March March komentáře u knih

Příběhy o úkladech a intrikách Příběhy o úkladech a intrikách Jan Alenský (p)

Ani nenadchne, ani neurazi. Takové lehké ctivo, kapitoly krátké, ani nevím, co bych i tom napsala...nijaké

24.06.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Autorka je má oblíbená, ale tato kniha má jiný styl, nez jsem zvyklá.
Je poměrně zdlouhavá, dala by se zkrátit. Díky "nekonečnemu" počtu stran jsem pak už úplně přestala vnímat, kdo by mohl byt vrah. Nachystani konce na další pokračování, už se těším. I když tento díl nepatří dle mého k těm NEJ, určitě si další příběh Robin a Strika ráda přečtu.

10.06.2020 3 z 5

Zmizelé ruce Zmizelé ruce Robert Wilson

Druhá kniha od autora a zas tak nadšená nejsem...jak se to odehrává ve Španělsku, tak názvy ulic, restaurací, pokrmů...je pro mě nic nerikajici. V určitých částech nuda...zdlouhavé...děje bylo hodně, ale dalo by se to zkrátit. Neurazi a nenadchne.

17.05.2020 3 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Povedené, četla a četla a musela dočíst a to co nejdříve, protože to bylo napínavé, několik vyšetřování i starých případů, to je prostě paráda. Pro mě asi nejlepší detektivka od autorky.

10.05.2020 4 z 5

Tajemná řeka Tajemná řeka Dennis Lehane

Kniha měla velkou sílu, celou dobu co jsem ji četla mě bylo úzko, ta ponura nálada, těžká téma, únos dítěte, zneužití, vražda...no, melo to úplně všechno, nebylo zadne hluche misto na oddych. V průběhu čtení jsem zjistila, že je kniha zfilmovana. Doporučuji, nejen knihu, ale i film, který je i skvěle obsazen.

06.05.2020 5 z 5

Temná svatá noc Temná svatá noc Michael Connelly

Dobrý, dobrý a dobrý čtení. On i kdyby byl ten díl špatný, tak HB může všechno...ale autor nenapsal žádný špatný díl, takže to je prostě vždy záruka dobrý detektivky.

02.05.2020 4 z 5

Svatyně Svatyně Raymond Khoury

Plusy: zajímavý námět, část knihy jsem přečetla jedním dechem, cast knihy napínava.
Minusy: část knihy zdlouhava, jak to bylo popisované z různých dob,tak jsem se občas ztratila, konec takový mdly.
Takže neurazi, ani nenadchne. Autor má určitě lepší díla.

28.04.2020 3 z 5

Šípková Růženka Šípková Růženka Ross Macdonald

Za mě super detektivka, napětí, prolínání i staré vraždy, neustále objevování nových důkazů a hlavně, bez mobilu, DNA, různých pomůcek, šíleně moc krve, ale jen mozek a správné soukromé ocko. Doporučuji

23.04.2020 4 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Plusy: napětí, zapletky, překvapení, Blecha, Jack
Minusy: bratr Blechy a jeho přítelkyně, tedy, to je rodinka...nedostatečné vysvětlení proč vrah vraždil, některé pasáže zdlouhavé.
Ale celkově dobrý thriller.

19.04.2020 4 z 5

Dva druhy pravdy Dva druhy pravdy Michael Connelly

Jinak než plný počet prostě nejde dát. HB můj oblíbenec a v této knize bratrské duo nemělo chybu. Skvělá detektivka, vždycky se pristihnu, že se o HB i bojím:-) a pak smutnim, že je konec knihy. I když tato je zakončena tak, že je to pěkně vnadidlo na další díl a mě nezbývá, než s na něj vrhnout.

11.04.2020 5 z 5

Odvrácená strana konce Odvrácená strana konce Michael Connelly

HB=značka skvěle detektivky. Čtu všechny jeho dily, postupně a nemá dle mého slabinu, prostě ho žeru. Tato kniha (jako i další) je od začátku plna napětí, zápletky dvě, ale grandiózní. Kdyz se kniha chýlila ke konci, úplně mi byl smutno...428 stránek žádná nuda, nebo ubrani plynu, kdepak Harry jede na plno.

07.04.2020 5 z 5

Temná stezka Temná stezka Åsa Larsson

Knížka není severskou krimi, dle mého spíše detektivní příběh. Takže vyreseni vraždy je vlastně až druhořadé, protože se v knize dozvídáš všechno možné, neni to jen o vyšetřování. A hodnocení? Zas tak spatne to nebylo, ale ani žádné wau...Konec otevřený...asi příprava na další díl...?

04.04.2020 3 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Kniha byla jak psali někteří, ani ne tak detektivkou, ale spíše příběh z jedné vesnice...Líbily se mi návraty do minulosti, v pulce se to trochu rozjelo, část pribehu nedotazena/Lisa. Části o vlcici mi tedy moc do detektivky nezapadaly, ale jak jsem psala, život jedné švédské vesnice:-)

30.03.2020 3 z 5

Hrob v ledovci Hrob v ledovci Arnaldur Indriðason

Četla a přečetla, chvilkami to mělo spád, ale chvilkami takové nereálné. No, teď mi ani nevadilo islandske tykani. Není to kniha kterou bych si přečetla znovu, autor má i lepší díla.

26.03.2020 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Měla jsem problém se do knížky pořádně zacist, způsob psaní knihy mě baví, Zmizela byla skvělá. Ale postavy z teto knihy mě moc neoslovili...ale závěr knihy byl ficak, měl zajímavé a prekvapive zakončení.

22.03.2020 3 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Po nějaké době jsem se vrátila za amisema. Detektivka napinava, občas bych Kate "uskrtila" za ty její solo akce. Jen mi trošku chybělo vysvětlení toho závěru, ale jinak dobré čtení.

03.03.2020 4 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Dick Francis (p)

Přečteno jedním dechem, byla to taková detektivní jednohubka.

22.02.2020 4 z 5

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Po dlouhé době jsem se vrhla na moji slabinu H.Bosche, prostě ho žeru, jeho systematicnost, intuice no, prostě úplně všechno je na něm boží:-)
Skvělé dva případy a ten závěr...? To je pekna návnada...na dalšího Harryho

16.02.2020 5 z 5

Tak tento díl me opět pan autor "rozsekal":-) Dle mého to nejde vymyslet, takové dve dua, Majerovi a Sonyho s Angelikou, že by takový "exoti" byli mezi námi....?:-) Pane autore, prodloužil jste mi život o několik let, díky

07.02.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tento díl byl lehce "odpocinkovejsi", neměla jsem tolik křečí v břiše ze smíchu. Dle mého asi nejslabší díl, ale pan autor dal latku hodně vysoko, takže není důvod smutneni. Spíše by mě zajímalo, kde bere inspiraci pro celou řadu dílů Ariatokratky... vrham se na další díl.

07.02.2020 4 z 5