martina1199 martina1199 komentáře u knih

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Geralt potkal svůj osud. A něco víc :-)

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Další úžasná jízda :-) Jen se trochu obávám, jak to celé skončí. Ale snad Kate najde způsob, jak vyhrát nejen bitvu, ale i celou válku :-)

Síla Síla Siri Pettersen

Série Havraní kruhy je výjimečná a jedinečná a naprosto skvělá. Od prvního písmene prvního dílu až do posledního v tom třetím. Určitě se k ní ještě vrátím a přečtu si ji znovu. Protože za to rozhodně stojí :-)

Za všechno se musí platit. Za obrození Síly. Za budoucnost. A zaplatit musí všichni.

Jeho pohled vyjadřoval přesvědčení, že spadla z nebe. Pak zavřel oči a zasmál se. "Roztrháš svět na kousky." Síla, Siri Pettersenová, str.343

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Tak další série kompletní a naštěstí to dopadlo, jak jsem si přála a ještě i trochu jinak :-)
Konec mi nepřipadal zase až tak uzavřený, jak bych čekala. Že by autorka uvažovala o nějakém navázání v budoucnosti?

30.09.2017 5 z 5

Trnový císař Trnový císař Mark Lawrence

Roztříštěná říše je vynikající série a ani 10 hvězdiček by nebylo dost :-)
Jestli chcete drsnou, temnou a syrovou fantasy obohacenou o "postapo" s hlavním hrdinou, který se nezalekne ničeho, aby dosáhl svého cíle, a pokud někdy udělá dobrou věc, tak nikdy z těch "správných" důvodů, sáhněte po příběhu o Jorgu z Ankratu - Trnovém princi, králi a nakonec i císaři :-)

30.09.2017 5 z 5

Trnový král Trnový král Mark Lawrence

Jorg zase válí :-) I jako Trnový král je ve skvělé formě :-)
Pokračuje ve své cestě za ovládnutím celé Roztříštěné říše. Je jiný, ale není třeba se bát. Pořád je zlý a neúprosný. Když je to nutné a když se mu to hodí :-)

16.07.2017 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Opět vynikající a dost děsivé.
Joesbury má u mě teda pořádný vroubek, že do tohoto svinstva Lacey uvrtal, protože všechno, co se jí stalo, jde jen a jen za tím :-( Že ji tam poslal, když věděl, co se může stát, respektive co se stane - jelikož Lacey JE neřízená střela a nikdy by nedokázala být pouze pozorovatelkou. Přišlo mi, že v "Tak to je je, tak to bude" - třetím dílu série s Lacey - žehlil hodně málo. Ale zase jsem alespoň pochopila podstatu Laceyina chování. To děvče vydrží hodně, ale někdy za cenu tance na ostří nože.

Určitě si přečtu i další díly v této sérii, pokud vyjdou :-)

16.07.2017 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Havraní kruhy jsou jednoduše vynikající série :-)
Druhý díl mě bavil stejně jako první, možná i trochu více. Do pokračování Ódinova dítěte jsem vklouzla velice snadno hned na prvních stránkách a příběh Hirky, která prošla kamenným kruhem, aby zachránila Ymslandu, mě polapil a udržel mou pozornost až do poslední stránky.

Na konec dodám jen jediné - jsem opravdu moc ráda, že další díl série vyjde ještě letos, jelikož opravdu nutně potřebuji vědět, co bude dál :-)

08.06.2017 5 z 5

Noční labuť Noční labuť Zuzana Hartmanová

Na setkání s Nix jsem se moc těšila, takže jsem se do čtení pustila s velkou chutí.
Autorka rozhodně umí vyprávět, čtenář se u povídek ani na chvilku nenudí a její hrdinka je opravdu velmi zajímavá. Nejen díky své dvojí podstatě, ale i vnitřním vývojem. Chápala jsem její pochybnosti i jistou rozervanost. Vzhledem k tomu, co všechno ji v životě potkalo, na ni měla rozhodně nárok a hlavně to jejímu charakteru dodávalo punc uvěřitelnosti. Ne vždy jsem se s ní ale dokázala v jejích vnitřních postojích ztotožnit, což samozřejmě není nutně špatné. Třeba její váhání nad tím, jestli se vyspat s jedním z černokněžníků jenom proto, aby měla od něj klid? Po tom, co musela opakovaně podstoupit ve vězení, než se osvobodila?
Povídkový styl se mi líbil, přesto si myslím, že by Nix slušel i románový formát, ve kterém by vystupovala už jako vyzrálá osobnost. Žena, která zná svou cenu; ví, co od života chce, a taky si to umí vzít :-) Snad se dočkám.
A co se týče obálky, ta je ve skutečnosti ještě krásnější než na obrázku :-)

29.05.2017 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Tak tohle bylo opravdu napínavé čtení. Autorka mě pěkně vodila od jedné slepé stopy ke druhé, mátla mě a nechávala mě vytvářet si jednu, a pak druhou hypotézu a ani jedna nevedla k vrahovi:-)

Byla to moje první kniha ze série Lacey Flint, a možná proto mi přišlo to, co si prováděla (ti, co četli, jistě pochopí mou narážku), přehnané. Možná to přehodnotím, až zjistím, čím konkrétně si prošla.

Vyvrcholení příběhu a postava vraha mě překvapila a přišla mi dost originální. Pochopila jsem motiv, jen jsem jaksi postrádala nějakou informaci o spouštěči. Proč, když to měl vrah v sobě tak dlouho, začal zabíjet až nyní?

17.03.2017 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Čas čarodejnic - Stín noci se mi líbil. Ovšem pravdou je, že první díl této série se mi líbil více. Jelikož se v tomto díle Matthew a Diana pohybují v 16. století v několika státech Evropy, včetně Českého království, autorka s velkou chutí zapojila své hrdiny do tehdejšího politického, kulturního a "vědeckého" dění. Někdy mi to přišlo ale bohužel zbytečně moc a cítila jsem se zahlcena detaily, které byly sice velmi zajímavé, ale dle mého názoru někdy zbytečně zpomalovaly tempo příběhu.

Velmi jsem si oblíbila Dianu, hlavně když už konečně přijala magii a občas ji třeba i použila. Co mi také ještě trochu vadilo byla až nekonečně komplexní zainteresovanost Matthewa a jeho rodiny ve všem, co se odehrálo v Evropě od 5. století - u scén, kdy autorka popisovala jejich pobyt v rudolfínské Praze a vysvětlovala, jak pan Clermont pomáhal P. Parléřovi se stavbou chrámu sv. Víta, jsem se už vysloveně pobaveně pochechtávala, přišlo mi to prostě příliš.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Vážný mrazivý příběh, skvělé napsaný, hluboce se dotýkající a s vynikající pointou. Rozhodně doporučuji :)

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Trnový princ je brutální a drsný a příběh není podle mě čtením pro každého.
A nejde jen o použité výrazivo, které si nezavdá se slovníkem prachsprostého dlaždiče. Nejde tak ani o vraždění, vypalování a znásilňování, které jsou v příběhu na denním pořádku. Ne, jde o hlavního hrdinu příběhu - dá - li se tak Jorg nazvat. Protože Jorg je všechno jiné, jen hrdina ne. A to je dobře, jelikož hrdina by nikdy nedosáhl toho, čeho on a co na tom záleží, že to dělá hlavně pro sebe a svou touhu po pomstě? Někdy si člověk musí umazat ruce a duši krví, když chce potrestat zlo. Někdy se i zlem dobrovolně stane, protože by to jinak nešlo.

Jestli se mi to líbilo? Moc. Jestli si přečtu pokračování? Rozhodně ano. A brzy :)

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Půlnoční koruna je lepší než Skleněný trůn. Rozhodně. Celaena se konečně chová uvěřitelně a ne jako puberťačka, konečně taky poznáme její pravou tvář jako vražednice. Milostná linka zde vyznívá mnohem přirozeněji, možná protože si konečně vybere mezi Dorianem a Chaolem. Docela vtipně mi přišlo Chaolovo prozření, když zjistil, kým Celaena ve své přirozenosti je. Někteří z vnímavějších čtenářů na to přišli - případně pojali podezření - již ve Skleněném trůnu, ale budiž. Dorian se začíná vybarvovat, i když mi stále přijde jako postava trochu upozaděný. Ale věřím, že jeho čas ještě přijde :) Závěr tohoto dílu je opravdu strhující a i já jsem si na konci užila překvapivou pointu - odhalení Celaeniny minulosti a pravého původu.

Co mi trochu kazilo čtenářský zážitek, byl občas prapodivný překlad a useknuté konce vět, kde jako by chyběla další slova, aby to dávalo smysl. V knize se také objevilo pár překlepů. Koupila jsem si ji jako ebook, tak nevím, jestli stejné nešvary jsou i v tištěné verzi.

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

5 hvězd je málo!
Koupila jsem si Ódinovo dítě jako e-book, ale po jeho přečtení jsem se rozhodla, že si ho, a potažmo celou sérii, koupím v tištěné podobě, jelikož za to opravdu stojí :)

Tohle je jiná fantasy a jak je jiná, tak je naprosto skvělá :)

Radhostův meč Radhostův meč Juraj Červenák

I druhý díl Černokněžníka se mi líbil, jen jedna věc mě trochu zarážela - opakovaně zaznělo, že Rogan neumí svou moc ovládat - že se to potřebuje naučit. Ale pokaždé když ji chtěl nebo potřeboval použít, to dokázal, aniž by pochybil, nebo zaváhal. Jedno či dvě zaškobrtnutí by možná neuškodila, spíš přidala na přesvědčivosti. A co se týče osoby Roganova zrádce, možná nás mohl autor napínat trochu déle :-)

Ale jinak zase super :) Určitě se pustím i do dalšího dílu :)

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední:-)
Četla se skvěle. Líbí se mi, že autor dokázal napsat slušně nejen mužské hrdiny a že Rogan opravdu stojí za to :) , ale i ženské hrdinky Vosu a Krasu. O tom, jak šikovně zapracoval do příběhu slovanskou mytologii, už psalo hodně lidí ve spoustě pochvalných recenzí, takže jen dodám, že se mi to taky moc líbilo. A scéna s mlhovcem Libuší byla skvostná :)

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Na této knize mě napřed zaujala obálka, která je opravdu nádherná, a pak anotace, která slibuje zajímavý příběh s nádechem magického realismu. A co slíbí, to taky splní.
Byl to moc pěkný příběh. A magický taky :-)

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Skvělé čtení :)

Pokud by se vám líbilo zajímavě a chytře beletristicky zpracované téma reinkarnace, tak rozhodně doporučuji tuto knihu. Jen se nesmíte bát trochy lásky a romantiky, která však v Malíři není nijak přeslazená, zato je v podstatě nekonečná a věčná. Stejně tak jako nenávist a neutuchající zášť. Ono něco na tom hledání spřízněné duše asi něco bude :-)

Epos o panáčkovi Epos o panáčkovi Jaroslav Beznoska

Epos o panáčkovi je nabitý akcí, pořád se v něm něco děje. Text je psaný stylem, který vás strhne svým tempem do dravé řeky příběhu a už vás nepustí. Háže s vámi, drhne s vámi o dno a nakonec vás vyvrhne na břehu vycucnuté a s mírně vykuleným výrazem. Čtenář se tak cítí v centru dění, na druhou stranu mě ten řízený chaos nechával chvilkami v naprostém zmatku - především, co se začátku kapitol týkalo. Protože oba hlavní hrdinové - Erben i Vágner jsou si charakterově a výrazově velmi podobní, což byl ale podle všeho autorův záměr - občas mi trvalo jednu dvě věty, než jsem si s novou kapitolou uvědomila, kdo ji vypráví. Také přechod z jedné střílečky do druhé - a pak velmi rychle do třetí a další - mě už pak přišel dost stereotypní, stejně jako bezmezný Vágnerův obdiv k jeho nádherným rytířům.

A co si podle mě mohl autor určitě odpustit, byla panáčková chvilková úchylnost v kokainové místnosti. Přišlo mi to zbytečné a jaksi bezúčelné pro příběh.