martineden martineden komentáře u knih

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Nejlepší! Pan Kaplan je prostě nej.

04.02.2021 5 z 5

Slovník floskulí Slovník floskulí Vladimír Just

Doporučuji všem. Ale asi knihu hodně lidí nečetlo, protože takové zrůdné otomování slýchávám a čtu hodně často kolem sebe a je to tedy síla. A kdyby pan Vladimír četl různé komentáře na DK, musel by tam přidat slovní spojení “přečteno jedním dechem.” Je to tu víc než časté a stále se divím.

02.02.2021 5 z 5

Životní úklid Životní úklid Margareta Magnusson

A mně se to líbilo. Život nahlížený z perspektivy starší paní. Většinou jsem četla knihy o úklidu a minimalismu od třicátníků plus minus. Tohle byl trochu jiný pohled, autorka víc než o sobě píše o své rodině a přátelích. Líbil se mi pohled na fotografie, dopisy.. I ty další konkrétní rady. A grafická stránka knížky.

30.01.2021 4 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Příběh se mi líbil, dvě ženy, dvě (a víc) tajemství... A Hester mi teda bylo líto a držela jsem jí palce.

28.01.2021 4 z 5

Láska nebeská Láska nebeská Mariusz Szczygieł

Výborné čtení. Jak je očistný ten pohled autora na nás, Čechy. A je asi jedno, zda je to myšleno vážně, či ne. Každopádně Poláci české filmy a knihy znají. A jak jsme na tom my se znalostí kultury polské? Třeba někdo napíše nějaký Wojtylaland nebo Chopinland. Budu první, kdo si to přečte.

26.01.2021 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Škoda, že kniha neskončila p 20 stránek dřív, to měla tahle drsná detektivní škola ještě nakročeno k slušné detektivce. Ale King je opravdu jen jeden. Škoda!

25.01.2021 3 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Knihy z Anglie mám moc ráda. Ale tady mi prostě něco chybělo. Co ale přebývalo, byla velmi nesympatická hlavní hrdinka.

21.01.2021 3 z 5

Jan Nepomuk hrabĕ Harrach Jan Nepomuk hrabĕ Harrach Jan Luštinec

Co by byly (nejen) Krkonoše bez Harracha?

15.01.2021

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Těžká nostalgie. Líbí se mi ten pokus o (sebe)ironii, kterou hlavní postavy románů Stanislava Rudolfa mají.

14.01.2021 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Velmi čtivé a dobře napsané, kdyby nebylo posledních asi dvaceti stránek. Taková snůška překombinovanosti se hned tak nevidí.

13.01.2021 3 z 5

Literární Evropou 1 Literární Evropou 1 Helena Kupcová

Skvělé dílo s obrovským záběrem. Je škoda, že vyšlo jen v omezeném nákladu na vysoké škole.

Literární Evropou II Literární Evropou II Helena Kupcová

Skvělá skripta od vynikající autorky.

13.01.2021 5 z 5

Česká literatura od počátků k dnešku Česká literatura od počátků k dnešku Jan Lehár

Vynikající literární příručka.

13.01.2021 5 z 5

Měsíce Měsíce Karel Toman (p)

Krása je to!

09.01.2021 5 z 5

Naše paní Božena Němcová Naše paní Božena Němcová František Halas

Byla krásná až to k víře není... Co víc dodat? Nádhera.

09.01.2021 5 z 5

To je docela nebezpečné škatulkování žen a mužů. Sice pod rouškou zábavy, ale nemám takové zevšeobecňování ráda.

07.01.2021 odpad!

Méně je více Méně je více Joshua Becker

Kniha je inspirativní nejen po praktické stránce (i když po té trochu míň), ale hlavní je složka ideová. Ale v dobrém slova smyslu!

07.01.2021 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Tuto sérii miluju, chtěla bych, aby tyto knihy vycházely častěji.

06.01.2021 5 z 5

Chudí v Lodži Chudí v Lodži Steve Sem-Sandberg

Šílené čtení. Téma ghetta v Lodži je oproti Terezínu a Osvětimi méně známé, přitom je to tak tragické místo vzhledem k osudům i českých Židů za války. Knihu doporučuji. A také doporučuji návštěvu města Lodž, je to úchvatné město. A určitě nezapomeňte navštívit židovský hřbitov a vlakovou zastávku Radegast. Nedkutečná atmosféra...

05.01.2021 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Útlá knížka rozsahem, rozhodně ne obsahem. Doporučuji.

05.01.2021 5 z 5