minimonisek minimonisek komentáře u knih

Smečka dědiců Smečka dědiců Gaby Hauptmann

Skvělá knížka ukazující osudy několika rodin, jejichž vztahy se mezi sebou prolínají. Trochu jsem litovala Anna, jak se jeho dcery nakonec vybarvily. Příjemné počtení, bavilo mě to. Kniha mě neustále překvapovala nějakými zvraty.

01.06.2015 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Skvělá a zajímavá knížka, připomíná mi jeden film, který jsem kdysi viděla. Jsem zvědavá na pokračování.

18.05.2015 4 z 5

S Gastonem za Gastonem S Gastonem za Gastonem Karolína Becková

Kniha je oddechovka, příběh se mi docela líbil i když je ze soudku červené knihovny. Knihu jsem měla rychle přečtenou.

26.04.2015 3 z 5

Strašidlo na Holygochu Strašidlo na Holygochu Peter Lennox

Tato kniha je oddychovka, trochu se mi ze začátku pletly postavy, bylo jich tam najednou trochu moc. Pokud chcete knihu s propracovanějším dějem radši šáhněte po jiné.

18.04.2015 2 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Na knihu jsem se těšila, ale nemohla jsem se do ní nějak začíst. Povedlo se mi to pořádně až ke konci. Čekala jsem trochu něco jiného.

17.04.2015 3 z 5

Cena krve Cena krve Sue Tanya Huff

Kniha mě až tak moc nezaujala, čekala jsem, že děj bude trochu svižnější. Nicméně jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

12.04.2015 3 z 5

Milenci avignonští Milenci avignonští Karolína Becková

Příjemná oddychovka, jen příběh se mi nezdál moc propracovaný. Jiné knihy od této autorky jsou lepší.

31.03.2015 2 z 5

Draculův poslední doušek Draculův poslední doušek Miloslav Švandrlík

Další skvěle napsané hororové povídky od pana Švandrlíka. Jeho knihy mám moc ráda, jsou velice čtivé a mají originální zápletku. Rozhodně každému doporučuji.

27.03.2015 5 z 5

Nekros a jiné noční můry Nekros a jiné noční můry Brian Lumley

Skvělá sbírka povídek, všechny mě bavily. Člověk se do nich rychle začetl a nemohl se od nich odtrhnout. Za mě 5 hvězdiček.

15.03.2015 5 z 5

Divoženka a jiné příběhy Divoženka a jiné příběhy Zdenka Pšeničková Slavíková

Kniha byla docela zábavná, trochu jiný pohled na pravěk a české pověsti. Víc mě bavily ale příběhy ke konci knihy, které byly více ze života.

15.03.2015 3 z 5

Nezvaní hosté a jiné strašidelné povídky Nezvaní hosté a jiné strašidelné povídky * antologie

Povídky jsou spíše určeny mladším čtenářům. Nejsou špatné, jako oddechovka jsou ideální.

06.03.2015 3 z 5

Upíři žijí Upíři žijí Konstantinos

Kniha mě trochu zklamala, autorovo vyprávění na začátku či ke konci kapitol bylo moc zdlouhavé a naopak, co bylo zajímavé, jako třeba vyprávění z dopisů či různé příběhy, tak to bylo zkrácené. Jinak na dobu, kdy autor tuto knihu psal, byla jistě pokroková a nutila člověka k mnohým zamyšlením.

17.02.2015 2 z 5

Úžasná na pohled Úžasná na pohled Louise Bagshawe (p)

Skvělá kniha, přečetla jsem ji za pár dní a vůbec jsem se nemohla odtrhnout od děje. Líbí se mi autorčino propojení dvou rozdílných životů, které prožívají to, co obyčejní lidé - starosti s láskou a kariérou. Rozhodně každému doporučuji si knihu přečíst.

09.02.2015 5 z 5

Dvojí metr Dvojí metr Janet Dailey

Knížky od Janet Dailey mám hodně ráda, dobře a rychle se čtou. Zápletka obsahuje romantiku a trochu zvratu, ale končí šťastně. Je to taková oddychovka.

01.02.2015 3 z 5

Bezmoc Bezmoc Dean Koontz

Další skvělá kniha od Koontze. Nevím, kam chodí na své nápady, ale čtenáře to prostě baví. Příběh se čte velmi dobře a zápletka, jako ve většině jeho knih, je napínavá. Za mě 4 hvězdičky, trochu mi vadil ten scifi konec, ale jinak super.

31.01.2015 4 z 5

Kniha hrůzy Kniha hrůzy * antologie

Některé hororové příběhy byly horší jiné lepší, záleží zrovna na rozpoložení člověka. Nejvíc mě upoutaly příběhy Zelený bůžek bolesti, Hudba Bengta Karlssona, vraha, Nic složitého a Všechno špatně.

26.01.2015 3 z 5

Spojení krve Spojení krve Nicky Perry (p)

Kniha mě trochu zklamala, čekala jsem něco jiného, ale spousta pasáží mi připomínala Stmívání. Podobná jména, podobný děj - škoda, že autorka nevymyslela něco jiného, něco svého, způsob jejího psaní není špatný, ale podobností je strašně moc s jinými knihami. Škoda.

16.01.2015 2 z 5

Výtah do pekla Výtah do pekla Jiří Pavlovský

Kniha se mi zdála hodně zmatená, mnohdy mi přišlo, že se autor spíše než na děj zaměřuje na výčet nechutností, které ho zrovna napadly - mix béčkových hororů na dvou různých místech, hlavně když je tam spousta krve a násilí.

09.01.2015 odpad!

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Povedená detektivka, s překvapivým závěrem. Kniha se četla moc dobře, ale mohly být trochu kratší pasáže o vracení se hlavního hrdiny k minulosti, kde přád řešil svou ztrátu.

29.12.2014 3 z 5

Upíři, vlkodlaci a jiné strašidelné příběhy Upíři, vlkodlaci a jiné strašidelné příběhy * antologie

V celku povedená antologie, určitě si ji časem přečtu znovu. Velmi se mi líbil příběh Vlkodlaci a Horla. Trochu náročnější na četbu je E.A.Poe, který ve svých příbězích hodně odráží své myšlenkové pochody, ale na tom je stavěna krása hororů. Kapitán polární hvězdy mi přišel příliš roztahaný, ale jinak je tato antologie super.

04.12.2014 3 z 5