maryzka maryzka komentáře u knih

Rozvodový večírek Rozvodový večírek Jennifer Hayward

Jak se nefunkční vztah změní velmi rychle na funkční no tak tady v tomto příběhu je odpověď.

21.06.2023 2 z 5

Vládce království Vládce království Valerie Parv

Co na tuto malou knihu nebo na tento příběh čtoucí při odpočinku říct. Snad jenom toto: Popelka potkala prince na dovolené a během dovolené se rychlosti blesku vzali a žili šťastně.

21.06.2023 3 z 5

Prsten pro nevěstu Prsten pro nevěstu Judy Christenberry

To zas bylo počteníčko, no hned jsem prchla do snu a fantazie.

19.06.2023 5 z 5

Jablíčko lásky Jablíčko lásky Day Leclaire

Nebylo to špatný, ale přímo úžasný

17.06.2023 4 z 5

Intimity královských dvorů aneb aféry a aférky vyvolených Intimity královských dvorů aneb aféry a aférky vyvolených Rudolf Ströbinger

Kniha je zajímavá, neaktuální sice, ale myslím si, že je tam chyba. , Perského šáha doprovázela do exilu jiná žena.

16.06.2023 3 z 5

Nebezpečné oči Nebezpečné oči Catherine George

Nebyla to nudná harlequinka, ale taková úsměvná pro letní odpoledne na terase nebo na jiných odpočinkových místech.

16.06.2023 5 z 5

Líbánky bez manžela Líbánky bez manžela Bethany Campbell

Tak nevím- hlavní hrdinka je tak praštěná, hlavní hrdina je takový občas praktický, občas taky snílek, ale drží se při zemi. Tahle kniha nebo spíš příběh je až moc nerealistický.

15.06.2023 2 z 5

Zkrocení bohatého muže Zkrocení bohatého muže Michelle Reid

Dá se číst za zimních večerů, jinak bych si jí v knihovničce nenechala.

13.06.2023 2 z 5

Májové hvězdy Májové hvězdy Ludvík Aškenazy

Vzhledem k tomu, že jsme povinně chodili na tento film se školou, tak ten film byl pro nás odpočinkový. No kniha mi spíš připomíná lyriku než válečné povídky.

13.06.2023 3 z 5

Zaklínač Zaklínač Bethany Campbell

Pode mnou má čtenářka pochvalu na tuto knihu, pro mě byla nudná ani mě nebavila a pomalu jsem jí ani nedočetla. Pro mě zapomenutá.

13.06.2023 1 z 5

Kovbojův návrat Kovbojův návrat Anne McAllister

Knížka, která mi připomíná jeden pubertální vtip. ,, muž přijde po 8 letech domu, uvidí pucánka v kolébce , roztáhne ruce a řekne : Hle přišel jsem k hotovému. No přišel hlavní hrdina k 8 letému dítěti.

12.06.2023 5 z 5

Filmové profily 2: českoslovenští filmoví herci (N - Z) Filmové profily 2: českoslovenští filmoví herci (N - Z) Luboš Bartošek

Komentář platí pro oba díly

11.06.2023 5 z 5

Filmové profily 2 Filmové profily 2 Luboš Bartošek

Taky jsem to kupovala v 90. letech. Tenkrát jsem byla překvapena množstvím herců, kteří jsou dnes zapomenuty, některé vídáme ve filmech pro pamětníky. Také je tam dobře ucelena filmografie, některé filmy bych ráda taky viděla

11.06.2023 5 z 5

Magnátův poklad Magnátův poklad Carole Mortimer

No taková nudný příběh, ale toho chlapa bych občas praštila do hlavy tak jako čtenář dole pode mnou.

11.06.2023 3 z 5

Siréna Siréna Marie Majerová

Povinná četba ve škole pokud si pamatuji, tak jsem si ji nyní přečetla , protože uklízím půdu. No vzpomínám si na ní jako na agitaci, ale nyní shledávám, že není špatná. Ukazuje život na Kladně bez příkras, někdy hezké věci lidí- především, že si občas vypomáhají, lidi, které lžou a občas intrikují, lidi bojácné i lidi rebelující.

10.06.2023 4 z 5

Dívka se zlatýma očima Dívka se zlatýma očima Carole Mortimer

Nudná, že jsem ji po čtení okamžitě zapomněla o čem je.

10.06.2023 odpad!

Panna a podnikatel Panna a podnikatel Penny Jordan (p)

Romantika ve stylu ,, Pretty women" Jediný rozdíl je v tom - zaměstnání- jedna, která se živý svým tělem, druhá počestně usazená jako učitelka- jak bych to řekla vzletně.

10.06.2023 5 z 5

Nebezpečné kouzlo Nebezpečné kouzlo Patricia Wilson

Pěkná romantická harlequinka s motem ,, Láska na první pohled"

08.06.2023 5 z 5

Královská služba Královská služba Paul Burrell

Tahle kniha je jiná než jak jsme zvyklý číst. Připadalo mi to, že autor popisuje svoje dětství, pracovní kariéru i svoje zkušenosti se službou u královského dvora. Pak jak byl po smrti princezny Diany vláčen po soudech tak k tomu se nevyjadřují - já u toho nebyla. Ale loajalita tam v té knize cítit dobře. Ale jedna věc by mě zajímala- zda nelitoval někdy, že přestoupil do služby princezny Diany.

07.06.2023 3 z 5

Rodáci Rodáci Jaroslav Matějka

Tuhle knihu jsem si tenkrát koupila po sledování filmu. No připadalo mi to jak knihy v 50. letech. Jediná postava, která se mi ve filmu líbila a která je popsaná v knize byl Vilém Krása v podání Jiřího Bartošky.

03.06.2023 3 z 5