Michalka98 Michalka98 komentáře u knih

Annin vysněný domov Annin vysněný domov Lucy Maud Montgomery

Annin vysněný domov je o něco slabší. Měla jsem dojem, že autorka při psaní procházela nějakým horším životním obdobím, protože tato kniha je melancholičtější, smutnější a místy tragická. Bohužel jsem cítila více smutku než radosti. Na konci mi zase chyběl takový příjemný pocit, který jsem měla po dočtení předchozích dílů. V mnoha ohledech je to však stále ta skvělá, námi milovaná Anička. Těším se na závěrečný příběh.

19.02.2024 4 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Legendy a latéčka jsou příjemným oddechovým čtením, nicméně nejsem z nich tak nadšená. Nemůžu říct, že by mi na knize něco vyloženě vadilo, jen mě příběh tolik neoslovil. Doporučuji milovníkům kávy, odpočinkového čtení a originálních fantasy.

27.09.2023 3 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

(SPOILER) Brumbálova tajemství mě bohužel zklamala. Po epickém závěru druhého dílu jsem čekala ještě epičtější pokračování, ale dostala jsem průměrný příběh, který má hned několik slabých míst. Děj je mnohdy chaotický, nesrozumitelný a zrychlený. Dále mi přijde, že text dobře nepracuje s některými postavami - chyběla mi Queenie, která se objevovala opravdu sporadicky a skvělá chemie mezi ní a Jacobem se taky vytratila. Absolutním nesmyslem je téměř 100% absence Tiny (i když předpokládám, že to souvisí s její hereckou představitelkou). Opravdu pochybuju, že by žena s její povahou, která se vzepřela nařízení Kokusy, najednou dala přednost práci a nešla zachraňovat svoji sestru!!! Toto se opravdu nepovedlo a vysvětlení její absence je vágní - čiší z něj zoufalství tvůrců, kteří se museli vyrovnávat s pandemií a nuceným odchodem Deppa (o problematickém Millerovi ani nemluvím). Návraty do světa HP vždy ocením a i z této knihy čiší kouzlo a um Rowlingové. Bavili mě Brumbálovi, Mlok a nové zvířátko. Celkově to je pohodové čtení, které však mělo na víc.
P. S. Knížka je nádherná po grafické stránce.

16.07.2023 3 z 5

Introvertka chodí na terapii Introvertka chodí na terapii Deborah Tung

DĚKUJI :)

01.06.2023 5 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Závěr Bridgertonových byl fajn, ale upřímně bych se bez posledních dvou dílů obešla. Tahounem příběhu pro mě byli spíše Bridgertonovi jako takoví než hlavní dvojice, což je u romantiky celkem problém. Možná je to i tím, že jsem si k Hyacinth a Gregorymu nedokázala vytvořit vztah - stále to pro mě jsou "ty děti". Celkově byl příběh oddechový, ale ten závěr byl za mě skoro až neúnosně natahovaný a přehnaný - autorce již asi bohužel došly nápady, tak z toho udělala kovbojku. Jedná se o příjemný závěr příběhů Bridgertonových, ale znovu se již do tohoto, a patrně i předchozího dílu, nepustím.

19.01.2023 3 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Netvoři a krásky se mi poměrně těžko hodnotí. Některé příběhy se mi celkem líbily, jiné bych nejspíš úplně vyškrtla - při čtení pohádky O šípkové růži jsem si celou dobu kladla otázku "Co tím chce autor říci?", Kráska a zvíře (moje oblíbená pohádka) mě v autorově podání vyloženě naštvala. Zbytek nebyl špatný, snad v každé pohádce byly zajímavé postřehy, ale také jsem často měla dojem, že autor píše (promiňte mi ten výraz) slátaniny. Celkově můžu říct, že se jedná o originální retellingy známých pohádek, které však ty klasické a opravdové pohádky ani zdaleka (alespoň pro mě) nepředčí.

29.12.2022 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Největší předností této knihy je pro mě krasobruslařské prostředí. Krasobruslení naprosto zbožňuju a myslím, že autorce se podařilo krásný a náročný sport zobrazit na jedničku. Musím pochválit také popis Jasmininých pocitů ohledně její nepříliš úspěšné kariéry (málokdo si dovede představit, jak se asi cítí sportovec, který vše obětoval, ale úspěchy se nedostavily). Kniha se dobře a rychle četla, ale zde bohužel výčet pozitiv končí. Milostná linka pro mě byla spíše zklamáním. Oběma hlavním protagonistům táhne na 30, ale v průběhu téměř celé knihy se chovali spíš jako nevychovaní puberťáci (zejména Jasmine). Opravdu jsem nepochopila, proč měla Jasmine potřebu Lukova téměř v každé větě oslovovat vulgarismem, a proč si to Ivan nechal líbit (a ještě se mu to zřejmě líbilo) je také nad mé chápání. Jedná se o dobrou oddechovku, ke které už se ale nevrátím.

22.02.2022 3 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Skvělá a napínavá kniha, na jejímž konci mě mrazilo. Kateřina Šardická mě mile překvapila a nalákala na další knihu. Doporučuji.

19.08.2021 5 z 5

Ohlas písní českých Ohlas písní českých František Ladislav Čelakovský

Poezie není můj šálek čaje, ale tato sbírka písní mě příjemně pohladila po duši.

09.02.2020 4 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Šílený příběh, který však má své kouzlo. Nejspíš proto, že je tak šílený.

29.07.2019 4 z 5

Pohádka máje Pohádka máje Vilém Mrštík

Samotný příběh moc velký dojem na mou romantickou duši neudělal. Spíš jsem měla pocit, že čtu jeden dlouhý popis přírody. Ale jazyk, který autor použil, je tak krásný, že celou knihu vyzdvihuje a dává jí kouzlo.

27.07.2019 3 z 5

Ještě lepší než první díl. A ten konec mě opravdu dostal. Doporučuji!

11.07.2019 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Tak tohle bylo naprosto dokonalé! Vtipná, napínavá, romantická knížka. Pro mě zatím největší překvapení letošního roku. Doporučuji všem, kteří YA literaturu příliš nečtou, protože tato kniha za to opravdu stojí.

09.07.2019 5 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Největší předností této knihy je originalita. Na můj vkus je však příliš imaginativní. Moje fantazie nestíhala zpracovávat absolutně nereálné obrazy, a proto jsem se ztrácela v ději. Každopádně je to zajímavá kniha, která si své příznivce najde.

03.06.2019 3 z 5

Tomu říkám pořádná učebnice :)

11.04.2019 5 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Je to dobře a realisticky napsaná kniha, ale po stránce dějové nic moc. Když už mě děj začal bavit, tak opět přišel zlom a dlouhý nudný úsek. Hlavní hrdina mě rozčiloval a jeho neustále myšlenky na Irenu byly dosti únavné. Mám pocit, že kdyby byla kniha o polovinu kratší, o nic bych nepřišla.

21.03.2019 3 z 5

Nádherná klasika, která neomrzí.

19.12.2018 5 z 5

Skvělý a čtivý román o Kateřině Aragonské. V této knize se nám představuje jako silná a zásadová žena - pravá královna. Těším se na další díly z této série.

12.10.2018 5 z 5

Jeremy Poldark - Nový začátek Jeremy Poldark - Nový začátek Winston Graham

Pro mě zatím nejslabší díl, ale pořád se jedná o vysoce kvalitní čtení od kterého se nemůžu odtrhnout.

22.08.2018 4 z 5

Pro fanoušky Harryho Pottera jako stvořené.

30.07.2018 5 z 5