mia.com mia.com komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Do knihy se mi teda moc nechtelo, ale nemohla jsem do ctenarske vyzvy proste nic vybrat k cene FK, tohle mi prislo pro me jako nejmensi zlo. Nicmene dystopicka vize je docela mraziva, úchylná a hodne smutna. Zajimavy napad tedy. Ale styl vypraveni mi moc nesedl, bylo to takove o nicem a celkem nuda. Ale jestli je serial udelany lepe, jak se pise,urcite ho zkouknu, protoze tema je to zajimave.

05.07.2022 3 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Moc hezka a mila oddechovka, hodne mi to pripomina Zverolekare od Jamese Herriota, akorat misto zviratek se leci lidi. Obcas jsem se ztracela v mnozstvi postav, ale jinak je to bezva knizka a urcite se pustim do dalsich dilu.

03.05.2022 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Od autorky jsem jeste nic necetla a ke knize jsem se odhodlala diky ctenarske vyzve. Kdysi davno jsem videla film, ze ktereho si pamatuju jen kdo hral dve hlavni postavy a jak to dopadlo :D. Tak jsem se pustila i do knihy, kdyz jsem zjistila, ze ma tri dily. Pribeh je ctivy, postavy dobre vykreslene a vice k tomu asi nemam co dodat. Jen, ze si musim ten film pustit zas.

20.02.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tato kniha je ma prvni od autorky a ze serie romantickych uteku a urcite se pustim i do tech dalsich. Je to mila oddechovka ozvlastnena cestovanim. Autorka koncept hygge a Kodan popsala tak famozne, ze mam chut se sbalit a jet tam na dovolenou. Ruzne pamatky jsem si hned googlila a tim vetsi jsem mela pocit, ze tam jsem. P.S. taky si nekdo predstavoval Bena jako Sama Heughana? Dle popisu mi tam padl hned jak ulity :D

11.02.2022 4 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Dalsi kniha s mym oblibenym detektivnim hrdinou. Ac je starsiho vydani, styl psani mi vubec nevadil. Jelikoz to jsou kratsi pribehy, dej vzdy rychle ubihal a byla jsem pokazde napjata, jak to dopadne.

20.03.2021 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Další super cestování s princem Ládíkem. Kdo má taky rád jeho styl a humor, určitě se pobaví.

29.09.2020 5 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Zase dalsi fajny dil s mou milovanou Josefinkou. Tentokrat jsem si aj vraha tipla spravne :D Proste tento svet miluju. Vsechny postavy, prostredi...jako bych je znala osobne. :)

22.08.2020 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Miluju proste Sherlockovy myslenkove pochody a libilo se mi, jak z mysteriozni zahady vysla realna vec.

18.03.2020 5 z 5

Sice jsem to louskala pár měsíců, protože mě povídky moc nebaví, netáhne mě to zpět ke čtení, ale Čapkův styl je skvělý. Krásně si hraje se slovy a hlavně s lidskými osobnostmi.

30.12.2019 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Na tuhle knihu jsem se těšila, jelikož do Fitzyho jsem se hned zamilovala už během Off-campus série a určitě bychom se k sobě výborně hodili, kéž by byl skutečný :D. Co se týče knížky, je to prostě klasika, i když po Off-campusu tam bylo dost málo sexu. Stejně by se takové knížky ani nemusely psát,ale měly by se zrovna natáčet filmy :D P.S. Absolutně nejlepší scéna byla, když je přistihl Dean, to jsem se smála nahlas :D

24.09.2019 4 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Další díl mé oblíbené hlídky. Karotka je prostě nej :)

24.10.2018 5 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Bezvadný příběh Zeměplochy, tentokrát s nádechem napínavé detektivky a k tomu mé oblíbené čarodějky. Příběh mě hodně bavil :)

24.10.2018 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

No teda, to byl mazec. Já mám odjakživa celkem negativní postoj k islámu a klidně nahlas řeknu, že jsou podle mě ti lidi zaostalí magoři. Tahle knížka mi to jen potvrdila a asi nikdy nebudu schopná ty ženy pochopit, jak mohly být až takhle hloupé. Každý děláme chyby a pak se za nimi ohlížíme a nechápeme, ale tohle je na mě moc. Doufám, že knížka aspoň někoho vyléčila před osudovou chybou.

14.03.2018 4 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Krásná klasika.

08.06.2024 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tak jako v tom náctiletém věku jsem to jako dívka totálně žrala i s navijákem a toužila po vlastním upírovi, jak jinak :D. Ne, že by to bylo literární veledílo a Bella byla v knihách dost otravná, ale všechno odpuštěno.

10.04.2024 5 z 5

Povídky, které neurazí ani nenadchnou.

10.04.2024 3 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Tuhle knizku jsem popadla v knihovne, protoze jsem presne takovou oddechovku potrebovala pred Vanoci. A teda opravdu mi sedla. Samozrejme, ze je predvidatelna a neskutecne preslazena, ale zase jsem se musela porad usmivat a na ten tabor bych hned jela!!!! To znelo uplne jako neco pro me, vazne! Navic tady uplne perfektne nasavate tu vanocni atmosku, jakoze porad. A dodatkova novelka o svatbe byla taky fajn. Do nejake dalsi oddechovky od teto autorky se urcite pustim.

22.12.2023 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

To byla zase pecka. Mam rada prolinani pribehu z historie a soucasnosti. Autorka to umi skvele podat, hezky nam to nadavkuje, abychom az do konce byli napnuti k prasknuti, jak to vlastne dopadne. No a cele je to samozrejme dramo dramicko a dojak jak svina.

20.12.2023 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

(SPOILER) No to byl ale krasny dojak. Porad jsem mela na krajicku, jak to bylo dojemne a smutne. Kez by i ty realne pribehy dopadly vsechny dobre. Autorcina inspirace mi vyrazila dech.

Nicmene moc nechapu ten anglicky socialni system. Kdyz duchodce skonci v nemocnici, kam jde jeho duchod? To se zadny socialni pracovnik jako nestara, co vsechno musi platit? To mi nejak nejde do hlavy. Pokud se v tom nekdo vyznate, budu rada, kdyz mi to vysvetlite, dekuji.

13.10.2023 4 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Ach, ac nejsem na zrzouny, i kdyz jsem sama zrzka (nebo mozna prave proto), tak Karotku proste totalne miluju! Klidne bych kvuli nemu opustila manzela a mela s nim roztomile zrzave deti :D.

29.09.2023 5 z 5