Mininka Mininka komentáře u knih

Habibi Habibi Baja Dolce

Tato kniha mě teda mile překvapila! Se slovenskou autorkou Bajou to bylo naše první rodeo a teda páni! Sama jsem byla překvapená, jak mi děj odsýpal, hodně rychle jsem se do ní začetla. Cassie byla na mě až přehnaně hysterická, a Harryho halilo až moc tajemna. Ale zvrat byl velmi slušný, sama jsem zůstala v šoku, protože tohle jsem absolutně nečekala a chemie mezi postavami fungovala. Vrhám se na další díl Candy.

02.06.2024 4 z 5

Storočí Storočí Alex Aster (p)

První polovinu knížky mi nejdřív trvalo se začíst, děj se táhl, jelikož nás autorka seznamovala se světem a různými řísemi. Nejvíc se toho začalo dít až na konci, o zvraty rozhodně nouze nebyla! Za mě takový průměr tento díl. Nicméně další díl určitě číst budu, jsem sama zvědavá, co se ukrývá za dveřmi :D A doufala jsem, že to Isla a Grim dají dokupy, mám ráda ty bad boys prostě, tak třeba si v průběhu série ještě k sobě cestu najdou. :-)

14.05.2024 3 z 5

Pred nami Pred nami Anna Todd

Na tohle jsem se těšila, jelikož na wattpadu tuším nebyla nikdy plně přeložena. Bylo zajímavé se seznámit z minulostí postav, hlavně jsem byla zvědavá, jak to bylo s Harrym (Hardinem) než poznal Tess. Pokud tuto sérii milujete jako já, určitě si ji přečtěte! Po těch letech jsem se jí konečně dočkala ♥. Škoda jenom, že je k dostání ve slovenském překladu.

26.03.2020 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Váhala jsem, jestli dát *** nebo ****. Nakonec jsem dala 4, protože toto téma nemocných mladých lidí mi přijde dosti časté jako předloha pro knihy... ale přeci jenom mě od půlky čtení naštěstí chytla, a proto ihned po dočtení jsem se vrhla na film. Díky knize pro mě byl o něco pochopitelnější a zajímavější. Škoda, že nebyla zfilmovaná i scéna ,,po 8 měsících''. :)

14.02.2020 4 z 5

Kapitán Bombarďák Kapitán Bombarďák Dav Pilkey

Jako 12ctka jsem tuhle knížku úplně baštila! Museli mi rodiče pořídit potom i druhý díl :D V té době to bylo něco bombastického, hlavně fofrovačka :D

23.06.2018 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Celou sérii jsem četla už 5x a každý rok se k ní ráda vracím. Obzvlášť k tomuto dílu. První 2 díly jsem četla ještě na Wattpadu, kdy nebyla kniha publikována knižně, ale překládaná pomocí šikovných překladatelek s původními jmény. Příběh Tess a Hardina (Harryho) si nejde nezamilovat! Jejich hašteření, konflikty a obrovská dávka lásky vás nenechají se nudit. Skvělá je i kniha BEFORE od Anny, kterou má na Wattpadu, kde je psaný prví díl z pohledu Harryho. Sérii After určitě vřele doporučuji :) !

11.03.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Kniha mě nadchla už po přečtení první kapitoly. Do série Royalové jsem se ihned zamilovala. Určitě doporučuji si přečíst :)

11.03.2018 5 z 5

Duše krve a popela Duše krve a popela Jennifer L. Armentrout

A náhodou, mně se to dost líbilo! Ano, tento díl je vlastně 1. díl, jen z pohledu Casteela. Mně to ale nevadí, bylo to naopak osvěžující, připomnělo mi to spoustu věcí, které se už odehrály a na které jsem zapomněla. Dokonce jsem díky předchozím dílům víc chápala různé narážky a dialogy, které vedl Hawke s Pannou. Konec zase samozřejmě utnutý v tom nejlepším, a další přeložený díl zatím v nedohlednu.

26.09.2024 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Nevím ani, co pořádně napsat.... TATO KNIHA MI ZLOMILA SRDCE.

Krásný příběh dvou mladých lidí, kteří se moc milovali. Autorka svými slovy udělala díru do mého srdce a od 3/4 knihy jsem v kuse brečela... Já tyhle srdce drásající příběhy moc nečtu, protože mám raději, když ve mně nechá kniha šťastný dojem. Ale musím říct, že i přes to všechno byl tohle krásný příběh plný lásky, a i v životě prostě ne všechno má happy end.

Jediné, co mi vadilo a ubrala jsem hvězdu, pro mě byly dlooouhé kapitoly.

22.09.2024 4 z 5

Proradná kráska Proradná kráska Katee Robert

Tak tohle pro mě bylo utrpení... Příběh naprosto jednoduchý, hodně předvidatelný, hlubší myšlenku to nemělo, hlavní postavy nesympatické. Vyvrcholení děje - tedy poslední zkoušku jsem čekala dosti dlouhý popis aspoň, nějaké napětí, zvrat... Absolutně, po 3 stranách bylo hotovo :D V této sérii už nejspíš pokračovat nebudu.

25.08.2024 2 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Na tohle jsem čekala! V tomto díle nechybělo napětí ani boj. Ach, Aaron! *_* Kenji - je prostě miláček. A Adam? Můžu ho prosím osobně uškrtit?! Pokračuji dál v angličtině, konečně mě to začalo bavit.

29.07.2024 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Tak tady jsme se zase kousek posunuli s odpověďmi. Adam mi krapet s Juliette začíná lézt krkem. Naopak Kenjiho naprosto zbožňuju a Aaron si získává i přes všechno mé srdce. V tomhle dílu mi ale chybí více akce. I tak přečtu další, mám pocit, že zas bude o něco lepší, než předchozí. :-)

A už vím, proč hodně lidí tento příběh přirovnává k X-menům. Mně to ale vůbec nevadí, páč já MCU miluju. :D

28.07.2024 3 z 5

Predator Predator RuNyx

Zajímavé. Jakože když si odmyslím sálodlouhé myšlenky Morany, které jsou zbytečně natáhlé, tak jako příběh opravdu poutavý. Tristanovi holka ihned propadne, o tom žádná. Sama jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. :-)

08.07.2024 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Tento díl se mi zatim líbil nejvic ze všech. Každý díl představí novou postavu a proplétá je s předchozími. Tentokrát bylo v příběhu hodně napětí, očekávání, kdy se osudy postav znovu propojí.

25.06.2024 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Nebylo to vůbec špatné počtení, nápad velmi originální. Popelka jako kyborg nemělo chybu. Čekala jsem teda happy end, skončilo to naprd, takže se vrhám na další díl! :-)

05.06.2024 3 z 5

Candy Candy Baja Dolce

Pane bože ten konec!? Tak jo, Candy kniha se mi líbila víc, než Habibi. I když nebylo tolik sexuálních scén, knize to vůbec neublížilo. Líbilo se mi, že tentokrát se děj odehrával více méně v lokálu, autorka nás blíže seznamuje i s holkama v něm, jak provoz takového klubu může vypadat. Určitě stojí za přečtení a já se nemůžu dočkat dalšího dílu!!

04.06.2024 4 z 5

Niccolo Andretti Niccolo Andretti Parker S. Huntington

Niccolo je prostě správný drsňák. Když jsem uviděla, že se příběh týká jeho a Minky, moc mě to nepotěšilo, protože Minka se mi v předchozím díle vůbec nelíbila. Doufala jsem, že se bude týkat spíš Aimee. Nakonec mi byla ale sympatická, příběh se mi líbil víc, než o Asherovi a Lucy a proto dávám o hvězdičku víc.

30.05.2024 4 z 5

Princezna v nesnázích Princezna v nesnázích Connie Glynn

První díl byl příjemná oddechovka, ale tady jsem se do 3/4 knížky nudila, než se začalo vůbec něco dít... Pro mě docela zklamání :(

Taky mě rozčilovala obrovská hromada překlepů a chyb, která provází celou knihu.

01.12.2019 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Oproti předchozímu dílu jsem byla trochu zklamaná z vývoje příběhu.. Nicméně kniha skončila napínavě, už se těším na pokračování! :)

26.05.2018 4 z 5

Velké holky a sex Velké holky a sex Helena a Klaudie Kamarádky z Letné

Kniha mě ničím neoslovila, nedočetla jsem ji ani do půlky. Bůh mi je svědkem, že jsem se opravdu nutila číst dál v naději, že SNAD mě zaujme... Už nikdy více!

16.04.2018 odpad!