marci8 marci8 komentáře u knih

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Kniha zpracovává neobvyklé téma a oceňuji, že se spisovatelka vrhla na dobu paleolitu, která není stejně jako pravěk pro spisovatele atraktivní. Myslím, že si s tím poradila velmi dobře a během vyprávění příběhu vychází z dostupných vědeckých informací a z experimentální archeologie. Příběh samotné archeoložky se mi zdá trošku přitažený za vlasy, ale pořád to jde. Takže knihu hodnotím kladně. Četla jsem ji ale déle, protože jsem zvyklá na thrillery a napínavé detektivky.

15.12.2021 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Kniha je zajímavá, dobře napsaná a oceňuji zajímavé filosofické úvahy. Napětí trochu pokulhává, alespoň já jsem ho při četbě necítila a ani kniha není strašidelná, ale zase výborný styl a myšlenky toto vykompenzují.

29.09.2021 4 z 5

Zimní přízrak Zimní přízrak Dan Simmons

Kniha je dobře napsaná, ale na Temné léto nemá. Tam se mi líbil popis příhod dětí. Tato kniha je napínavá, lehce strašidelná, ale jen lehce a také překvapující. Čekala jsem, že se dozvím vysvětlení, jaký důvod mělo to, co se dělo v Temném létě, protože pouze zvon Borgiů je slabé vysvětlení, ale bohužel. Co mě na této knize vadilo, byl roztahaný románek s Clare. Přes pár mínusů doporučuji, určitě je Zimní přízrak kniha, kterou řadím do nadprůměru.

20.09.2021 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Kniha byla dobře napsaná a napínavá. Nějaké věty byly přeloženy sice špatně, ale bylo jich málo a nekazilo to celkový dobrý dojem knihy. Přečetla jsem ji jedním dechem.

23.07.2021 4 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Kniha nebyla úplně špatná. Byla mile napsaná. Trošku mi přišel styl až takový naivní, ale zase pokud je čtenář tak unavený, že už není schopen vnímat nic složitějšího, tak na takový stav byla vhodná. Nebyla nudná a byla čtivá. Jsou jistě napínavější detektivky. Tahle je ideální na oddych a vypnutí mysli.

06.04.2021 2 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Kniha mě zklamala. Literární úroveň je podprůměrná a kniha je suchopárná. Hlavní hrdinka Elza je nesympatická. Anna to vylepšuje, ale bude to spíše pobytem v Izraeli, který miluji. Četba této knihy je ztráta času. Pokud druhá světová, tak doporučuji Lustiga. Nedávno jsem jinak četla Vypravěčku. Je to tisíckrát lépe napsané a čtenář příběh prožívá.

26.03.2021 odpad!

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Kniha je napínavá a dobře napsaná. Přesto mně vadilo prodlužování motivu X. Mně by se více líbilo, kdyby se už řešil jiný případ a do toho se snažili dostat Molandera a pokračoval děj ohledně Riska, Dunji apod.

03.03.2021 4 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Kniha je jednoduchá, dobře se čte. Je vtipná, to je největší klad. Zápletka není příliš složitá. Na dlouhou cestu vlakem mi ale dobře posloužila.

28.09.2020 2 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Mark Roberts

Mně se kniha moc líbila. Napínavá, měla dobrý spád. Líbilo se mi, jak se věci proplétaly a jak vyústění bylo překvapivé. Postavy bylo možné hlouběji poznat a porozumět jim. Klidně bych si knihu přečetla znovu, když už vím, jak to ve s
skutečnosti je.

28.05.2020 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Kniha byla nezajímavá. Nebyla ani strašidelná, ani napínavá.

16.11.2023 1 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Povídky jsou čtivé, dobře napsané. Autor má zajímavé nápady a nad povídkami se dá ještě dlouho po přečtení přemýšlet.

12.05.2023 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Ani vyloženě dobré, ani špatné. Takový lepší průměr. Dobře se čte. Uvidíme, jak bude série pokračovat...

12.05.2023 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Kniha mě moc nebavila. Vybrala jsem ji na základě tématu a pozitivního hodnocení. Styl psaní byl dosti jednoduchý a příběh nezáživný. Ke konci byla kniha trošku napinavější.

13.08.2022 2 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Kniha byla průměrná. Moc mě nebavila. Místy se četla lépe, ale žádný zázrak oproti jiným autorovým knihám.

12.06.2022 2 z 5

Specialista Specialista Tom Cain (p)

Kniha je skvěle napsaná a velmi napínavá. odvíjí se od skutečné události, takže o to je zajímavější. Zápletka je složitá a čtenář se až do konce nenudí. Líbí se mi velmi styl psaní (možná kvalitní překlad). Nemám, co vytknout.

15.12.2021 5 z 5

Prokletá kaple Prokletá kaple Robin Stejskal

(SPOILER) Kniha je nelogická a je to jakási snaha o horor, ale špatná snaha. Autor vůbec nedomyslel, proč by mělo být dětské hřiště v obci, kde stovky let nejsou děti a proč by byla neukrytá mrtvola mnoho let v místě, kde to prohledávala policie. Bylo tam tolik nesmyslů, že jsem knihu dočetla jen ze zvědavosti, ale ani konec mě neuchvátil. Byl přehnaný a překombinovaný. Co se autorova slohu týká, také žádná sláva. Když se vyskytne pěkné nepoužívané (v literatuře) slovo a už mě to potěšilo, autor to dobré slovo používá opakovaně na každé stránce... Kniha je ztrátou času.

08.10.2021 1 z 5

Sestry z Osvětimi Sestry z Osvětimi Roxane Van Iperen

Tato kniha mě úplně očarovala. Začátek byl k četbě těžší, ale velmi zajímavý. Dozvěděla jsem se o odboji proti nacistům v Holandsku o průběhu války a jsem za to ráda. Pak už se rozvíjel samotný příběh, na kterém je vidět, že není nijak přikrášlovaný, ale je surový a pravdivý. Můj velký obdiv patří oběma sestrám, které jsem si mimochodem po přečtení knihy našla na internetu, kde jsou i mnohá videa. Autorka se nesnaží o popisy drastických událostí a podává vše prostě. Naproti tomu jsem se setkala s knihami z druhé světové války, které chtěly zaujmout ukrutnostmi a nechutnostmi (např. Elzino tajemství), ale byly primitivní a povrchní. Sestry z Osvětimi mají hloubku a je to opravdu jiná liga. Vypůjčila jsem si ji z knihovny, kde jsem musela spěchat s přečtením a první část byla náročná, ale stojí to za to. Jedinou výtku mám k názvu, protože Osvětim tam sice byl, ale plno jiných míst a tak název nepostihuje obsah knihy.

08.10.2021 5 z 5

Amnézie Amnézie Kasper van Beek

Kniha mě zaujala svým dějem, proto jsem si ji koupila. Příběh byl zajímavý, ale kniha postrádala napětí, které bych u thrilleru očekávala, psaní v ich formě bylo nemastné, neslané. Celkově mi přišla kniha zvláštní svým stylem, což neberu jako negativum. Jako lehkou oddechovou četbu bych ji doporučila, ale myslím, že mohla být daleko lépe propracovaná.

19.06.2021 2 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Kniha se četla velmi dobře, měla spád. Byla temná díky prostředí, které bylo zasaženo smrtelnou nemocí a nedošlo k žádnému happy endu ani na konci, i když pachatel byl dopaden. Nebyla ale příliš zamotaná a složitá a jsou detektivky, které se mi líbily mnohem více.

10.06.2021 3 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Kniha byla pěkná, ale ostatní 3 knihy od stejného autora se mi líbily více a byly napínavější. Jinak ale musím ocenit to, že zde nejsou stopy po drastických popisech, jako v ostatních knihách autora. Příběh je zajímavý a autor píše srdcem.

26.05.2021 3 z 5