Mercatino Mercatino komentáře u knih

Ruka Fátimy Ruka Fátimy Ildefonso Falcones

Kniha?Ne!!!Toto je vaše výzva,která přijde jen jednou za dlouhý čas.Historický román,který v dnešních podmínkách nemá obdoby.Strhující příběh.Ne!!!Toto je lavina zážitku,dobrodružství a lásky k našemu hrdinovi. Knihu si užijte,každému závidím jeho první přečtení :)

11.12.2012 5 z 5

Batman: Kameňák a další příběhy Batman: Kameňák a další příběhy Alan Moore

Pro skalní fanoušky to asi bude poklad, pro mě to byla příjemná oddechovka u které jsem si pořádně odpočinul. Jsem si jistý, že se k tomuto komiksu ještě jednou vrátím...

28.02.2021 3 z 5

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Čekal jsem něco absolutně jiného. Svět bohapusté fantazie, která nezná hranic... Skoro jsem se urazil, když se má očekávání nesplnila a na stránky komiksu mi bylo stále předkládáno zcela něco jiného... Ale výsledek mě pobavil a mám chuť si dát ještě další chod...

28.02.2021 3 z 5

Digitální minimalismus Digitální minimalismus Cal Newport

Tato kniha je fajn, jen každému potvrdí co dávno už sám ví. Cal Newport jako moudrý pán jen potvrdil to, co jsem si myslel a dodal mi odvahu k pár krokům. Třeba smazat aplikaci FB z telefonu. Ale jak za půlkou knihy začne Cal nepříjemně kecat do života a rozdávat rady tipu ,,Naučte se každý týden jednu novou dovednost" , tak mě to nějak přestávalo bavit, protože již odbíhal od daného tématu a začal šlapat vodu...

10.01.2021 3 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Nenadchlo, ale není to špatné. Vysvětlí pojmy, principy. Každopádně po přečtení Jak na sítě, mám chuť přestat některé sociální sítě úplně používat. Kniha mi přijde svým způsobem nechutná, protože potřebuje a snaží se prohlubovat závislost lidí na sociálních sítích. V knize nenajdete nic nového co byste nenašli na webu. V Jak na sítě se objevují příklady z McDonaldu, tomu jsem opravdu nemohl uvěřit. To jako fakt? To má být jako příklad něčeho originálního, čím by se měl člověk snažit inspirovat? Opravdu díky, ale NE.

28.12.2020 2 z 5

Ten velký svět Ten velký svět Robert Kirkman

Pomaloučku a jistě začínám uvažovat o komplexnějším přístupu ke čtení této série. Už vím, že mi nebudou stačit komiksy, ale budu chtít zjistit co nejvíce o autorovi samém a celé sérii. Chci prohloubit své znalosti o tomto světě, který se dost možná hodně blíží budoucnosti, která čeká na nás. Zombie jsou jako dekorace a možná by bylo lepší, kdyby se pozabíjeli navzájem.

17.09.2020 5 z 5

Těžká cesta zpět Těžká cesta zpět Robert Kirkman

V tomto díle se skoro nic neděje a proto se mi to líbí. Přišel jsem z velké hory unavený a zničený, pomalu jsem nemohl ani chodit. Popadl jsem tento komiks a spolu s ním jsem v neděli odpočíval. Do noh a celého těla mi šla z tohoto komiksu nová energie, uvolnění, radost. Jeden z mála klidných a pohodových komiksů v této sérii, které jsem četl.

14.09.2020 3 z 5

Knihy magie Knihy magie Neil Gaiman

Totální ejekulace fantazie Neila Gaimana? To bylo tak dobré. Kniha, kterou prostě musím mít. Tak takto si nějak představuji magický svět. Spontánní, šílený a přesto uvěřitelný. Z děsivé procházky do budoucnosti se mi chtělo zvracet. A John Contstantine? Ten musí dostat mnohem více vlastního prostoru, protože tady byl můj, splynul jsem s tou postavou jako sám se sebou. Miluju ten komiks. Grafické zpracování je k posrání krásné. Nemohl jsem se vynadívat. Toto je umění, na které se stojí koukat a vlastnit jej.

08.09.2020 5 z 5

Znjetvořec Znjetvořec Cullen Bunn

Prozatím konec, budu si muset počkat na pokračování. Znejtvořec ukázal, že kvalita je v této sérii jako na houpačce a v tomto díle šla hodně nahoru. Možná na dosavadní maximum. Dost věcí tady zapadlo na správné místo. Musím napsat, že Malachiáš je naprosto fantastická bestie a vidět jí někde naživo, tak nevím jak by to dopadlo. Kresba(malba) mi sedí i když je velmi odlišná od všeho co jsem v komiksu viděl. Nedokážu si zde představit nějakou realistickou a detailní kresbu, kde bychom měli vše vykresleno do poslední detailu. Jen ať fantazie pracuje a zapojuje se tam, kde akvarel nechává vše na nás.

29.08.2020 4 z 5

Zrcadlení Zrcadlení Cullen Bunn

Líbí se mi to, ale tento díl mi přišel slabší než první. Vůbec mě to nevcuclo. Příběhové linií jsem moc nevěřil a to je zvláštní, protože předtím jsem to měl právě úplně naopak. Tady se tvůrci pohybují na hodně tenkém ledě, protože hranice mezi uvěřitelným a těžko uvěřitelným se snadno smazává.

13.08.2020 3 z 5

Tajemství počátků Tajemství počátků Jeff Lemire

První díl je fakt hodně divný a proto se mi to asi líbí ... Kresba mi sedí a barvy mě naplňují a ten příběh? Co na to napsat? Něco tak originálního jsem už dlouho nepotkal. První díl zatím pěkně restuje postavy a začíná to pěkně vonět, nebo smrdět? Takže víme, že na talíři mi skončí něco úžasného. Co to bude, nikdo neví, nebo alespoň já ne. Budu to schopný strávit? To všecko je jedno, protože já do toho jdu ...

31.07.2020 5 z 5

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Sandman vás dokáže vtáhnout do svého světa takovým způsobem, že začnete pochybovat o své vlastní realitě. Všechno se mi proplétá a nejsem si jistý co je pravda a co je jen sen. Zamotalo mi to hlavu, krásně, hluboce a elegantně. Na Sandmanovi je úžasné, že stvořil universum universa s kterým se můžete naprosto ztotožnit. Jeho komiksy jsou na celý život a vyžadují neustálou péči a kontakt. Je to přesně ten druh komiksu, který musíte mít a často se k němu vracet, protože jednou ho budete potřebovat vy a jednou bude potřebovat on vás. S tímto komiksem navážete vzájemný vztah, který bude trvat celý život.

31.07.2020 5 z 5

Údobí mlh Údobí mlh Neil Gaiman

Jedině Gaiman si může asi dovolit smotat do jednoho balíku egyptské božstvo, severské, do toho přidat pána snů, Lucifera a namíchat nám z toho koktejl, který bude skvěle chutnat. Každopádně se mi to zdálo dost nerozvinuté. Co nakonec způsobili mrtví, kteří byli vyhnání z pekla spolu s démony? Jakým způsobem se vraceli a proč Lucifer se nakonec pomstil tímto způsobem?

13.07.2020 5 z 5

Divoký hon Divoký hon Mike Mignola

Líbí se mi, že Hellboye můžu číst tak jak je k dispozici v knihovně a tak po přečtení prvního dílu v sérii jsem si půjčil devátý. Vůbec to nevadilo, ba naopak, měl jsem pocit, že je to kvůli tomu ještě lepší, otevřený začátek i konec mě navnadilo dvakrát více. Příběh samotný ukazuje takovou hloubku Hellboyovi duše, že bych to u komiksu ani nečekal. Cítil jsem jak sestupuje a poznání sebe samého může být to nejděsivější co hrdinu může potkat.

08.03.2020 5 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

To je přesně ten komiks, který se vyplatí koupit, i když jej můžete za pět minut přečíst v knihkupectví. Komiks, který dost lidí zasáhne hodně hluboko.

29.02.2020 4 z 5

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

V tomto komiksu není nic černobílé, kromě fantastické kresby. Po přečtení jsem měl na to chuť skočit znovu, protože jsem měl pocit jakoby mi něco uniklo.

27.02.2020 4 z 5

Kouzelná flétna a další operní příběhy Kouzelná flétna a další operní příběhy P. Craig Russell (p)

To je masakr, ale pěkně krásně udělaný. Opera byla pro mě vždy velká neznámá, bez významu. Ale teď jsem naprosto ohromen velkolepostí a silou, kterou na mě tento komiks zapůsobil.

Tento komiks jsem si vybral kvůli grafickému zpracování, které má mírně secesní nádech. Každá stránka je velké umělecké dílo. Jenže to není jenom o té kresbě, ale o celkovém zpracování tohoto díla. Text, vazba knihy, obálka, papír vše dokonalé.

V této knize má největší prostor Kouzelná Flétna, ale každý příběh má své čaro, které nikdy nevyprchá. Teď je mi jasné proč jsou tak tyto věci slavné. Všechny jsou dost tragické, ale tom to asi má být, nicméně to neztratí nic ze svého kouzla.

Tento komiks je na víceré čtení. Určitě se vyplatí mít jej doma a opakovaně se k němu vracet. Je to nevyčerpatelná studnice moudrosti, lásky, inspirace a všeho ostatního co budete potřebovat můžete si sami dosadit.

05.02.2020 5 z 5

Grandville 3: Bete Noire Grandville 3: Bete Noire Bryan Talbot

Na Grandvillu se mi líbí, že každý ten díl je úplně jiný a přitom všem si udržuje vysokou laťku, kterou od prvního dílu nastavil.

Grandville 4: Noël Grandville 4: Noël Bryan Talbot

No podívejme se na to, fašistická ideologie kombinováná s kultem kolonie Didignad? Proč to všechno nesmíchat s precizní detektivkou, aby vznikl další excelentní Grandville? Smekám.

Grandville 2: Mon Amour Grandville 2: Mon Amour Bryan Talbot

Stejně jako v Usagim i zde vystupují zvířata místo lidí. Je to úplně jiný svět a jiné prostředí, ale kvalita je podle mě na velice podobné úrovni a to té nejvyšší. Perfektní věc, která se dá opakovat.