marti7729 marti7729 komentáře u knih

Co skrývá noc... Co skrývá noc... Kateřina Boudriot Bažantová

Moc uzasna knizka pro nejmensi pruzkumniky. Ve tme sviti, deti nadsene !

01.04.2022 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Na začátek chci přiznat, že nejsem cílovka. Celkově poezii nečtu, ale delší dobu o ní přemýšlím, že si rozšířím obzory. Obzory jsem si rozšířila, pesimistický pohled na věc mi vůbec nevadí, ale nějak mě to nezaujalo. No kniha k maturitě splněna a tím to asi končí. Zkusím jiné téma jestli je to mnou nebo stylem.

01.04.2022 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Kniha, která mě zaujala popisem pribehu, nicmene je škoda, že se nevyužil uplne potenciál příběhu. Ten konec mi přišel uplne osekly a to se s tim rozhodně dalo pracovat. Miluju prostředí geocachingu a čekala jsem různé mysteriózní výpočty a lov za pokladem a jeje vylezla z toho průměrná detektivka, . Znovu bych to nečetla a ani bych nedoporučila. Jako nebyla to tragédie, ale za moc to nestalo.

16.06.2021 2 z 5

Dráček Drápek a Cesta do Lávové hory Dráček Drápek a Cesta do Lávové hory Barbora Kvasnovská

nadherna , mila knizka plna dobrodruzstvi maleho dracka Drapka a jeho kamaradu. dcerka skoro 4r ji naprosto miluje, autorka je skvela a dela mnoho pracovnich listu kenknizce zdarma. urcite doporucuji poridit

26.05.2021 5 z 5

Dějiny psal sex Dějiny psal sex Jan Bauer

Skvělá kniha poznatků. Moc mě kniha bavila, není žádným tajemstvím, že sex je a vždy bude vynucovací nástroj. Psáno hodne s nadhledem, za me super kniha. Líbila se mi ta starověká část. Byly pasáže, které jsem přeskočila, ale vesměs mohu doporučit.

20.04.2021 4 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Kniha se mi ze začátku moc dobře nečetla, bylo tam plno stran kde se nic moc nedělo a říkala jsem si, že se na to snad vykašlu. Joss a Luke mi byli v jednu chvíli extrémně ne sympatičtí, hlavně kvůli jejich pro mě nepochopitelných důvodu. Kdo nechá plačící, hysterické dítě x nocí za sebou v pokoji a nezájem? Kdo si pozve svou sestru na hlídání a nestará se o své děti a radeji řeší minulost domu? Dále co se týče u porodu Joss říká nemyslitelné věci jako by toho zvládnu Luke víc než ona. Přitom porod pro ženu je přirozený a fakt to nikdo neodrodí za ní, takže hlášky typu: Luku, budeš to muset odrodit sám " me přinejmenším dost pobavily. Nebo to, že začíná porod a Joss přemýšlí na přehozy na postel. Ten kdo má porod za sebou, ví že tohle je to poslední co ženu zajímá ???? Od strany cca 250 má kniha rychlý spád a děj a nutí vás hltat kapitolu po kapitole a odložit knihu až když u ní usnete. Moc zajímavá kniha, autorka až na pár detailů me velmi zaujala a určitě si přečtu i ostatní její práci.

26.01.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Není to ma prvotina od autorky, tak jsem se těšila na ctivou knihu a uprimne nevím co se ostatním na knize líbí, ale za me nuda.. Musela jsem se přemlouvat abych ji docetla a nic v knize me bohužel nezaujalo. Konec nic moc. Za me ne.

13.01.2021 1 z 5

Nový začátek Nový začátek Nora Roberts

uplne nevim co bych ke knize rekla. Tema bxlo zajimave a melo potencional, ale celkove mi prijde, ze byla odflakla. a kdyz nevime jak zaujmou co udelame ? no narveme tam virus co vyvrazdil vsechny a v lidech propudil zazracnoz magockou moc... na muj vkus preplacane, neucelene ..

18.11.2020 2 z 5

Utěšitelky Utěšitelky Ruth Hallo

Uzasne ctiva kniha plná hrůz, které byly spáchaný na ženách a mladých divkach v době války. Neumím si představit, neco takoveho zažít. Jsem vděčná ze ziju v jiné době. Kniha se cetla sama...

10.09.2020 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Taková jednodušší četba , moc hezky napsaný , rychle čtivý , dej absolutně předvídatelný .. přesně toto jsem hledala a dostala. není to můj obvyklý žánr, ale ráda občas proložím něčím jednodušším u čeho zas tak nemusím přemýšlet . za mě super

10.09.2020 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

no mám z toho takové rozporuplné pocity. možná je to tím, že jsem nůž četla jako první, místo abych začala od začátku případů Harryho , ale špatně se mi četlo, nemohla jsem se začíst, opravdu jsem uvažovala od odložení, příběh zajímavý, ale nějak na mě vůbec nezapůsobil, že by mě vytáhnul a já knihu nechtěla odložit, to tu bohužel neproběhlo . zkusím dám šanci a přečíst si i první díly , třeba změním názor..

10.09.2020 3 z 5

Jak vychovat úžasné dítě podle principů Montessori Jak vychovat úžasné dítě podle principů Montessori Tim Seldin

Pro začátečníky vhodná kniha, která nastini co to vlastně montessori je. Pro pokročilé bych nedoporučoval, nic jim už nedá. Krásné se cetla, skoro sama, doplněna o pěkně fotky. Za me spokojenost.

Malý hrdina Malý hrdina Nicola Kinnear

Krásný milý příběh, plný krásných ilustrací, jen mi vadí zo sesitove zpracování. Ale vzhledem k tomu, že příběh i ilustrace se dcerce líbí, tak hvězdu nesrazim, ale jsem zvedava zda ji zlikviduje... Snad ne..

Luna a ryba Luna a ryba Lisa Aisato

Pěkná kniha s pěkným příběhem. Vybrala jsem ji kvuli bohatým ilustrací a málo textu, který bude zvládat i tatínek nečtenář ???? obrázky jsou naprosto úchvatné, ale taky dost tmavé a zrovna ma 3letá dcerka se jich trochu boji, tak odkladam na pozdější dobu ????

Manuál pro uklízečky Manuál pro uklízečky Lucia Berlin

Soubor povídek že života, některé zábavné, některé méně. No nebyl to můj šálek kávy. Ja osobne už po takovéhle knize nesahnu.

09.08.2020 3 z 5

Společenský tvor Společenský tvor Tara Isabella Burton

Kniha se cetla sama, zápletka se od začátku dala odhadnout, nicmene konec me velice překvapil. Rozciloval me trochu způsob jakým je kniha napsaná (mnoho vet pouze o 3 slovech ????‍♀️????) Na to ze Luise bylo 30, chovala se maximalne na 20. Způsoby, kterými Kryla vraždu takovou dobu mi též neprijde nejšťastnější - nereálné.

09.08.2020 3 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

V prvé řadě musím říct, že jsem okrajově věděla, že nějaká taková blogerka je, ale nikdy jsem ji nesledovala a měnit to nebudu. Knížka byla na můj vkus přeslazená, vůbec bych netipovala, že je Tereza o 2 roky starší než já. Předpokládám, že cílová skupina jsou mladší holky. Klasický přeslazený příběh o lásce jak trám, neustálým pracovním neúspěchu a to vše zasazeno do norského prostředí , který končí happy endem. Myslím, že holkám co hledají happy end a mají tenhle styl rádi se bude líbit, pro mě až moc přeslazená, zároveň ji, ale nemám co vytknout. Měla jsem ji půjčenou, sama bych si ji nevybrala, je úplně mimo to co čtu běžně.

29.06.2020 3 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Moje prvni detektivka a uprimne cetla se mi dost spatne. Trochu mi delalo problem zorientovat se kdo je kdo (ale zase na obhajobu knihy, cetla jsem ji nekolik dni a tento styl knihy je dobre precist na jeden ci dva zatahy). Pribeh zajimavy, ale mohl byt lepe propracovany. Zkratka takova ta kniha neurazi, ale ani nenadchne...

09.06.2020 3 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Tuhle sérii miluju, ale tato kniha byla značně slaba. Desítky kapitol uplne o nicem. Nudila jsem se u ji a louskala se ji strašně dlouho. Na konci kdy to zacalo mit spád, zase se to četlo samo, zase to bylo krásně, napínavé a bavilo mě to. Škoda že to bylo až posledních 100 stran. Za me tedy bída, dalším dílům šanci dam, ale až po nějaké pauze.

19.02.2020 2 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Bylo pro me tezke se zorientovat v tunelech, ale kdyz jsem si k tomu stahla linky ruskeho metra hodne mi to pomohlo. Prvni pulka se mi hrozne spatne cetla a bylo to snad nekonecny, strasne dlouho vlastne trvalo nez jsem pochopila proc pod tou zemi jsou.. Druha polovina naopak mela spad a byla moc ctiva a zajimava. Kniha se mi libila, ale do pokracovani se uz poustet nebudu zas tolik me neoslovila..

14.06.2019 3 z 5