Mandlevest Mandlevest komentáře u knih

Milostný dopis Milostný dopis Lucinda Riley

Trošku jiná kniha od mé oblíbenkyně Lucindy Riley. Velmi zajímavý je prolog této knihy, ve kterém autorka popisuje nevšední historii jejího vzniku. A nevšední je také příběh, který čteme. Historie jednoho dopisu, který ovlivní život několika osob se čte výborně, což u této paní spisovatelky nepřekvapuje, ale, pro mě, nepatří k jejím nejlepším knihám. Na pět hvězdiček však spolehlivě stačí.

31.01.2020 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Po nadšených komentářích jsem měla trošku strach pustit se do této knihy, protože se mi někdy opravdu zvýšená očekávání nevyplatila a já byla z několika velmi vysoko hodnocených knih trošku zklamaná. No, ale to není případ této knihy! Já ji nečetla, já ji přímo žila s hlavní hrdinkou Gwen. Tak moc jsem jí přála, aby mohla někomu věřit, tak moc jsem jí věřila tu beznaděj, ten strach..Jsem prostě nadšená a druhý díl mě nemine.

31.01.2020 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Knížka je velmi čtivě napsaná, jinak to ani autorka neumí, ale...možná to bylo nemocničním prostředím, ve kterém jsem tuto knihu četla anebo postavami, které mi byly dost , snad až na kamarádku Aminu, nesympatické a vlastně to celé bylo jakoby "z jiného světa". Každopádně poučení, příště do nemocnice nic tak depresivního nebrat!

26.01.2020 3 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Tak už se také zabydluji u Amišů, a nejsem vůbec převapená, jak výborné čtení to je, díky Šánko :-). Bez kudrlinek a odboček a přílišného vrstvení a přesto mega napínavé. Chtěla jsem nyní začít číst řadu od počátku, přece
jen tam drobné návaznosti a vzpomínky jsou, ale ten otevřený konec tohoto příběhu mě donutí přečíst nejdříve pátý příběh v sérii. Kate je žena z masa a kostí a moc jí přeju, aby sympatická romantická linka v této napínavé sérii pokračovala dále.

21.01.2020 5 z 5

Madony z Leningradu Madony z Leningradu Debra Dean

Krásněji než bookcase bych to nenapsala. Rozsah knihy, který není velký, nedovoluje, abyste se dokázali na sto procent vcítit do beznaděje ruského lidu v období leningradské blokády německým vojskem (tady nemohu nevzpomenout román Měděný jezdec, to je za mě opravdu fantastické , ale emočně těžké čtení), ale spolu s paralelou postupující nemoci hlavní hrdinky v době jejího stáří, tvoří dojemné, jazykově velmi pěkně zpracované vyprávění o síle lásky v jakékoliv době.

18.01.2020 4 z 5

Den, kdy jsem tě ztratila Den, kdy jsem tě ztratila Fionnuala Kearney

Pro mě docela rozporuplné čtení, protože k hlavní hrdince Jess jsem si hledala cestu docela obtížně. Vím, jak to mají mámy ve vztahu ke svým dospělým dětem složité, ne nadarmo se říká, že malé děti šlapou rodičům po klíně a velké po srdci. Sama jsem mámou 3 dětí, ale myslím si, že bezvýhradná láska není dusící láska. Je třeba nechat děti roztáhnout křídla a letět, aby často tím neklidným ,ale pro ně velmi významným letem ,formovali sami sebe. U nejmladší dcery mě tento , i pro mámy často docela bolestivý ,proces ještě čeká. A tak si držím palce, stejně jako jsem držela, při jejím docela drsném poznání, palce i této osobité hrdince knihy.

18.01.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Hodnocení v modrých číslech, ale já se bavila. Pan Hartl má nesporný vypravěčský talent a různé životní situace umí podat opravdu vtipně. Je mi sympatické, že autor si nehraje na velkého spisovatele a tak ani tato kniha nemá ambice být velkým uměním. Ale je to opravdu málo, když Vám zpříjemní několik večerů často s úsměvem na rtech ?

11.01.2020 5 z 5

Tajemství mé matky Tajemství mé matky Sheila O'Flanagan

Tak nějak nevím, na této knize se mi asi nejvíce líbila moc hezká obálka. Příběh o jedné oslavě výročí, která oslavence ne příliš mile překvapí, protože sami mají dvě letitá tajemství, které se nakonec rozhodnou říci. Minimálně jedno z tajemství tušíte skoro od počátku knihy, takže za mě nic šokujícího, spíše poněkud zdlouhavé vyprávění, utápějící se v pocitech a zdlouhavých úvahách coby kdyby. Upřímně, knihu jsem četla docela dlouho, v její polovině jsem si odskočila přečíst Kaštánka. Bez diskuze, Pohrešovaná manželka mě bavila o hodně více.

11.01.2020 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Absolutní nadšení a všem, kteří mají rádi (nejen) severskou krimi, vřele doporučuji! Výborně vystavěná detektivka, která má neuvěřitelný spád, skvěle popsaný, logicky vystavěný průběh vyšetřování, opravdu výborně se doplňující vyšetřovatelskou dvojici Naiu a Marka .Zejména Mark Hess, připomínající mi kombinaci Harryho Hola a inspektora Colomba, nemá chybu. Spisovatel se podílel na filmové podobě Sněhuláka (neviděla jsem) a TV seriálu Zločin (taktéž jsem neviděla). Za mě ale prosím, pane Sveistrupe, nejvíce času věnujte psaní, protože to Vám jde náramně. Kdo překousne několik stránek s docela brutálně popsanými vraždami, bude odměněn. Za mě jedna z nejlepších, ne-li nejlepší, krimi, které jsem v poslední době četla.

05.01.2020 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Námět z červené knihovny jako vyšitý, ale paní autorka nedopustila, aby se z knihy stala kýčovitá romance. Moc hezky, lidsky napsaná knížka o snech a touhách, které se zdánlivě během života mění, moc sympatická hrdinka a vůbec, jak jsem četla v komentáři níže a nevymyslela bych to lépe, knížka je pohlazení po duši a těch není nikdy dost. Doporučuji.

04.01.2020 5 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Tak tady k souznění čtenář- kniha moc nedošlo. Nějak jsem si nenašla cestu k žádnému z hrdinů této knihy a dočetla jsem ji jen z důvodu, že neměla tolik stránek a já většinou knihy dočítám, i když nejsou úplně šálek mého čaje. Nenáročné čtení, plné nepravděpodobných náhod a neuvěřitelných situací. * navíc za závěr, který naštěstí nebyl jako z červené knihovny.

04.01.2020 3 z 5

Mrtvá z Nevady Mrtvá z Nevady Harlan Coben

Další kniha mého oblíbeného autora, ke které jsem se dostala až při jejím druhém vydání a rozhodně nelituji. Knížku autor napsal již v roce 2005 a kdo čte i jeho poslední knihy, pozná, že autor současné knihy píše možná více přímočařeji. V této knize se skutečně odehrává několik příběhů a je nutné trošku se ve všech těch jménech zorientovat, než si příběh začnete naplno užívat. Přesto je to stále skvělé, inteligentní čtení. Bez rozmýšlení plný počet.

04.01.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jsou knihy, na které se těším, ale vydržím na ně čekat i několik měsíců, než se splní rezervace v knihovně. A potom je několik autorů, na jejichž knihy nedokážu čekat, musím je mít. A mezi tyto autory patří i paní Mornštajnová. Dočetla jsem velmi citlivě napsaný příběh, vyprávěný střídavě otcem a dcerou. Paní autorka opravdu příběh "jenom" vypráví bez toho, aby čtenářům podsouvala své vidění světa, aby se svými hrdiny sympatizovala nebo je naopak soudila. Vypraví nám příběh plný intimity, ale civilně, křehce, bez patosu a kýče. A takový je i obal knihy, jakoby strohý ,ale když se na něj zadíváte pozorněji, najdete v něm absolutní symboliku této mimořádné knihy.

03.01.2020 5 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Z hodnocení v modrých číslech vidím, že ne všichni jsou takovými fanoušky švédské autorské dvojice a, za mě, opravdu originálních detektivních příběhů. Tentokrát Olivia s Mette řeší teroristický útok ve Švédsku a Tom s Lunou tráví čas v Thajsku, ale určitě ne pouze relaxací. A nakonec se nám vše hezky propojí, jak je v této sérii dobrým zvykem. Knížka je vypravěčsky fantasticky napsaná, obracíte stránku za stránkou a baví Vás to čím dál víc. Mám v poslední době několik oblíbených partiček, ale tato mě asi baví opravdu nejvíc. A tak s lehkým srdcem odpouštím Tomovi, že je v průběhu pátrání akčnější než James Bond a nesmrtelný jako kapitán Klos (pamětníci si možná na TV seriál vzpomenou), a to vše jen tak mimochodem, žádné drama :-) Takže za mě jednoznačně plný počet a těšení na další příběh, který si rozhodně nenechám ujít.

29.12.2019 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Křehký příběh o přátelství, naději, a neposlední řadě o předsudcích, které v mnohých z nás jsou. Žiju v Praze, nádherném, kosmopolitním městě, ve kterém potkávám každý den lidi různých náboženství a kultur. Myslím, že nemám právo je soudit za to, že věří něčemu jinému než já. Jsou jen dobří a špatní lidé, tak to bylo, je a bude. Autorka je moje srdeční záležitost. Umí skvěle popsat pocity , donutí Vás přemýšlet. Kdo čeká napínavý thriller, bude zklamán, ale za mě to bylo nádherné čtení.

23.12.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Agatha Christie v moderním hávu s koncem zcela ve stylu Shari Lapeny. Komu letos chybí mrazivá zima se spoustou sněhu a rád se bojí, ten nebude zklamán. Všechno v této velmi čtivě napsané detektivce najde.

21.12.2019 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Další nádherný příběh skvělé Lucindy Riley. V příběhu CeCe nás zavedla do Austrálie a my spolu se čtvrtou ze Sedmi sester můžeme odkrývat životní pouť jejích předků. Tato série je skutečně fantastická a v žádném případě, i přes úctyhodný počet stran, které jednotlivé příběhy mají, nemá sestupnou vypravěčskou tendenci, spíše naopak. Moc se těším na další příběh, který si nenechám ujít.

21.12.2019 5 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Tak jsem chvíli přemítala, jestli se mám, v předvánočním čase, pustit do této, minimálně tématem, nelehké knihy. A nemohla jsem udělat lépe. Při čtení zcela vtažena do originálního příběhu z válečné Paříže v době , která byla velmi krutá hlavně pro židovské obyvatelstvo. Autor nám ve své prvotině, a to tedy klobouk dolů, vypráví zcela mimořádný příběh plný emocí. Od nenávisti k lásce , od strachu k hrdinství, od nevšímavosti a ignorace k lidství. A tak se vracím k počátku mého komentáře. Nemohla jsem si v adventním čase vybrat lepší knihu, i když to bylo často velmi smutné čtení. Ale uvědomíte si, že mít vedle sebe své blízké je nejvíc, co Vám může život dát. Nádherná kniha a pro mě mimořádný čtenářský zážitek. Doporučuji vřele.

09.12.2019 5 z 5

Zlomení Zlomení Martina Cole

Maniaka, jehož volným pokračováním Zlomení jsou, jsem četla před mnoha lety a i přes krutost, kterou tato autorka ve svých knihách nešetří, se mi líbila moc. A tak jsem byla docela zvědavá na tuto knihu. Zklamaná určitě nejsem, je to opravdu dobré čtení, za mě lepší než její poslední knihy tzv rodinných mafiánských ság, které se mi zdály hodně podobné. Nicméně autorka píše velice čtivě, ve krátkých kapitolách, které Vás nutí pokračovat ve čtení. A detektivní linka jejím knihám více než sluší. Velká spokojenost.

07.12.2019 5 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Jak je v jeho knihách zvykem, Harlan Coben se s tím zase nemaže. Chytí Vás hned první stránkou, žádné pomalé rozjezdy a vysvětlování. A přece příběh jede jako po másle, je srozumitelný, lidský a extra napínavý. Mistr Coben ani ve své novince nic neztrácí ze svého excelentního vypravěčského stylu, ba právě naopak. A ta lidská linka tomuto příběhu moc sluší. Doporučuji.

01.12.2019 5 z 5