomu, kolik knih bych si chtěla přečíst) pouze u Volného pádu určitě nezůstanu. Moc mě bavilo sledovat jak dějovou linku pletich a menších či větších podrazu v pracovním životě hlavního hrdiny Nicka, tak jeho linku soukromou, která byla také velmi napínavá. Jakkoliv je kniha objemná a příběh se rozvíjí pomaleji a detailněji, ve finále je to slušná jízda a já se nenudila ani chvilku. Autor píše opravdu čtivě,dovede vtáhnout do děje a umožní Vám porozumět i svým hrdinům. Prostě zase něco trochu jiného a originálního než jsem četla v poslední době. A to já dovedu ocenit ve vysokém hodnocení. A ještě ta obálka, prostě senzační.

13.10.2022 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Od autorky jsem četla vše, co u nás vyšlo. Její styl psaní mně vyhovuje, je spíše psychologický, ale s thrillerovou atmosférou. Oceňuji také různorodost prostředí a zápletek, každá z knih je trochu jiná, a to každý autor neumí anebo neriskuje. Přesto musím říct, že nejvíce se mi od Gilly líbila její kniha Spálená obloha, tou jsem byla nadšená. Další knihy ji, za mě, nepřekonaly a týká se to i tohoto románu. Má atmosféru, čte se velmi dobře, ale nějak mě ta hrdinka s rozdvojenou osobností moc nebrala a lapenovsky laděný konec tomu nasadil korunu :-). Po pravdě, přemýšlím, jestli se vůbec pustím příští rok do avizované novinky Dlouhý víkend. Slabší čtyři *.

08.10.2022 4 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Knížku jsem si zarezervovala v knihovně s tím, že si ji odvezu, jako typicky letní, nenáročné čtení, v létě na dovolenou a budu ji číst na lehátku na pláži, společnost mi bude dělat pár racků poletujících nad mořem a šumění vln a jedinou mou starostí a dilematem bude, zda u večeře zůstanu u salátu a tím pádem si dám 3 dortíky anebo zase ochutnám 4 jídla a dám si taky 3 dortíky :-)). Fronta v knihovně šla ale pomaleji než jsem myslela, a tak realita je taková, že jsem knihu četla v nevlídných dnech počátku října, v posteli, společnost mi dělal covid a jedinou starostí a dilematem bylo, zda u čtení budu ležet na zádech a u toho nepřetržitě kašlat anebo si lehnu na břicho a kniha bude čelit soustavnému odkapávání z nosu :-)). Ale konec dobrý, všechno dobré. Milý příběh o přátelství, lásce a cestování, který jsem si spolu s Poppy a Alexem opravdu užila. A má moc pěknou obálku.Ta barva toho lehátka mi šla přesně k plavkám:-). A tak milovníkům romantických příběhů s chytrým, jemným humorem a dobrým koncem určitě doporučuji.

05.10.2022 4 z 5

Dcera říše Dcera říše Louise Fein

Kniha, na kterou jsem byla zvědavá. Jednak se odehrává v Německu, v době nástupu Hitlera k moci, kdy využil špatné hospodářské situace a velké nespokojenosti lidí ke své zrůdné filozofii, která vedla k druhé světové válce, a potom ten rozptyl hodnocení od nadšení po odpad ?!, to mě vždycky zajímá:-). A já se jednoznačně stavím k nadšeným komentářům a knihu doporučím. Příběh je opravdu psán jednoduchým, srozumitelným jazykem, obdiv hlavní hrdinky k Hitlerovi je možná trochu zveličen a vyznívá místy až pateticky, ale chápu, že to pro vyznění a pochopení knihy bylo potřebné. Od půlky příběh nabral neuvěřitelné tempo a já se nemohla odtrhnout. Ač má určitě svá slabší místa, emocionálně se mě dotknul. Hluboko v noci jsem dočetla příběh osudové lásky německé dívky Hetty a židovského chlapce Waltera. Dojemný a silný příběh. Přečtěte si ho také, doporučuji.

05.10.2022 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Jižanské romány mám ráda a mám ráda i tuto autorku, která umí skvěle skloubit vážnější téma s originálním příběhem, který je napsán tak, že se od něj těžko odtrhnete. Je vyprávěn střídavě ve dvou časových rovinách, které se velmi pěkně v dojemném závěru sejdou. Zde jsou opravdu, jak je již v mnoha komentářích napsáno, dějové linky vyvážené a zajímavé a já žádnou nepreferovala, líbily se mi obě. Moc pěkný příběh, který doporučuji k přečtení.

03.10.2022 5 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Dobrá detektivka, krvavá zejména v popisu nalezení mrtvých těl anebo jejich částí. Tam se tedy autorka vyřádila, a to až tak, že jsem se o některé detaily dobrovolně ochudila a příslušné pasáže přeskočila. O nic zásadního jsem nepřišla, příběhu to, pro mě, neublížilo. Trošku pomalejší rozjezd, v docela častých souvislostech odkazující na něco, co se stalo v minulosti (až tak, že jsem si kontrolovala, jestli je to opravdu první díl) se postupně rozvinul v napínavé čtení. Jak již bylo v komentáři níže zmíněno, také jsem četla pomaleji, příběh je složitější, se spoustou jmen. Určitě to není rychločtení, jestliže bych měla posoudit za sebe, spíše pro čtenáře P.Gibney než A. Marsons. Suma sumárum, pokračování je již napsané a já si ho nenechám ujít.

30.09.2022 5 z 5

Sestry z vinice Sestry z vinice JoAnn Ross

Ač jsme netušily, měly jsme s děvčaty (Šánka a Zuzka) společné čtecí večery, tedy co se výběru knihy týče:-)). A já v podstatě pěkné hodnocení Zuzky a milosrdné Šánky posunu ještě dál, protože knihu odkládám na straně 112, trápíc se jí už dva večery a doufajíc, že až se sestry sejdou, kniha se trochu rozjede. Zjevně se tak nestane a já po úmorném, klišé začátku, kdy po pár stranách víte, jak se bude děj posunovat dál, knihu nebudu hodnotit. Chtěla jsem něco odpočinkového, ale asi ne tak moc :-). Tak tady mě intuice zradila, protože jsem se na knihu těšila, ale čtenářky milující tento typ literatury, si určitě přijdou na své.

26.09.2022

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Zase jsem se přesvědčila, že tato paní autorka píše opravdu výborně. Má dar, že Vás obohatí spoustou zajímavých informací,ale ani na chvíli nemáte pocit, že by nudila anebo zdržovala příběh. A že si ho užívala, a já s ní, na více než 600stech stranách:-). A potom ty její hrdinky, ty já prostě můžu. Plnokrevné, zajímavé, tajemné, milující i milované. No, užila jsem si tento napínavý příběh na maximum a zvědavost mi nedala, abych nezjišťovala, jak je na tom autorka s další knihou. Už vyšla, hurá. Snad (určitě) se brzy dočkáme i překladu od (jako vždy) skvělé Lenky Faltejskové.

23.09.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Já na ty poetické popisy přírody moc nejsem, i když přírodu (a v přírodě) mám a jsem moc ráda a navíc spousta nadšených komentářů, z toho mám vždy trochu smíšené pocity. Kdybych knihu nedostala jako dárek od dcery, asi by mě minula. A po přečtení musím říct, že mě moc bavily právě ty popisy přírody a souznění s ní. Holka z bažiny, Kya, žijící v harmonii s přírodou, v souladu s jejími zákony, které se často liší od zákonů lidských. Možná to byla trochu pohádka pro dospělé, ale mě okouzlila. Pohádka o nespoutané dívce, která každému utekla. Děkuji za knížku a za zážitek, Kačko:-).

17.09.2022 5 z 5

Za svitu měsíce Za svitu měsíce Jennifer Anton

Těch válečných příběhů teď vychází opravdu mnoho. Já si jich několik zarezervovala v knihovně a sešly se mi doma ve stejný čas:-), což jsem neplánovala. Ale na druhou stranu mohu bezprostředně srovnávat. Příběh Niny a Pietra začíná před první světovou válkou a končí po té druhé . Oproti mnoha románům z této doby, které jsem četla, nevyužívá dvě dějové linky, příběh plyne chronologicky. A opravdu jsem si ho užila. I když,navenek, italský venkov byl válkou zasažen méně než města, musely ženy projevit opravdu silnou vůli a odolnost, aby válečné útrapy přečkaly. Hlad, nemoci, osamělost, strach, byly jejich denním společníkem. A proto především o rodinné soudržnosti, vztahu k rodičům a víře v dobrý konec je tento román. Autorka v něm čerpala i z vyprávění své širší rodiny , možná i tím pro mě byl příběh uvěřitelný a mohla jsem si ho naplno užít. Ano, válečných románů vychází teď mnoho, ale tento by neměl zapadnout Moc hezké čtení, které doporučím.

14.09.2022 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Strhující čtení, které jsem si užila a odžila s hrdiny příběhu. Přemýšlím,zda jsem někdy četla podobnou knihu a napadá mě snad jen Kniha o Baltimorských. Kdo má rád mnohovrstevnaté , silné příběhy, které se odvíjí od dětství do dospělosti, přijde si na své. Kniha o přátelství, snech, hledání sebe sama, životě, který se ne vždy odvíjí tak, jak si přejeme. Absolutně originálně a neodložitelně napsaná. Temná i laskavá. Smekám před autorkou, 600 stran výtečného čtení, které Vám nedá spát. Knihu řadím k tomu nejlepšímu, co jsem letos přečetla. A ještě poznámka, zařazení do žánru Dívčí romány nerozumím, je chybné a může mnohé z Vás odradit. Nenechte se, ochudili byste se o nevšední čtenářský zážitek.

10.09.2022 5 z 5

Stíny světa Stíny světa Andreas Izquierdo

Překrásná obálka, lákavá anotace a moje velká očekávání, která zřejmě mohou za to, že nehodnotím plným počtem. Román je o přátelství dvou chlapců a jedné dívky, jejichž sny a probouzející se city utne první světová válka. Carl a Artur odchází na frontu. Každý je jiný, Carl, syn krejčího, je plachý, umělecky založený, zatímco Artur je vůdčí typ, odvážný a silný. Přesto anebo právě proto utvoří spolu nerozlučnou dvojici, kterou rozdělí až válka. A potom je tu Isi, trochu drzá, krásná dívka, která si ví se vším rady, pokud nejde o lásku. Příběh je velmi pěkně napsaný, ale já se do něj nedostala tak hluboko, jak jsem očekávala. Určitě si ale nenechám ujít pokračování, které autor napsal a já doufám, že ho nakladatelství vydá (což není vždy pravidlem). A budu se těšit, že pokračování ocením plným počtem.

07.09.2022 4 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Říkala jsem si, jestli mě to bude bavit, opět dvě linky příběhu, současná s odhalováním minulosti s tajemstvím a nějakou tou láskou:-) a historická z období druhé světové války. Takto koncipovaných knih jsem už přečetla desítky, takže trochu obavy ze zklamání. Ale to se nekonalo. Já těm příběhům silných, statečných hrdinek neodolám a jestliže jsou dobře, ač trošku naivně, napsané, na vysoké hodnocení je zaděláno. V tomto příběhu navíc i současná linka byla docela zajímavá, i když konec se mi zdál trochu useknutý a mně pár informací , zejména ze života Estelle, k naprosté spokojenosti chybělo. Vysoké hodnocení to ale neovlivní, protože jsem si čtení opravdu užila. Kdo má rád knihy N. Lester, bude určitě spokojen.

04.09.2022 5 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Tohle je námětově něco úplně jiného než série s Frostem (i když v Nočním ptáku si autor také pohrává s myšlenkami a pamětí), ale že psát inteligentně a velmi, velmi čtivě Brian umí, potvrzuje i v tomto románu. Náročnější na pozornost, ale napínavé od začátku do konce. Možná tomu chyběla ta pověstná třešnička na dortu, na kterou jsme u jeho knih zvyklí, ale musím říct, že se mi kniha přesto líbila více než Sama proti všem. A i když námětově tyto knihy nevyhledávám, nenudila jsem se ani chvilku, protože je, za mě, senzačně napsaná. V poděkování autor píše, kdo a kdy ho ovlivnil, aby se v zápletce vydal zkoumat paralelní světy. Přání si tímto románem vyplnil a já ho odměním plným počtem hvězdiček, a to nejen proto, že jít za svými sny a plnit si je, je mi nesmírně sympatické.

02.09.2022 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Další případ s Lottií Parkerovou jsem si užila maximálně, tohle je další díl jedné z mých nejoblíbenějších sérií. A mám pocit, že si stále udržuje svou výbornou úroveň, snad to tak bude i v dalších dílech. Tentokrát si autorka zvolila těžké téma, vraždy malých chlapců a případu byla věnována většina knihy. Ze soukromí Lottie bylo leccos naznačeno, ale vyšetřování hrálo v knize prim, za což jsem ráda. Přečteno rekordně rychle, kniha se v podstatě nedá odložit a já se těším na pokračování. S touto sérií rozhodně ještě nekončím. A mimochodem, ty tematické obálky knihy se změnou barvy kabátu jsou taky perfektní :-).

31.08.2022 5 z 5

Tajnosti vdaných žen Tajnosti vdaných žen Carol Mason

Moc pěkný příběh pro dva večery. Opět kniha, od které jsem moc nečekala a takové milé překvapení. Autorka reálně, ale velmi čtivě, popisuje příběh tří kamarádek, kterým do života vstoupí nevěra a změní jim životy. Zejména příběh Jill a Roba se mi velmi líbil, fandila jsem jim moc. Kniha již u nás vyšla ve dvou vydáních, já si ji půjčila s více povedenou obálkou a zřejmě jiným překladem než se zobrazuje zde na databázi. Jsem překvapená, jak má kniha málo hodnocení a je v modrých číslech. Mně se líbila moc a určitě ji čtenářkám, které mají rády příběhy např. C. Hoover, doporučuji.

28.08.2022 5 z 5

Nejsem jako džbán Nejsem jako džbán Viola Ardone

Tohle asi neni knížka pro každého, ale já si ji užila maximálně. Nevelká rozsahem, ale příběh dívky Olivy, o volbě nejen životního partnera, má velký přesah. Autorka umí velmi pěkně vykreslit nejen charaktery postav, ale i prostředí jižní Itálie, nádherné, ale v šedesátých letech minulého století striktně patriarchální. V příběhu je moc hezky popsán vztah otce a dcery, který ovlivní zásadně její budoucnost. Kniha není typické rychločtení s jednodušší zápletkou, je třeba více pozornosti, abyste se do příběhu úplně ponořili a vychutnali si ho. Moc se mi líbil a obálku má také krásnou.

27.08.2022 5 z 5