micha-ella micha-ella komentáře u knih

Volný pád Volný pád Jessica Barry

Odložila jsem po prvních stránkách. Už začátek - ,,...hejno ptáků zírá dolů, než se rozletí..." ! - když spadne letadlo, ptáci odletí okamžitě, aniž by zírali. A pak ten styl opakování, který má zvýšit napětí - dýchej, dýchej, ven, ven, musíš jít, musíš jít, hýbej se hýbej se ... někdy i třikrát a furt dokola, jak tohle někdo může pochválit? Trochu jsem to prolistovala, to opakování bylo i dál - ne k napětí, ale k smíchu. NE!

Lži Lži T. M. Logan

Zdlouhavý, protahovaný, nezáživný...

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Nepravděpodobné, nelíbilo.

Dokonalá manželka Dokonalá manželka Blake Pierce

Omyl! Chtěla jsem číst Dokonalou manželku od jiného autora. (Delaney)

07.05.2021 1 z 5

Na sto kusů Na sto kusů Lucy Dillon

Přítomný čas! Ach ouvej! Podrobné popisy stovek předmětů v domácnosti, co kdo koupil, dostal, našel a pak co vyhodím, daruji, prodám... opakování, omílání, přeskakování... Prostě mě to vůbec nebavilo.

04.04.2021 2 z 5

Chiromantie v praxi Chiromantie v praxi Vladimír Škach

Nemám co číst!! Knihovny stále zavřené nebo objednávky v nich marné. Nezbývá mi, než pokračovat v probírání knížek odložených na mojí půdě. (Vím, proč tam jsou.) Tohle je jedna z nich, přečetla jsem jí pečlivě a po každé přečtené stránce studovala čáry na své levé ruce - kýho výra, že by to byla pravda? Zjistila jsem o sobě samé kladné údaje!

24.02.2021 2 z 5

Guinnessova kniha rekordů 1993 Guinnessova kniha rekordů 1993 Peter Matthews

Velmi pochybuji, že někdo přečetl tuto knížku úplně celou! Je v ní neuvěřitelné množství všemožných světových rekordů toho roku a lze si z nich vybrat jen ty, které vás zajímají, jinak vám z nich v hlavě vznikne naprostý guláš. Co bylo v roce 1993 největší, nejmenší, nejstarší a nejmladší, nejrychlejší a nejpomalejší, nejtlustší a nejslabší... atakdále, to se většinou v dalších letech mění a stále je výběr nepřeberný. Týká se totiž všeho: Vesmíru i Země, živé přírody, lidí, vědy, technologie, architektury, dopravy, hospodářství, umění a zábavy, sportu, společnosti, neobvyklých lidských činů, prostě všeho. Pět hvězd za sepsání je málo, ale za čtivost musím dát jen čtyři.

23.02.2021 4 z 5

Všechny barvy slunce a noci Všechny barvy slunce a noci Lenka Reinerová

Mně nevyhovoval styl psaní. Ale obsah je hodně poučný.
Věty z této knihy:
Když jsem vstupovala do strany, byla jsem hrozně mladá. Tehdy jsem musela odejít ze školy a začít si vydělávat. Experiment budování nové, sociálně spravedlivé společnosti mě hluboce oslovil.“
Příliš dlouho jsem nebyla schopna vzdát se ideálů svých mladých let...
...jak se svůdný ideál mého raného mládí mohl proměnit v tak odporně násilnickou mašinérii. Dala jsem se přece jako miliony jiných lidí stejně uchvácených jako já strhnout přitažlivým experimentem zcela nového, a jak jsme věřili, konečně i spravedlivého řádu pro lidstvo, a chtěla jsem k dosažení tohoto slibného cíle přispět svou nepatrnou troškou. A teď?
Nezhojené je dodnes obrovské zklamání, že spontánně a upřímně vyznávané ideály mého mládí, které jako by v těžkých dobách střetu s brutálním světonázorem nacistické totality našly své opodstatnění, byly zrazeny, znetvořeny, podupány k nepoznání. To, v co jsem s upřímným přesvědčením věřila, se nikdy neuskutečnilo.

18.01.2021 3 z 5

Paměti okultisty Paměti okultisty Karel Weinfurter

Knihovny zavřené, jsem nucena číst staré knížky a většinou mě nebaví. Tato je o spiritismu, okultismu, mystice a veškerém transcendentálnu, o záhadách a tajemstvích neviditelného světa. Je to lákavé a máte na výběr - buď tomu všemu věřit, nebo si pomyslet něco podobného, jako autorův lékař a co autor zmiňuje takto: ,,Lékař prohlásil, že jsou to praobyčejné halucinace, chorobné fantazie a bručel něco o hysterii, tázal se, nejsem-li alkoholik...

15.01.2021 2 z 5

Dum Spiro Spero - 601. skupina speciálních sil generála Moravce Dum Spiro Spero - 601. skupina speciálních sil generála Moravce Eduard Stehlík

Tuhle knížku jsem před několika lety dostala od svého syna a četla jsem jí s úlevou, že už se o něj nemusím bát. Kapitoly o zbraních a vozidlech jsem vynechala, ale z ostatních informací a vyprávění jsem se hodně poučila o všem, co jsem ještě nevěděla.

08.01.2021 4 z 5

Záhady létajících talířů Záhady létajících talířů Věnceslav Patrovský

Padesát let stará knížka z půdy, přečtená z nedostatku nových, ale s dostatkem zájmu o záhady. - Stovky pozorování zvláštních úkazů na obloze i na zemi, stovky svědectví, potvrzených příhod, fotografií, zadokumentovaných hlášení, tolik setkání s ,,mimozemšťany" - ale bohužel žádný přesvědčivý konkrétní důkaz - kde ti ufouni jsou?

30.11.2020 3 z 5

A zavaž si tkaničky A zavaž si tkaničky Roman Szpuk

Krásná knížka, četla jsem jí před třemi lety, předtím Chraplavé chorály, obě si jsou hodně podobné.

05.11.2020 5 z 5

Lhář Lhář Alex F. Brady

Nemohu dát hvězdičky - čteno a nedočteno. Stejně jako Slepí mě to prostě nebavilo. Už ta nepříjemná metoda psaní - kapitoly Teď a Potom! Až do poloviny knížky jsem četla svojí metodou, tedy jen Teď, pak jsem zkusila napojit kapitolami Potom a bylo by to ideální, kdyby mě příběh bavil, ale nelíbilo se mi, o čem to je. Ještě jsem vydržela pár kapitol, nevěrohodné postavy, plno vycpávek... Kdysi jsem každou knížku přečetla na doraz i s poznámkami, doslovem a poděkováním, teď už to nedělám, radši sáhnu po lepší.

07.10.2020

Holka, kterou nechtěli Holka, kterou nechtěli Torey L. Hayden (p)

Od této autorky už jsem přečetla dvě knížky - Spratek a Divná Jadie. Tato třetí knížka mě docela překvapila zvolenými terapeutickými postupy, nejen proto, že měly mizivé výsledky, ale hlavně kvůli podřízenecké roli vůči tomu děvčeti. Mám z těch rozhovorů mezi nimi dojem, že jsou zpoloviny vymyšlené.
Do další autorčiny knížky už se asi nepustím.

27.09.2020 3 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Nevím, proč mě tahle knížka nebavila, občas jsem přeskakovala odstavce kvůli nedůležitým popisům, asi jsem na ní neměla tu správnou náladu. Andílek od této autorky se mi líbil, Hodná holka už míň a tohle jsem nakonec vzdala.

11.08.2020 3 z 5

Život bez smokingu Život bez smokingu Bohumil Hrabal

Tuhle knížku jsem objevila ve své knihovně ještě nepřečtenou. Asi proto, že Hrabalovy texty se v námětech hodně opakují a některé dokonce vyšly pod různými názvy. Nejvíc se mi líbil Prolog. V pasážích o kočkách a kocourech, co se mi v jeho jiných knížkách tak dobře četly, se tady Hrabal přiznává k činům, které ho rozhodně nectí a které mě ohromily. Byl upřímný a sebekritický až do morku kostí! Jako spisovatel jednička, jako piják piva a surovec nula.

26.06.2020 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Zařadila jsem Lazara do svého seznamu ,,Načaté a odložené."
Přítomný čas! (Do zblbnutí). Ohavnosti! (Ke zvracení.) Nesmysly! (Neskutečné.)
NE!

30.04.2020 1 z 5

Jaro v zahradě Jaro v zahradě neznámý - neuveden

Knížky o zahradničení čtu ráda už od dětství. Mám několik doslova muzejních kousků a pořád se k nim vracím pro poučení. Moje zahrada mě baví stejně jako čtení.

18.04.2020 4 z 5

Norské děti Norské děti Hana Roguljič

Začala jsem číst s obavou, že se bude jednat o prvoplánový vymyšlený příběh bez malých nebo větších zvratů a odboček, ale je to napsané velmi autenticky. Aktéři, situace, dialogy, všechno je pravděpodobné - a zároveň se člověku nechce věřit, že takto jednají úřady ,,v zájmu dětí". (Někdy i u nás...)

05.03.2020 4 z 5

Macecha Macecha Claire Seeber

Méně je někdy více - těch tajemných náznaků a příhod bylo až moc a nakonec nebyly úplně do detailu vysvětlené. Ale četlo se to dobře.

31.01.2020 4 z 5