medlovice medlovice komentáře u knih

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Je ostuda, že mě ke čtení dostala jiná kniha, romantická Cesta za tebou za 8o dní a nutila mě srovnávat i když jsou každá o něčem jiném . A obě dobré . Ale tato lepší a zábavnější.

19.09.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Fascinující obal. Horko a tři ptáčkové ulétající , mizející jako dušičky třech chlapců, co se ztratili . Naděje rodičů, všichni pořád čekají , a pak když se najde mělký hrob pořád doufají, že to není ten jejich.. Odhalení pachatele bylo nečekané, vůbec jsem netušila, kdo za tím je .

30.05.2022 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tak to bylo fakt dobré.
Tak mě vtáhlo do děje, že jsem viděla hory a kopce, chodila po nich , dýchala čistý vzduch, lesy zpívaly a šuměly, lesní zvěř , houby a ticho, ani mi nepřišlo, že se tu řeší vraždy, násilí a to nejhorší pytláctví a zbytečné zabíjení. Staré chalupy, kde vás pořád sledují oči předků z fotografií a pevné vazby, láska k horám a rodné hroudě, fandila jsem ochráncům a dostala chut na kávu, která je tady pořád přítomna.

21.11.2021 5 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Netušila jsem, že za tak krásnou obálkou se skrývá tak drsný a krutý příběh. Byla jsem naladěna na romantiku a lásku, čekala něco jako milovali se a nemohli se vzít , ale pak po létech ..A ono ne, je to válečný román a ve válce není čas na lásku. A proto mě kniha zklamala a nebavila . Dotrápila jsem se do konce , přeskakovala a tak mi určitě nedošlo nějaké rozuzlení, nevím kde tito hrdinové dožili a jak skončili. Nesežrala jsem ani , že někde v Paříži je 6o let zamčený byt i kdyby ho někdo platil Možná, že kniha je dobře napsaná , ale mě zklamala.

29.10.2023 3 z 5

Všechny za jednu Všechny za jednu * antologie

Mám tuhle knihu z oddělení opuštěných knih v Boršicích. Vypadá jak úplně nová, nečtená. To je škoda, protože já když viděla tu sbírku slavných jmen jsem zajásala a hned ji strkala do tašky. A nelituju , povídky vždycky sednou jedna líp , jiná hůř ale nenudí.

30.09.2023 4 z 5

P.S: Miluju tě P.S: Miluju tě Cecelia Ahern

Tato kniha má tři vrstvy nebo linky , nevím jak to nazvat. Ta, ve které Holly vzpomíná na svého manžela a těší se na dopisy od něj, když jej vidí a cítí , je nežná a opravdová, přesně to, co jsem od knihy očekávala a co ji dává tu atmosféru. Protože nejvíc je tu Holly a její kamarádky , které chlastají, pořád někde na tahu , pořád až na doraz a to je jim třicet . Horší něž pubertačky. No a ještě rodina, které má být Holly podporou , ale každý má své problémy, které se musí řešit. Nutila jsem se ke čtení a přeskakovala.

17.09.2023 3 z 5

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

Bála jsem se tuto knihu s nádherným obalem otevřít a začít číst, protože jsem se bála , že bude plná smutku matky nad umírajícím dítětem. Ale o tom tato kniha není , četla jsem v klidu a dočkala příběhu o přátelství , o pomoci v nouzi , o touhách a také jak může sexuální obtěžování zničit někomu život a jak je důležité věnovat se dětem a zahnat smutek a žít dál. Je to smutný psychologický příběh , konec není srdcervoucí, je takový přirozený a je tu i určitá naděje.
Ale nesklonovat jméno Alice, když ostatní sklonují je hrozné.
Knihu mám z bazaru knih a tak jsem ukončila čtenářskou výzvu 2023.

08.09.2023 4 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Kde jsou , kde žijí ti báječní přátelští lidé, kde jsou ta místa s nádhernými výhledy a plážemi ?
Rosa není žádná kladná hrdinka. Mluví hrubě, pije a to dost a často a sex je pro ni jen příjemný pohyb. Sotva vystoupí na úplně novém místě , kde zdědila obchod , hned má přátele, ubytování a skoro bezproblémově fungující starý obchod. Přesto mě byla sympatická a kniha se četla dobře, fandila jsem hrdinům a u knihy si krásně odpočinula. Obálka nádherná , i když čaj a sušenky, ani živé květy Rosa prodávat nebude.

25.08.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Evelyn, dočetla jsem tvůj příběh a už mi scházíš.
Dnes jsem vstávala v 5 ., abych to dočetla. byla jsem zvědavá , nic víc. Evelyn byla mrcha . potvora , vypočítává ale i spravedlivá a bavil mě celý její život , i když bych neměnila.
Krásný obal , tajemný z obou stran.

15.03.2023 4 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Pan veterinář jede pracovně na lodi do Ruska. Po cesta zažívá spoustu trapasů i legrace a přitom vzpomíná na svoje starší případy. Pak zas letí pracovně a je v tom zas. I když už jsem některé příběhy znala, Herriot prostě neomrzí, at je kde je.

15.03.2023 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Já jsem čekala něco jako Žítkovské bohyně.
Taky mě nemile překvapilo, že se děj odehrává v součastnosti, holky čtou Bravíčko a nakupují v Kauflandu . Smutné a věrohodné. A neobyčejná atmosféra.
Asi bych ten kraj chtěla vidět.

09.03.2023 4 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Tak jsem si Bestii přečetla podruhé, necelých pět let zpátky to byla moje první dánovka a od té doby jsem fanoušek a sběratel. ¨Na straně 76 jsem se dozvěděla co jsem dlouho hledala . Jméno Tlustého Váni mojí oblíbené postavy. Ivan Mikovič.

11.01.2023 5 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Dočetla jsem ji o půl čtvrté ráno , nebo v noci ? a pak ještě dlouho čumákovala do tmy. Krutost mladistvých, pouliční gangy , zaneprázdnění rodiče a znuděné bohaté paničky, strach a úleva a hlavně nevšímavost a nezájem . Stačilo pár minut a mladý šikovný člověk mohl žít. Ještě že to všechno bylo odlehčeno humorem , partičky detektivů si v tomto díle opravdu užijeme . Velmi silný příběh , brečela bych nad osudy některých lidí. I těch ve značkových šatech a botech.

11.09.2022 5 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Dlouho jsem kolem Studny chodila . A váhala. V UH ji totiž mají jen ve slovenštině . ale audio knihy ve slovenštině mě bavily.
Čeština je krásný jazyk, slovenský originál je dokonalý. I když jsem některé výrazy uplně nepochopila jen si představovala ten pravý význam. přečetla jsem ji a vžila se do děje. Studna není slabší, nejsou slabší dánovky, jsou jen slabší čtenáři.

31.05.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nepamatuji si , jaké jsem měla plány. když mi bylo 16. Už si ani nepamatuji všechny tváře a jména spolužáků. Asi proto, že se nescházíme. Takové přátelství těmto 4 jen závidím. jejich bláznivé nápady, vzpomínky. Vím, že kniha je komerčně úspěšná a žádný literární skvost, ale já se bavila . Chtěla jsem si číst při každé volné chvilce , přes všechny ty chlapácké řeči, kdy všichni z nich myslí jen svým přirozením a na své přirození, kdy se tu sklonují všechny chlapské chutě je to prima oddechovka ze života a nenudí.
Už dlouho si pletu Hartla s Vieweghem a v naší knihovně se po těchto knihách nikdo neptá , ale tuto budu doporučovat.

28.02.2022 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

2 hod. 38 minut.
Tolik trvá cesta podle Mapy cz. od nás do Tribeča.
Od prvních slov mě tato kniha pohltila a napětím držela téměř bez dechu. Zježené vlasy , husí kůže. Moje představivost , moje bujná fantazie jela naplno , nemohla jsem přestat myslet. Objevila jsem nový fenomén. Toto jsou slovenské Žítkovské bohyně. Místo , které musím alespoň vidět, jak bude trochu teplo sedáme na motorku a jedem. Napětí, toto se čte téměř bez dechu .
Nechodte tam,
Nejezdete tam.
Neposlouchejte to .
Nevěřte tomu.
Bojím se po tmě. Bojím se zůstat sama . Můj chlap mě vůbec nechápe o čem mluvím. Ticho s očima . Po poslechu audio knihy ve slovenském znění se ohlížím i ve vlastním pokoji.

23.02.2019 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Obyčejný život, obyčejná vesnice. Rodina, která žije nespokojený život, nikdo není štastný , není a nebude. Matka jen přehnaně šetří až lakotně , zbytečně. Otec ten myslí většinou na to jak si vrznout a přihnout si a nikdo se svým životem nedělá nic jen nadávají a jsou nespokojení . Jenže tak jsem tomu věřila a chtěla vědět co bude dál. Nahlížení do života mých rovestníků , plánata, které mířila vysoko a jen plánata to mohou pochopit .
Velmi depresivní . Každý sám na své cestě.

18.08.2024 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Tohle mě chytlo od začátku. Napětí a dobré popisy prostředí , dobře popsané charaktery postav , nic není zbytečné. to mě Bryndza překvapil. I když je kniha hrozně tlustá vůbec nenudí .

17.08.2024 4 z 5

Tři synové Tři synové Marie Tippmannová

Občas se najde i dobře napsaný příběh a tento mě docela bavil. Příběh ovdověleho otce třech synů. který koupí zámeček v Čechách a kluci se jako malí zamilují do dcery jejich hospodyně je okořenen pověstí o neštastné lásce mezi Terkou a mladým hrábětem .

03.10.2023 5 z 5

Zakryto úsměvem Zakryto úsměvem Jova Patočková

Výměna manželek před sto lety ?
Ale ne jen autorka trochu popustila uzdu fantazii , hlavně s jmény. Dcera se jmenuje Galja matka Zoe , nápadník Radko. Galja má nápadníka , kterému je čtyřicet , matka má 36 let a její nápadník má 25, šíleně ji miluje a Zoe váhá . Od začátku mi bylo jasné jak se příběh bude vyvíjet a taky to tak bylo a vše matka zakryla úsměvem. Jako oddechovka po práci dobré.

14.09.2023 4 z 5