Mergirus Mergirus komentáře u knih

Playground Playground Lars Kepler

Nápad a téma bylo skvělé, ale zpracování bohužel vázlo. začátek ještě šel, ale konec jsem bohužel musela vzít rychločetbou, jinak bych to vůbec nedočetla. Všichni přežijí zranšní neslučitelná se životem, brutální ublížení malé holčičce, která se pak chová, jako by se nic nestalo... Ne, tuto knihu rozhodně nedoporučuju.

30.12.2017 1 z 5

Terry Pratchett: Fantastická duše Terry Pratchett: Fantastická duše Craig Cabell

Zpočátku mi trvalo, než jsem se do knihy zabrala, vadily mi odkazy na jiné knihy a neustálé odbíhání. Zhruba uprostřed knihy to autora pustilo a psal víceméně jen o Pratchettovi a dobře rozebral jeho díla, která nejsou v Čechách (nebo aspoň mně) moc známá.

27.12.2017 3 z 5

Jen ty a já Jen ty a já J. D. Robb (p)

Autorka opět nezklamala, skvělá knížka, která se četla sama od začátku až do konce.

24.12.2017 5 z 5

Ochraňuj mě Ochraňuj mě Maya Banks

Nejsem moc melodramatická, ale Bože, ochraňuj mě před podobnými knížkami. Začátek celkem šel, ale pak už jsem to vzala rychločetbou, jinak bych nebyla schopná tu knížku dočíst. Jsem ráda, že jsem nenarazila na další díly a rozhodně je nebudu vyhledávat... Ale neznáte někdo minulost Zacka :) ? A taky jak se dá přetočit osoba na záda a pak ji líbáte páteř? Zřejmě chyba překladu ;)

21.12.2017 1 z 5

Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my Miloš Kratochvíl

Nádherná knížka, která zkrátí čekání na Ježíška. Jsosu zde vtipné momenty, které pobaví děti i dospělé. A ilustrace dráždí chuťové buňky.

20.12.2017

Opatruj mě Opatruj mě Maya Banks

Kam tuhle knihu zařadit? Do erotických románů rozhodně ne, thriller mi k tomu taky moc nesedí... A ty paranormální jevy? Nic nebylo dotažené, motivy vraha nikdo nevysvětlil...ach jo, škoda papíru. A neustálé omílání stejných pocitů a frází dokola románu bohužel také nepomohlo.

19.12.2017 1 z 5

Doskočiště Protektorát Doskočiště Protektorát Jitka Neradová

Nevím, jaký je pohled historiků na toto zpracování medailonku skokanů, ale já se hluboce skláním před autorčinou schopností záživně vypravovat jednotlivé příběhy hrdinů minulého století. Tuto knihu vřele doporučuji.

18.12.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Hlavní hrdinka se na začátku neprezentuje nijak lichotivě, ale postupně dospívá a nění se jak její pohled na svět, tak na sebe samu. Kniha je velmi čtivá a konec jak jinak než napínavý, proto doporučujipřipravit si hned další díl (mně se to nepovedlo).

15.12.2017 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale nakonec jsem měla problém se od ní odtrhnout. Jsem ráda, že autor zvolil tento konec, který také dává smysl celé knize.

14.12.2017 3 z 5

Láska bez pravidel Láska bez pravidel M. J. Summers (p)

Dočetla jsem třetí díl a stále si nejsem jistá svým názorem. Nijak moc se mi to nelíbilo, vzala jsem celou sérii tak nějak rychločetbou.

10.12.2017 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha na mě působilapřesjně jako Aňa Geislerová...rozporuplně. Na jedné straně ji obdivuju, na stranš druhé mi na ní něco nesedí. Ale v knize jsem našla spoustu témat, která mě zaujala a pobavila... knihu bych přirovnala k bonboniéře...něco vám zachutná, něco ne.

06.12.2017 3 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Moc děkuji za pana Pratchettta, u jeho knih se pobavím a odpočinu si. Líbí se mi svět mágů a jejich reakce na ženy, Mrakoplaš jako hvězda mezi nimi, Zavazadlo bych uvítala i v reálném životě. Těším se na další příběhy s knihovníkem a více s Patricijem. A o Smrťovi ani nemluvím, to je můj další oblíbenec. Ale co se stalo s Mrakoplašem? Snad to objasní další díl ;)

06.12.2017 5 z 5

Rychle a nespoutaně Rychle a nespoutaně Kristy Bromberg

Co se mohlo hlavní hrdince špatného přihodit, to se přihodilo. Divné, ale vždy z toho vyvázla. Nevím, tahle autorka mi nesedla.

06.12.2017 2 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Napínavá kniha od začátku až do konce, díkybohu i bez nějakého velkého líčení drsných scén.

27.11.2017 4 z 5

Rychle a vášnivě Rychle a vášnivě Kristy Bromberg

Ach ne, stále váhání, zda má s ním být, nemá, on nechce, ona chce, je to takhle a pak jinak.... Ani se mi nechce do třetího dílu...proč já nemám ráda nedočtené série? :( Budu se muset obětovat, ale za mě má kniha spoustu chyb, proto se k ní vracet rozhodně nehodlám.

24.11.2017 2 z 5

Moc povedeně napsaná kniha povídek, u kterých si odpočinete. Děj odsýpá, žádné dlouhé, rozsáhlé a zbytečné popisy tu nenajdete. Martin Goffa mi stylem psaní trochu připomíná mého oblíbeného spisovatele Roberta B. Parkera. Mohu jej vřele doporučit a těším se na jeho další knihy.

24.11.2017 5 z 5

Čaroprávnost / Mort Čaroprávnost / Mort Terry Pratchett

Naprostonáádherně vymyšlený svět Zeměplochy, nechybí zde humor ani drobné zamyšlení. Mágové jsou skvěle popsáni. Velice oceňuji autorovu hru se slovy a velmi obdivuji překladatele Jana Kantůrka, jak si s tím skvěle poradil.

19.11.2017 5 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Obávám se, že druid vyvraždí všechny bohy a nikdo už nezůstane...kromě Ježíše a Morrígany.

29.10.2017 3 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Odpočinková kniha, nijak nenáročná. Hlavního hrdinu pronásleduje kdeco a on z toho naštěstí vyvázne. Ale Oberona si člověk musí zamilovat :) Přeji mu spoustu francouzských pudlic :D

17.10.2017 4 z 5

Dívka, která zvítězila nad IS Dívka, která zvítězila nad IS Farida Khalaf

Je to velmi emotivní příběh. Je smutné, že i v dnešní době se něco takového děje. Nejvíc zaráží přístup některých žen, že je lepší pro dívku být mrtvá než zneuctěná, neboť jako zneuctěná podle nich nebude mít žádný život, nikdo si ji nevezme. Opět mi to zavání fanatickým náboženstvím. A tito lidé zavítají do demokratického Německa...no nevím. Jsem pro, zvítězit nad IS a pomoci lidem znovu žít v jejich domovině. Ale jak píše i sama hlavní hrdinka, v Německu si nezvykla a díky své rodině si dál udržuje své náboženství a zvyky.

16.10.2017 3 z 5