Mergirus Mergirus komentáře u knih

Bestie v Rudém lese Bestie v Rudém lese Sam Eastland (p)

Začátek knihy byl velmi napínavý, ake konec se vlekl, nějka jsem ji pořád nemohla dočíst. Rozuzlení mě překvapilo.

03.03.2018 3 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Příběh už je opravdu jen lehká fantasy :) Je úsměvné, jak končí. Jen menší detail - v 1.díle je dětské jméno královny Lostris Lanata (podle toho pak Tanus pojmenuje sůvj luk), ale teď ve 4. to je prý Fenn...tak jsem to spletla já, nebo autor? Taky se mi moc nelíbilo to vyvražďování všeho a všech, kdy výprava prošla... Ale četba dobrá.

26.02.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Jedna z takových těch klasických knížek pro ženy, přirovnala bych ji k Petře Soukupové. Sice tolik postav je matoucích, ale zároveň bylo zajímavé, jak byly propleteny. Otevřený konec moc ráda nemám, ale sem se hodil. Doporučuju jako odpočinkovou četbu k vodě :)

19.02.2018 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Na jedničku asi nic nemá. Taita mi tam byl sympatický, i když se rád vytahoval a byl ješitný. Ve třetím díle ale už je neomylný a vzdálený obyčejným lidským vlastnostem. Jako pohádka je to hezké čtivo, byť si tu autor opět neodpustil sex a násilí.

18.02.2018 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Z celé série jsem byla nadšená, i tento poslední díl se četl rychle, napětí se dalo krájet. Ale ten konec? To snad ne. Připadalo mi, jako by autorka byla v časovém presu. Je takový odfláknutý, jednoduchý, spousta věcí tam není příliš vyjasněná. :) více napsat nemohu, prozradila bych důležité informace na konci.

15.02.2018 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Nemohla jsem se od této knihy odtrhnout. Děj má spád, jedno tajemství střídá druhé a vysvětlení nikde. Příběhu nechybí ani humor.

12.02.2018 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Nevěděla jsem, jakým způsobem bude podáno ono cestování časem, to moc ráda nemám. Ale v téhle knize je to naprosto supr. Jen je tu moc tajemství, takže rychle čtete a čtete, abyste tomu přišli na kloub...No, konec vám neřeknu...musíte číst další díly. Doporučuji je mít hned po ruce. Charlotte je mi velmi nesympatická, ale Leslie je úsměvná.

11.02.2018 4 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Čekala jsem pokračování osudů Taity, faraona a jeho sester, ale toho jsem nedočkala. Místo toho se děj odehrává téměř v současnosti. Ale napětí tu nechybí.

10.02.2018 4 z 5

Deník raka Deník raka Tereza Schillerová

Tahle knížka, to je fakt silný zážitek. Autorka přesně popisuje stav v českých nemocnicích, tu bezmoc pacientů a nadvládu lékařů a sester. A to zděšení, co by bylo se synem, tomu rozumím. Taky to ale dodá sílu v boji. Gratuluju ke zvládnutí nemoci a držím palce, aby se nevrátila.

05.02.2018 4 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

Co další díl, to další postavy...už se v tom pomalu, ale jistě začínám ztrácet. Jsem napnutá, co se stane s těmi současnými, ale přidávat tam další a další? Ještě že Lassiter neztratil svůj humor.

03.02.2018 2 z 5

Díky téhle knize jsem si oblíbila starověký Egypt. Četla jsem ji už kdysi dávno, teď jsem ji oprášila kvůli posledním dvěma dílům a své kouzlo neztratila. Jen je mi líto osudu hlavních hrdinů, ale nikdo nemůže žít věčně.

03.02.2018 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Naprosto strhující příběh o naději a o boji mezi dobrem a zlem, a to i uvnitř samotných postav. Střídání vyprávění z pozice různých postav zaručuje napětí a měla jsem problém knížku odložit. Odhalení skutečného nepřítele bylo opravdu nečekané, stejně tak přidání nadpřirozených postav a kouzelných schopností. Zajímalo by mě, jestli bude válka dobojována fyzicky, anebo právě pomocí kouzelných schopností a nadřirozena. Harper představuje také dost velkou záhadu a jsem zvědavá na jeho další tajemství. Velká škoda, že nás čekají ještě dva díly a to v nedohledné době.

30.01.2018 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Zpočátku mě děj nijak neuchvátil a obávala jsem se přemíry násilí. To se sice knize nevyhnulo (pořád jsem v jedné bitvě doufala, tam budou jen duchové, že to nebude doopravdy), ale příběh mě chytil a nemohla jsem se od četby odpoutat. Oblíbila jsem si i Helenu a její postavení na konci knihy jí vůbec nezávidím. Těším se na další díl. Ale zděsila jsem se, když jsem zjistila, že to je tetralogie!!! To si přečtu teď dva díly a pak budu zas věčnost čekat na další? Ach jo, těžký úděl čtenáře. A je na co čekat ;)

27.01.2018 5 z 5

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Příběh se mi líbil, jen mi moc nesedělo líčení okolo těch koní, ale hlavní linii příběhu to neublížilo a asi by to bez toho ani nedávalo smysl. jen bych vytkla trochu korekci, objevily se jim tam hrubé gramatické chyby. Naštěstí ne tolik jako v Dlouhém tichu.

25.01.2018 4 z 5

Modrý Poťouch Modrý Poťouch Miloš Kratochvíl

Moc hezká knížka pro děti, odhaluje špatné lidské vlastnosti díky rozkmotřidlům. Doufám, že se ženeme druhý díl a pexeso, abychom na ta rozkmotřidla jen tak nezapomněli. Občas se i u nás nějaký ten Poťouch objeví,

22.01.2018 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Mám ráda Pratchettovy čarodějky, Stařenka Oggová vždy potěší a pobaví. Líbí se mi vysvětlování reality a běžných věcí a způsob, jak s ním manipuluje a jak na něj nahlíží Pratchett.

21.01.2018 5 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Skvěle napsaná kniha o lidské bezmoci v dnešním světě. Bohužel se hrdinovi vůbec nedivím. Ano, spadl do toho sám, ale ta bezmoc, když vám někdo něco takového provede, ale zákon na něj nemůže... Neříkám, že je to správné, ale chápu to. A bohužel se takové věci, které se přihodily Adamovi, stávají běžně. Za mě dobré téma a skvěle napsané.

18.01.2018 5 z 5

Tiše a přesně Tiše a přesně J. D. Robb (p)

Knížka mě moc nezklamala, jsem ráda, že autorka pokračuje v této sérii. Ale je to jen můj názor, nebo poslední díly odbejvá líčení erotických scén mezi Roarkem a Evou? Je pravda, že ve 43.díle těžko může o sexu napsat něco nového, ale je to takové....letem světem.

16.01.2018 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Některé nálepky či nápisy na trička bych si taky ráda pořídila :) jen asi taky začnu trpět poruchou pozornosti, protože Charley tu skáče od případu k Reyesovi a k dalšímu případu. Přestože dostane varování, že si má pospíšit, jede řešit zase Reyese... Ale knížka se čte moc pěkně, občas se člověk i zasměje. Jen ten konec...no tě pic, jsem zvědavá, co nás čeká v dalším díle. A snad se z Charley nestane stejná hrdinka všech mužů jako z Anity, nedejbůh z Mercy Gentry.

14.01.2018 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Jsem zvědavá, jak tenhle příběh autorka ukončí. Snad to nebude moc napínat a vkládat tam nějaké vedlejší příběhy.

08.01.2018 4 z 5