Mandlevest Online Mandlevest komentáře u knih

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Přidávám se k většině, Čtvrtá opice je opravdu výborné čtení, v kapitolách Deníčku dosti brutální, které si udržuje napětí a spád až do samotného konce, který Vás naladí na zakoupení/půjčení dalšího dílu série. Sam Porter je velký sympaťák, kterého polidšťuje velmi citlivě zakomponovaná osobní linka. Hodně mi připomínal detektivy Phila Marlowa anebo Lewa Archera, drsné detektivy perfektních sérií 3x s...,které jsem hltala na gymplu, v době předrevoluční, a na které jsem si tehdy vystála památnou čtvrteční frontu před knihkupectvím . Takže i kapka nostalgie při čtení byla. :-).

26.04.2020 5 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Tak jsem včera dočetla opravdovou knižní lahůdku. Začátek příběhu se nesl v mírně pomalejším tempu, jak už to v dětství bývá, ale čím dále jste otáčeli stránky tohoto opravdu nevšedního románu, děj nabíral na rychlosti a dramatičnosti. Osudy hrdinů, které jsem si opravdu zamilovala, jsem prožívala naplno s nimi, někdy jsem se usmívala, někdy jsem byla dojatá, ale hlavně moc zvědavá, jak tento mimořádným způsobem vyprávěný příběh dopadne. Nevím jak Vám, ale mě v něčem připomněl knížky, které napsal mnou milovaný E.M. Remargue. I ty jsou plné lidství, přátelství, určité melancholie, ale i naděje a lásky, často osudové. A tak opět jen děkuji DK, především Šánce, které komentář k této knize mě přímo navnadil, abych si ji půjčila, za mimořádný čtenářský zážitek.

20.04.2020 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Po roce jsem opět navštívila vesničku Three Pines a jsem nadšená , že to bylo , z mé strany, moc radostné setkání. Tuto staromilsky , báječně napsanou sérii čtu , jako málo co, postupně od prvního dílu a mám ji moc ráda. Nějak jsem se ale zaškobrtla v minulém díle Pohřběte své mrtvé, který, ač má vysoká hodnocení, mě se prostě nelíbil a tak jsem si dala chvíli pauzu. O to raději jsem, po přečtení Světelného klamu, že jsem se vrátila mezi své oblíbené hrdiny, tak, jak jsem je měla ráda v předešlých dílech. Toto je opravdu mimořádně jiná série detektivek, taková příjemně domácká, kde při čtení zavřete oči a ocitnete se rázem např. na opečovávané zahradě Clary Morrowové...Opět báječné čtení a já se v knihovně kouknu po dalším díle.

06.04.2020 5 z 5

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

Měla to se mnou těžké tato kniha, kterou jsem si vybrala v knihovně jako adeptku do čtenářské výzvy jako knihu s obálkou, která mě nezaujala. 2x jsem si ji v knihovně prodlužovala, ale nakonec jsem byla, možná za tu tvrdohlavost , že ji nevrátím nepřečtenou, nečekaně odměněna. Výborně napsaný thriller z právnického prostředí s hrdinkou, se kterou se život příliš nemaže,ale ani ona s ním. Hrdinka je popsána docela naturalisticky, jako postava z masa a kostí, chybující, zoufající, nevěřící si, tápající, ale také milující a doufající. Téma knihy je v poslední době často zpracovávané , ale knížka mě "něčím navíc" co jsem v ní našla opravdu bavila. I přes konec "trochu za hranou", ale to je u těchto typů thrillerů normální, hodnotím na výbornou.

06.04.2020 5 z 5

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

Milá knížka s jednoduchým dějem, ale docela čtivě, vtipně napsaná. Přiznávám, že jsem si ji nyní vybrala záměrně, protože Španělsko prostě miluju a častokrát jsem tam v době prázdninových cest zavítala. Nejen kvůli krásným plážím, přenádherným městům a famóznímu jídlu, ale hlavně kvůli velice přátelským lidem, kteří mají na tváři široký úsměv a uvnitř jim bije vřelé srdce. Myslím na ně velmi a moc držím palce.

23.03.2020 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Když jsem si zvolila, v tyto docela emočně i jinak náročné dny, k četbě tuhle knížku, kterou napsala paní spisovatelka mému srdci z nejmilejších, netušila jsem, do jak aktuální četby jsem se pustila. Na skupině lidí, jak jinak , než bravurně psychologicky vykreslených, sledujeme , jak se z rozličných, více či méně vážných důvodů či pohnutek rozhodli změnit život, netušíc, že se o sobě dozvědí možná více než by chtěli. Knížka je o "výstupu", ze své komfortní zóny, kterou bereme jako samozřejmost a často si na ni ještě stěžujeme. Teprve po jejím narušení zjistíme, jací opravdu jsme. Kdybych si knihu k přečtení vybrala před několika týdny, asi bych její vyznění chápala jinak a možná hvězdičku ubrala. Nyní, kdy každý z nás taktéž musí, ve prospěch nás všech, více či méně vystoupit z této zóny a chovat se jinak než by chtěl a jindy mohl, dávám s klidným svědomím plný počet.

21.03.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Ačkoliv nejsem cílová skupina, ačkoliv z romantické literatury se mi líbí máloco, ačkoliv jsem neměla žádná očekávání, spíše jen zvědavost, co na knihách této autorky je, že má tak nadšená hodnocení, tento křehký příběh se mi opravdu dostal pod kůži. Autorka je mistr jazyka, příběh je napsán s výjimečným vkusem a opravdu krásně se čte. Nevěřila jsem, ale i já se neubránila, při čtení epilogu, dojetí. Nečekaně intimní, krásné čtení. Doporučuji.

13.03.2020 5 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Krásná, čtivá knížka, opravdu pohlazení po duši. V příběhu o rodinném tajemství, životních láskách, bolestných ztrátách, ale hlavně touze prožít život naplno se vším, co nám přinese,navštívíme Budapešť, Londýn, Sardinii a New York. Velmi pěkně napsaný román, vyprávěný ve dvou časových rovinách Rachael a Sophií, ve kterém bude hrát jednu z hlavních rolí i tajemná fotografie, Vás vezme za srdce a bude se Vám líbit.

04.03.2020 5 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Docela dobré psycho s kapkou duchařiny :-). V průběhu čtení se Vám mění sympatie/nesympatie k jednotlivým postavám a s napětím čekáte, co se z toho vyvine. Kniha se čte parádně od první do poslední stránky, ale ten konec...nějak mě prostě nepotěšil.

04.03.2020 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Za mě zase za plný počet. Jak už jsem psala, styl vyprávění Patrika Hartla je opravdu originální a , i jak je z hodnocení vidět, někomu vyhovuje absolutně a někoho irituje, nic mezi tím. Já se řadím k těm čtenářům, kterým životní peripetie Veroniky a Jáchyma zpříjemnily několik večerů a já jim velmi fandila, aby ty svoje okamžiky štěstí chytili pevně za pačesy a neprotekly jim mezi prsty. Kniha se mi líbila ješte více jako Nejlepší víkend a čtení "dvou knih v jedné" mně přijde originální, stejně jako Hartlův styl. Vždyť čtení po kapitolách z pohledu několika postav se dnes objevuje v mnoha knihách, ale tohle je unikát :-). Moc příjemná oddechovka, já se skvěle bavila.

29.02.2020 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Šestým smyslem jsem věděla, i když je toto moje první kniha , kterou jsem od tohoto autora četla, že nebudu zklamaná, a tak jsem nechala několik vánočních tutovek ještě odpočívat a knihu Sen, který se naplnil jsem si půjčila v knihovně. Další knihy si už nepůjčím, musím si je koupit! Mnohovrstevnatý příběh tří hrdinů, kterým život, na jedné straně, nerozdal dobré karty, ale na straně druhé jsou obdarováni hrdostí, upřímností, smyslem pro spravedlnost, touhou pomoci, horoucím srdcem a touhou normálně žít mě doslova vtáhnul do příběhu. Není to, místy, lehké čtení, protože ani doba a příležitost nebyla lehká, ale zadře se Vám pod kůži a knihu přečtete jedním dechem. A závěr knihy? Já si ho přála a na nejvyšším hodnocení nic nezměnil. Kdo autora ještě neobjevil, a má rád krásným jazykem napsané, dramatické, inteligentní historicko dobrodružné příběhy s romantickou linkou, doporučuji to napravit.

21.02.2020 5 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Výborný thriller, který jsem přečetla jedním dechem. Samozřejmě, dalo by se spekulovat nad kompetentností policie :-), která byla, dle mého, více jak naivní. Ale to vůbec neubírá na originalitě zápletky (to v množství ženských thrillerů v posledním čase opravdu oceňuji), výbornou atmosférou a napínavě čtivým stylem, který autorka prokázala již v knize Vždycky je to manžel. Za mě velká spokojenost a knihu Byla to tichá dívka, která mě nějak minula, si s chutí také přečtu.

19.02.2020 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Abych byla spravedlivá je třeba napsat , že se knížka opravdu čte skvěle, ale jinak souhlasím s komentáři ennlady a raty. V knize najdete popsané téměř všechny vyhrocené životní situace, na které si vzpomenete, ale , za mě, popsané jakoby "horkou jehlou", často naivně a nevěrohodně. Také hlavní hrdinka Faye je hodně kontroverzní postava, těžko uvěřitelná a mé sympatie si nezískala. Jako avizovaný thriller trošku k pousmání, jako pohádka pro dospělačky , i přes výhrady, dobré, odpočinkové čtení, ale doufám, že se Camilla vrátí ke svým výborně napsaným detektivkám, ty mě baví více.

18.02.2020 3 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Mezi přečtením prvního a druhého dílu této série jsem si dala pouze minimální pauzičku , a tak jsem se trošku bála, jak se bude příběh dál odvíjet, aby nebyl hodně podobný první knize a tím pádem neměl, pro mě, již takové napětí a adrenalin. Nebylo třeba se bát. Výborné, napínavé čtení, které z kvalit prvního dílu vůbec nic neztratilo. Jak již zde bylo napsáno, určitě doporučuji začít prvním dílem, tak si ten druhý vychutnáte opravdu na maximum.

15.02.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Něco na té Erice je :-). Ani v tomto díle nic převratného neobjevíte, ba ani nic originálního, snad jen to nekonečné titulování policistů :-), ale přesto tolik pozitivních, ba nadšených hodnocení. Prostě jednoduchá, převelice čtivá detektivka s mírně nesympatickou, které ale nechybí velká míra empatie, vyšetřovatelkou Erikou si svou čtenářskou základnu našla již po prvním díle. A já , přes místy drobné výhrady, se k ní také řadím.

12.02.2020 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Výborné, já tento typ knížek mám moc ráda, a i když je dobře napsaná kniha více o pocitech než o akci, zachová si pro mě i tak vysoké napětí a čtu ji jedním dechem, a to je případ této knihy. Příběh o tom, že nikoho neznáme na sto procent, ani sebe sama. Stačí se dostat do vyhrocené situace, a nic není jak bylo, skryté pravdy vyplouvají na povrch a je třeba se s nimi minimálně vyrovnat, lépe poučit se z nich. Moc příjemné knižní překvapení. Doporučuji a mým oblíbeným knihomolkám děkuji za tip.

12.02.2020 5 z 5

Prokletá minulost Prokletá minulost Pamela Hartshorne

Knížka Prokletá minulost na mě vykoukla v polici "doporučených" v knihovně a jelikož jsem si uvědomila, že jsem dlouho nic historického nečetla a také, že hodnocení v DK je velmi vysoké, půjčila jsem si ji, nedbajíc, že už název je dost pesimistický a ani obálka knihy nevzbuzuje odlehčenou historickou romanci, byť jsem si přečetla, že autorka, pod pseudonymem, píše knížky vycházející v edici Harlequin. Příběh , vyprávěný po jednotlivých kapitolách, Mary a Cate, dvěma ženami, které z minulosti pojí nejedno tajemství, se čte opravdu dobře, je napínavý a v závěru i nečekaně překvapivý. Ale na druhou stranu, je to čtení pochmurné, ve kterém intriky, závist a dávné prokletí hrají velkou roli a kniha Vám náladu určitě nezlepší. Ale to nebyl autorčin záměr , a tak hodnotím nakonec docela vysoko.

12.02.2020 4 z 5

Hlavně ať ti udělá dítě Hlavně ať ti udělá dítě Václav Gruber

V rámci čtenářské výzvy, Kniha , která Vás zaujala svým názvem ( myslím, že nic absurdnějšího už jsem nemohla v knihovně objevit :-)) a i z důvodu několika emočně docela náročných knih, které jsem četla v poslední době jsem sáhla po této odpočinkové četbě na jedno odpoledne. Příběh, věkem, nerovné dvojice, je taková jednohubka . Již počet stran signalizuje, že příběh půjde po povrchu a za pár týdnů si ho nebudete pamatovat. Ale jako relax to není špatné a své čtenářky si tato knížka určitě najde.

06.02.2020 3 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Velmi potřebné, v poslední době hojně zpracovávané téma domácího násilí, zpracované čtivě, se stupňujícím se napětím a přesto mám z této knihy divný pocit. Asi je to tím, že kniha hodně řeší i trest smrti, o justičních omylech v Americe netřeba psát, toto jsem těžko vydýchávala (vůbec jsem nepochopila, jak může hlavní hrdinka tolik let vykonávat práci, kterou vykonávala) a, pro mě, velmi kontroverzní konec. Kniha nejen o domácím násilí, ale i o vině a trestu. 4* hlavně za to, že asi nikoho, kdo ji přečte, nenechá chladného a bude o ní přemýšlet.

06.02.2020 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Výborná krimi s nostalgickou ,podzimní atmosférou, založená spíše na psychologii postav a prostředí. Milovníci severské krimi, očekávající brutálně popsané vraždy, množství postav a linek, které se ke konci potkají, budou možná trošku zklamáni, ale mě právě tohle prostě baví, že již zavedený pojem "severská krimi" nerovná se vždy krutost a brutalita, šokující zvraty a často až krkolomný závěr. Podzimní případ je mimořádně napínavý příběh, ve kterém, i bez výše uvedeného, se napětí stupňovalo a tleskám i za překvapivý, ale uvěřitelný, konec. A Anna byla velká sympaťačka, moc jsem jí fandila! Určitě si nenechám ujít i Konec léta a Zimní oheň a za mě , milovníkům dobré krimi, určitě doporučuji k přečtení.

04.02.2020 5 z 5