Mergirus Mergirus komentáře u knih

Černý tygr Černý tygr James Patterson

Od Pattersona se mi líbí spousta knih, ale Černý tygr se mezi ně bohužel nezařadí. Střídání prostředí bylo pro mě zmatečné, stejně tak africká problematika. Kniha samotná se četla dobře a rychle, ale ten dojem z ní nebyl dobrý.

12.10.2017 3 z 5

Démoni apokalypsy Démoni apokalypsy Michael Weber

Tato kniha mě mile překvapila. Skvěle napsaný příběh o třicetileté válce a hlavně jak probíhala u nás. Dozvěděla jsem se něco nového. A obdivuju autora za množství prostudované literatury.

04.10.2017 5 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Pro mě to byla první a zřejmě i psolední kniha od tohoto autora. Děj byl příliš rozvláčný a o konci radši ani nemluvím. Nejsem na smutné konce, obzvláště tento, který byl i jaksi nelogický.

18.09.2017 2 z 5

Objetí mrazu Objetí mrazu Laurell K. Hamilton

No konečně nějaký děj a posun!!!! Nebyla by to Merry, aby i to početí nebylo takhle hezky zašmodrchané. Zajímalo by mě, jak dostane Mistrála k sobě na trůn, když patří královně. Asi se jim tam zblázní další vladař.

15.09.2017 3 z 5

Dotek bouře Dotek bouře Laurell K. Hamilton

¨No, stále mě tahle série neokouzlila. Že by se to podařilo dalšímu dílu? Co se stalo s tím obviněním ze znásilnění? Taky mi nějak do děje nepasují neustálé skoky do jiného světa. Ještě že je ta Merry tak úžasná a sexem s kdekým navrací všem ztracenou moc.

13.09.2017 1 z 5

Ztracené duše Ztracené duše Lisa Jackson

K této knize se vracet nebudu. Zápletka je celkem jednoduchá a hloupoučká, děj nikam nijak nesměřuje, spíše se točí pořád dokola.

12.09.2017 2 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Kniha vypravuje moc hezký a nenáročný příběh. Naštěstí moc nenavazuje na druhý díl, který jsem zatím nesehnala.

11.09.2017 5 z 5

Alžběta II. - Pracující žena Alžběta II. - Pracující žena Anastázie Harris

Kniha mě velmi zklamala. Očekávala jsem nějakou chronologii, ale zde autorka dosti přeskakovala, pak se zpět vracela. Děj nemá žádnou smysluplnou linii, člověk se ztrácí v tom, o kom autorka zrovna píše. A to ani nemluvím o chybách v textu, kterých se dopustila korekce. Doufám, že v budoucnu narazím na lepší knížku o této panovnici.

05.09.2017 odpad!

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Byla jsem skeptická, když se mi dostala do ruky detektivka od českého autora, přeci jenom mám radději zahraniční detektivky. Ale tohoto autora jsem si oblíbila, děj má spád, žádné rozvleklé popisy, a přesto si vše umíte živě představit. Vřele doporučuju.

31.08.2017 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Opět skvělá fantazie pana Pratchetta. Moc jsem si oblíbila Mrakoplaše a Zavazadlo, jen je škoda, že se už Dvoukvítek vrátil zpět.

29.08.2017

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Naprosto krásná kniha plná fantazie a humoru. Jen se trochu s potýkám s popisy, ale to bude nejspíš můj osobní problém :) A pak ještě bych něco vytkla, ale ne autorovi: správně zapisovat uvozovky.

21.08.2017 5 z 5

Deník Sprosté matky Deník Sprosté matky Ian Frazier

Ani nevím, zda se dá tahle kniha zařadit do přečtených, když jsem skončila na 40.stránce... Zřejmě mám jiný smysl pro humor, opravdu jsem se nechlámala smíchy. A jelikož znám spoustu lepších knížek, tak jsem s touhle odmítla ztrácet čas. A to se fakt snažím dávat knížkám šanci a dočítat je!!!

16.08.2017 odpad!

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Kniha mě bohužel celkem zklamala. Přirovnala bych to k říčná ďáblici, tam mi taky něco vadilo. Stejné to bylo i tady v Praze a ten golem mi tam taky nějak nepasoval. A bohužel nakladatelství, respektive ten, kdo je zodpovědný za překlad a jazykovou korekturu, tak těm bych nedala ani floka. Takových chyb, kterých se dopustili a přehlédli :( Jak nemám ráda psaní do knihy, tak v této jsem si chyby musela opravit.

14.08.2017 3 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Líbí se mi, že autorka stále nalézá inspiraci na pokračování příběhu o Mercy, a doufám, že zdroj jen tak nevyschne.Mám ráda Mercyin humor.

12.08.2017 5 z 5

Záblesk Záblesk Dean Koontz

Koontze čtu moc ráda a tahle kniha se četla téměř sama. Sice opět něco jiného, z jiného soudku, ale i cestování časem pojal Koontz bravurně.

29.07.2017 4 z 5

Úder půlnoci Úder půlnoci Laurell K. Hamilton

Souhlasím se SoniaShadow. V tomto díle bylo mnoho děje, ale bohužel nakonec nikam nevedl. Chudák hlavní hrdinka, pokaždé když se s někým spustí, tak se toho stane tolik, že už se v tom člověk opravdu ztrácí. Copak posunout se od sexu dál, ale v době, kdy by se měl onen sex odehrát, tak se řeší taková spousta věcí, že z toho zůstává rozum stát. A opět, popis orálního sexu je naprosto totožný s popisem v Anitě Blakeové. Ach jo, copak nemá autorka trochu víc fantazie, aby ty dvě hrdinky byly odlišné? Rozhodně se nemíním k této knize vracet, ale další díly si přečtu, už jen ze zvědavosti, s kým se ještě hlavní hrdinka vyspí. Stále to dluží od prvního dílu tomu Sholtovi.

23.07.2017 1 z 5

Pohlazení soumraku Pohlazení soumraku Laurell K. Hamilton

Zajímalo by mě, jaký má autorka soukromý život, protože dle mého názoru v knihách muže zbavuje jejich mužství. Komu se líbí muži s vlasy až po kotníky?! Oblečeni v róbách, které si stěží na sebe oblíkne žena? No, pokračuju v sérii dále, ale jen proto, že nemám ráda nedočtené série.

19.07.2017 odpad!

Svádění luny Svádění luny Laurell K. Hamilton

Jediné, co mě drží u této série, je zvědavost, jaké další zrůdy si autorka vymyslí a naláká je do postele Merry. Jinak opravdu palec dolů za nedostatek fantazie, nulovou odlišnost od Anity Blakeové a snahu o ztvárnění dokonalé hrdinky, které nikdo neodolá.

19.07.2017 1 z 5

Polibek stínů Polibek stínů Laurell K. Hamilton

Bohužel jsem od této autorky četla jako první sérii s Anitou Blakeovou. Čekala jsem, že Merry Gentry bude jiná, něčím odlišná. Byla jsem zklamaná. Vzrůstem i chováním je hlavní hrdinka stejná jako Anita, jen je ještě dokonalejší, je obklopena větším harémem, zápletka nic moc. Co mě ovšem naprosto přesvědčilo o autorčině nedostatku fantazie, to je popis orálního sexu. Slovo od slova je stejný jako u Anity. ROzhodně tuto sérii nedoporučuju.

19.07.2017 1 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

První půlku knížky jsem trpěla, pořádně mě nedokázala zaujmout. Od druhé půlky, kdy se dovídáme pravdu o Amy, už ot bylo zajímavější, ale ten konec... Ach jo, vracet se k ní rozhodně nebudu.

11.07.2017